← Uz sākumu

iPhone ņūz

2009. gada 9. jūnijā, 22 komentāri

Man kā esošam iPhone lietotājam teju vai ir pienākums uzrakstīt kaut ko par jaunumiem šai sakarā.

Krutākais nav saistīts ar pašu Apple. Vismaz tieši. Pateicoties licences līguma nosacījumu maiņai, beidzot uz šī aparāta būs arī TomTom. Interesants šķiet arī statīvs, kurš nodrošina ne tikai aparāta turēšanu, bet uzlabo tā GPS uztveršanas spējas, un kalpo kā bezroku sistēma. Starp citu, pats Apple šāda tipa aksesuāru (mašīnas montāžas kitu) nepiedāvā. Vai vismaz nepiedāvāja, kad interesējos.

Sāksim ar to, ka vakar vakarā tika anonsēts jaunā iPhone versija - iPhone 3G S, kuras nosaukumā “S” nozīmē “speed”. Kardinālu novitāšu nav. Ātrāks esot. Kamera tagad ir trīs megapikseļi ar autofokusu un video filmēšanas opciju. Man tas gluži nepieciešams nav. Ir kompass (ļauj kartei pašai pagriezties virzienā, kurā skatās telefons). Atbalsta 7.5 megabitu HSDPA datu pārraidi. Principā tas arī viss no dzelžu viedokļa.

Apple vēsta, ka jaunais modelis Latvijā būs pieejams sākot ar 7. jūliju. Protams, ka neviens neko nezin par cenām. AT&T 8GB 3G maksāšot 99 dolārus, bet 3GS - 199 un 399 par 16 un 32GB versijām respektīvi. Papildus tam, mūsu valstī nav ierasta lieta, kas citviet ir tikai normāli - piedāvāt esošajiem klientiem tādu kā apgreida iespēju uz jaunāku tālruņa modeli. Tas nozīmē, ka, visticamākais, tālrunis būs jāpērk par jaunu, lai arī subsidēts un līdz ar to arī lētāks, nekā citur.

Līdz ar jauno iPhone ir atjaunināta arī tā programmatūra, kura būs pieejama arīdzan iepriekšējiem modeļiem. Plaša patēriņa segmentā tā tiks laista klajā 19. jūnijā.

Beidzot ir ieviesta copy and paste iespēja. Tiesa, tā darbojas arī uz tekstiem un bildēm no weblapām, ko var attiecīgi, piemēram, iepeistot e-pastā. Vajadzēja jau viņiem kaut vienu ieganstu, kāpēc tas nebija līdz šim. MMS - niecīgu popularitāti guvušais pakalpojums Latvijā. Bet, nu, labi. Ir. Beidzot ir realizēta iespēja klaviatūru lietot horizontāli pamataplikācijās, kurās šīs iespējas nav bijis līdz šim. Kalendāra aplikācija ir piedzīvojusi izmaiņas, kuras bez interfeisa ietver sevī arī CalDAV atbalstu (hooray!). Labāks pārlūks, kā jau tas ierasts ar šiem apdeitiem. Stereo Bluetooth atbalsts. Rakstīts, ka atbalsta piezīmju sinhronizāciju. Ja tas darbosies arī caur ActiveSync, būšu priiecīgs.

Viena no visgaidītākajām iespējām ir iPhone izmantošana kā modemam - lai tam varētu pieslēgt datoru un internetot uz nebēdu. Nav teikts, ka tas darbosies pie mums, jo ne visi operatori tam ir piekrituši dēļ sevis piedāvātajiem datu pārraides tarifu plāniem.

Vairākas jaunas iespējas ir radušās tiem, kas izmanto MobileMe - var atrast savu zudušo tālruni, izdzēst tā saturu, atskaņot kādu signālu vai arī parādīt uz ekrāna paziņojumu.

Visas detaļas un manis neuzskaitītos jaunumus var izlasīt internetos. Par to - vai es iegādāšos jauno modeli, - vēl nezinu. Viss ir atkarīgs no kopējās cenas cenas, potenciālajām līguma izmaiņām, savas tā brīža rocības un citu atsauksmēm.

Starp citu, kādu brīdu tagad esmu pastaigājis ar Samsung Omnia HD. Nekad nebūtu ticējis, ka šī kompānija var izveidot tādu telefonu (man pietika ar C100:), kurš pat man patīk. Sasodīti biju pārsteigts. Protams, nav tam arī tikai plusi, bet par to citreiz.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Karlis

2009. gada 9. jūnijā, plkst. 13:28

TomTom pieejamība attiecas uz jauno 3GS vai arī uz veco 3G? Citiem vārdiem sakot, licences līgums ir vienāds visiem modeļiem?

Gravatar laacz Autors

2009. gada 9. jūnijā, plkst. 13:36

Karlis, arī uz 3G versiju.

Gravatar Karlis

2009. gada 9. jūnijā, plkst. 13:47

Tas jau patīkamāk. Tad jau netikai TomTom, bet arī Garmin un citi navigātori ņems dalību.

Gravatar Aleksejs

2009. gada 9. jūnijā, plkst. 14:05

Mjā... Tagad tās iPhone aplikācijas dēļ, TomTom mani iedzinis kārtējā dilemmā. Pirkt stand-alone verķi vai iPhone app'u. Jāgaida, kad būs iznācis, lai var novērtēt iespējas.

Par modema iespēju izskatās, ka varētu būt gana cerīgi LMT gadījumā, jo Dati un iBirojs cenu politika ir ļoti līdzīga, tā kā LMT diez vai ir pārāk iela jēga liegt šo iespēju iPhone lietotājiem. Šī iespēja tikai palielinās iPhone pievilcību. Bet nu dzīvosim, redzēsim.

Gravatar laacz Autors

2009. gada 9. jūnijā, plkst. 14:07

Aleksej, viena nianse. Ja daudz braukā ārzemēs, ir vērts izskatīt parasto TomTomu ar traffika info, jo iekš iPhone TMC resīvera nebūs (ja nu vienīgi tajā tur verķī, ar kuru stiprināsies tomtoms pie stikla, par ko šaubos).

Gravatar Aleksejs

2009. gada 9. jūnijā, plkst. 14:12

Jā, tas TMC vienīgais, ka man ienāca prāta, ka varētu nebūt iPhone gadījumā. Vēl es ļoti ceru, ka Destia Traffic (http://www.destiatraffic.lv/) beidzot uzsāks darbību arī Rīgā, un tad TMC varētu rullēt arī te.

Bet patiesībā vairāk mani interesē IQ Routes, kas tiks piedāvāts arī iekš iPhone. Starpcitu, ir kāds šo ietestējis Rīgā? Pagaidām arī ne vārda par Map Share iekš tā iPhone, kas arī tīri noderīga mantiņa.

Gravatar rz

2009. gada 9. jūnijā, plkst. 14:54

Uzraksti gan rakstiņu par Samsung Omnia HD iespaidiem. It sevišķi, ja tu esi iPhone lietotājs, tev būs daudz lielāka info bāze korektam salīdzinājumam. Paldies jau iepriekš!

Gravatar Viestarts

2009. gada 9. jūnijā, plkst. 15:23

Cik garlaicīgi - nevienas bildītes :(

Gravatar spic

2009. gada 9. jūnijā, plkst. 15:49

Lieliski. Apple arī pievienojas idiotisko un bezjēdzīgo aparatūras nosaukumu kompānijai. „3G S”, nēnupatiešām.

Gravatar weedy

2009. gada 9. jūnijā, plkst. 15:59

spic, neredzu tavus ģeniālos ierosinājumus kādam būtu jābūt nosaukumam.

Kur tie ir?

Jeb - izdomā pats kaut ko labāku pirms pļurksti.

Gravatar normunds

2009. gada 9. jūnijā, plkst. 16:31

tipiski āboliska pieeja - jaunais iphone ir tikai divas kapeikas labāks par iepriekšējo, bet visa sāls jau nav dzelžos, bet OS. Es personīgi nedomāju, ka man būs svarīgs kompass vai video funkcija, līdz ar to es šo paaudzi izlaidīšu. Mani vairāk priecēs jaunās OS iespējas, it īpaši navigācija.

Gravatar spic

2009. gada 9. jūnijā, plkst. 22:38

Jebkurš normāli izrunājams un nebriļļainās sarunās ar meitenēm izmantojams nosaukums būtu bijis krutāks par neko neizsakošu tehnisku burtu un ciparu savirknējumu (arī "iphone video", ko kā nosaukumu baumoja iepriekš).

Gravatar UL

2009. gada 10. jūnijā, plkst. 10:30

Ja nu pati DESTIA nepārdomās, tad līgums ir gandrīz jau parakstīts (nepaspēju gan pirms atvaļinājuma) ...

Gravatar Aleksejs

2009. gada 10. jūnijā, plkst. 10:36

@UL Kā tu varēji doties atvaļinājumā, pirms neesi parakstījis līgumu? :)

Gravatar bush

2009. gada 10. jūnijā, plkst. 21:00

"3G S" tiešām izklausās pēc.. nekā. Vismaz "3G+" vai "3G Pro" vai dajebkā, bet ne jau "S". Kamōn :)

Gravatar prusux

2009. gada 10. jūnijā, plkst. 23:16

Uzraksti par Android. Aparātu pieejamība LV. + / - pret iphone os.

Gravatar Bebris

2009. gada 14. jūnijā, plkst. 17:53

Vismaz salīdzinājums ar ķieģeli būs bik labāks.

Gravatar Prusaks

2009. gada 14. jūnijā, plkst. 23:36

Par "tethering" (telefona interneta lietošanu ar datoru) runājot, man LMT neko neiebilst (tieši pretēji) pēdējos 6 gadus.

Gravatar ENIMA

2009. gada 18. jūnijā, plkst. 18:42

Nu paskatījos dzelžus tam "S" - jaudīgāks procesors un jaudīgāka videokarte. Tas ir OK.

Bet tā notes sinhronizācijas fīča iTunes ir ielikta, bet kad mēģini to izdarīt viņa īsti nestrādā.

Gravatar rz

2009. gada 19. jūnijā, plkst. 23:10

Hei, laacz, vai uztaisīsi solīto Samsung Omnia HD apskatiņu?