|
"Tas, ka cilvēki vairākas dienas ir dezorientēti, rada lielāku kaitējumu tautsaimniecībai, nekā papildus elektroenerģijas patēriņš kaitē vidusmēra elektrības patērētājam", skaidrojot balsošanas rezultātus, sacīja premjerministrs Aigars Kalvītis.
Ar šo priekšlikumu nāca klajā darba grupa, kuras uzdevums bija izvērtēt vasaras un ziemas laika nepieciešamību. Tās sastāvā ietilpa speciālisti no labklājības, ekonomikas, iekšlietu un satiksmes ministrijām.
Ir pierādīts, ka vismaz nedēļu pēc pārejas uz vasaras laiku, palielinās ceļu satiksmes negadījumu skaits ar traģiskām sekām, skolās bērniem pasliktinās sekmes, cilvēki vairāk kavē darbu un sliktāk veic savus pienākumus.
Latvijas piemēram seko arī Lietuva un Igaunija, kuras rītdienas valdības sēdēs lems par pāriešanu uz vienotu laiku visa gada garumā. Ir zināms, ka līdzīgas darba grupas ir izveidotas arī Lielbritānijā, Beļģijā un pat Ķīnā.
Naktī uz piektdienu tiks mainīts atsevišķu iekšzemes vilcienu atiešanas laiks. Sīkāku informāciju var iegūt jebkurā dzelzsceļa stacijā.
Atšķirībā no pārejas uz vasaras laiku, kura notika naktī uz 27. martu, kad izmaiņas starpvalstu autobusu maršrutos nebija jāveic, jo pārējās Eiropas valstis arī pārgāja uz vasaras laiku, šoreiz tās ir skārušas teju visus naktī pienākošos un prombraucošos autobusus. Sīkāk ar izmaiņām var iepazīties, zvanot uz autoostas maksas izziņu tālruni 9000009.
Patlaban pulksteņu rādītāji
Cita sabiedriskā transporta kustības grafikos būtiskas izmaiņas nav gaidāmas.
|
|