laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Tējkanna

Kad Ziemassvētki garām, bet jaungadā mums dāvināšanas paražu nav, kā arī – tuvojas mana vārdadiena, vēlos ierādīt vienu tējkanniņu. Citi ietaupīto pārvērš (vai kredītu paņem) lielākos televizoros, aipados, makbukos un citās lietās, ar kurām pēcāk var lielīties un kuras nebūt nav tik dikti nepieciešamas.

Es, savukārt, savus ietaupījumus, ja man tādi būtu un gribētos tos pārvērst stilīgā ierīcē, labprāt iegrūstu gadu tūkstošus senā baudā – tējas dzeršanā. Pie kam, laižoties slinkumā, jo aparāts visu dara pats kad un kā vajag. Ja neskaita tīrīšanu, protams.

ASV tas tiek brendots kā Breville produkts, kamēr pie mums tas ir iegādājams zem Stollar preču zīmes.

Dīvaini, bet teitan uzparikte maksā ne sevišķi dārgāk kā US of A – 160 latus. Protams, cipars par tējkannu nav gan no mazajiem :) Īpašnieku atsauksmes ir lieliskas. Gan internetos atrodamās, gan arī paziņu komentāri.

Bet vienu zinu – pats 160 latus tuvākajā laikā diez vai iztērēšu šim produktam…

Ģirts

Dīvains frukts tu esi laacz, tikpat labi tu vienkārši var nopirkt ārkārtīgi stilīgu tējkannu ar visām “fīčām” no šīs pašas firmas par gandrīz divreiz lētāku cenu:
http://www.stollar.eu/bke820
Pie tam šī tev noderēs arī kafijas pagatavošanai. Un tur arī ir visi tie režīmi un tā tālāk. Par vienu gan piekrītu, ka visi tie lielie televizori, aipadi, sūdpadi patiesībā nav nepieciešami…
Jā, slinks tu esi apbrīnojami, droši vien dibena slaucīšanai tev arī vajag speciālu iekārtu ar dažāda raupjuma sūdpapīriem – no vates līdz smilšpapīram…

Sussis

Man ir iespēja abus divus gadgetus lietot.
Šis man personīgi patīk labāk: http://www.stollar.eu/bke820 – viss tas pats no funkciju viedokļa, tikai nav paša tējas sietiņa, kur tēja tiek gremdēta.
Un iemesls ir pavisam vienkāršs – es parasti tēju dzeru viena, pārējie dzer kafiju, bet priekš viena cilvēka pārāk liela ķēpa un litrāža galarezultātā (puslitrs laikam ir minimālais, ko var uzvārīt tādā), ātrāk un ērtāk ir vecā, labā metode -> ielikt tēju sietiņā un uzvārīt ūdeni (vai tējkannā uztaisīt vai kas nu katram ir ērtākais veids).
Toties, ja savācas lielāks tējas dzērāju bariņš – tad gan ir varen feini. Var gan aci piesiet vērojot, kā aparāts strādā, gan siltu saglabā, gan pareizās ūdens temperatūras.
Patīkams process.

laacz

Tom, nav obligāti. Pietiek ar labu ūdens filtru (atsevišķa uzparikte dzeramajam ūdenim un ēdiena gatavošanai). Tas gan arī nav nekāds diži lētais prieks. Tagadējo tējkannu neesmu atkaļķojis kopš, ja atmiņa neviļ, 2005. gada. Un visa tāda dzidra aizvien :)

Pēteris

http://www.stollar.eu/bke820 – arī esmu šī daikta lietotājs, un īsti nekādu papildus ekstru ar kustīgiem tējas konteineriem neprasās. Bet, man arī iphone neprasās.

Tātad, ja gribās gadžetu un pagarināt krānu, ņemam to tējas svērteni, ja gribās pagarināt krānu tikai nedaudz, nu tīri priekš sevis, tad ņemam sākumā minēto.

A ja vajag kipitoku – http://www.cenuklubs.lv/iveikals/tejkannas_p/Tejkanna_2_5L_11356.html + http://labascenas.eu/index.php?route=product/product&product_id=88981 un visiem būs labi.

Katram dampītim savs mērķis.

Tom

Es gan mazāk par nogulsnēm uztraucos, bet gan par visām zarazām, kas Rīgas ūdensvados dzīvo (legionellas u.c.), bet šīs tējkannas, atkarībā no tējas paveida ūdeni uzsilda līdz +85C. Respektīvi – nevārītu Rīgas krāna ūdeni dzert nav ieteicams, it sevišķi bērniem.

Ģirts

laacz – cilvēki tomēr ieteica tev to pašu, ko es attiecībā uz tējkannu. Un dīvainam vienmēr citi liekas dīvaini.
Bet vispār Stollar produkti ir tik tiešām stilīgi, bet ārkārtīgi dārgi gan… Tādas mantas var dabūt vismaz 3x lētāk…

binary

Par filtriem – man ir parastais Brita galda filtrs, iekšā liekas Maxtra filtri (filtra modelis, cik noprotu; jāmaina ik pēc dažiem mēnešiem, maksā ap 4 Ls/gab). Savulaik, kad dzīvoju “netīrākā vietā”, vienreiz aizmirsu izlaist ūdeni caur filtru – tējkannas sildelements uzreiz apkaļķojās, a tā… kamēr filtru lieto, tikmēr tējkannā viss spīd un laistās. Šobrīd gan vairs nav aktuāli, ūdens tagadējā dzīves vietā kaut kāds tīrāks patrāpījies…

Par Tom minētajiem +85°C – nu ja tik vien tās tējkannas uzsilda, tad kārtīgai melnajai tējai tas varētu būt par maz… Par legionellām – tās jau, cik noprotu, mājokļa ūdensvados saražojas, nevis Rīgas ūdensvados. Ne velti iesaka drošības labad (pret legionellām) nolaist ūdeni, ja tas trubās kādu laiku ir pastāvējis.

wth

Tēja, protams, ir labi. Un tomēr, kā saka “pareizie tējas cilvēki” ar roku pagatavota tēja jebkurā gadījumā būs labāka par kāda aparāta, lai arī cik navaročena un dārga, gatavoto. Šāds viedoklis ir gan kafijmānu vidū – labs kafijas aparāts tomēr arī ir meganavarčennijs verķis (un arī maksā labi, protams) un tomēr kafijas baudītāji to gatavo paši – gan arī tējas lietotāju. Nu tas tā, ja tam ir doma pieiet pa nopietno, izbaudot. A ja nav – tad der arī tēja maisiņos un šķīstošā kafija. Nu un kaut kur starp tiem ekstrēmiem stāv Maximā nopirkta tējkanna ar termometru un kaudzīte “pareizu” tējas pagatavošanas trauku :)

binary

wth, par tējas mīļotājiem… Pa manam ir 3 stadijas:
1) tiem, kam tēja ir tikai dzēriens – maisiņi ir baigi ērti;
2) “parastie” tējas baudītāji – beramās tējas ir īsta manta; maisiņi nekam neder (ar retiem izņēmumiem);
3) īstenie tējas baudītāji – tie, kam ir tie “pareizie trauki” un kas spēs atšķirt pareizi gatavotu tēju no “uz ātru roku uzlietas”.

Es neteiktu, ka esmu baigais tējas baudītājs, bet nu tēja maisiņos tomēr nekam neder, ja neskaita pāris konkrētas tējas (e.g., reizēm var iedzert Lotus Breeze vai Creamy Rooibos no Greenfield maisiņu tējām).

Bet tā pa lielam piekrītu Tevis rakstītajam…

Ģirts

Katram tējas veidam (melna, balta, zaļa, augļu, zāļu utt.) ir sava optimālā temperatūra. Atsevišķas ārstnieciskās tējas pat jāvāra kādas 3-5 minūtes. Tējas maisiņos, protams, nekam neder, bet lai pats pagatavotu sev augstākā labuma tēju, taisni tāds aparāts, par ko laacz te jūsmo, nav nepieciešams. Drīzāk jau tā advancētā tējkanna. Vārāmām tējām noderēs arī parastā plīts ar turku tējkannu…
Kafijai viss vienkārši – ņemam pupiņas, samaļam, aplejam ar ūdeni, kurš ir 92 līdz 96 grādu pēc Celsija karsts un ļaujam ievilkties 4 minūtes, dzert to varēs tikai tad, kad būs atdzisusi līdz kādiem 70 grādiem. Kafijas kvalitāte šai gadījumā lielā mērā atkarīga no pupiņu kvalitātes. Aplams ir priekštats, ka kafijas pupiņas labāk ir ņemt zaļas un grauzdēt pašiem – lai labi uzgrauzdētu kafijas pupiņas, nepieciešami speciālas plītis un pannas, kuras, visticamāk, gandrīz nevienam nav mājās un tā ir arī prasme, kas jāmāk. Labāk tad nopirkt iepakojumā profesionāļu sagatavotās jau grauzdētās pupiņas. Es arī esmu no tiem, kas principiāli citus kafijas variantus neatzīst – ne malto, kur nu vēl kaut kādu šķīstošo…

jancha

runājot par kaļķakmeni. vienkārš risinājums. nopērkam citronskābi, ieberam tējkannā pielejam ūdeni un atstājam (nevajag sildīt). un pēc neilga laika būsim pārvērtuši bāzi par skābi un ūdeni ;)

juzis

Man tādu rudenī uzdāvināja, par ko lieks prieks. Manuprāt, izstrādājums vairāk ir no sērijas ultimate geek gadget nevis dampīšu stiepējs. Atšķirībā no otra minētā modeļa šim vakarā vari salikt visu, ko vajag, saprogrammēt un no rīta tev vajadzīgajā laikā ir labi savārīta tēja. Neizmantojot taimeri tāpat ir jauki gana, ka tēja tiek izcelta pēc vajadzīgā intervāla, jo nereti manuāli darbojoties pēc vecās skolas parauga sanāk aizmirsties un pārmarinēt ievikšanās processu tiekot pie rūgtenas tējas.
Manuprāt taisnība ir tiem, kas saka, ka lieliski var iztikt, kā arī tiem, ka štelle ir uber laba.

Janka

Rīgas ūdens krānā ir tik tīrs ka tējas paciņu nav jāpievieno jo ūdens sastāvā ir salmonelas, spalīši un tam,līdz kustoņi, labu apetīti visiem Rīgas ūdens lietotājiem.

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.