laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Bezvadu skaņu sistēma Fidelio SoundSphere

Šis raksts ir kategorijā Man iedeva. Te es rakstu par to, ko man iedod patestēt. Ne visu uzrakstu, bet par Maserati vāģi, Vertu telefonu, vai Sharp 50 collu OLED TV drošs, ka neklusēšu :)

Ar šo atklāšu rakstu kategoriju Man iedeva. Kategorijā, cerams, birs raksti par to, kā man uz kādu laiciņu iedeva Vertu, braucienu uz Japānu ar privāto lidmašīnu, Ferrari FF un 80 collu OLED teļļuku, cerībā, ka es par to visu uzrakstīšu.

Šoreiz mani pārsteidza mazliet nesagatavotu. Gan tāpēc, ka tā bija pirmā reize, gan arī tāpēc, ka… Kad atnāca ziņa, ka ir pieejama pirmā spēļmantiņa – dokstacija, gaidīju ne pārāk lielu kastīti ar tumbiņām, kurā iespraust savu aifounu. Nu – kaut ko tādu, par ko ne nieka uzrakstīt nevarētu. A tas, kas man atnāca, atradās 780x509x352mm izmēru un 16kg pasmagā kastē.

Philips Fidelio Soundshpere preses foto, jo reālajā dzīvē piemirsās nobildēt. Tas aipads un skats, diemžēl, komplektā nenāk.

Komponente, uz kuru nosaukumā tika vērsta uzmanība, bija sekundāra. Nopietni. Doks principā ir vienkārši pie elektrības piespraužama uzparikte, kurā iebakstīt savu aifounu vai aipodu un atstāt – lai lādējas un tērē elektroinstalācijā esošos elektronus, nevis akumulātorā dzīvojošos.

Galvenā padarīšana bija mēreni stilīgas Pilips Fidelio SoundSphere tumbiņas. Šīs, latviski izsakoties, skandas, ir brīnišķīga stereo uzparikte audio baudīšanai. Lai arī uz manām ausīm ir kāpis ne viens vien zilonis, esmu pilnībā drošs, ka skaņas kvalitāte izpogā lielāko daļu stereo skaļruņu.

Tumbiņu galvenā priekšrocība ir tā, ka tās darbojas caur tavu bezvadu tīklu. Ieslēdz, nospied pogu, caur telefonu vai datoru sakonfigurē, un aizmirsti. Rezultātā Tavā lokālajā tīklā ir iekārta, uz kuru atskaņot mūziku bez konfigurēšanas prot jebkurš aifouns, aipods, aitjūni utt. Lai arī ir iespējams piepsraust arī iekārtu caur vadu (vecais labais 3.5mm austiņu cohums), tas, protams, nav tas.

Kā jau var noprast, pilnvērtīgi izbaudīt šo skaļruņu atrašanos mājās varēs tie, kuriem nav sveša Apple kultūra, jo skandas atbalsta tikai AirPlay protokolu, kurš, kā jau zināms visiem, izņemot tos, kam tas nav zināms, ir tīrs Apple izgudrojums, lai varētu nodot audio atskaņošanu vai video attēlošanu kādai lokālā tīkla iekārtai, kas to prot. Piemēram, palaižam video, bet sakām, ka tas jārāda ir uz TV (caur Apple TV). Vai arī, kā šajā gadījumā – palaižam audio un pasakām, ka skaņu gribam izgūt caur ikurāt šo Fidelio sērijas komplektu. Tātad, katram kļūst skaidrs, ka pēc tumbiņu iegādes (kas nav lēts prieks – komplekta cena ir ~560 lati), būs vien jāiepērk aifouns. Vai aipods. Vai mac dators. Vai jāuzinstalē itunes. Vai viss kopā.

Tā kā ar bezvadu skaļruņiem saskāros pirmo reizi, tad bija iespēja novērtēt padarīšanas ērtumu. Un, teikšu es jums, tas ir forši. Ja vēl iekārta atbalstītu UPnP (vai DLNA), būtu pavisam feini.

Manā uztverē pats galvenais bezvadu iekārtas (it sevišķi – labu skaļruņu) arguments ir tas, ka signāla pārraides gaitā netiek zaudēta ne kripata no kvalitātes. Man ir pasūdīga iebūvētā skaņas karte, kas diezgan liegi savās frekvencēs atskaņo arī datora sanoņu. Bezvadu gadījumā nekas tāds nenotiek, jo dators paņem tikko kā legāli nopirkto 1024kbps AAC datni un pa tiešo caur bezvadiem vai vadiem tajā esošos bitus un baitus aizsūta atskaņojošajai aparatūrai, kas tieši tādus tos arī atskaņo. Ne tur kas klāt, ne kas nost. Nav jādomā par to, ka jāpērk platīnzeltalumīnijkaparvara kābeļi vai arī jāatsakās no kvalitatīva audio baudīšanas vispār.

Man par lielu pārsteigumu, Apple appstorē atradās speciāla Philips DockStudio aplikācija, kuras viena no foršākajām fīčām bija milzums dažādu radiostaciju, kas var tikt no internetiem paķertas un uz tumbām atskaņojamas. Pietika to atvērt, izvēlēties sadaļu “Vietējais radio”, un aidā – visas pie mums skaņošās radiostacijas ir pieejamas. Aplikāciju ārā nedzēsīšu, jo tā darbojas arī tāpat.

Galu galā es izvirtu un paprovēju no sava NAS (mediju centra) Synology DS-211j kaut ko atskaņot. Aizgāja uz vella paraušanu. Ij tumbiņas atrada, ij spēja pat sevī esošo mūzikas čupiņu skandēt uz nebēdu. Attiecīgi – pēc vētrainas nakts draugu kompānijā netālajā Parīzē var attālināti pieslēgties savam mediju atskaņotājam, uzgriezt skaļumu uz maksimumu, ielikt pleilistē rūc-bladī-rūc, un palaist uz pilnu klapi tā, ka viss rajons Tevi sagaidīs atplestām dūrēm, kad pārbrauksi mājās.

Viens mīnuss, protams, ir. Ja mūzikas baudīšanai šīs skandas bija lieliskas, tad filmu paskatīties varētu būt apgrūtinoši. Tas tāpēc, ka stereo uzparikte pasniedz lieliski, kamēr no 5.1, 7.1, 9.1 vai 41.1 daunsemplotā skaņa vienkārši neskan tā, kā gribētos.

Vēl viens sliktais moments bija ar konfigurēšanu. Tā bija negaidīti piņķerīga. Īsumā – izslēdzam telefonam datu pārraidi, izdzēšam mājas WiFi, nospiežam tumbiņās esošu poģeli, sagaidām, kad atrodas jauns tīkls, pievienojamies, atveram IP adresi caur pārlūku, iebakstām mājas WiFi tīkla parametrus. Nospiežam OK un ceram, ka izdosies. Teiksim tā – pieslēgt tumbiņas nebija gluži vienkāršākais uzdevums. Attiecīgi, ja ir doma ko tādu uzdāvināt kādam datorlietās nezinošam, piesakieties arī sakonfigurēt.

Nācās arī atjaunināt iešūto programmnodrošinājumu (firmware, ja runājam latviski), jo ar tumbiņās esošo bija nestabils WiFi pieslēgums, kā arī gļukoja skaļuma regulācija caur iTunes. Bet pēc tam nekas tāds vairs netika novērots.

Rezumējot. Ja Tev ir lieki 800 eiro, mājās ir bezvadu tīkls, nav iebildumu klausīties mūziku no iTunes vai i* uzpariktēm, esi gatavs iekārtu izmantot tikai mūzikas atskaņošanai, Fidelio SoundSphere būs ikurāt tev. Man, personīgi, šķiet mazliet par dārgu. Tiesa, teju asariņa notecēja, kad nācās atdot, jo nedēļas laikā biju atsācis klausīties mūziku. Katru dienu. Bet šādu efektu varētu panākt, šķiet, ar jebkuru puslīdz kvalitatīvu audio aparatūru.

Otrs variants ir iegādāties resīveri, kurš saprot UPnP, AirPlay un MZGD. Labs resīveris un labas skandas varētu izmaksāt dārgāk, bet pielietojums varētu būt plašāks (ne tikai stereo skaņu baudīt).

Varbūt Tev, manu lasītāj, ir kāds labs zinu-kā stāsts par salīdzinoši ekonomisku, bet iespējām pārbagātu video/audio atskaņošanas sistēmu ar to pašu iespēju izmantot caur AirPlay vai UPnP?

krizdabz

Malacis, ka saņēmies uzrakstīt. Šādi subjektīvu emociju pārpilni spriedelējumi par gadžetiem ir ļoti perspektīvi. Es tikai gribētu pa vidu teksta blāķītim redzēt arī kādas bildes vai video. Visādi citādi smuki uzrakstīts un vairs nav vajadzības testēt konkrēto ietaisi :D

P.S. Lai piepildās pirmās rindkopas plāni! ;)

laacz

Paldies, @krizdabz. Es tieši arī iedomājos, ka kaut kas šāds varētu būt laba niša. Pieņemu, ka pie mums ir daudz jaudīgāku mutes bajāru, kam šāda tipa apraksti padotos daudz labāk, taču kādam ir jāsāk :) Ieteikumus ņemšu vērā. Gaidīsim, ko un kad man piespēlēs nākamo :)

aldis

Labs apraksts. Ja nav slinkums, tad var padomāt arī par papildus info par alternatīvām tevis testētajam produktam. No otras puses, varbūt nevajag spļaut akā, no kuras ūdeni smel :)

laacz

vot, pievienoju Philips preses kluba bildi, jo reāli noslinkoju (jā, jūtos vainīgs) un nenobildēju pats :P

Aldi, paldies par ieteikumu. Es kādu brīdi papētīju internetus, bet tā kā the-night-is-young (Apple savu AirPlay uz āru licencē nesen), tad sevišķi daudz sakarīgu risinājumu neizdevās atrast. No Hi-end gala ir vēl resīveri un mediju centri, kas ir pavisam cita opera.

krizdabz

Bet vispār esi uzmanīgs un skaties, ka nekļūsti par rūdītu apskatnieku, kamā vairs nav palicis ne piles entuziasma par tehnoloģijām. Esmu gatavs pieciest retākus apskatus, bet toties dzīvā valodā rakstītus.

deni2s

Ir skaidrs, ka laacz uzprasās un ierīču testēšanu, taču mani visu laiku nepamet sajūta, ka šis tomēr ir krizdabz ieņemts lauciņš, un šo rakstu vajadzēja lasīt iekš krizdabz.lv. Kaut vai kā viesrakstu.

deni2s

Neredzu iemeslu sadrumstalotībai. krizdabz ir izveidojis labu bāzi, viņš ir arī atvērts cilvēks, tāpēc man šķiet, ka jums būtu loģiskāk apvienoties uz tādiem apskatiem un šajā gadījumā tev pabīdīt mazliet savu ego malā un pievienoties viņam. Gan jau jūs spētu atrast kopīgu valodu un win-win risinājumu.

KasparsM

Interesanta lieta, kas varētu būt parocīga, bet tomēr nav skaidrs, kā tā īsti strādā. Minēts, ka ir obligāti vajadzīgs kāds i-rīks, bet pēc tam pieminēts, ka ir atskaņots no Synology. Tad vajag to Apple vai tomēr var iztikt bez?

laacz

deni2s, pabīdīt savu ego malā? Jāpiekrīt, ka Kristaps ir foršs čalis, kuru pazīstu personīgi, bet tas takš nav iemesls, lai mēs uzreizi mestos kopā. Projekts, kurā ir iesaistīti divi, prasa dubultu atdevi (materiālu, ego, nemateriālu, emocionālu, utt). Atdoties jaunam projektam nevaru pagaidām atļauties nedz laika, nedz resursu dēļ. Tāpat, cik zinu, ir ar Kristapu. Tāpēc katrs paliek savā pusē. Viens raksta puslīdz legālus aprakstus, bet otrs aprakstus “no sevis pa jokam”.

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.