Gūgles kartes uzvar
- 2007. gada 29. jūnijā, plkst. 21:54
- 45 komentāri

Līdz šim ceļu plānošanai izmantoju Microsoft veidojumu local.live.com, jo tas bija ērtāks, ja bija nepieciešams modificēt maršrutu. Bet, sasodīts, nu tam ir pienācis gals. Beigas. Kaput.
Gūgle ir laidusi klajā uzlabotu maršruta daļu savās kartēs. Atrodam sākumpunktu. Ar labo peles klikšķi norādam, ka šis būs ceļa sākums. Atrodam beigu punktu. Ar labo peles klikšķi norādam, ka tieši tur mēs vēlamies nonākt. Un šī bija tā bāzes komplektācija, kuru es gaidīju. Bet, izrādās, ellē ratā, tas vēl nav viss!
Nepatīk automātiski izdomātais maršruts? Uzklikšķinām uz maršruta līnijas un pavelkam to uz sev nepieciešamo vietu, izveidojot stopoveru. Un arī tas vēl nebūtu nekas. Bet maršruts tiek pārrēķināts reālajā laikā un mainās uz ekrāna, kamēr tu vēl pat neesi atlaidis peles pogu! Lūk, to es saucu par sasodīti negaidītu un perfekti uztaisītu fīču pārlūkā, izmantojot javaskriptu.
Piemēram, ceļš no mājām uz darbu. Es reti to saku, bet te nu vietā ir teiciens pilnīgs vāks
!
Gūgles pašas pamācība šai sakarā.
Šie ir tie 45 komentāri (pievienot savu)
no comments
Iespaidīgi :)
tad kad mobilajaa google mappaa iebuuvees gps supportu tad tieshaam taa buus fiicha kas noder. a taa – offline route planner.
Puslīdz normāri kartes dati ir parādījušies tikai samērā nesen – vēl gada sākumā nekādas kartes priekš LV nebija, izņemot – divus ceļus pāri LV.
Savukārt uz mobaka iesaku pamēģināt http://www.mgmaps.com/
Es to sen zināju! Zināju, ka Gūgle Earth rullēs un būs labākais! ;) \m/ Bet, tiešām labs raksts, Laacz :)
Kas man patīk – braucam no Latvijas uz Vāciju un šams by default ieplāno ceļu, ka nav caur Kaļingradas apgabalu jābrauc…
Google nebeidz pārsteigt ar iespaidīgiem un noderīgiem risinājumiem.
Kas būs tālāk? ;)
Kas būs tālāk? Tālāk būs tas, ka pēc pieradināšanas perioda beigām un alternatīvo pakalpojumu piedāvātāju pārpirkšanas sāks par to prasīt simbolisku, bet samaksu. Un visi maksās un nekurnēs. Pat pie ļoti pieticīgas samaksas, piem., 1$ mēnesī, peļņa būs grandioza, tāpat, kā lietotāju skaits.
Vilx: un kas tur slikts?
Taada sajuuta ka censhas routi izplaanot pa veel neizbuuveeto maskavas soseju…..
Rīgā tas, varbūt, vēl strādā. Pamēģini izveidot kādu maršrutu ārpus Rīgas. :) Piemēram, vismaz divus mēnešus atpakaļ tā bija, no Liepājas uz Subati maršrutu taisīja caur Lietuvu, pie kam tādu, ka pagriezāmies uz subati, ja pareizi atceros – pie Kauņas. :) Ietaupījums – (mīnuss) 200km. :)
nafig caur apvedceļu? :>
Aigars, tāpēc, ka no rīta izbaurkt cauri Jelgavas luksaforiem, Ozolniekiem un vēl izgriezties uz šoseju ir stipri ilgāk, nekā braucot pa apvedceļu.
krampo: +1. Manuprāt kārtīgs veids, kā pelnīt naudu – nevis izmantojot monopolstāvokli, lai plēstu lielās summas no kā vien var, bet gan uzkačājot userbase ar free produktiem un tad labi pelnīt, prasot simbolisku samaksu. Cilvēki maksā maz un saņem labu servisu, firma saņem daudz un var atļauties piegādāt arvien labāku servisu. Everybody wins, no?
Mani pārsteidz, ka cilvēki spēj saskatīt Gūgles biznesa plānā par kaut ko no lietotājiem ņemt naudu :) Tur takš ir ļoti tuvredzīgam jābūt, manuprāt.
Vai es teicu, ka viņu plānā ir kas slikts? Es arī maksātu un nekurnētu, produktus viņi rada ļoti labus. Varbūt esmu tuvredzīgs, jo nespēju saprast, no kurienes rodas viņu kapitāls, visu piedāvājot par velti. Tiešām tikai no reklāmām? Maybe. Bet es negribētu ieraudzīt vēl vienu googlesoftu, atvainojiet, maikrosoftu.
a to marshrutu var kaut kaa apskatiit uz kartes, nevis teksta veidaa?
Ar Zoom var “+”.”-”
ko “zoom”? man paraada
“[..]To:
Lietuvas šoseja
Drive:
41.5 km – about 37 mins
To:
Irbenes iela[..]“
Kirils, aizvien vēl lieto nepārlūkus?
Kirilam drošvien JS off ;)
ar nepacietiibu gaidu, shii uzlabojuma paradiishanos google earth, ja vien pareizi saprotu taa darbiibas principus. citaadi taas paarluuku lietas baigi neuzticamas. vienam taa, citam shitaa, beigaas veel izraadaas, ka JS vajag.
manam firefox 2.0.0.4 shii operaacija ir naaveejosha encounteree errorru pie katra meegjinaajuma “pavilkt” celju.
maarci, pameegjini izsleegt JS, droshi vien pie vainas gljukainas JS kods
Shis ir labs!
I know where You live now :):D
forša fīča, var beidzot uzzināt kā ātrāk izbrauktus sen braukātus maršrutus. Izskatās visnotaļ loģiski, kad redzi ātrāko maršrutu, tik ātrāk par to nebija ienācis prātā :)
Hmm … Uz dzelzceļu gan neizdevās to rūti pārvilkt. Man patīk pārvietos pa dzelzceļu, sastrēgumu nav … Ko nu?
Progress ir, bet viss atkarīgs no tālākās attīstības. Līdz komerciāliem lietojumiem vēl nevelk. Nez no kā viņi pērk datus?
#27.
Maršrutam Rīga-Daugavpils arī tiek piedāvāts interesants maršruts, nebūt ne pa Daugavpils šoseju.
Nezinu kas jums tur ar Daugavpils shoseju, bet praami starp Tallinu un Helsinkiem redz un ieplaano marshrutaa, lai arii ar kljuudaam ~ laikaa kas jaapavada celjaa, bet tas taa siikums :)
Patiikami shaadas lietas redzeet progreseejot :)
Un jaa, celju uz Daugavpili google pievelk pa ~20km iisaku celju :) Neviens tachu neliedz manuaali jamo pievilkt kur gribi ;)
googles meklētājam laba fīča: atver google.lv , meklēšanas logā ieraksta “google” un spiež “Es ticu veiksmei”…
Baigi labi pa Rīgu šis noorientējās. Pareizi izdomāja, kur mest riņķī uz 11.nov krastmalas zem vanšu tilta, tad arī mūkusalas/bauskas ielas krustā necirta pa kreisi, bet pabrauca pa priekšu un uztaisīja U-turn, kur tas ir atļauts. Vēl kapitāli būtu, ja paredzētu izbraukšanu caur supernetto stāvvietu, lai tiktu uz bauskas ielas Valdlauču virzienā :)
Interesanti, kāds dabā ir tas atrastas Rīga-Daugavpils ceļš?
Rumpis, Tici man, pa Daugavpils šoseju aizbrauksi ātrāk.
Diemžēl šis jaukais serviss ir piegriezts :(
Normunds, kurš tieši?
Googles Get driving directions. Nu nav pavisam noņemts, nevar vairs smuki maršrutu pastaipīt, checkpointus salikt un tā :(
starp citu – šis raksts neparādās pie 10 pēdējiem komentētākajiem.
Normunds: var gan. Vēl tik tikko to darīju.
Ar ko var? Man uz Safari [osx] un FF [kubuntu] šī jaukā iespēja apstājās pirms 3 dienām.
Mjā, ar rociņām sarakstot nosaukumus, var protams pie rezultāta nonākt, bet process ir zaudējis savu skaistumu :(
Agreed. Pašlaik vairs ņera šīs fīčas … (lai arī promo video aizvien vēl vietā)
Meee. Tiešām kaut kur pazudis. Bet ir jaunas fīčas nākušas klāt, tā ka pieņemu tās ir pagaidu problēmas.