laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Kā lācis iPhone (neno)pirka

Aizdevos divas pieturas ar ragaino aparātu uz Sky&More esošo LMT dīlerbodi. Ar cēlo domu – tomēt apsavesties ar 16GB melnu aifounu. Rinda ir – pieci cilvēki, ja ieskaita mani.

Kad pienācu, viņi ņēmās ar pirmo džeku. Pulkstenis rādīja divdesmit minūtes pāri diviem. Domāju – ko niekus. Žik, žik un gatavs. Stāvēju vien nost. Divi pārdevēji – gan jau ka tempiņu uztur, jo aifounus pērkot kopš desmitiem nonstopā.

To pašu pirmo džeku juridiski apkalpināt beidza īsi pēc trijiem. Tad viņu un viņa aifounu nodeva aktivācijas džeka rokās. Pulkstenis rādīja divdesmit minūtes pāri trijiem, kad es slaidi apgriezos uz papēža un aizgāju projām. Jo pirmais džeks vēl nebija ticis prom. Un otro pāri, protams, vēl tikai apkalpoja.

Visprecīzāk manas tā brīža domas atspoguļo frāze Nu tad iebāziet sev to aifounu. Es neesmu ar mieru dirnēt piecu cilvēku rindā trīs un vairāk stundas. Es nopietni. Sarullējiet trubiņā un iebāziet.

P.S. Ah, ja nu kāds jautā – kāpēc es devos pats savām kājām uz bodi, varu paskaidrot, ka man mans telefons ir privāts. Pats to apmaksāju, pats lietoju. Pat uz vizītkartes man nav šī numura, jo tas ir mans personīgais numurs. Un līdz ar to arī visi izdevumi, kuri saistīti ar šo pieslēgumu, ir mani tiešie izdevumi.

Papildināts. Izskatās, ka man vienkārši nepaveicās. Tas pirmais tēls bija cilvēks, kurš provēja uz sevi kā korporatīvais klients noformēt 4 iPhone un LMT to viņam liedza. Tad nu viņš provēja visus iespējamos variantus, kas rezultējās diezgan superfeinā aizturē. Redz, kā. Tiesa, es to nevarēju zināt, protams :)

Boja

Pareizi, met viņiem ar zibeni aki zevss, fašistiem trodeksa … pašam vecblogerim neizrāda cienīšanu! :D

Tak pagaidi līdz kādam Androjīdam, šitik satrakojies, zin, salīdzinās, pablogos normāli… es, piemēram, vēl dooomaaaaaaaju….

Tiešām apmēram stunda jārēķina uz cilvēku, ja pērk aifonu, kā ir citur?
Varbūt tas pieder pie Apple mārketinga kampaņas (vai LMT)?

laacz

Boja, pieņemu, ka pie vainas ir tas, ka nāk daudz cilvēki pirkt uz kantori (korporatīvie klienti) un tas palēnina papīru kārtošanu. Pie kam, otrais cilvēks rindā ņēma uzreizi divus. Un, ja kopā ar to reģistrē jaunu pieslēgumu, tad procedūra vēl pagarinās. Par to aktivāciju – tā man tikai šķiet, bet ja ir tā, kā citur, tad tas arī ir aizraujošs un ilgs process.

Boja

Hmm… tagad skaidrs kā tās iPhone rindu bildes rodas pasaulē :D
Diez nevarēja šie pieviest kādu reģistrāciju ar formu webā, nujā tur būtu avansa vai cita “nodomu protokola autorizācijas” problēma…

solnyshok

Cult of apple… You cannot be part of one, unless you are ready to sacrifice your time, dignity and money to get a new iPhone 3G? huh? Relax, say you just failed an exam and will have to live without the latest shiny gadget. The good part, you will not have to participate in the ordeal that awaits those that got phone today – itunes, nobluetooth, crappycamera, nodialupforyourlaptop, censoredappstore, etc, etc.

kukumeku

laacz, turies ;) un tiesham, aizej nakam nedelj. es ari taisos nogaidit pat iespejams ka visu nakamo nedelju veel. un tad taa mieriga gaita aiziet un jau zinat ko gaidit ,kaa kas notiek un kur ir zinoshakie pardeveji. buus ok ;)
ja gaidiju entos meneshus oficialajam latvijas TAiFŪNAM tad pagaidishu vel 2 nedeljas!

Normunds

laacz, ar aifona aktivizācaju es domāju paša telefona fizisko aktivizāciju pieslēdzot pie itunes. Datu savadīšana arī aizņema pupu mizas – 3-4 minūtes, pēc tam iestājās pauze un puisis teica, ka LMT tagad pārbaudot datus. Un tas vilkās savas 10-15 minūtes. Viss process kopā aizņēma ~20-25 minūtes.

druidos

Man domājas, ka ap viņu sacelta pārāk liela ažiotāža pasaulē. Tagad lietoju HTC P3300, domāju, ka nākošais arī būs no HTC, skatījos, bet iPhone kautkādi nesaistīja + tarifi :p.

weedy

Man viens HTC izbijušais (tagad Nokia) lietotājs pirms apmēram stundas kā joku izstāstīja, ka viņa IT čalis esot ņēmies vairākas stundas, kamēr piedabūjis vienu no HTC produktiem strādāt ar WiFi un email serveri. :)

C&B

Kā ziņots, LMT šodien sāka “iPhone 3G” tālruņa tirdzniecību Latvijā. Lai iegādātos mobilo telefonu, daudzviet cilvēki gaidījuši pie tirdzniecības vietām vēl pirms to atvēršanas, taču, pateicoties ātrai apkalpošanai un tam, ka telefons no šodienas pieejams vairāk nekā 50 tirdzniecības vietās Latvijā, cilvēkiem garās rindās nav bijis jāstāv, pastāstīja Lidere.

(no) http://www.financenet.lv/zinas/kompanijas/article.php?id=192227

kukumeku

2 druidos
Jap HTC man ari bija pirmais ko senak apsveru pirkt, bet, ta ari nolietoju savu krepii sudinj kakinj SIEMENS M65 savus 3 gadus (moska pat 4) un gaidiju liktenigo telefonu ko tad nu beidzot pirkt. skatijos pedejos 2 gadus un domaju ko lai njem utt utt. kad testeju HTC, nepatika tas ka shamais leni strada. tapatas ka lielaka dalja ko testeju visi – visi leni strada, nospied pogu GAIDI, atver vacinju uz qwerty klavishu, gaidi kamer ekrans sagriezisies pa 90 gradiem. visur jagaida. nepatika tas.
Kad pirmoreizi ar taifuunu darbojos, tas LEENI nebija, moska mani apzilbinaja tachskrins vai kas cits bet nejutu to leenumu,.. takaa – mana izvele …- taifuuns!

alx

Nu es spices trodeksā ap 11 no rīta pastāvēju minūtes 30, sapratu, ka tās 20-30 min arī aiziet uz cilvēku un metu mieru:)
Tad jau pa dienu aizvilkos līdz barona centram, neviena cilvēka, iepirku bez jebkāda stresa. Baltu.

laimisk

Es Tevi vienkārši apsveicu, esi izvairījies no kļūmīgā soļa.Neviens man tā arī netic , ka i phone nav tā vērts, Manā blogā, tak ir veseli 13 trūkumi. Nu pagaidi mazliet, tūlīt visi, kas ražo mob. sasparosies un būs labāki par šo i phone.

sleeping

Man par sho arii ir savs staasts.. Shodien arii noleemu iegaadaat iphoni, viss baigi ok no trodeks paardeveeju puses, bet no lmt apkalposhanas puses, naacaas 4h niikt trodeksaa, lai visu nokaartotu, jo redz, lai kautkas notiktu, uz lmt ir jaasuuta katrs papiirs vismaz 4x, un ik peec 30min… savaa krajaa biju pirmais kursh centaas sanjemt iphoni, pasaakums vilkaas no ~plkst 11:00 – 15:30 :D skumji, ka lmt shodien paraadija savu servisu no sliktaas puses :( vienu briidi, pats es nebiju vairs sava lmt mob. nr iipashnieks :D

mani atrunaaja njemt HTC un iphoni njeemu deelj dazhiem summaariem iemesliem:

nepiecieshams jauns telefons
nepiecieshams neierobezhots internets jebkuraa vietaa
daudz runaat
u.c siikumi

un to visu vairaak vai mazaak varu apvienot iphonaa un taa piesleegumaa.

Mateo

Kādēļ neviens publiski nepaceļ jautājumu par to, ka Latvijas iedzīvotājiem iTunes (pilnvērtīgs – tāds, kurā var arī ko iegādāties) netiek piedāvāts.

Nopērc iPhone un kā losītis sēdi ar standarta programmām, jo piepirkt klāt no iTunes store laikam, ka nevar.

cyxob

jelgavā viņus arī tirgo. katoļu ielas bodē (pie mednieku bodes). šodien pats viņu paraudziņu kādas 10′ spaidīju. un rindā nebija NEVIENS! paspaidīju, paspaidīju un nopirku… samsung sgh-130b par nieka 20 latiem ar bezmaksas okarti. kā arī 100 bezmaksas minūtēm LMT tīklā. :) pēc iespējām stipri līdzīgs iPhonem

Mārcis

kukumeku>> leens iphons kljuva no 2.x.x versijaam.. veel 1.1.4 bija krietni aatraaka ;) Reaali testeejot var teikt,ka veiktspeejas zinjaa iphone 3G ir tikpat speejiigs kaa vecais 2G, tikai softs ir palicis smagaaks pa sho laiku.

kukumeku

hm, :) .. paga , a kaa tu to njem? slikti ka daudz un daudziem būs, vai ari tu saki slikti jo – tiesham slitki rezultati?
nu ja baumo ka lidz shim Latvija bija ap 2 – 5 k atlauzto iPhone, kas savacies gada laika (?!?!?).. tad tagad 1 dienas laika oficialo aparatu ir gana + ekon.situacija + bananu republikas faktors + lena tirgoshanas..

nezinu man tapatas liekas ka daudz.

un man personiski ir vienaldzigi ja aifonu bus katram 10… liekas ka nebus, bet nu ja ari bus, man pofigs.
;)
miers un bērziņš!

Prusaks

GPS ir iPhone-am. NORMĀLAS tastatūras nav NEVIENAM telefonam, atvainojiet, tāpēc pastāv 2 varianti: taisīt neērtu pseidotastatūru, kas aizņem vietu un svaru, vai neērtu pseidotastatūru, kas ir uz ekrāna un pēc burvja mājiena pārtop par pilnīgi citu tastatūru, kas ar fizisko nav iespējams. Šobrīd VIENĪGAIS, kas attur mani no iPhone pirkuma, ir nespēja legāli un ērti izmantot to kā modemu laptopam. Par jebļu (atvaino, laacz), ko esmu izcietis ar karošos un lēno N95, esmu stāstījis un vairs nestāstīšu.

Prusaks

Un par Trēo runājot, kāda liela Latvijas uzņēmuma vajadzībām pirms gadiem 4 (tikai nesakiet, ka viss pa to laiku ir baigi mainījies, ka tagad Palm rullē — paskatietieties uz pārdošanas dinamiku) iepirka dažus desmitus šādu attiecīgi senākas paaudzes aparātu. 1 gada laikā nomira visi. 100%. Turklāt liktenīgā kļūda ar pāriešanu uz Windows Mobile… Nav jau tā, ka Palm OS bija labs. Tikai Windows Mobile ir vēl ļaunāks gadījums. Starp citu, Androīds nu nekādi nekonkurē ar iPhone. Ne velti uz iPhone jau kopš paša sākuma griežas Google servisi. Īstais konkurents ir Wimdows Mobile ar Microsoft ēnu un vēlmi atņemt Google tā pamatpakalpojumu tirgus daļu.

weedy

Prusak, liekas, ka bija vismaz 2 ne-aizliegtas iespējas kā to uzlikt kā modemu.

Pats arī taisos nākamnedēļ iegādāt.

laimisk – tavs 13 trūkumu saraksts izskatās dīvains – daži no “trūkumiem” ir tādi, kurus es nekad neievērotu, jo nelietoju, daži ir plain wrong, kā “ļoti slikts gps” – triangulācija strādā tīri ok un baterijas laiks – salīdzini to ar jebkuru no tās pašas kategorijas, tas ir tāds pats, ja ne labāks.
Un vēl tas nekam neder tāpēc, ka nav salīdzinājuma ar tavuprāt labāku produku līdzīgā cenā.

Mani 2 argumenti kāpēc iphone – ātrums un neta lietošanas ērtums (jā, esmu to izmēģinājis).

ARTs

es jau sen atmetu domu par īponiju… jo manuprāt telefons/smartphons bez normālas gps navigācijas apps – google map ir karte ko vari izmantot ar savu īponiju tikai LV, bet aizbrauksi kaut vai uz to pašu Poliju un kad par trafiku iepiķosi vidēji 7 LVL tad atpakaļ nāksies braukt ar stopiem jo visa nauda aizies nevis degvielā bet 3G. Man kā cilvēkam, kas diezgan daudz brauc riņķi ne tikai pa LV ir svarīgs šis faktors.
otrs ir tas ka man tomēr prasās pēc pilnvērtīga qwert.
vēl manuprāt kā lielākais mīnus ir Zilzobs kas cik nopratu no testiem, neļauj failu transfērus t.i. back to wires (;
Par to video, foto un mms man personīgi ir po – vienalga es nebildēju ar telefonu un ja arī bildēju tad ja tev ir pieejams e-pasts mms nav tik ļoti vajadzīgs.
Tāpēc mana izvēle nu jau drīz no 30.sept. kritīs uz šo te mantiņu:
http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/x1?cc=lv&lc=lv
pat ja viņš neparādīsies Rīga, braukšu kaut vai pakaļ uz Englandi (;
Es šo mantiņu esmu pārāk ilgi gaidījis
ps, neliels ieskats
http://www.gsmarena.com/iphone_3g-review-272.php

VERSUS

cik noprotu, tajaa laikaa kad sii persona bija noraadiitaja vieta, uz vietas bija viens pardeveejs un vins formeja korporativajam klientam 4 aifonus, bet tai pasa laika LMT liedza vinam so iespeeju, tapeec vins meginaaja visus iespeejamos variantus kaa tikt pie sii briinuma, tas arii kaveeja so un citu cilveeku laiku.

NoMad

man veiksmiivi sanaaca iepirkt aifonu pirmajam, manaa ciemaa :). Betani neapmierina tas ka lai regisytetos apstoree nevar izveeleeties latviju ka residenta valsti. Pieregistreejos kaa krievijas iedziivotaajs un tagad nekaa aarpur krievu istora nevaru iegaadaaties. :(

stop

vakar alfas LMT veikalā arī apmēram 1.5h bija vajadzīgas, lai visu noformētu viena iPhone iegādei uz privātpersonu. lielākā daļa laika pagāja, darbiniekam izmisīgi veroties sava datora ekrānā ar pārgrieztu ģīmi.

weedy

ggg, par kādu “dārgi abonēt” tu runā?
Vairums no mums iztērē 20+ Ls uz sarunām mēnesī, tā, ka nekāda papildu “abonēšana” nesanāk.
Dārgi pirkt ir kā reiz Nokia E71 (Ls250+ vs Ls164 dārgākais), un dārgi abonēt arī, ja gribi lietot netu, jo tad jāmaksā vai nu 5+ sant par MB vai jāņem datu pakalpojumi, kas skaitās pie pamatrēķina klāt.

ShamPuns

Pēdējās mēneša dienās iespējams nav ieteicams ņemt iStyle, jo būs jāmaksā pirmā mēneša maksa arī par 1 dienu. Protams, ka tajā dienā varēs iztērēt visas bezmakas vienības.

core

Es vakardien 2.10.08. ari mēģināju to iPhoni iegādāties un ari SKY&MORE – bija tikai viens pircējs un trīs pārdevēji. Mēs nostāvējām ap 20-30 min un tā ari neko nedabūjām un aizgājam prom. Tur bija viens tākā konsultants kurš vispār neko nerubī no telefoniem un vispār laikam no tehnikas :).

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.