laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Javaskripts un jaudīgi datori

Kamēr vieni pa festivāliem, bet citi pa… piektdienām, es jums parādīšu divas pēdējo nedēļu spožākās JavaScript atrastnes.

Paper.js ir lielisks freimvorks (latviskie termini nepatīk) darbam ar vektorgrafiku canvas elementos. Šī bibliotēka izceļās ar to, ka savu realizāciju. Kā arī to, ka ir ar savu DOM un izmanto canvas, kas ir daudz veiklāk par SVG (ko izmanto Raphaël). Veiskmīgākais risinājums no līdz šim redzētajiem. Piemēri parāda daļu no šīs bibliotēkas iespējām. Vēl viena būtiska spēcīga daļa ir pathu realizācija.

d3.js, savukārt, ir nenormāli kruta vizualizāciju bibliotēka. Šoreiz nenormāli kruta es nelietoju tāpat. Tik tiešām – nenormāli kruta vizualizāciju bibliotēka. Lai arī D3.js koncepts ir daudz, daudz dziļāks un principā tā ir lielāks sakars ar datu manipulāciju nekā vizualizācijām, nešaubos, ka tieši vizualizācijas ir tas, kam tā tiks izmantota galvenokārt. Kombinācijā ar SVG šī bibliotēka ir riktīgs killeris, ko pierāda piemēri.

nkk

Par tiem latviskojumiem. Manuprāt, “ietvars” (framework) ir vēl ļoti labi tulkojums un izskatās smukāk par “freimworks”. Respektīvi – ir lietojams, salīdzinot ar to kaudzi latviskojumu, kurus normāls cilvēks ikdienā palietot nevar.

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.