✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Microsoft ir liela problēma. To sauc Windows 8.

2012. gada 26. novembrī, 86 komentāri

Izmantojot salīdzinoši labo piedāvājumu un to, ka man mājās vaid legāls Windows 7, nolēmu negaidīt un uzinstalēt Windows 8. Nedēļa ir riņķī, un tradīciju garā ir jāpublisko mans viedoklis.

Īsumā - viss ir daudz sarežģītāk, daudz kas ir sliktāk, bet, pierodot, lietot var un īsti tādu būtisku problēmu nav. Ja neskaita skaipu. Metro saskarne uz parasta datora ir pārāk vienkārša un pārāk pilnekrānīga. Metro un desktop apvienojums nav izdevies.

Varbūt jau savlaicīgs brīdinājums, ka būšu nesaudzīgs trollīgo komentāru dzēšanā.

Kopsavilkums

Windows 8 ir būtisks solis uz priekšu. No tā, vai tas ir pareizais, atkarīgs ir ļoti, ļoti daudz, kas. Microsoft ir licis visu uz spēles. Pāragri ir spriest par to, kas tad galu galā sagaida Windows 8. Kompānijas ir pārgājušas uz Windows 7 (tiešām lieliskākais Windows pēdējos gados) sekmīgi. Tiesa, tas bija daudz labāks un modernāks par pārējiem. Taču, Windows 8 bez "labāks" droši ir arī "daudz savādāks". Pieradums spēlēs lielu lomu, kas nozīmē, ka šīs versijas adopcijai būs nepieciešams daudz ilgāks laiks.

Galvenais mērķis ir telefonu, planšetdatoru un parasto datoru apvienošana zem vienas operacionālās sistēmas. Tam seko jau pārējais, kas ir pierādījis sevi par sekmīgu esam - mākoņi (ieskaitot datora personalizācijua ar savu Microsoft kontu (iepriekš dēvētu par Windows Live), datu sinhronizāciju caur to, centralizēts aplikāciju veikals, cilvēcīga rezerves kopiju veidošana, jauna pamatsaskarne - Modern UI (iepriekš - Metro).

Windows 8 - viss sākas ar šo (nē, ielogošanos, bet pēc tam gan ar šo)

Planšetēm ir domāts Windows RT, kas ir apgriezta Windows 8 versija, kura darbojas uz ARM arhitektūras. Lai kompensētu savu apgrieztumu, tai komplektā nāk arī Office 2013, kura it kā esot optimizēta tieši skārniejūtīgajiem datoriem, taču esot arīdzan nenormāli lēna. Tiesa, tas pats flagmanis Microsoft Surface nākamgad papildināsies ar Pro versiju, kura darbosies ar pilnvērtīgu Windows 8 un būs Intel platformas.

Būtiski esot uzlabota arī ātrdarbība. It sevišķi tas attiecas uz ierīces ieslēgšanu.

Iebūvēts ir arī Windows Defender, kas ir bāzēts uz jau populārā ļaundabīgo programmu vairoga Microsoft Security Essentials. Lietoju jau uz Windows 7 un atzīstu par labu un lielisku esam - nedz dators bremzē, kā tas ir ierasts ar citu ražotāju antivīrusiem, nedz slimības ir pielipušas.

Starp citu, interesants risinājums (līdz ar USB 3.0 atbalstu) ir iespēja uzinstalēt savu Windows 8 versiju uz USB puļķa un vazāties ar to apkārt, iestartējoties jebkurā kompānijas datorā no tā. Visas programmas un dati ir pieejami no puļķa vai arī no tīkla.

Kas attiecas uz parasto lietotāju, tad izmaiņas ir diezgan pamatīgas. Lai arī vecaiz Windows, kā saka ōmes un ōpji, aizvien ir pieejams kā Desktop, uzsvars tomēr ir uz Modern UI - jauno starta ekrānu (starta izvēlne ir izravēta), pilnekrāna aplikācijām, utt. Pierast var, bet vai vajag? Mēģināsim noskaidrot.

Plašumā

Microsoft ir radījis sev milzīgu problēmu. Un šo problēmu, kā jau no virsraksta var nojaust, sauc Windows 8. Mēģinājums apvienot jauno planšetēm un telefoniem paredzēto Metro interfeisu ar iepriekšējo Windows versiju klasisko desktopa režīmu ir, manuprāt, cietis fiasko. Ja vien viņi neapkopos visas sev pieejamās smadzeņu vīzijas, tad auzas būs un to būs makten daudz.

Sākotnējais uzstādījums bija skaidrs. Jāizveido jauna Windows versija, kura darbotos kā uz planšetēm, tā uz telefoniem un arī datoriem. Būtu forši, ja lietojamība būtu vienāda visās trijās platformās. Atpakaļsavietojamībai arī ir jābūt, pretējā gadījumā Windows 7 lietotāji nekur nemigrēs. Un ko izdara Microsoft? Viņi izveido uz esošās operacionālās sistēmas bāzes savu astoto, saskarni pārtaisot par 180° un iepriekšējo t.s. desktop režīmu atstājot atsevišķā lodziņā.

Manās acīs Windows 8 izskatās tāds kā mazliet nepabeigts. Mazliet sasteigts. Vismaz tas, kas saistīts ar jauno saskarni, nešķiet nostrādāts un pārdomāts līdz galam no datora (nevis skārniejūtīgā ekrāna) lietotāja skatu punkta. Nedod dies tev failu lodziņā būs gūzma ar failiem - nedz ar klaviatūru meklēt, nedz ko. Bet, labi, ir jau arī klasiskais režīms...

Diemžēl, pašā jaunajā interfeisā ir aizmirsts par kaudzi lietu. Tās izskatās sasteigtas un, domājams, tiks uzlabotas. Lai gan, metro viss ir tāds maksimāli minimāls. Tā ir fundamentāla kļūda. Pie sarežģītās jaunās funkcionalitātes šāds minimālisks interfeiss izskatās pēc oksimorona. Piemēram, paziņojumi no aplikācijām (t.s. notifikācijas). Ja kādu no tām nepamani vai nepaspēj noreaģēt, tā pazūd.

Lai arī saprotu argumentāciju neuzturēt divas atsevišķas Windows 8 versijas, tomēr bija jābūt labākam risinājumam par šo.

Notifikāciju sistēma ir aizdomīga, jo nekādi nav skaidrs, kā tām veikli piekļūt, ja esi palaidis garām. Notifikācijas ir mūsu viss pilnekrāna aplikācijās. Tām ir jāvar piekļūt jebkurā brīdī. Pat Apple padevās un ieviesa notification center. Android analogs ir jau no laika gala.

Neskatoties uz to, ka man ir lai arī pavecs, tomēr izšķirtspējas ziņā gana ražens monitors, nepastāv nekāda iespēja sarindot uz tā blakus vairāk kā divas aplikācijas. Kamēr desktopa režīmā viss notiek kā ierasts, tiklīdz kaut viena no izmantojamajām aplikācijām ir no aplikāciju veikala, viss ierastais darba ritums aiziet pa pieskari. Saprātīgi realizēts pilnekrāns ir lieliski uz maziem ekrāniem - telefoni, planšetes. Uz mana lielā ekrāna tā ir lieka greznība.

Windows 8 - var salikt arī vairākas aplikācijas vienā ekrānā, ja vien tās ir Desktop režīmā :)

Paskaidrošu mazliet augstāk redzamo ekrānšāviņu. Desktopā redzams mans rakstīšanas setaps. Pa kreisi (Win+←) novietoju SublimeText 2, kurā rakstu. Labajā pusē (Win+→) ir raksta HTML versija (Markdown Preview + LiveReload + pārlūka paplašinājums). Ekrāna Labajā pusē ir aizvilkts e-pasta logs ar atvērtu mapi “Spameri”. Papildus tam, ir atvērts charms.

Viens piemērs pārliekai vienkāršošanai ir jaunais metro aplikāciju failu saglabāšanas logs (vai arī lapa?). Diemžēl, vienkāršojot saskarni, ir likvidēta iespēja izveidot mapi no šī loga. Šī apgraizījuma pamatojumu es ļoti, ļoti gribētu dzirdēt. Tas, ka to lieto tikai daži procenti lietotāju nav arguments, jo to lietotāju ir simtiem tūkstoši, ja ne miljoni.

Otrs piemērs ir failu pārlūkošanas metro versija. Pie liela to daudzuma nav iespējas nedz filtrēt, nedz kārtot. Te nu man ir jautājums viens - WTF? Uz planšetes tev būs pāris faili (pie kam visi vienā mapē, jo jaunu izveidot tā vienkārši no saglabāšanas loga nevar).

Mulsina tas, ka nekādi netiek uzskatāmi indicēts vai labajā pusē esošais charms, kuru tu izsauc, ir aplikācijai specifisks vai arī sistēmai. Pie kam, tas ir nabadzīgs un funkcionāli ir mazlietojams. Es no tā izvāktu ārā devices, ieliktu jau atverot charms redzamus un izmantojamus skaļuma regulēšanas rīkus, datora izslēgšanas/nolokošanas podziņu.

Aplikācijas arī ir kaut kādas, es atvainojos, nedataisītas. Spilgts piemērs tam ir skaips. Uzstādījumi ir apgraizīti un lieki novienkāršoti. Nepastāv iespēja sarunāties ar vairākiem cilvēkiem vienlaicīgi, ērti pārslēdzoties starp sarunu lodziņiem. Nav neseno sarunu/notikumu sadaļas. Skarbi.

Kas attiecas uz lietotājiem parastajiem, tad, ja tie ir toleranti un saprotoši, atliek iemācīt tikai dažas jaunas lietas. Ja ne, fiksi liec atpakaļ Windows 7, jo būs kašķis.

 • Taustiņu kombinācija Alt+Tab, lai pārslēgtos starp aplikācijām.
 • Win taustiņš, lai nokļūtu uz jauno start screem.
 • Pēc Win taustiņa nospiešanas var sākt rakstīt programmas nosaukumu, lai to ātri atrastu un palaistu. Meklēts tiek arī uzstādījumos (jā, wait, what, please?) un failos. Meklēšanas rezultāti, diemžēl, ir sagrupēti trīs minētajās daļās. Jāiemāca, ka starp tām var pārslēgties.
 • Metro aplikācijās bieži vien labais peles klikšķis parāda papildus iespējas ekrāna augšējā un/vai apakšējā daļā.
 • Jāiemāca nomest skaipu (vai kādu citu aplikāciju) ekrāna labajā malā: aizbraucam ar peli uz augšējo kreiso stūri, pagaidam, un izvelkam skaipu (ja tas ir palaists, gygy) uz labo pusi. Ja skaips jau ir priekšplānā, tad aizbraucam uz ekrāna augšu, mazliet pavelkam uz leju un pārvelkam uz labo pusi.

Par start menu pazušanu es nesatraucos. Visu, ko varēja izdarīt ar to, var izdarīt arī tagad. Jā, ir pāris lieki klikšķi vai taustiņu spiedieni, taču gala rezultātā nav nemaz tik traki.

Ļoti patīkama un slavējama ir History fīča, kas ļauj ne tikai veidot rezerves kopijas uz tīkla disku (manā gadījumā NAS), bet arī ērti pārlūkot kopējamo mapju saturu laikā (līdzīgi kā Time Machine uz Mac).

Šķiet, ka Windows 8 sastapsies ar vēl vienu problēmu - aplikāciju trūkumu. Piemēram, Twitter noteikumu dēļ tādas īsti foršas un populāras Twitter aplikācijas varētu arī nebūt. Savukārt, pārējais - cilvēki un aplikāciju ražotāji mazliet nogaidīs, pirms investēt labās un kvalitatīvās Windows 8 aplikācijās.

Windows 8 - nav Tvitera! :)

Un nevar nepieminēt vecā kraķa Jākoba Nīlsena viedokli, ka viss ir slikti no lietojamības skatu punkta.

Mazliet urķīgo lietu

Pāreju uz Windows 8 izmantoju kā labu ieganstu, lai beidzot tiktu pie SSD diska. Izvēlējos OCZ Vertex 4 128GB versiju. Jā, gribējās jau Intel, taču tā cena bija pārāk barga. Vēl aizvien čurāju karstu, kad jāpalaiž kāda programma vai jāpārkopē kāds fails. Instalējot kaut ko, šķiet, ka viss ir pabeigts vēl pirms esi nospiedis pogu "Install".

Ja esi 32bit Windows lietotājs un esi nobriedis beidzot pāriet uz 64bit, pastāv pārsteigums. Nē, tā nav savietojamība. Protams, ka ir specifiskas aplikācijas, kuras uz 64 bitiem strādās sliktāk vai nedarbosies nemaz, taču tie gadījumi ir ļoti reti. Man pagaidām lielākās galvassāpes sagādā tas, ka SSH/SCP atbalsts programmās FAR Manager (caur NetBox) un pat pats WinSCP ir ļoti nestabili, lai neteiktu, ka nedarbojas vispār. Nācās pāriet uz FileZilla (pagājušā gadsimta UI šausmas).

Lielais pārsteigums ir tāds, ka pastāv tikai pāris veidi, kā no 32bit iepriekšējās Windows versijas nokļūt pie 64bit astotā Windows.

 1. Pērkot apgreidu, piepirkt klāt DVD disku. Tur ir abas versijas un tas maksā papildus 20 dolārus (plus PVN, protams).
 2. Izveidot instalācijas disku vai USB, palaižot Windows 8 Upgrade Assistant), uz 64bit Windows (aizņemties, aiziet ciemos, vai uzinstalēt uz virtuālās mašīnas), bet instalēt pēc tam uz savējā.

Ņem gan vērā, ka oficiāli atjaunināšana no 32bit uz 64bit ar datu pārnešanu nav atbalstīta. Attiecīgi, nāksies vien visus failus kopēt pēcāk manuāli.

Skaips rija nost notifikācijas. Tās atkal piešķīlu, izslēdzot šo izslēdzīti.

Diemžēl, ir mazliet jāpadanco ap ugunskuru un jāpadauza bungas, lai savā Videos vai Photos bibliotēkā ieliktu tīklā esošo mediju kaudzi, taču tas jau velkas līdzi no Windows 7 laikiem.

Papildus visam man kaut kā ne pārāk tīšām ir izdevies panākt to, ka daļa aplikāciju man ir latviski, bet daļa - angliski.

Secinājums

Sadzīvot var. Es sadzīvošu. Mājās visi arī sadzīvos. Pašam gan jāapgūst jaunas taustiņu kombinācijas (Win+C, piemēram). Es ceru, ka Microsoft neļaus sev nomirt, atstājot lietas tādas, kādas tās ir. Viņiem takš ir jānāk klajā ar lielisku risinājumu samilzušajai problēmai, vai ne? Kā jau minēju, izdarīt var visu to pašu, ko iepriekš, ja nebaidās no pāris liekiem peles klikšķiem vai taustiņu spiedumiem.

Galu galā, neplānoju pāriet ne uz ko citu. Ja par Mac - dārgi tāda migrācija sanāks, jo datori jāmaina un ir mazliet virs manas cenas par datoru. Jā, zinu, ka cena, iespējams, ir adekvāta vai arī tikai savus procentus 10 overpraisota. Kas attiecas uz Linux, tad tur viss ir skaidrs. Laiku pa laikam pamēģinu kādu distribūciju vai wm, bet tā arī vairs nesaņemos pat uz rakstīšanu. Bezcerīgi manām vēlmēm un vajadzībām.

Un nepiekritīšu Vigantam. Tas ij ne tuvu nav sliktākais pirkums šogad. Varētu pat teikt, ka viens no interesantākajiem.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Andris

2012. gada 26. novembrī, plkst. 08:59

Labs raksts! Bet manā skatījumā, Win8 ir tikai starpposms. Līdzīgi kā Win Vista. Takš' tagad vēl var atcerēties, kā kādreiz cilvēki zākāja Vistu. Bet visiem patika Win7, kas bija loģisks Vistas turpinājums un uzlabojums. Gan jau pēc gada būs Win9, kurā būs ņemtas vērā Win8 kļūdas un tās izlabotas. Bet lielākā problēma ir tā, ka lielākai daļai lietotāju nav skārienjūtīgu monitoru, lai visu vearētu veikt ar roku kustību, nevis pelēm un klaviatūrām :) Jo šī OS vairāk ir paredzēta bakstīšanai ekrānā.

Gravatar laacz Autors

2012. gada 26. novembrī, plkst. 09:11

Tas viss ir minējums. Protams, Microsoft mācīsies no kļūdām un devītais būs daudz labāks par astoto, taču pieļaut šādu acīmredzami nepabeigtu Windows pēc Vista kļūdas, pēc kuras tika atlaista liela daļa no vadošajiem Windows izstrādātājiem, bija muļķīgi.

Gravatar Klusais

2012. gada 28. novembrī, plkst. 17:08

Es šim pilnīgi piekrītu - gadiem grūtās un smagās dzemdībās pasaulē nākušais longhorn kas tika nokrustīts par vistu ir labs piemērs kā lietas turpināsies. W8 ir tik pat jēls un nedataisīts sasteigts un aiz ausīm pievilkts kā vista savulaik. tikai te iemesli citi - mēģinājums ielekt jauno tendenču aizejošā vilciena pēdējā tamburā un noturēt tirgus daļu. Nosmels naudu no patērētājiem, un korporatīvajiem klientiem un pēc laiciņas nāks klajā ar W9 - pogājiet makus vaļā - tagad mēs uztaisijām ''pa īstam"...

Gravatar oplaa

2014. gada 17. aprīlī, plkst. 16:53

Pilniba piekritu rakstitajam .!

Gravatar knipucis

2014. gada 7. maijā, plkst. 12:31

karocc zeeni viss ir baigi forssi tikai man ir taada probleema.es nopirku jaunu kompi un te ir ieksaa tas window 8 ..... man sagaadaa problemas skype. nevaru ielogoties ka jauns lietotajs,viirs ielogojas saveja ka jauns lietotajs.bet raada ka 50% ielade. neko vispar no sita visa nerubiju,zinu tikai to ka man vajag skype ludzu dodiet gudru padomu ka lai ielogojas:D ta ka vecaja versija vai kka lidzigak.

Gravatar Krotow

2014. gada 7. maijā, plkst. 14:06

Izlogoties var zem lietotāja ikonas

https://support.skype.com/en/faq/FA12199/can-i-sign-out-of-skype-skype-for-modern-windows

Ieteikums: norauj podā Metro Skype un uzliec normālu desktopa versiju.

https://support.skype.com/en/faq/FA12162/how-do-i-get-the-desktop-version-of-skype-windows-8-or-above

Vēl labāks ieteikums: Izmet miskastē vēdlodziņus un lieto normālu sistēmu. Piemēram http://linuxmint.com/

Gravatar djhurio

2012. gada 26. novembrī, plkst. 08:59

Linux kopiena Gnome 3 murgus pārdzīvoja veiksmīgi. Kādu laiciņu visi spļaudījās, bet tad radīja Cinnamon un MATE un tagad visi atkal ir laimīgi, varbūt pat laimīgāki kā ar Gnome 2. Kā teikt -- no krīzes iznācām stiprāki. Redzēsim, vai Windows pārdzīvos Windows 8 krīzi. Interesanti, kuras Tavas vēlmes un vajadzības Linux nevar apmierināt?

Gravatar laacz Autors

2012. gada 26. novembrī, plkst. 09:14

Visobligātākā lieta ir ofiss. Un nevajag man teikt, ka Libre vai Open ir lietojami. Nav. Tas pats attiecas uz Gimp (uz Windows lietoju Paint.NET). Ja operacionālā sistēma uzlabojas, tad trešo pušu aplikācijas nekur nav pakustējušās pēdējo desmit (?) gadu laikā. Diemžēl. Kamēr distribūcijās nebūs paid centralizētu un kontrolētu biznesa modeļu (lasīt - appstores), šajā jomā nekas nemainīsies. Diemžēl.

Gravatar Papuass

2012. gada 26. novembrī, plkst. 11:51

Ubuntu ir "markets", kur var šo to nopirkt.

Un vēl šis: http://termini.lza.lv/term.php?term=operating%20system&list=&lang=&h=

O-perētājsistēma, nevis kaut kāda operacionālā (nez ko šāda sistēmas īpašība varētu nozīmēt)?

Gravatar Krotow

2012. gada 26. novembrī, plkst. 16:24

Lācīt, M$ ofiss darbojas arī Linux caur CrossOver (pārbaudīts, problēmu nav) vai PlayOnLinux (pārbaudīts, darbojas, var gadīties, ka jātjūnē fonti).

AppStore arī ir. Pat vairākas. Ubuntu iedzimtā (Software Manager, kas ir pieejama arī Mint) un visādas brīvās un komerciālās, a lja Desura un tūlīt būs Steam.

Gravatar laacz Autors

2012. gada 26. novembrī, plkst. 16:50

Man kaut kā 2010. ofisu (legālu, protams) caur CrossOver ar pirmo piegājienu palaist neizdevās.

Kas attiecas uz appstori - izrādās, ka tiešām, ir vairākas jamās. Nav gan vienotas vietas. Aplikācijas tur ir tās pašas, kas citur. Pie kam - cik papētīju, tikai freijās. Ir kaut kāda čupiņa ar komerciālām aplikācijām, bet nekas no tā man nav nepieciešams. Piemēram, Tevis minētās gāmju apstores - negāmēju uz datora.

Kamēr nebūs pieprasījuma, nebūs arī piedāvājuma. Linuxu autoriem vajadzētu piestrādāt pie centralizēta un atvērta appstore risinājuma, atrodot zelta vidusceļu starp iOS un Android bodēm. Pašlaik tas ir vienkārši vēl viens veids, kā parādīt repozitārijos esošo ;)

Gravatar Krotow

2012. gada 26. novembrī, plkst. 17:56

Formatējot teksta dokumentus, ar MSO kāreiz bija vairāk problēmu. Lappušu formāta nobrukšana, mainot printeri vai printera DPI, dīvaina nobīde tabulām ~0,25 mm pa kreisi no kreisās malas, dīvainības, mēģinot noformatēt lapas un sekcijas. Formatēšanas gļuki un vnk nosprāgšana, mēģinot atvērt iepriekšējo MSO versiju doķus. Par Ribbon ir aizdomas, ka MSO radītāji klusībā ienīst laptopu ar 16:9 ekrāniem īpašniekus. Plus pie visa - nosprāgušus MSO doķus var ļoti jauki atvērt ar OO/LO. Ja arī ar tiem nevar, tad skaidrs, ka nevarēs.

Gravatar djhurio

2012. gada 27. novembrī, plkst. 09:55

Par zīmēšanas programmām komentāru nav -- tādas nelietoju. Piekrītu, ka darbs ar .doc dokumentiem ir lielākā sāpe, ja OS ir linux. Nemēģinu salīdzināt MS Office Word are Libre Office Writer, jo abi pēc definīcijas ir ar nepareizu ideju radīti. Labi, ka šobrīd man nav jāizmanto neviens no šiem. Dokumentus raktus ar LaTeX vai LyX. Bet jūtu, ka pienāks brīdis, kad būs jāstrādā kādā sadarbības projektā, kur citas puses lietos Word, tad būs jādomā risinājums. LyX pēc būtības iespējams ir vienīgais "pareizais" (gandrīz) WYSIWYG teksta redaktors, kas piespiež lietotāju radīt strukturētu dokumentu un nodala stilu no satura.

Gravatar Kirils

2012. gada 27. novembrī, plkst. 13:31

laacz, bet saņemies un uzraksti kāda moderna gnu/linux apskatu! pateikt, ka nav ko pateikt jau ir vienkārši. būtu ļoti interesanti apskatīt argumentētu power lietotāja viedokli, kas ikdienā ir pieradis pei Windows.

Es pats nevaru iedomāties, kā es varētu visu dienu nosēdēt pie Windows. Emulāciju izmantoju tikai divām aplikācijām, kam nav izklaides rakstura. Vēl man ir virtuālā mašīna ar kaut kādu vecu Windu, lai tiktu galā ar specifiskiem mobiliem telefoniem (Siemens, Apple) vai citām perifērijām (ķīniešu ražotiem custom protoklu RFID). Otrā atbalsts gan mēnesi no mēneša uzlabojas. Gan emulāciju, gan virtualizāciju palaižu max reizi mēnesī.

P.S. Vai tad, piemēram, Androidiem visiem ir vienots appstore? (es nezinu)

Gravatar Foobar

2013. gada 17. janvārī, plkst. 22:50

crossover maksā $59.95 USD, win8 57 lati. krotowiņ, kamēr crossover nav pa velti, ej sludināt citur.

Gravatar Krotow

2013. gada 18. janvārī, plkst. 00:20

Foobar, PlayOnLinux (Wine tweakotie profili visādam softam) maksā 0,00 Ls.

NB: CrossOver novembrī bija akcija, kur to varēja dabūt pilnīgi par brīvu. Un uz tās arī lietas tika testētas.

Gravatar Girts

2012. gada 26. novembrī, plkst. 09:27

Principā esmu iestrēdzis ieks XP Linuxa virtual boxā. Un to palaižu tikai kad vajag offisu vai kaut ko nu ļoti win specifisku. Libre nav dieva dāvana (trulas Pivot tabulas un mail merge Calcā un tas, ka pārāk daudzi ir ieciklējušies sarežģitām exceļa tabulām), bet aizvien biežāk iztieku ar google docs. Pamazām sāku ticēt, ka modelis ar visu netā (tipa Chrome book) strādās 90% laužu. Pirms pāris gadiem biju pilnīgi pārliecināts, ka tas ir pilnīgi un vienmer garām :)

Gravatar Krotow

2012. gada 26. novembrī, plkst. 16:28

Pēdējo LibreOffice (3.6.3) skatījies?

Ja jau iekrājušās milzonīgas sexeļa tabulas ar makrosiem, ko aktīvi lieto, tad 90% varbūtība, ka pienācis brīdis tās migrēt uz datu bāzēm ar kādu programmas/webģīmja frontendu.

Gravatar laacz Autors

2012. gada 26. novembrī, plkst. 16:42

Jep, esmu skatījies Libre (tas ir pieminēts rakstā). Iespējams, ka MS Office mani ir izlutinājis, bet piņķerīga padarīšana bija rediģēt, piemēram, palielāku Wordā veidotu dokumentu. Calcs ir zem katras kritikas. Tur pat nav, ko argumentēt. Vēl man ir reāli iebildumi pret to, cik korekti un ērti ir strādāt ar Impress. Protams, no bezmaksas produkta nevar gaidīt, ka tas būs superduper, taču man ir daudz patīkamāk strādāt ar Office, jo tas tik ļoti negļuko un dara tieši to, ko no tā vēlos (ar atsevišķiem izņēmumiem). Nevēlos downgreidoties uz Libre/Open.

Gravatar atis

2012. gada 26. novembrī, plkst. 17:47

Dīvaini, manā pieredzē ar LibreOffice ir mazāk gļuki nekā ar MSO. Tiesa, lietojot dabīgos dokumentu formātus. Neesmu nevienu tabulu vai tekstu pazaudējis, calcā funkciju un formulu pietiek. Par MSO ir dzirdēts ne viens vien stāsts par salūzušiem kursadarbiem/diplomdarbiem.

Gravatar bush

2012. gada 26. novembrī, plkst. 09:39

Ļoti būtisks nieks. "Iebūvēts ir arī Windows Defender, kas ir bāzēts uz jau populārā ļaundabīgo programmu vairoga Microsoft Security Essentials.". Vispirms bija Windows Defender un tad tapa WSE.

Gravatar wth

2012. gada 26. novembrī, plkst. 15:19

Nē, tomēr ir pareizi, "jaunais" defenter ir uz WSE bāzītes, kā izskatās. Nerunājam šeit par "veco", no Win7 & Co.

Gravatar Loks

2012. gada 26. novembrī, plkst. 10:18

Manuprāt pats dīvainākais ir datora izslēgšanas novietojums.... ielikt viņu zem iestatījumiem ir, manuprāt, vairāk nekā dīvaini... pirmajā mirklī bija tāds nedaudz WTF moments... kā pie velna viņu izslēgt laukā :)

Gravatar Krotow

2012. gada 26. novembrī, plkst. 18:45

Smartfonus un planšetes parasti laukā neslēdz. Rādās, ka M$ arī desktopus taisās padarīt "neizslēdzamus" :)

Gravatar stripe4

2012. gada 27. novembrī, plkst. 16:03

Start -> Shut Down bija loģiskāk?

Gravatar aamen

2012. gada 28. novembrī, plkst. 21:30

start some action, shut down computer - pietiekami loģiski.

Gravatar Ezis

2014. gada 6. februārī, plkst. 01:59

Atrisināju uz sitiena nospiedu izslēgšanas pogu. tas ir tā vienmēr ,kad kaut ko taisa ļoti profesionāli cilvēki,viņiem neienāk prātā ,ka kāds nav tur visā iekšā kā viņi. To var pat saprast ,bet ,ka nevar viegli izslēgt ,piedodiet ir idiotiski,pat ne stulbi ,,jo tas mēsls taču naudu maksā.

Gravatar Archijs

2012. gada 26. novembrī, plkst. 10:24

Tl;dr versija no manis par Windows8.

 1. Es neciešu, ka mans dators grib pārtapt par planšeti. Es gribu, lai man ir atvērti 4 pārlūka logi. Un katrā logā pa 24 tabiem. Un vēl 14 programmas. Un lai varētu lēkāt starp tām. Metro interfeiss to visu apgrūtina...bet tas viss labojams.
 2. Ja uzskata, ka jaunais Startmenu ir tikai glorificēta šortkatu glabātne, un visu, kas ir metro-īgs noņem nost, Windows 8 ir cool.
 3. Office 365 ar visu cloudu pirmajā dienā nepierasti, pēc tam viss kārtībā, exchange negļuko, lync strādā ātri;
 4. Patīk, ka darbojās / startējās ātri. Like motherfucking ātri. SSD + i7 gan uz šī kompja, nezinu kā ar vecākām arhitektūrām.
 5. Surface pro arī ir diezgan cool. Izskatās pēc tabletes, bet īsti vairs nav tablete. Metro sūdi arī pieņemamāki, ja tos baksta ar pirkstu, nevis ar peli. Forši, ka var alttaboties uz nebēdu, un nekas arī nekarās. Parasto surfaci gan neesmu pabakstījis, laika nav. Šonedēļ moš.

Nu īsumā - ir ok. Mazāk modern UI, vairāk pierastāku lietu, un var lietot uz nebēdu un mierīgi gaidīt Win9 upgreidu.

Gravatar Mārtiņš

2012. gada 26. novembrī, plkst. 10:25

Izskatās, ka joprojām labi lietojams ir tikai katrs otrais windows ;) Laikam gaidīšu nākamo...

Gravatar jj

2012. gada 26. novembrī, plkst. 10:43

man baigi patīk :)

task manageris ir končīgs. skype izmantoju desktopa instalāciju, nevis metro appu.

Gravatar Piu

2012. gada 26. novembrī, plkst. 10:45

Par tām aplikācijām veikalā - vajag iestatījumos izslēgt lokalizēto aplikāciju piemeklēšanu, tad redzēsi arī tādas, kurām nav latviešu valodas atbalsta. Programmu saraksts pēkšņi vai lūzt no piedāvāto aplikāciju daudzuma. Kas man nepatīk - ja no metro instalē kādu programmu, kura paredzēta vecajai desktop versijai, tad mmm... nekas nenotiek. Kamēr neatver desktop režīmu un neieraugi, ka tur ir jau pieci instalēšanas dialoglogi.

 • skype lietojams tikai desktop versijā.
 • ja Google Chrome lietojot metro režīmā uzliec kādu mūzikas atskaņošanas servisu - pārslēdzoties uz desktop skaņa pazūd :/

Metro pagaidām var izmantot tikai planšetēm vai spēlīšu dzenāšanai

Gravatar Rolands

2012. gada 26. novembrī, plkst. 10:58

Uzliku Win8 uz virtuālās mašīnas... nē - paldies. Man kā āboļcilvēkam protams patīk visi tie skaistumi un bling-bling, bet operētājsistēmai ir jābūt funkcionālai un ērtai. Joprojām uzskatu, ka Nr. 1 pasaulē ir dalīta starp Mac OS X un Win 7. Viss atkarīgs no gaumes un vēlmēm.

Piekritīšu tiem, kas saka - laikam katra otrā Win ir lietojama! :)

Gravatar drinkits

2012. gada 26. novembrī, plkst. 11:11

Ja neņem vērā un nelieto Metro UI, tad Win8 ir labi noslīpēts Win7. Prieks, ka instalējot uz paveca HP lapša, visi draiveri tika atrasti un sainstalēti bez manas iejaukšanās.

Gravatar dzhonijs

2012. gada 26. novembrī, plkst. 11:38

Principā secināju ka Win8 iz divas pilnīgi atšķirīgas OS - Metro un izlaizīts Win7, ja MS atļautu settingos uzstādīt kuru kā defaulto lai ielādē, tad būtu ūberlabi. Pazudušo Start pogu labi aizvieto, teiksim, Quick Pop Menu (http://michaeluno.jp/en/quick-menu).

Gravatar drons

2012. gada 26. novembrī, plkst. 11:50

Mēģināju uzlikt Win8 no sava pavecā laptopa ar preinstallētu Win Vista - man tā arī neizdevās veikt apgreida pasūtījumu. Billing Address formā nav valsts lauciņa un Zip code lauks neņem pretī nedz LV pasta indeksu, nedz kādus citus ciparus. Forumos runā, ka, iespējams, viņi valsti nosaka pēc IP, mēģināju gan no Lattelecom pieslēguma, gan caur LMT mobilo.. nesekmīgi. Vai kāds šeit ir saskāries ar šādu problēmu? Vai citiem LV pasta indeksu ņem pretī normāli, vai ir kādi 'workaround'?

Gravatar apbyte

2012. gada 26. novembrī, plkst. 14:30

LV0000 vietā ieraksti tikai 0000, bez burtiem, tikai ciparu un viss notiekās. Manā gadījumā valsti noteica pēc maksājuma veikšanas(tas ir pēc bankas datiem) un viss kārtībā, pasūtīju arī fizisku disku un to bez problēmām atsūtija no beļģijas uz Latvijas rajonu.

Gravatar drons

2012. gada 26. novembrī, plkst. 14:40

Paldies, esmu visai drošs ka šādu variantu mēģināju. Varbūt būs jāpaprovē vēl no kāda cita internet-pieslēguma, vai arī jāpabaksta datora uzstādījumi.. a varbūt vienkārši nav lemts :)

Gravatar Willis

2012. gada 26. novembrī, plkst. 11:52

Piekrītu Ārčijam, visdrīzāk Windows 8 ir kāds starpposms starp Windows 7 un nākamo sakarīgo OS, Microsoft jau paši atzīst ka stabilas OS viņi nemaz tik bieži neizlaiž

Gravatar Igorskys

2012. gada 27. novembrī, plkst. 09:58

ne viena kompānija neizlaiž stabīlu OS vai citu programmu (ja tā nav calkulators). Un Ubuntu, un iOS, un Windows... visi ražo updejtus un visiem ir/bija/būs problēmas. Viņi fiziski nevar notestē tīk daudz kejsus cik stūlbie lietotāi ģenere.

Gravatar Aidzis

2012. gada 26. novembrī, plkst. 12:32

Interesanti, cik pretējs viedoklis manam nesen publicētajam rakstam :) Noderīgi, protams, palasīt. Runājot par aplikācijām, jāsaka, ka es varu saprast "nedataisītās" programmas. Šī ir jauna platforma, un neviens izstrādātājs īpaši nevēlās ieguldīt resursus, lai nodrošinātu pirmo aplikācijas versiju ar visu iespējamo funkcionalitāti. Labāk to papildināt pakāpeniski. Kā piemēru varu minēt 8 Zip, kurai jau aprakstā ir minēts, kā izstrādātāji plāno to laika gaitā attīstīt. Svarīgi, lai darbs neapstājas, tad arī nebūs problēmu! No Windows 8 Skype versijas es pagaidām atturos un lieku virsū Desktop variantu. Nekad neesmu bijis liels Skype fans, un Modern UI manu attieksmi pret to neuzlabo. Twitter aplikācijas iekš Windows Store ir, gan maksas, gan bezmaksas, bet kā vislabākais Twitter klients uz Windows man vienmēr ir šķitis MetroTwit Desktop. Principā varētu iztikt pat ar iebūvēto Personas aplikāciju, bet MetroTwit peidāvā daudzas labas fīčas. Tai ir arī Modern UI versija, bet tā ir mazliet apgraizīta.

Gravatar lasus

2012. gada 26. novembrī, plkst. 12:47

Man problēmas ir ar šārētajiem printeriem. Respektīvi - nevar pieinstalēt šārēto printeri no domēna, ja hosts ir WindowsXP. Un arī otrādāk - pie XP nepielikt uz W8 šarētu printeri. Kaitina. Protams, metro arī ir šausmas pie kurām būs ilgi jāpierod.

Gravatar Mikus

2012. gada 26. novembrī, plkst. 12:52

Neskaitot detaļas par pārēju no 32 uz 64bit (jau 7 bija tāds), izklāstītais ļoti saskan ar manu viedokli par pirmo mēnesi ar 8. es pieļauju, ka cilvēkam, kam tā būs pirmā OS, būs vieglāk, bet pagaidām vēl joprojām ir sajūta "kam tas viss bija vajadzīgs? kur labums?" Vienīgais labums pagaidām ir taskbars uz otrā ekrāna (jo otrs ekrāns ir tv blakus istabā). Pārējais pagaidām rada vien lielāku čakari. Bet nu progress, laikam, prasa upurus...

Gravatar mazulis

2012. gada 26. novembrī, plkst. 13:50

Pat apple esot ieviesis paziņojumu centru, un? Kad viņi būs sasnieguši 10% tirgu no pc un laptop, tad parunāsim.

90% tavas sūdzību ir par Metro, ne visu w8. Tur ir opcija sēdēt tikai desktop režīmā un dzīvot kā līdz šim.

Gravatar Ezis

2014. gada 6. februārī, plkst. 02:04

Vienīgi izlēdzot vajag izņemt aķi ,vai spiest izslēgšanas pogu.

Gravatar apbyte

2012. gada 26. novembrī, plkst. 14:25

Arī izmantoju iespēju "pa lēto" pāriet uz win8, un jā protams kaulus drusku lauž pieradums. Vispār šobrīd jau vairs nelauž. Vienkārši lietoju standarta aplikācijas nevis jaunās Metro, un to jauno Metro logu lietoju kā start izvēlni ar smuki saliktām visām manām ikoniņām. Principā nekādas problēmas nav. Skype arī turu kā standarta aplikāciju nevis caur to Metro un dzīve ir skaista :D

Principā jāpiekrīt tam ka win8 tāpat kā Vista ir starpposms. Un par ko es gribētu iedot medāli MS ir tas ka viņi ir atļāvuši pāriet diezgan nesāpīgi, tas ir es var lietot visu ko lietoju un izmantot Metro ekrānu kā start pogu un palēnām pie viņa sākt pierast nevis dabūt aukstu dušu ka man pēkšņi ir jāizmaina visa ikdiena.

Nauda tiešām nešķiet velti izmesta un ir interesanti, ir ātri un ir šādi tādi uzlabojumi iebūvēto win iespēju pusē, kā piemēram natīvs virtual disc drive.

Gravatar puika

2012. gada 26. novembrī, plkst. 15:17

A vispār ir iespējams legāli (ar licenci) pāriet no Win7 32Bit uz Win8 64Bit, :) vēl labāk uz Win 64Bit?

Gravatar laacz Autors

2012. gada 26. novembrī, plkst. 15:22

Protams. Windows licence ir universāla - 32bit un 64bit.

Gravatar Vaards

2012. gada 27. novembrī, plkst. 23:22

Vēl sarežģītāks jautājums - no legāla netbuka w7 32bit uz kārtīgu PC staciju ar i7 un 64bit. Nu, pēc idejas - softu esmu nopircis, netbuks galīgi nosprāga, tagad nopirkto softu lietoju uz tāda datora, kāds nu man ir. Reku, visas licences čupiņā! :-/

Gravatar Ezis

2014. gada 6. februārī, plkst. 02:08

Varbūt var nomainīt 8 pret 7? man nevajag nekādas cackas un figņas ,pietiek ar exceli ( makrosu) un wordu. Riebjas ,ka nopirku jaunu mašīnu ,kam tagad gāzes vietā izrādās ir sajūgs un sajūga vietā bremze.Saprotu,ka citiem patīk bildītes ,bet mani bezjēdzīgas bildītes vienkārši traucē.kad ko vajadzēs sameklēšu.

Gravatar Krietnums

2012. gada 26. novembrī, plkst. 15:20

Lūk, ko es nespēju saprast. Kapēc lai parasta klēpjdatora (ar fizisku klaviatūru un peli) lietotājs vēlētos ar pirkstu bakstīt ekrānā? Rezultātā taču visu laiku būs jātur blakus lupatiņa ar ko to ekrānu tīrīt.

Man šķiet, ka MS vajadzēja piedāvāt arī tīru Win8 Desktop versiju. Kāds varbūt mani apvainos senilitātē un atpakaļrāpulībā, bet skārienjūtīgā bakstīšana ar pirkstu ir lieliska tikai satura patērēšanai. Satura radīšanai fiziska klaviatūra un pele, kā arī Desktop vide, noteikti ir daudz piemērotāka.

Gravatar Dzintars

2012. gada 26. novembrī, plkst. 16:03

Pārsvarā datoru izmantoju, lai strādātu, nevis lai rotaļātos, tāpēc tuvāko gadu laikā no Windows 7 neplānoju atteikties. Bet Surface gan baigi kārojas iemēģināt. :)

Gravatar Me

2012. gada 26. novembrī, plkst. 17:27

FAR Manager...Nācās pāriet uz FileZilla (pagājušā gadsimta UI šausmas). FAR? Rīlī ? Nākamais g.s. ? :D

Gravatar Krotow

2012. gada 26. novembrī, plkst. 17:36

Pavisam reāli. Adminiem un koderiem neviens GUI-skais failu menedžeris tā arī nav spējis aizstāt no vecā labā Nortona komandiera mantoto tekstmodes 2 sarakstu interfeisu. WinXXX šo interfeisu provaidē FAR un dara to ļoti labi.

BTW: NC šogad jau 22 gadus vecs :)

Gravatar atis

2012. gada 26. novembrī, plkst. 17:54

Admini un koderi vispār sēž šellā uz *nix kastes (iespējams attālinātā, bet Putty nav ērtākais daudziem šelliem), tur Midnight Commander un komandrinda ar tūļiem.

Ja jau sēdēt Norton-tipa failu menedžerī ar opciju ātri ievadīt komandu, tad kādēļ ierobežot sevi ar DOS komandām? GNU tūļi ļauj izdarīt daudz daudz vairāk un ātrāk.

Gravatar Krotow

2012. gada 26. novembrī, plkst. 17:59

Tāpēc ar galvu domājošie Windows nelieto. Taču tas neattiecas uz šī raksta tēmu.

Gravatar laacz Autors

2012. gada 26. novembrī, plkst. 18:42

Neredzu pretrunas. Lietoju to pašu Windows ar GNU rīkiem.

Gravatar atis

2012. gada 26. novembrī, plkst. 19:44

lāc, gribi teikt ka lieto *nix šellu, grep, xargs zem win? Zinu ka var protams ar cygwin piešķilt, bet tiešām nezinu nevienu kurš tā darītu.

Gravatar laacz Autors

2012. gada 26. novembrī, plkst. 19:50

Jep. Tiesa, mazohismu nepiekopju, attiecīgi- cygwin nelietoju. Lietoju neitīvos portus. Iemet pathā un atiet. Skriptot uz win gan neskriptoju. Nav vajadzības.

Gravatar Mārtiņš

2012. gada 27. novembrī, plkst. 12:35

Es lietoju skriptošanai cygwin. Far gan nesaista, Total Commander gan.

Gravatar bubu

2012. gada 26. novembrī, plkst. 19:51

Kādas problēmas ar FAR un NetBox (sftp)? Es to lietoju ikdienā uz Win7 bez nekādām problēmām. Dažas reizes ir nācies to lietot arī uz Win8 - arī nekādu problēmu. Tas ar Far v3.0 (build 2950) x64 un NetBox v2.1.17.185.

Gravatar laacz Autors

2012. gada 26. novembrī, plkst. 20:08

Kopējot failu uz serveri, izmet kļūdu un izklōzē FARu: "SFTP protocol violation: Invalid message number 3588 (expected 3844).". FAR 3.0 build 2942 x64, NetBox: 2.1.18 x64.

Gravatar Ivars

2012. gada 26. novembrī, plkst. 21:47

Jau kādas pāris nedēļas lietoju Win8 un varu parakstīties zem tā, ko autors šeit raksta. Win8 varbūt ir lēciens skārienjutīgo ierīču galā, bet desktop lietotājiem jaunumu ir maz. Visas tās jaunās fīčas, t.i., visas metro aplikācijas var lietot, bet nekādas jēgas - nu nevajag man e-pastu vai twitter aplikāciju fulskrīnā uz 20" ekrāna. Pat uz laptopa 15.4" ekrāna nē. Parastā desktop versija ir mazliet vizuāli satīrīta un šis tas ir sakārtots. Tomēr dažos aspektos var teikt arī, ka izkastrēts - start menu tomēr bija mazliet ērtāk nekā tas charm start ekrāns, aizvākts ir arī aero dizains. Es gan nebiju par to īpašā sajūsmā, tomēr vēl mazākā esmu par tagadējo. Vizuāli sistēma tagad izskatās pēc mazliet uzfrišināta Win95. Nav liela nelaime, bet tomēr nepatīkami. Rezultātā - pagaidmā izskatās, ka ābolu taktika turēt abas vides nošķirti ir krietni saprātīgāka. MacOSX ir krietni ērtāka un vizuāli pievilcīgāka sistēma par Win8. (Just for the record, t.i., lai neaizsāktu trollēšanu par labāko OS pasaulē, man pašam nav Mac un arī pirkt netaisos, bet ir pieredze mac lietošanā, t.i., zinu, ko runāju).

Gravatar Storms

2012. gada 27. novembrī, plkst. 02:40

Uz Vistu pārgāju darba pienākumu dēļ. Uz Win7 pārgāju izmisuma dēļ. Šobrīd nedz darba pienākumi varētu mani piespiest pamest Win7, nedz izmisums varētu piemesties. Beidzot Win7 esmu piedabūjis strādāt tieši tā kā vajag man, nevis vidusmēra lietotājam kuram nav nepieciešams vienlaicīgi darboties tīklā un konfigurēt jaunus rūterus kas nav tīklā. Protams, šad-tad vēl gadās veltīt kādu sulīgāku epitetu Redmondas virzienā, bet kopumā neredzu iemeslus pāriet uz Win8. Jau sākotnēji Metro ideja manī neraisīja sajūsmu un cerēju ka tomēr Redmondā apdomāsies...

Kautgan... iespējams es saņemtos pāriet uz ko jaunāku, ja tajā atgrieztos vecais MIDI dzelžu supports. Citādi mana SB Extigy dzīvo tikai uz XP, jo Vista un Win7 nesupportē tajā esošo MIDI aiz kam driverus uzinstalēt nevar. Nākas turēt otru kompi uz XP tikai priekš mūzikas - stulbi kautkā.

Gravatar Grinch

2012. gada 27. novembrī, plkst. 14:12

Gravatar Kirils

2012. gada 27. novembrī, plkst. 15:16

"This has several advantages, both for Microsoft and OEMs as it is no longer that easy to “steal” product keys this way, and for users who do not have to worry about fading text or damaged labels on their laptops."

Yeah, right. BIOS, protams, nav iespējams nolasīt ar triviālu skriptu/programmu palīdzību.

Gravatar Krotow

2012. gada 27. novembrī, plkst. 15:22

Nospert ta var, teču kā būs ar nomaiņu, ja vajadzēs uzlikt citu Win8. Pagaidām neesmu atradis oficiālu skaidrojumu, kāpēc atslēga iecepta BIOS, taču īstā doma, cik sapratu, ir novērst \m/ windozes retail vesiju instalēšanu datpros, kuri pārdoti ar OEM versiju. T.i. kārtējais kretīnisms un problēmu radīšana tiem, kuri retail versiju būs legāli nopirkuši. Kaut kā neticas, ka ASUS un citi ražotāji tā vienkārši dalīsies ar rīkiem, kas ļauj nomainīt BIOS esošo atslēgu. Kaut vai dēļ līguma ar M$ noteikumiem.

Gravatar cyxob

2012. gada 27. novembrī, plkst. 16:26

es jau nedēļu darbā mēģinu pierast pie windows7. piešķirts jauns dzelzis ar šito nezvēru. omg! ko jūs te to sū... glorificējat? nevienā mirklī viņš nav ne labs, ne ērts! mso2010 vispār sviests. zūd latviešu burti tekstā un pārvēršas par ķeburiem, tad bacilis pārlec un apēd uzrakstus arī interfeisā :O (kā tas vispār ir iespējams?). mājās man ir MacOS, darbā paralēli Debian+Gnome3. vot tur VAR pastrādāt. abos. bet win - nu piedodiet... labi, ka win8 5 gadus neviens neuzspiedīs, kamēr izies datora darba mūžs :) sorī par troļļošanu, bet riktīgi sasāpēja :( p.s. win joprojām nav sataisīta lv burtu ievade ar dažādiem mēmajiem taustiņiem? lāca Apostrofs - labākais admina draugs?

Gravatar Ivars

2012. gada 27. novembrī, plkst. 23:39

Varbūt vari īsi pastāstīt, kas ir ērts Debian+Gnome3, bet nav ērts Win7. Prasi intereses dēļ, jo Debian lietoju kādus gadus 5 atpakaļ, tāpēc nezinu, kas tur (īpaši Gnome 3 pasaulē) tagad notiek. Pašlaik lietoju gan Win7, gan Win8 un es nevarētu teikt, ka būtu kas ļoti neērts. Bet atmigrēju atpakaļ uz Win lielā mērā tāpēc, ka vajadzēja savietot dokumentus un prezentācijas ar darbu, kur ir tikai win + arī darbināt dažādas muzikālas u.c. aplikācijas, kas uz Linuxveidīgajiem nedarbojas.

Gravatar cyxob

2012. gada 29. novembrī, plkst. 11:49

grūti tā uzreiz noformulēt, kas slikti.

 1. Start Menu ir graujoši sūdīgs (pat salīdzinot ar XP)
 2. Tray ir izdomājuši programmētāji, nevis UI speciālisti (ne Dock ne Tray)
 3. Absolūti debils Control Panel (juceklīgs un neērts)
 4. Printeru pievienošana caur pakaļu >:(
 5. Šārēšana tīklā starp W7, XP, Linux ir fantastiska. XP&Linux OK, W7 absolutli spy mode :)
 6. u.t.t.

Gravatar -

2012. gada 27. novembrī, plkst. 19:08

kamērc laacz ar w8, tikmēr spamboti tavu forumu (php.lv) :P

Gravatar juzis

2012. gada 28. novembrī, plkst. 12:56

Instalējam classic shell un pamājam metro attā ;) http://classicshell.sourceforge.net/

Gravatar girts

2012. gada 29. novembrī, plkst. 18:24

Raksts gandrīz pilnībā attaino arī manas izjūtas, pēc 3 nedēļu lietošanas tā arī neesmu spējis saprast - kapēc tas vispār bija vajadzīgs? Man tas jaunais dizains pat patīk, tīrs, modīgs utt, bet neesmu spējis sevi piespiest to tā pa īstam sākt lietot - lietoju tikai un vienīgi Desktop režīmu. Skype jaunajā režīmā ir kaut kas izcili nelietojams, es tā arī neesmu atradis kā var meklēt konkrētus lietotājus un uzsākt ar viņiem čatot...

Gravatar Fricis

2012. gada 1. decembrī, plkst. 12:29

Arī man gadijās izmēģināt jauno Windows 8. Kā nu tur gāja, kā nē - bet esmu atpakaļ pie Windows 7. Pa lielam Windows 8 ietver sevī palielu filozofisku jautājumu - vai patiešām man ir jātic, ka nākotnē visi lietos tikai planšetes un vecais labais PC šodienas izskatā aizies uz vēstures mēslaini? Ir moderni domāt, ka jā. Bet es personīgi tam neticu. Un tas nekas ka planšeti šķiet ir nopircis jau ik katrs (es tajā skaitā). Es personīgi nopirku planšeti, ar mērķi "paķert līdzi internetu", kad jādodas kaut kur ārpus telpām. Ir ērtāk kā telefons. Un ērtāk kā dators. Un tas īstenībā ir viss. Vai kādam ir sanācis padomāt, kas būtu, ja: 1. pēkšņi pazustu visas planšetes; 2. pēkšņi pazustu visi datori? Pirmajā gadījumā šķiet, ka nekas nenotiktu. Otrjā - pizģec būtu. Ir kāds kurš noticētu tam, ka kādu jauku dienu, piem. arhitekti izvēlēsies savu AutoCAD lietot uz iPad? Noticēt tam, ka programmētāji taisīs mājas lapas uz iPad? Noticēt tam, ka biroja darbinieks izvēlēsies taisīt atskaiti uz iPad? Utt. Utjp. Citiem vārdiem, lai arī kādas tendences nevaldītu, es personīgi neticu tam, ka dators kādu mēs to esam pieraduši redzēt zaudēs savu aktualitāti. Nemaz nerunājot par to, ka TouchScreen patiesībā ir neērts. Lai uzrakstītu šo komentāru man bija iespēja izvēlēties - darīt to uz iPad vai portatīvā datora. Protams, ka izvēlējos datoru. Jo ar iPad tas aizņemtu vismaz 2x vairāk laika, tātad šajā konkrētajā piemērā planšete nekādā veidā nevaicinātu manu produktivitāti. Un tādu piemēru pašlaik ir 90%. Kaut vai tas pats Start Menu ar uzdevumu joslu. Nu kāda velna pēc uz 24 collu monitora tas būtu jāslēpj? Patiešām nepietiek vietas? :) Kāpēc vispār būvēt identisku saskarni priekš 8" un 24" ekrāniem? Kāpēc operētājsistēmai ir jāaizslauka tās priekšrocības, ko nodrošina labs un kvalitatīvs monitors? Man personīgi nav atbildes uz šiem (un arī daudziem citiem) jautājumiem. Un izskatās, ka tuvāko pāris gadu laikā arī nebūs. Un tātad nebūs arī Windows 8.

Gravatar Krotow

2012. gada 1. decembrī, plkst. 15:08

Vienkārši perfekts secinājums. +1

Gravatar Ezis

2014. gada 6. februārī, plkst. 02:16

100% Nopirku foršu dzelzi ar mēsla 8,kā lai viņu noņem nost? Nav priekšrocību ir tikai trūkumi,vismaz man ,kam man pierast pie neērtībām? Kāds varbūt zina ,ko var darīt?

Gravatar Krotow

2014. gada 6. februārī, plkst. 11:32

Pareizais risinājums ir nemaksāt "Microsoft nodokli". T.i. pirkt datoru bez preinstalētā Windows. Pats pēdējos 2 laptopus pērkot, speciāli ņēmu dzelžus, kam uz borta bija Linux vai FreeDOS. Pēc tam abiem tika uzlikts Linux Mint un viss notiek.

Tavā gadījumā tu jau esi meslus Microsoft samaksājis. Nu neko, nākamreiz esi prātīgāks :) Tagad vai nu nes atpakaļ uz veikalu un maini pret dzelzi bez vēdlodziņiem vai arī formatē cieto disku un liec virsū to, ko tev vajag.

Gravatar kokegle

2012. gada 2. decembrī, plkst. 14:59

W8 tiešām nav tik melns kā šo mālē. Kad parādījās pirmās publiskās betas versijas, tad ar norakstīju (trūka dažas fīčas kas RC parādījās atpakaļ) un ar putām uz lūpām šūmējos par jauno Start menu (metro). Nesen uz virtuālās mašīnas uzliku pilno versiju, 15 minūtes veltīju, lai pabakstītu metro un iznākums - likās pat ērts (ja nevajag papildus fīčas atvērt, bet tad - cik bieži paši lienat control panelī?). Un par to "redz ko šie domā tagad viss būs planšetes?", neizmirstam, ka metro ir TIKAI start menu. Cik bieži to virinat iekš W7? Šaubos vai pārāk, jo ja esi jēdzīgs lietotājs, tad biežāk lietotās programmas būsi sapinojis taskbarā. Pašam W7 99% start menu tiek lietots - Start poga - rakstam kādu programmu gribam atvērt (piem filezi) - spiežam Enter. Tas pats un tik pat ātri notiek arī W8, tikai tik daudz ka uz sekundi zaudē saikni ar Desktop wallpaperi. viss! Viss ko secināju - kad tikšu pie senču XP, tā apdeitošu uz W8. Nedaudz vēlāk - domājams arī ar savu W7.

Gravatar Krotow

2012. gada 2. decembrī, plkst. 19:20

Lāci, ja gribi pamatotu W8 UI kritiku, izlasi Nīlsena komentārus http://www.useit.com/alertbox/windows-8.html

Gravatar laacz Autors

2012. gada 2. decembrī, plkst. 19:28

Ja gribi pamatotu sevis kritiku, tad man rakstā ir jau saite uz Nīlsena komentāriem :)

Gravatar Krotow

2012. gada 2. decembrī, plkst. 21:22

Jaunpienācējiem un TL;DR faniem nenāks par ļaunu vēlreiz norādīt. Taču kritiku pieņemu ;)

Gravatar Krotow

2012. gada 9. decembrī, plkst. 23:07

Bija man šodien iespēja palietot Windows 8 uz jauna laptopa. Ja to var saukt par ērtu interfeisu, tad esmu kamielis. Ar peli sadzīt rokā desktopa kvadrātus bija vēl tas prieks plus "desktopā" starp programmām reizēm jāskrollējas pa 5 ekrāniem. Iespējams, ar skārienjūtīgo ekrānu būtu vieglāk, taču konkrētajam laptopam tāds nav. Ātrdarbība, salīdzinot ar Win 7, neizskatās uzlabojusies. Vietu atmiņā gan aizņem ~400 MB vairāk. Secinājums? Ja kādam bakstamie paneļi liekas ērti, nav problēmu (par gaumi nesūdzas). Taču man darbam tas tiešām neder.

Gravatar homepage

2013. gada 5. septembrī, plkst. 23:39

Nu ir Win 8.1 previews, ko laacis par šo teiks?

Pats lietoju mob ar wp 7.8, esmu pieradis pie flīzītēm (tiles, aka metro) tāpēc man jaunais w8 UI nesagadāja izbrīnu, bet- testēju to uz i7 laptopa - tiešām liekas neparocīgi, gribas vnk atvērt to "aplikāciju" desktop un tikai tur darboties, pat msie no turienes laist, lai var logus ierasti atvērt/aizvērt utml. Nu, jā - itkā veca tēma, bet kāpēc papildinu- dabūju uz 2 ned lenovo tableti2 ar w8 pro (pilno, ne apgraizito)- mjahhhhh- cita lieta un bauda, tagad saprotu kāpēc tāds UI... tikai swipe un swipe no labās, no kreisās malas; uz augšu uz leju..... nekāds alt+tab nav vajadzīgs, izvelc (swipe) atvērtās aplikācijas vnk no kreisās ekrāna "malas", vai aizmet tās prom uz labo malu utt... Ļoti pārdomāts OS tieši planšetei, jācer, ka w8.1 būs tie uzlabojumi, ko gaidijam w7 no vistas, un nebūs "labi ēdieni" sajaukti kopā, bet būs opcija tos pašam izvelēties un miksēt.

Gravatar painjsh

2013. gada 27. septembrī, plkst. 12:48

Sveiki, tā, kā īpaši nesekoju līdz jaunajām tehnoloģijām un dators mājās kopš studiju beigām nu vairs pilda tik izklaides funkcijas. Tas bij pa gadiem 10 :D nenormali novecojis... :D Bet dzīve iet uz priekšu bērni sāk iet skolā un nup... ar Ipad vien nepietiek... nācas pirkt datoru. Tiko iegādājos portatīvo xxx ar tachskrīnu, un ak vai... :) man kā parastam cilvēciņam pēc win 7, šis Win 8 likās, kā kosmiskais kuģis... :D sķita visai navāds, bet nemaz neteiktu, ka tas ir ļoti slikts, kā rakstā minēts augstāk. Jo... mani "mazie" pārnākot no skolas to ieprovēja un bij Sajūsmā...!!! (shie jau labu laiku lietoja tik planšetes) Redzot to ātrumu ar kādu tie spēja darboties ar tām aplikācijām un kombinējot klaviaūru at tacshrīnu izrādīt man tās Fīčas, kas tur slēpjas... Sapratu.... Win 8. nav ne vainas... vajag tik pieiet ar svaigu domāšanu un skatīties uz lietām Vienkāršāk...!!! Nevis tā, kā bij...?! vai bij pierasts...! Domāju tam kurš sāks strādāt ar win 8. un nebus darbojies win7. neūs nekādu problēmu.. Jā, te kāds rakstīja komentos, ka izvēlas datoru nevis planšeti, jo no tā esot 2x ātrāk šeit iedrukājis komentāru... :) Nup, nezinu... bet man, kā datoru nespecialistam, kas uz tā drukā labi ja reizi pusgadā... rakstīt uz planšetes ir daudz komfortablāk un ātrāk, kā uz datora klaviatūras... Tātad... atkal pieradums... ;)

Gravatar ....

2013. gada 28. novembrī, plkst. 15:01

Kaa uz windows 8 var uzlikt lavieshu butus? Vnk jau apniik rakstiit bez garumziimeem

Gravatar pokeonfan

2016. gada 15. martā, plkst. 10:32

viena no manām spēlēm nedarbojas. man ir windows 8. bet rādas kaut kas cits kad kaut kāds spraudnis nedarbojās. brālis palīdzēja bet nekā. eas mēģinu visu pat citas gameslol.net spēles nedarbojas