laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Ir laiks. Atkal.

Komentāri salaboti :)

Šķiet, ka nav ko čakarēties. Ir pagājuši nepilni divi gadi un klaižu klajā kārtējo sava bloga izskata iterāciju. Būs heiteri, būs vienaldzīgie. Taču, ceru, ka būs arī kāds, kuram patiks :)

Lai arī grandiozas izmaiņas no ārpuses nav redzamas, šis tas tomēr ir pieminēšanas vērts.

Kā jau katra lieta, arī šī sākās ar mazumiņu – plānu fiksi pārtaisīt esošo HTML kodu par HTML5, nemainot vizuālo noformējumu. Par iemeslu tam bija sliktais mārkups un Reardability nespēja noteikt – kur ir virsraksts, bet kur ir lapas nosaukums. Protams, ka sīkums ar koda izmaiņām pavilka sev līdzi arī CSS pārrakstīšanu. CSS pārrakstīšana pavilka līdzi pāris idejas. Kā arī padziļinātu iepazīšanos ar WordPress, kas ir kā mūsu hokeja izlase – pilns ar pārsteigumiem. Tā visa rezultāts ir jūsu priekšā.


Pa ceļam uz šo reinkarnāciju atbrīvojos no WordPress Mobile Edition spraudņa. Tagad lapa ir pilnībā pielāgota kā mobilajam (ne pārāk draņķīgam), tā planšetei, kā arī, protams, datoram vulgaris. Pamēģini pamainīt pārlūka loga izmēru, ja netici.

Pamainīju pretspama risinājumu, ieliekot to savā misc-spraudnī, lai nav pie katras jaunās WordPress versijas jākopē pāris rindiņas iekš wp-comments-post.php faila.

Lokalizēju (jā, veselas trīs rindiņas :P) un formā smukāk integrēju arī Subscribe to Comments spraudni.

Komentāri tagad ir threaded. Tas nozīmē, ka vari atbildēt kādam konkrētam komentāram. Komentāru komentāru komentāru dziļums ir ierobežots.

Atvainojiet, bet sevišķi nespringu ar testēšanu dažādos pārlūkos. Ja nu kas dikti bēdīgs, dodiet ziņu. Un ar pikseļu perfektumu noslinkoju – attālumi, izmēri un viss pārējais ir, kā saka, pēc izjūtām.

laacz.lv ekrānšāviņš. 2012. gada 30. jūlijs.

Diez ko nepatīk galviņa, bet var jau būt, ka kādreiz nāks kāda feina ideja prātā. Tā pareizā un īstā doma. Kā arī, pavisam drošs, ka esmu kaut ko salauzis. Komentāros, lūdzu. Ja vien neesmu salauzis pašus komentārus, protams. Divu vakaru darbs vēl ir slīpējams, bet kur tad vēl labāk kaut ko noslīpēt, kā produkcijā.

Kamazs

Atsvaidzinājumam kopumā nav ne vainas, tikai nepatīk augša. Ikonas ir ok – gan stilistikas, gan krāsu izvēles ziņā, gan kompozicionāli – viss jauki minimālistiski, bet lūk tas pasvītrojums un fonta izvēle (nu ne jau TimesNewRoman tak?) atsit 90to mājaslapas. Vai neveiklu Worda maketu.

procesors

Ar windows phone atzimejot glazskunrukisu rakstisanas metodi, saja ieraksta lauka neko nevar ierakstit. Viss parejais, ka bija ta ari ir lasams.

P.s. uz pc neesmu redzejis vela.o izskatu.

Pauls (pbs.lv)

Ir labāk un lasāmāk. Krietni.

– Prasītos mazliet sabīdīt atstarpes starp rakstiem (lielākas), citādi viss kopā par daudz saplūst.

– Navigācijas ikonas uz mobilās versijas neko neizsaka (laikam trūkst nosaukums zem tām).

– Zem navigācijas ikonām tas borderis neiederas, man liekas.

– Tā horizontālā komentāru input lauku nobīde no leibļiem… man prasās vienā, vertikālā līmenī.

– Atruna (par moderāciju) man prasās zem pogas “pievienot komentāru” _rindas_. Nevajag piekārtot pogas sānā. Man liekas.

– Varbūt vēl savu laacz-logo pamēģini ielikt “laacz” vietā. Pašā augšā, es domāju. Man liekas, izskatītos feini.

laacz

Atstarpes pieliku. Navigācija ir daļa no headera sastāvdaļas, par kuru man ir lielas šaubas. Tur es gaidīšu iedvesmu? Underline novācu navigācijas ikonām. Horizontālā nobīde ir ar nolūku. Tāpat arī atrunas un pogas novietojums.

Atoms

nu kā lai saka, piekrītu threaded komentāriem, bet ja tiek pievienota jauna atbilde komentāram, tad tas nav redzams, ja ir vairākas atbildes tad nezini kurai tika atbildēts… saprotu ka no tavas puses viss ir čiki briki :) kaut kā iekrāsot jaunos komentārus ?

Atoms

kā arī kamēr gaidīju iepriekšējo submitu ieraudzīju kļūdu zem komentāru formas:

“Agtruna par moderāciju.”

Spiežot pedējam komentāram Atbildēt nav skaidrs ka esmu nospiedis… + lauki neatcerējās manus credentialus…

Hartmann

Te jau daudzi sāka šo to sīkāk ievērtēt un testēt (fonti, atstarpes, ikonas, kā izskatās caur mobilo utt.), es tagad ar to neaizraušos. Pirmais iespaids – pozitīvs!

Krotow

Galva lapai kā no Firefox 12+ Homescreen nolaizīta. Taču kopumā po, lasāms ir. Galvenais, vairāk sakarīgus rakstus par Interneta satura izstrādes teholoģijam. Un beidz ņaudēt par lietām, par kurām tev nav ne mazākās sajēgas.

laacz

Tev ir kaut kāds neriktīgs Safari. Man, piemēram, pat iOS Safari smuki parāda “Reeder”. Moš paprovē vēlreiz? Mazliet pamainīju kodu. Iznesu komentārus ārpus raksta un pārtaisīju raksta datumlaika un komentāru saites markupu.

laacz

Brutālos bugus it kā intereses pēc salaboju, bet dažas lietas paliks.

* ontouchstart – iOS Safari vajag.
* time elementa atribūts pubdate – paliks, līdz nebūšu izlēmis – skriet līdzi schema.org vai nē.
* CSS nekad nevalidēsies. Aizmirsti. Es drīzāk iziešu IE atpakaļsavietojamībai cauri un kaut kādiem best practices, bet tas arī viss.

Validators ir laba lieta, lai atklātu kļūdas, bet ir jāzin – ko ignorēt. 100% validēšanās ir lieki mūsdienās.

Aldis

Papildinājums #31
Paskatījos lapu arī uz PC un mazliet nokaunējos par otro teikumu.
Bet atbildēšanas funkcija nestrādā ne uz safari ne chrome (iekš ipad)

PS. Izskats ir tīri izskatīgs ;)

Pats

Tas tāpēc, ka navigācijā izmantoti web-fonts (FontAwesome / fontawesome-webfont).
Protams, useriem ar NoScript – ir vien pāris ķeburi / korejiešu simboli ~ atkarībā no OS fontiem.

Normunds

Ir savādāk. Tiesa, es sev noņēmu krāsaino fonu, jo manām acīm teksta/fona kontrasts ir par mazu. Nu un kopš iepriekšējās iterācijas fonti ir sans serif, kas lasās vieglāk.

Kas patīk ir dinamiskais platums. Tā ir štelle.

Anonymous

apsveicu :)
daži jautājumi, ja drīkst –
“pretspama risinājumu” – vai vari padalīties intereses pēc ?
lokalizācija – “3 rindiņas” – vaitad nepietiek ar WPLANG ?

laacz

Pretspams ir vienkāršs – ar javaskriptu uztaisām formā jaunu hidden inputu ar zināmu vērtību, kuru pēc tam pre_comment_on_post hūkā pārbaudām uz esamību.

Lokalizācija – manam e-pasta komentāru spraudnim ir adminā trīs tekstiņi nomaināmi. Nav liekas jātnes ar .pot failiem.

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.