laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Izsmiekls

Brīdinu, ka rakstā ir mazliet necenzētas leksikas un klajas ņirgāšanās.


  1. gads. Yahoo! HQ. Trīs gadus nosēdējis Y! CEO postenī, Terijs ir beidzot nobriedis parunāt ar Džeriju un Deividu (Y! dibinātājiem) par to, ka laiks atteikties no vecajām vērtībām un iet uz priekšu.

Terijs Semels: Klau, Džerij, Terij. Jūs man esat uzticējuši vadīt un attīstīt sevis loloto kompāniju, bet, bļa, jūs esat ībļi.

Džerijs Jangs: Umm?

Deivids Filo: Umm?

Terijs: Nu kā, bļins. Laiks visu mainīt! Vajag tur WEB 2.0!

Džerijs: Koa?

Terijs: Nu, biju es te oktobrī vienā konferencē. Tur tādu feinu terminu jamie popularizē. Tipa – jaunās paaudzes tīmeklis.

Deivids: Un tas būtu…

Terijs: Nu, tur, vairāk CSS, vairāk XHTML, vairāk JavaScript, to visu nodalīt, ai, nu, īsāk sakot, vajag.

Deivids: Nafig? Vai’t nav feini tāpat? Cilvēki nāk takš, ne?

Terijs: Deivid, Tu esi bremze. Gūgle nāk! Patiesībā, Gūgle jau ir atnākusi! Pagaidām viņiem nekas nesanāk, ja neskaita pastu un meklēšanu, bet, man ir aizdoma, ka tuvākajos gados tas mainīsies.

Džerijs: Nekas tur nemainīsies! Viņi neko nejēdz!

Deivids (kautrīgi): Kas ir Gūgle?

Terijs, Džerijs: Umm…

Deivids: Ha! Labs joks iznāca, ne?!

Terijs: Labi, po. Es esmu visu izdomājis. Mums ir divi gadi, lai vairāk vai mazāk pabeigtu visas lietas. Mums vajag jaunus produktus, jaunus dizainus, vajag popularizēt izstrādātāju rīkus (ja mums tādi, protams, ir), motivēt darbiniekus, visurkur sabāzt to feino Web 2.0, un tamlīdzīgi. Agree?

Deivids (skumji): A kur nauda gadīsies? Sjūzana (finanses) pēdējā laikā kaut kā nedraudzīga palikusi pret manuprāt pašsaprotamām investīcijām. Man neļāva nopirkt uz kantora rēķina Lamborghini :(

Terijs: Nekas, nemīz. Viss sarunāts. Tiesa, pietrūkst kāposta biku. Mazliet.

Džerijs: Tad jau nekā, ne? Vai arī kaut ko apgriežam (šņak, šņak, hehe!!)?

Terijs: Arī to es esmu izdomājis. Atceraties to katalogu, kuru jūs 1994. gadā palaidāt?

Džerijs, Deivids (atplaukst smaidā): Jā!

Terijs: Nu, vot. To vajag pārdot.

Džerijs: Tikai ne to!

Terijs: To gan. Mums jau daudz nevajag.

Deivids: Nu, labi… Bet! Pārdosim tikai pašu pamatfunkcionalitāti. Žēl savādāk… Mazliet pielabosim, lai neizskatās tik labi. Noņemsim visas foršās fīčas. Un tikai tad pārdosim.

Terijs: Bet vai tad būs forši?

Deivids: Būs, būs. Ieliksim līgumiņā punktu par neizpaušanu un pretenziju neuzrādīšanu.

Džerijs: Nu, OK. A kas tādu kaku pirks?

Terijs brīdi novērš skatienu un skumji verās pasaules politiskajā kartē. Tur pārāk gudri dzīvo. Tur pārāk maz gribēs maksāt. Ar tiem vispār labāk neielasties. Pēkšņi Terija sejā parādās smaidīgas saules imitācija.

Deivids: Man ir laba nojauta…

Džerijs: Jāmeklē jauns CEO?

Terijs: Ideāli. Zinu, kur.

Ir 2006. gada 1. janvāris. Drēgns vakars. Kādas mazas austrumeiropas valstiņas galvaspilsēta. Kāda maza tumša ieliņa. Viens otram pretīm dodas divi vīrieši. Vienam seja apslēpta aiz platmales, otram aiz Lācplēša ausu formā ieturētas cepures. Satiekās, paspiež rokas. Klusējot, puisis platmalē izvelk mazu vizītkartes formāta kompaktdisku un sniedz to otram. Otrais, nepaskatoties uz saņemto, ieliek to aiz auss cepurei. Tad no Tērvetes jostā noslēptas iekškabatas izvelk paciņu ar naudu, atdod to pirmajam, pagriežas un dodās prom.

Ir 2006. gada. 3. augusts. Tās pašas mazās austrumeiropas valstiņas Interneta šaurumi. Uz virtuālu starmešu virtuāli izgaismotas virtuālas skatuves iznāk Latvija.lv.

Tagad teikšu pie Šulca noskatītiem vārdiem: Я хуею, дорогая редакция. Man pat nav ko komentēt. Tas, ko redzu, ir kaut kas tik absurds, drausmīgs un bezjēdzīgs, ka trūkst jelkādu vārdu.

laacz

Izskatās, ka gan mk.gov.lv pārstrāde, gan latvia.lv izveide izmaksā kā minimums 87 K latu. Bet ir jau daudz un dažādi saistītie izdevumi un veidi, kā iegūt līdzekļus, kuri neietilpst izdalītajā summā.

Arnolds

Par šito viens vecītis kautrīgi prezentējās iekš Reval Hotel e-paraksta konferences. Nesapratu jēgu šim pasākumam – bet izdzirdot par 139 000 jau zināma jēga parādās.

arnico

Un tagad vēl arii nestrādā nekas vairāk par pirmo lapu (atkal mani “abjibalji”) :D

ehh .. ka es mācētu tā taisīt lapas … par tādu naudu … bet laikam tur ir jābūt īpašam ģēnija politisko sakaru veidošanā :D

vimba_zlobnaja

Zuper ātri… Un noklājies tas pasākums ir [i]mjortvim tazom[/i]….

He he norāvu šādu paziņojumu :D
“The page cannot be found
The page you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.”

baigaiz

Interesanti būtu rezultāti aptaujai:
Ko tu izmantotu, lai iegūtu info par LV un tur notiekošo?
Variants A) Gūūūgggle
Variants B) Latvijapunkcelvēēē

Domāju, ka 97% respondenti vispirms jautātu who the F*%# is latvijapunkcelvēē? =) Un pat ja zinātu, tāpat nepieciešamo meklētu iekš mātes gūūūgles! Tā ka šis ir kārtējais paraugdemonstrējums kā nospert kāpostu no valsts mazdārziņa! Skumji, jo tā ir arī mana nauda…

Vilx-

Es mazliet tos RIX varu saprast. Shobriid taisni mees darbaa arii taisam ieksheejaas lietoshanas weblapu vienai valsts iestaadei. Tie briinumbeerni pashi nezin ko grib; katru dienu maina specifikaacijas; paardomaa par lietaam, kuras jau pirms meeneshiem ir noliktas “galeejaa versijaa” u.t.t. Mees te birojaa jau pleesham matus & mekleejam smagus, trulus priekshmetus…

JK

// kļūda virsrakstā ir zīmīga- varbūt interenta telpā tas arī varētu izdoties

Ojārs Kalniņš: Portālam “latvija.lv” jākļust par Latvijas vizītkarti interenta telpā

Rīga, 3.aug., LETA. Šodien prezentēts Latvijas valsts interneta portāls “latvija.lv”. Izteikta cerība, ka portāls kļūs par Latvijas vizītkarti interneta telpā.

Portāla mērķis ir nodrošināt Latvijas un ārvalstu iedzīvotājiem piekļuvi Latvijas valsts iestāžu un pašavaldību tīmekļa resursiem un elektroniskajiem pakalpojumiem.

Portāla dizainu izstrādāja interneta risinājumu aģentūra “Mediaparks”, un portāls ir veidots, lai lietotājam būtu viegli orientēties, kā arī varētu ātri to ielādēt.

Šobrīd portālā darbojas saišu sadaļa, kas veidota kā ceļvedis e-Latvijā, kur ietverta vispārēja informācija dalījumā pa nozarēm un dota piekļuve valsts un pašvaldību tīmekļa resursiem.

Portāla izstrādes otrajā posmā portāls tiks integrēts ar elektronisko pakalpojumu katalogu, lai lietotājiem dotu vienotu piekļuvi valsts institūciju elektroniskajiem pakalpojumiem.

Elektronisko pakalpojumu sadaļā būs iekļauta autorizācija, izmantojot e-parakstu, tā cilvēks iegūs individuālu pieeju elektroniskajiem pakalpojumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Informācijas sabiedrības attīstības departamenta direktors Viesturs Krievāns.

Līdzko būs pabeigta integrētas valsts informācijas sistēmas (IVIS) projekta izstrāde, portālā varēs izmantot dažādu valsts institūciju elektroniskos pakalpojumus, bet līdz tam “latvija.lv” darbosies kā saišu portāls, piebilda Krievāns.

Pašlaik pamatinformācija portālā ir latviešu, angļu, un krievu valodā. Tuvākajā laikā informācija būs pieejama arī franču un vācu valodā.

Par portālā saturu spriedīs speciāli izveidota redakcionālā kolēģija, kurā ir pārstāvji no vairākām ministrijām.

Portāls pakāpeniski tiks uzlabots gan tehniski, gan pēc pieejamās informācijas. Elektronisko pakalpojumu kataloga integrācija portālā ir svarīgs nākamais solis, taču uzdevums nebūs viegls, sacīja īpašu uzdevumu ministre elektroniskās pārvaldes lietās Ina Gudele.

“Straujās tehnoloģiju attīstības un informācijas resursu pārbagātības dēļ cilvēkiem tajos kļuvis grūti orientēties. Jaunā portāla būtiska vērtība ir dalījumā pa nozarēm strukturēti valsts institūciju interneta resursi un selektīva informācija. Šis portāls ir kā vārti, kas paver ceļu uz lietotājam nepieciešamo lietderīgu informāciju,” piebilda Gudele.

“Valsts institūcijas rada būtisku priekšstatu par valsti un ir tās tēla nozīmīga sastāvdaļa. Jaunais portāls ir sava veida valsts vizītkarte, kas apliecina tās institūciju pieejamību un atvērtību gan Latvijas, gan ārvalstu iedzīvotājiem,” piebilda Latvijas institūta direktors Ojārs Kalniņš.

“Šis saišu portāls ir tikai sākums, ir jāstrādā pie visu valsts institūciju mājaslapu kvalitātes uzlabošanas,” piebilda Kalniņš.

Jau ziņots, ka valsts portālu iecerēts veidot, lai sniegtu vispārēju informāciju par Latviju. Portālu iecerēts izveidot par pieejas punktu valsts sniegtajiem e-pakalpojumiem. Tā lietotājs varēs autorizēties, pasūtīt valsts pakalpojumus elektroniski, kā arī saņemt apstiprinājumu par pakalpojumiem.

Tehnoloģisko nodrošinājumu sniegs SIA “RIX Technologies”.

Valsts portāla izveidošanai un Ministru kabineta portāla atjaunošanai piešķirti 88 000 latu, bet elektronisko pakalpojumu integrācija portālā papildus izmaksās aptuveni 50 000 latu. Projekts tiek realizēts kā daļa no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta “E-pārvaldes portfelis”. Summā ietilpst abu portālu izstrādes iepirkuma organizēšanas procedūras izdevumi.

Portāls pieejams ar domēna vārdiem “latvija.lv”, “latvia.lv”, “lettland.lv” un “lettonie.lv”.

Kristabs

Benvenuto : Nu nezinu nezinu, kā Tu paspētu. Ja Tev tagad iedotu 90k, tad pie pc vismazāk gribētos sēdēt :). Vienīgais variants būtu izterēt pirmajos piecos mēnešos un tad pa mēnesi sataisīt šitādu būtu pilnīgi pietiekoši laika.

Luudzu

Rix Technologies mljedj.. Šamējie vienreiz ieradās Iekšlietu Ministrijā prezentēt sevi melnos uzvalkos un ar alumīnija portfeļiem meh.
Bet taisnība jau vien ar ir, ka tie locekļi, kuriem uzdots izstrādāt plānu paši ņihuja nezin ko grib.

Knaģis

cx, kāpēc tu gribi, lai pret tavu cūkošanos atbild laipni? Tas ir pavisam normāli – ja tu ar roku kaut ko baksti, tad dabūn sejā prastu erroru. Ja tu tādu linku vari sistēmā atrast, tad tā ir cita lieta.

bet viss ir noklājies, neko apskatīties bez tā error message nemaz nevar.

KillerBean

“Valsts portāla izveidošanai un Ministru kabineta portāla atjaunošanai piešķirti 88 000 latu, bet elektronisko pakalpojumu integrācija portālā papildus izmaksās aptuveni 50 000 latu.” Taatad ~ 138 K… nu oki 140 K par to visu!

drons

nu reaali, stack trace nedriiksteetu redzeet nekaadaa gadiijumaa.
tas no security viedoklja nav labi, ja es bakstoties pa urli varu uzzinaat kaadas klases un kaadas metodes izsaucaas..

BH

Knaģis, Aizliedz ar likumu bakstīt ar roku MS.
FX ir tāds pielikums All-in-One Sidebar , kur ir URL-Tools Button, kas atvieglo lietotāja dzīvi, mazliet.
Move up a level in a site, go to top/bottom of the page

CaptSolo

Nu malači, baigo portālu uzbliezuši! Varētu tik atgādināt, ka tāds internet katalogs iekš latnet.lv bija jau gadus 10mit atpakaļ. Tiesa, līdz šai dienai tas nav izdzīvojis.
.
Laacz ar’ labi uzrakstījis. Nevar tik saprast par ko Yahoo dabūja to godu tikt šaisakarā pieminēti – viņu stratēģija pēdējā laikā ir augt pērkot Flickr, … tā kā par naudas trūkumu viņi diez vai sūdzas.
.
Vispār pie mums tagad esot informācijas atklātība. Par projektu atbildīgajai iestādei vajadzētu nopublicēt smalkāku tāmi cik kas ir izmaksājis šai “valsts vizītkartei”. Būtu interesanta lasāmviela.

CaptSolo

Lēmums par valsts iepirkumu – http://www.latvija.lv
.
Apjoms: 1 portāls
Paredzamā kopējā līgumcena (bez PVN): LVL 182 296.63
.
Valsts izmaksas ir mazākas par līguma summu. Tas varētu būt tādēļ, ka projektu līdzfinansē no ERAF projekta “E – pārvaldes portfeli... (~2 miljoni latu, 3/4 no ERAF, 1/4 no LV). Ja jums patīk baudīt .DOC un .PPT failus tad variet pastaigāt pa Elektroniskās pārvaldes sekretariāta lapām un atrast plašāku informāciju par portāla projektu, e-parakstu, u.c.

Smilgs

Nu un, ticiet man un es zinu par ko runāju ir arī lielāki sviesti attiecīgajai iestādei veidoti :) Un par ne mazāku naudu. Laacz, tā pasaka ir bezsakars, un Jūs visi šausminaties par IT nozagtajiem sīkumiem, patiesībā. Tā takš nau nauda, jūs labāk visus tos 10k – 80 Ls cenu aptaujas saskaitiet, tad būs aptuvens priekšstats par situāciju.
RIX Technologies vispār ir laba pārdevēju komanda ar labiem sakariem, tā ka nav ko piesieties, es vairāk piesietos mediaparkam kas dizainu taisija – teiksim neizskatas ne pec ka.

kaaja

Vai taa pirmais valsts projekts, kur shaada siicene aiziet :) Vismaz ljimoni nepazuda.
Tiesa buutu labaak banaanus ar kaadas partijas logo daliijushi par briivu – veeleetaaji vismaz zinaatu par ko balsot rudenii… Daudz gan banaanu nesanaaktu :D

Storms

Vizuāli jau izskatās smuki. Bet nekā vairāk tur arī nav. Pilnīgi nekā. ABSOLŪTI!
Bet tādu piķi par vizuālo mākslu maksāt? Nu mošk par Picaso gleznu kādu un tā…
Starpcitu ar Y! te sakars nekāds. Apukšā ir Microsoft CMS – softs kas ir izstrādāts mazliet citādākiem mērķiem aiz kam arī attiecīgi arī maksā. A šitādu ķjap-ļjapu varu uzbliezt viena weekenda laikā (engine tikai, bez noformējuma).
Patreiz ir mēģinājums sist mušas ar ložmetējiem. Ceru ka kādam tiks novilkta āda pār acīm…

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.