laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Google Analytics: It’s Working!

Tā arī bija. Viss urchin spēks par pliku velti. Nenormāli spēcīgs mārketinga rīks tiem, kurus tas interesē, vai arī izcils statistikas rīks tiem, kurus interesē pliki cipari. Ieteiktu visiem. It īpaši – mūsu lepnajiem portāliem. Nav vairs jāpērk superpuperübermega statistikas rīki, vai arī jālieto bannermašīnas rīcībā esošā statistika. Viss, kas nepieciešams, ir pieejams bez jebkādām investīcijām infrastruktūrā un programmatūrā.

Starp citu, dikti smieklīgi ir tas, ka GA provē dalīt Latvijas apmeklētājus (gan jau, ka arī citu valstu) ne tikai pa rajoniem, bet arī pa apdzīvotām vietām, kas neaprobežojas tikai ar rajonu centriem. Teiksim, gūglesprāt mani lasa arī no Raganas, Jaunolaines, Rumbulas, Mālpils, Tukuma centra (jā, tas tur ir izdalīts atsevišķi:), Auriem (Dobeles rajons), u.c.

Es saprotu, ka Google Analytics ir kārtējais solis total world domination plāna ietvaros, bet, ja par to uz brīdi aizmirst, tad acis iemirdzās kā kilovatīgas spuldzītes.

Kaut kādu kopsavilkumu, iespējams, izveidošu pēc mēneša, kad būs pakrājušies analizējamie dati.

--

Terms of Service :)
http://www.google.com/analytics/tos_en-US.html

“You hereby grant to Google and its wholly owned subsidiaries a limited license to use Your trade names, trademarks, service marks, logos, domain names and other distinctive brand features (“Brand Features”) in presentations, marketing materials, customer lists, and financial reports. Further, Unless You notify Google otherwise in writing, Google and its wholly owned subsidiaries retain the right to identify You as a valued customer and optionally issue a press release that, at a minimum, discloses You have licensed the Product and that the Product is Your preferred web analytics package.”

x-f

Nemuldi, puika! Man neiet.

Analytics has been successfully installed and data is being gathered now. Your first reports will be ready within twelve hours.

Jau cik ilgi. Nēnu, labi, ganjauka būs, bet kaut kā baigi ilgi viņi to sāk. Tomēr par brīvu, hehe. :)

juura

Viss jau baigi labi, bet ….
Atvainojos par saviem vaardiem, bet man shii hernja nafig nav vajadziiga, jo man ir Apollo Pilseetas piesleegums un tagad kaaliidz piesleedzos piem. laacz.lv vai apollo.lv man jaagaida liidz paarluukprogramma (jebkura) no 2 liidz 4 minuuteem meegjina piesleegties http://www.google-analytics.com un tikai peec tam nosecina ka nifiga nevar izdariit un palaizj shiis lapas :(((((((((( Man nav nekaadas veelmes tik ilgi gaidiit un piesleeguma veidu tagad nenomainiishu taapeec naaksies laika paariet uz delfi.lv :(

Pecis

Ja nemaldos, šādu fišku pa 100$ pirmā iemaksa un 50$ gada maksa ir pieejams serviss Max GeoIP, kuram ir API daudzām programmēšanas valodām. Iespējams, ka šis serviss izmanto to.

moonlight

Suns: IMHO nav jēga salīdzināt nesalīdzināmas lietas. Vienīgi tad ja mini konkrētu piemēru (softu) un tā iespējas, tad ir jēga diskutēt.

Šim risinājumam ir zināma “spēka” pazīmes: 1) Tas neko nemaksā (ne abonēšanas maksā, ne softa iegādē); 2) Konfigurējams un re-konfigurējams pēc vajadzības; 3) Viegli ieviešams; 4) “Conversion Goals” varētu būt ļoti interesanta iespēja. Redzēsim ko reāli izdos laukā statistikas dati – cik tas būs lietojams. Protams nekas ultimatīvs tas nav – jau vecas Webtrends versijas ļāva atsekot lietotāju “kustību” pa dažādiem “ceļiem” (lapa / dinamiska lapa) 5) uzskaitījumu varētu turpināt.

sirams

Pecis: nu a kā tas Max GeoIP var zināt, vai apollo iezvanpieejas klients ar konkrēto IP šoreiz ir kāds LTK klients no Daugavpils, a citu reizi tā pati IP var būt piešķirta kādam no Liepājas? Ar mājas/pilsētas DSLiem jau tas pats IMHO.

kintu

Sirams: provaideriem, izdalot IP adrešu blokus organizācijām, ir jānosūta dati uz RIPE par ģeogrāfisko atrašanās vietu. Un RIPE datubāze ir publiski pieejama, tā ka ikviens var uztaisīt kaut ko līdzīgu Max GeoIP. Bet nekas nav 100% precīzs, jo viss atkarīgs no tā, cik apzinīgi admins ievada datus RIPE datubāzē. Un internets caur mobilo telefonu, GPRS, VPN utt. arī sagroza statistiku.

UL

The demand for Google Analytics surpassed even our highest expectations and as a result some customers may temporarily experience report-update delays. All data continues to be collected and no data has been lost. We are currently adding resources to ensure high-quality service. We apologize for any inconvenience.

moonlight

Ir piegriezti gan jauni “Signupi”, gan iespēja pievienot papildus resursus vienam “google accountam”. Nekas cits neatliek kā gaidīt kamēr iestāsies UL pieminētais googles paziņojums: “We are currently adding resources to ensure high-quality service.” Gaidam, smaidam… No pagājušās ceturtdienas pieviešot “servisu” ir tikai dati par šo pašu ceturtdienu. Pārējais “waiting for data…”.

comats

Man veel liidz shim briidim Signup nav apstiprinaajuma, izskataas, ka piegrieza to pasaakumu :( Ljoti jau gribeejaas patesteet. Bet tas viss izskatiijaas paaraak skaisti, lai ticeetu. Teiksim sociaalo peetiijumu firmaam., piem., TNS Latvija, Latvijas fakti, utt., nogrieztu pamatiigu tirgus dalju …

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.