✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Labdarība

2009. gada 11. maijā, 30 komentāri

Par vienu no veiksmīgākajiem palīdzības lūgšanas veidiem kritiskos gadījumos (kādam nepieciešamas asinis, ziedojumi, utt) ir draugiem.lv, kad šo ziņu draugs pārsūta draugam. Draugs takš herņu nesūtīs, ne tā?

Es tomēr ieteiktu visiem laacz.lv lasītājiem būt uzmanīgiem attiecībā uz jebkuru šāda veida lūgumu. Konkrētais pašlaik apkārt ceļojošais tālruņa numurs ir 8950195094, uz kuru zvanīt nevajadzētu. Tā ir elementāra krāpšanas shēma.

Starp citu, mazs padoms.

Ja ir jebkādas indikācijas, ka kāds lūdz atzvanīt uz ārzemju tālruņa numuru vai arī kaut kādā citā veidā mēģina pierunāt uz to zvanīt, paņemot "uz jūtām", neignorējiet. Sākumā ierakstiet šo numuru (bez atstarpēm) Gūglē. Visticamākais, ka tas tur tiks atrasts komplektā ar info par tā izmantošanu krāpniecībā ne tikai mūsu valstī.

Otra lieta, ko pavisam noteikti vajadzētu izdarīt, ir, ja ziņa saņemta no kāda zināma cilvēka, aizsūtīt viņam informāciju, ka tā ir krāpniecība un palūgt visiem, kam šī ziņa jau ir nodota, izsūtīt atsaukumu, kurš ietver lūgumu to pārsūtīt arī tālāk. Lai tie, kas taisījās "noziedod" vai izsūtīt tālāk, var neziedot un nosūtīt atsaukumu vēlreiz.

Un vēl. Latvijā ir ierasta arī krāpniecība ar mūsu valstī reģistrētiem ziedojumu tālruņa numuriem. Tas tāpēc, ka tas ir vienkārši. Ja lūgums palīdzēt nav atrodams nekur citur internetā (ziedot.lv, vai arī tā pati gūgle ar meklēšanā ierakstītu ziedojumu tālruni), ignorējiet.

Starp citu, Latvijā ziedojumu tālruņi sākas ar "900", satur astoņus ciparus, kā arī tiem netiek likts priekšā nedz valsts kods, nedz kādi citi cipari.

Neesiet kūtri. Šis var radīt nepatiku ziedot vēlāk tiem, kam tas patiesi ir nepieciešams. Varbūt vari vienkārši pārsūtīt saiti uz šo rakstu.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar exo

2009. gada 11. maijā, plkst. 11:12

Pirmais! Bet logjiski. Tas ir taapat, kaa veert valjaa epastu ar tematu "CONGRATULATIONS!!!!" un pielikumu

Gravatar laacz Autors

2009. gada 11. maijā, plkst. 11:16

exo, ne visiem. Internets un it sevišķi sociālie tīkli pats par sevi rada jaunas iespējas krāpniekiem, izmantojot cilvēku uzticēšanos un draugu loku. Lielākā daļa nespēj atšķirt ārzemju numuru no Latvijas, kā arī patiesu nepieciešamību ziedot no viltus lūguma to darīt.

Gravatar Lucifugum

2009. gada 11. maijā, plkst. 11:25

Nesen uz e-pastu saņēmu kļančītāja vēstuli no latvijas. Šis gan bija norādījis swedbank rekvizītus :>

Gravatar Xan

2009. gada 11. maijā, plkst. 11:40

Šito visu tieši arī pirms tam izdarīju. Vienīgais, ko man iedeva par šo noteikto numuru bija kaut kāds krievu forums, kur teica, ka lielu naudu skaitot nost. Vēl es iesaku pievērst uzmanību datumam, ar kuru google atrod ziņas. Pilnīgi iespējams, ka noteiktā akcija notikusi pirms gadiem 4, bet atkal kaut kur uzpeldējusi un visi sāk uzreiz pārsūtīt viens otram. Ir iegājies nevis zvanīt, bet pateikt draugam, lai piezvana... Vēl kas, ko vēlos atzīmēt (un labojiet mani, ja maldos.) Tieši šim noteiktajam numuram ir klāt teksts, ka kaut kāds, pieņemsim, Jānis Bērziņš meklē bērnam asinis. (Krieviem tas gan bija Ivans Ivanovs, bet tas nekas.) Es saprotu, ka vāc naudu operācijai vai tamlīdzīgi, bet asinis taču ir pa velti. Kā, uzzvanot uz tādu numuru, tu vari palīdzēt dabūt asinis? Ja būtu lūgums visiem ar tādu asins grupu pieteikties tur un tur, tad es saprastu, jā. Gluži vienkārši asinis nepērk...

Gravatar Jānis

2009. gada 11. maijā, plkst. 12:25

Par aktuālākajām krāpšanām cenšamies informēt iespējami laicīgi iekš http://drosiba.pudele.com/, bet, kā zināms, ir ļauži, kuriem nekādi brīdinājumi nepalīdz, un kas uz katra grābekļa kāpj. Sajūta ir, ka visādu šādu gadījumu tieši pēdējā laikā ir kļuvis biežāk.

Gravatar sivns

2009. gada 11. maijā, plkst. 12:27

Man liekas, ka ar viltus lūgumiem ziedot un kaut kur atzvanīt ir tāpat kā ar cūku gripu: ir viens mirušais ASV, viens Meksikā un ir 15 miljoni rakstu par cūku gripas nežēlīgi nāvējošo raksturu.

Tas ir absolūts mīts, ka cilvēki turpina uzķerties uz šiem paziņojumiem. Patiesībā man daudz lielāku ļaunumu nodara n-tie brīdinājumi (mana nenovērtējami dārgā laika patēriņš, filtrējot šos tekstus nost no lietderīgās informācijas) nekā paši viltus lūgumi.

Gravatar Jeremy

2009. gada 11. maijā, plkst. 12:35

Sivns - bullshit, es zinu ļoti konkrētus, nebūt ne aprobežotus cilvēkus, kas vēl pagājušajā nedēļā uzķērās uz šāda lūguma ziedot asinis kkādai meitenītei. Man ļoti ilgi nācās viņus pārliecināt, ka tā ir krāpšana.

Gravatar Aleksejs

2009. gada 11. maijā, plkst. 12:42

@Xan Šim kāreiz bija klāt teksts, ka tiek meklētas III neg (jeb B neg) asinis. Bišķi ticamību pastiprināja tas fakts, ka Latvijā kā reiz trūkst B neg asinis.

Vēl novēroju, ka Latvijā šis ziņojums tika izplatīts ar citu numuru 28950195. Kā daži jau pārliecinājās, šāds numurs neeksistē.

Gravatar sivns

2009. gada 11. maijā, plkst. 12:47

Jeremy, ar kaut kāda mikroskopiska procenta varbūtību notiek jebkuras parādības. Šai gadījumā, cilvēkus, kas uzķeras uz viltus piedāvājumiem, var uzskatīt vienkārši par cilvēces intelektuālās evolūcijas upuriem. Saprātīgākie izdzīvos, bet lētticīgākiem arī ir lemts aplauzties kopējās evolūcijas vārdā.

Gravatar drons

2009. gada 11. maijā, plkst. 12:51

Raksts neviļus atgādina šito:

:D

Gravatar Vilx-

2009. gada 11. maijā, plkst. 13:28

Starp citu - par tām asinīm runājot - es kaut kur lasīju, ka Valsts Asinsdonoru Centram vienmēr esot lieli uzkrājumi, par kuriem viņi cītīgi rūpējoties, kā rezultātā situācija, kad trūkstot kaut kādu asiņu, esot praktiski neiespējama. Vai tā ir? Vai tad nesanāk, ka visi šie "asins ziedošanas" pasākumi ir krāpšanas?

Gravatar Jānis

2009. gada 11. maijā, plkst. 13:37

Vilx - visi nē. Reizēm tiek vāktas asinis uz plānotām operācijām, ja zināms, ka tās būs saistītas ar lielu asins zudumu. Ir gadījumi, kad kādu asiņu tomēr trūkst, bet tad, cik dzirdēts, pa radio informē un aicina ierasties pie viņiem. Ja kādā vietā donori spēj paši saorganizēties lielākā skaitā, viņiem ir specializēts autobuss, ar kuru var aizbraukt uz turieni.

Gravatar Xan

2009. gada 11. maijā, plkst. 13:39

to Aleksej: ....Kāda velna pēc ir jāizplata šis ziņojums ar neeksistējošu numuru? Tas man nelec, goda vārds. Par tām asinīm gan es sīkumos nezinu.

Gravatar ithinklv

2009. gada 11. maijā, plkst. 14:10

Vajag uzveidot kedes vestuli par sadam krapniecibam. Cilveki sadas aktivi parsuta. Visefektivakais veids ka pasargat savus laudis.

Gravatar Pēteris Krišjānis

2009. gada 11. maijā, plkst. 14:12

Vilkx-: ir lieli asins plasmas krājumi, bez kuriem neiztikt, bet tie nepalīdzēs, ja cilvēkam trūks attiecīgās grupas un Rēzus pozitivitātes asinis.

Tā ir devītās klases bioloģija ja nemaldos :)

Gravatar Jānis

2009. gada 11. maijā, plkst. 14:41

ithinklv - tjipa - labie spameri pret sliktajiem? :D

Gravatar Aleksejs

2009. gada 11. maijā, plkst. 15:59

@Xan Ja paskatās uz to numuru var redzēt, ka tas sakrīt ar RU numuru, kas oriģinālā, tikai atstāti pirmie 7 cipari un pielikts "2" priekšā.

@Vilx- Atver to pašu http://www.vadc.gov.lv/ un redzēsi, ka šobrīd VADC tomēr ir vajadzīgs 0 neg un B neg. Tā kā ar tam rezervēm ne vienmēr ir tik spoži.

Gravatar moo

2009. gada 11. maijā, plkst. 17:52

Sūtītāju nodod policijai par krāpšanas mēģinājumu, nevis tērēt laiku un kādam skairotu, lūgties lai ko atsauc, utt.

Lai draugi domā ar galvu, nevis savu khm.. jauno albūmiņu.

Gravatar kas

2009. gada 11. maijā, plkst. 19:20

Vispār jau šo ciparu kombināciju vajag nodot draugiem.lv, vai pateikt Skujiņam... lai noblokkee epastos, taapat kaa maaajas lapas....

Bet man nebija žēl, piezvanīju un noziedoju asinis, nedaudz pašlaik sāp auss rajonā, bet nekas, galvenais, ka meitenīte Gulbenē, kuru sakoda suns, tagad dzīvos! ;)

Gravatar Vagulis

2009. gada 12. maijā, plkst. 08:46

It's too obvious, like Priest taking kid to Oprera

Gravatar MV

2009. gada 12. maijā, plkst. 10:06

Par asinīm runājot, ja kādreiz esat nodevis, tad asins trūkuma gadījumā, VADC sūta īsziņu ar lūgumu nodot asinis. Vismaz man tās nāk, un iespēju robežās cenšos tās neignorēt. Bet mani tracina, ka cilvēki pārsūta ziņas automātiski tālāk tās pat neapskatot, citādi jau nebūtu tas spama daudzums.

Gravatar Xan

2009. gada 13. maijā, plkst. 11:20

To Aleksejs: Nebiju pat ievērojis.. Bet tas taču ir vēl lielāks idiotisms par krāpšanu... Nesaprotu, spameri vienkārši grib redzēt, cik tālu tā ziņa aizies? Nu, pat līdz lācim tikuši.

To moo: Nu tieši tādu draugu kā tevi var vien sapņos vēlēties :D

Nesen vēl visus par vīrusu kaut kādu olimpisko brīdināja. (kas arī bija bullshit.) Atver epastu reizi divos gados un tad meties visu pārsūtīt draugiem.

Gravatar Jūlija

2009. gada 14. maijā, plkst. 13:26

Te vajag viesu grāmatu, lai es varu ielikt savu svarīgo vēsti par tādām lietām kā sadaļiņu “Ženerāli”, tas pirmām kārtām. Otrām kārtām par “Ženerāli” runājot, tas nav īsti latviski, paklau, tas skan tā interesanti, nudien, bet.. vai nevajadzētu nedaudz nopietnāk? Saprotu, ka nav gudri paziņot par skabarguTavā/Jūsu (nezinu, kā vajadzētu uzrunāt autoru, paties!) acī, kamēr pašai baļķis pa acs ābolu peldās. Bet pēc “ženerāli” mans iekšējais sašutums nolēma iznākt ārā pastaigāties. Ā, un ko es vēl gribēju teikt, nekad neesmu sapratusi - kamdēļ vajadzīga tā garā desa ar tā un tā gada mēneša ierakstiem, tā un tā gada mēneša ierakstiem, jo es jau īsti neatceros vis, vai par traktoriem un Tautas partijas darbībām (šis gan bija piemērs, tāds raksts diez vai ka eksistē) autors ir rakstījis iekš September 2002 vai nē. Ā, tā sadaļa saucās Archivs, tikko paskatījos. Vēl būtu interesanti uzzināt, cik ilgi šis blogs jau tiek lolots un lutināts, vai būtu liela bēda, ja tāds nozustu no zemes virsas? Tāda tīri nevainīga interese. Nu, vai skatījumu skaits dienā un pievienoto komentāru skaits, kas baro egoismu (tā ir, vismaz man), vai tas ir ļotiļoti būtisks? Gribētos uzzināt tendences par tiem, kas izveidojuši savas interneta istabiņas, vitiņas, brīvības oāzes, cik ļoti viņi tajā ir iekšā, moderni izsakoties. Jā, un kopumā jau forša lapa. Bildē autors arī tā neko. Ai nu, apnika te klabināt klavieri, un šķiet, esmu runājusi. Jauku jums dienu!

Gravatar moo

2009. gada 14. maijā, plkst. 16:22

Xan: uzsvars uz tādiem elektroniskiem draugiem.lv "draugiem".

Gravatar Ģirts

2009. gada 26. maijā, plkst. 13:47

Negribu tēlot ciniķi, bet tas pats "ziedot.lv", manuprāt, ir maksimāls biznesiņš un shēma aizkautās balss īpašniecei "eņģelei" ko kasēt iekšā rīklē, manāmi jau nobarojusies, starp citu. Nevajag būt idiotiem, bet domāt līdzi, kur maksā, par ko maksā un kam maksā! Kāpēc ziedošanai tiek izmantoti visādi "servisi", vai valsts nevar atvērt oficiālu nodibinājumu bez shēmām, kur šos ziedojumus veikt? Lai gan mūsdienās jau 80% šķiet, no visiem ierēdņiem, kampēj-ārstiem, korumpantiem tik iedod kādu iespēju, izkamps un izzags visu pa tīro! Tāpēc es uzskatu, ka nav prāta darbs ziedot, tāpat tas tavs lats aizies kaut kādai resnai cūkai vai resniem putniem kabatā, lai sanāk benža uzkorumpētajai tačkai.

Gravatar mrh

2009. gada 6. jūnijā, plkst. 11:17

#26 nav jau tik traki, bet tavs komentars nogalina :D:D:D

Gravatar seris

2009. gada 13. augustā, plkst. 22:46

bet reāli sanāk tā, ka šis krāpnieks ir kādas slimnīcas darbinieks, savādāk kā gan viņi tiku pie tām asinīm!!!

Gravatar Erii

2012. gada 11. janvārī, plkst. 08:40

Tas vienkārši ir ārprāts! Dēļ šādiem krāpniekiem var rasties pat nelaime! Cilvēkiem vajag palīdzību,bet mēs....neticam!

Gravatar Saule

2012. gada 12. janvārī, plkst. 10:03

Nesen atnāca analoga vēstule,bērns mirstot,vai varot palīdzēt ar naudinu,konts norādīts.Norāde ka bērns atrodas slimnīca Latvijā,vajadzīgas arī asinis!Nezin kāpēc nolēmu pazvanīt uz Rīgas bērnu slimnīcām,nevienā neko par tādu bērnu (bija norādīts arī vārds ,uzvārds)nezināja.Bet jāsaka pirmais impulss bija pārskaitīt vismaz kādu latu un aizbraukt ziedot asinis.Dziļs bija mans sarūgtinājums,tagad vispār vairs nelasu šāda veida vēstules.Ar nožēlu jaatzīst ka dēļ tādiem krāpniekiem,var nokļūt nelaimē bērniņs kuram tiešam vajadzīga tūlīteja palīdzība,bet daudzi uz to nenoreaģēs!.