laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Rubļi. Piecdesmit.

Šāda nauda manās rokās ir pabijusi tikai vienu reizi. Savulaik biju ticis pie sava pirmā Орлёнока. Pēc Школьника, bet vēl pirms saliekamā Аиста, tas bija graujošs dampis. Kā gadījās, kā ne, bet sanāca kosties ar citu šāda velosipēda īpašnieku pa Lubānas ielu. Braucām godīgi – pa ielas malu. Pēkšņi priekšā braucošais kaut kā pavilka uz vienu malu, kā rezultātā ar savu pakaļējo ratu aizķēra manu priekšējo. Beidzās tas viss ar velosipēdu zem kaut kāda žiguļa riteņiem, bet mani – uz tā paša žiguļa kapota. Man nezināmu iemeslu vadīts, melnā ādas (varbūt dermantīna…) jakā tērptais autovadītājs nosprieda, ka pats vien ir vainīgs pie esošās situācijas un pēc obligātās apjautāšanās, vai nevajag uz traumpunktu (kurš bija turpat 30 m attālumā un kurā man pirms nedēļas dikti sāpīgi likvidēja sadzīves traumu – koka gabalu kājā), izsniedza sīkiem tēriņiem šādu naudas zīmi.

Naudaszīmes manā kabatā ilgi nepalika, jo jau tolaik zināju, ka vēlos novusa galdu. Ilgi un aizdomīgi gan uz mani skatījās Doles universālveikala sporta preču nodaļas pārdevējs. Beigās nopūtās un teica, tad nu ņem ar.

50 rubļi, 1961. gads, averss
50 rubļi, 1961. gads, reverss

Kindzuls

Jā … es šādu te naudaszīmi atradu (!) uz Gorkija un Kirova ielas stūra, pie Sarkangarogotā Baltijas kara apgabala štāba pakša. Tas notika 1985. gadā. Es veicu bīstamu un atbildīgu apgaitu ap augšminēto iestādi un man plecā bija Kalašņikova automāts. :-)) Pēc tam ilgi bija daudz priecīgu brīžu kompānijā ar konfektēm, zapti un bulciņām…
Tālākā dzīves gaitā nozīmīgas naudas summas vairs neesmu atradis.

Pofig

arļōnaki jau bija 2 veidu, ja nemaldos – vecais un jaunais. Vecie bija ar liiku raami, kas aizmuguree sadaloties pirms seedekļa trubas itkā apiet tai no abām pusēm apkārt. jaunais bija vienkārši prasts kantains rāmis.

P.S.
50 rub. taču bija baigais piķis!!!

Kaibinjsh

Uzreiz vajadzeja teikt ka tas ir “ereluikas” Nu tiem lisapeediem bija vairaaki edition. Man bija “ereluikas-8” brachkam jau “ereluikas-9”. Deviitie jau naaca ar bagazgnieku un dinamomashiinu+lukturi. Za to mans 8tais bija viscaur zaljsh, pat riepas, nevis kaa jaunie – gaishi zilajaa (“krievu kraasaa”), vai gaishi bruunajaa, dzleteniigajaa – “mazu beernu kaku” kraasaa.

Gi

cik atceros, manu verkji sauca shkolnjiks. tam ir kaut kaada saistiiba ar arljonokiem vai taa ir cita paaudze? :) man tas verkjis bij 80to beigaas – sencis brauca tulpes paardot kaut kur krievu zemees, atveda. kameer salika, divas dienas pagaaja.

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.