wZine

Critica: Datoru Avīze - periodika uz papīra
01 May 1999 by Laacz

Patīkami, ka, ieejot kioskā vai kur cicur, vari ieraudzīt šādus tādus izdevumus par datoriem. Bet kas tajos iekšā? Man ir šāds tāds subjektīvs viedoklis.

Datoru avīze
[<a>http://www.dtmedia.lv/da/</a>]

Kādreiz, sen, sen, kad vēl tikai šitamais sākās, kad mans daudz ko nerubīja no tā, ko rubī tagad, laimīgas sagadīšanās rezultātā sanāca iehavot haļavniju (par pliku velti) abonamentiņu uz subj. Tad man likās tas viss baigi forši. Pēc tam mazliet atmetu šo paradumu, bet, kad akal iepirku (šoreiz iepirku) avīželi, es aš apsēdos. Toreiz jau neilgi kā bija noticis viens process, ko sauc par pārdošanos - DatorPasauli un DatorAvīzi bija nopirkuši (laikam jau tā neviens nto oficiāli arī nesauc) kaut kāds ārzemju medijs (nu, kas izdod PCMagazine u.c.). No mūsu pašmāju autoriem tur nevaidēja ne smakas. Tulkojumi bija, lai neteiktu - primitīvi, sekli, muļķīgi un daudzviet neizprotami. Izmetu avīzes un miers un bērziņš.

Nesen, aizejot uz IT&T99 izstādi, netīšām ieguvu savā īpašumā visus DA numurus par šo gadu (cik nu te viņi iznākuši). Un nu pastījos. Pirmais, kas mani pārsteidza - dizains un papīrs. Papīrs vairs nav tas, kurš marazmātiski glancēts. Patīkami. Izskats mazliet zolīdāks un atbilstošāks tematikai. Un tagad par <saturu>.

Mainījies tas nav. Ja nu vienīgi uz slikto pusi. Ko tu, mans mazais draugs, saki par teikumu:

"...Kā allaž, albums ir patīkami brīvs no tekstuālām atkāpēm, tajā ir vien pāris svešādās balsīs paustu teksta iztvērumu, lai apmierinātu pēc dialoga alkstošos..."
Izdevums: Datoru avīze
Numurs: #03-1999
Sadaļa: Mūzika Digitālajam Cilvēkam
Raksts: P.A.L. "M@rix"

Viss ir vairāk nekā skaidri saprotams.

Kā mani fascinē šie aliasi, kur cilvēki publiskā izdevumā, to biš avīzē, sevi sauc par Juris "3Dman" Pērkons.

Un stilā ir tas, ka visi raksti par jaunajām tehnoloģijām ir vispārīgi, pamatā bez linkiem uz kādiem papildus lasāmmateriāliem, grūti lasāmi un no vienas vietas pilni ar gramatiskām kļūdām.

Nedēļas komentārs. Šai slejā (faktiski tā aizņem aš visu lapu) no komentāriem ne ziņas. Pamatā īsteni sarežģīts, nelasāms un nesaprotams teksts. Mēdz būt arī reklāmas. "Mūsu korespondentam firmas xxx birojā, kura ir visā pasaulē slaveno yyy ražotāja zzz oficiālais pārstāvis Latvijā, tirzniecības menedžeris qqq pastāstīja, ka produkcijas pārdošanas apjomi Latvijā palielinājušies par ņņņ procentiem, kā arī parādīja sekojošus kompānijas zzz jaunumus.".

Varbūt ir vērts padomāt par piecu lapu atvēlēšanu sadaļai "Reklāma", astoņu - "Pēc ziņu aģentūru materiāliem", trīs - "Pārējais". Galvenais ir pareizs balanss, ne? Var arī par šo jautājumu vēl padomāt, ieviešot lapas: "Minējumi", "Firmu vēsture", "Tas varbūt ir smieklīgi", un tā tālāk.

Priecē tas, ka nav vairāk lapas "programmētājiem", kur ir izsmeļoši, desmitgadīgiem bērniem domāti programmēšanas uzdevumi izklāstīti 16 gadīga skolnieka valodā. Un, protams, tas viss QBasicā.

Protams, ka ik pa laikam tomēr parādās šādi tādi linki uz apskatāmajai tēmai veltītu http://, bet lielākais šo linku skaits pagaidām ir bijis - 1 (viens).

Drūmā ziemas novakarē lasīsi arī DA. Bet kvalitāte un apskatāmo tēmu aktualitāte liek beigās rakstīt: "Mācīties, mācīties un pēc tam praktizēties un tikai tad rakstīt avīzē".