laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Par TO

Ko tu raksti maksājuma laukā “informācija saņēmējam”, ja atdod parādu vai vienkārši kādam pārskaiti naudu? Nevar, taču, visu laiku iztikt ar bezpersonisko un neko neizsekošo “pārskaitījums”, “pārvedums” vai “paldies”.

Daudz feināk ir pārskaitīt pretējam dzimumam naudu un tur ierakstīt “Par to”. Vai arī jebkuram pierakstīt “Par dzejas rindu publicēšanu”, “Paldies par trīsfāzu dehidratora imersijas burkānu spiedes ventili”, “Paldies par semifiligrāno bilingvistiskā žiroskopa kalibrāciju”, “Par skaistām acīm”, “Atdosi ar ierastajiem procentiem”, utt. Un ko tu tādu esi rakstījis?

koko

Ja jāpārskaita biežāk vai regulārāk, tad mēdzu rakstīt pa vienai rindai no kādas dziesmas, kamēr konkrētā dziesma ir galā. Tad sāku jaunu dziesmu.

Esmu rakstījis arī “jauniem zābaciņiem”, “aliņam” un līdzīgi.

Pipuks

Arī man vienreiz sanāca ilgi un dikti skaidroties ar izmeklētājiem un bija pat atnācis uzaicinājums uz tiesu jo savulaik biju “noziedojis” kādam cilvēkam, kas bija vienu bariņu cilvēku apkrāpis. Kopš tā laika nekādas muļķības vairāk nerakstu un vienmēr rakstu Aizdevums / Dāvinājums / utt..

Cipans

Pārsvarā rakstu tā lai var saprast kas ir kas, bet tuviem draugiem, kas saprot jokus ik pa laikam visādus pekstiņus – “desumaizēm” , “pohām”, “paldies par nakti” utml. stuff ;)

NezinKas

Varbūt tā ir paranoja, bet zinu dažus cilvēkus, kas izvairās norādīt reālo tekstu, lai VID nesāk gribēt noplēst nodokļus vai arī meklēt aplokšņu algas saņēmējus. Nav taču izslēgts, ka regulāras naudas summas varētu piesaistīt lielā brāļa uzmanību? Tāpēc latīņu teicieni vai kaut kāds humoristisks bullšits ir tas labākais risinājums.

xeno

Nereti ailē kur kāds Nevietā Lienošs (vai izlīdis Tieši No Turienes) Mudakkantoris (lai par kādu ņedobanku tas arī nebūtu nosaucies) lien ar jautājumumiem ķipo “Iemesls?” ierakstu vienkārši: “Ir.” 100% taisnība un Manevra Brīvība pat ja vēlāk nāksies skaidroties ar kādu “Pašu Svarīgāko” uzplečos … :)

koko

Bet vispār ir skumji, ja tev jāskaidro, kāpēc Tu izlieto savu naudu? Kad pienāks brīdis, ka, izņemot nāli (naudu skaidrā) no bankomāta, vajadzēs vēl paskaidrot, kāpēc es pēkšņi gribu SAVU naudu ņemt laukā?

Māris Alksnis

Kopš bija tematiskā diskusija ar pārstāvi no noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas novēršanas institūcijām, nekad vairs nerakstu “Par intīmpakalpojumiem”, tagad vienmēr rakstu “Konta papildināšana” un miers mājās.

Uhh

Rakstīt tur var gandrīz viskautko, bet ne jebko – savulaik bankā bija sāpe ar jautrīšiem, kas maksājuma mērķī rakstīja “Osama bin Ladenam” jo terorisma/antimoneylaundering likumi paredzēja blacklist ar saņēmēju vārdiem, kuru jebkurus maksājumus obligāti iesaldēt un izmeklēt. Nu, ir arī praktisks pielietojums, piemēram Lībijas Kadafi visai ģimenei un saistītajiem uzņēmējiem bija tāds bloķējums; bet likums vismaz tobrīd nepieļāva iespēju ignorēt šādus te for-fun ierakstījumus.

Yeo

Nesen skaidrojos ar VID par dažiem pārskaitījumiem čomam. Secinājums bij tāds, ka VID neiedziļinās manos pārskaitījumu komentāros. Vienkārši nācās uzrakstīt VID adresētu vēstuli, kur es paskaidroju, ar kādu mērķi es skaitīju naudu, kur es uzrakstīju ka tie bija aizdevumi čomam. Tas viņus pilnībā apmierināja. Viņiem bij aizdoma, ka es čomam maksāju par kaut kādiem pakalpojumiem, no sērijas individuālā uzņēmējdarbība.

Vitālijs

Es parasti ierakstu “Ieguldījums Tavā nakotnē :D”
Un P.K. vienmēr rakstu 000000-0000 Vispār nesaprotu, ka bankas var prasit, lai es rakstu sveša cilveka P.K. un dodu citiem savu P.K. To drikst zinat tikai iestades ar attiecīgām atļaujām un darba devēji….

Oto

Kāpēc gan lai PK būtu kāds noslēpums? Nekā sensitīva tajā nav. PK ir tas, kas unikāli identificē tevi, jo Andri Bērziņi var būt vairāki, bet kods tiem nav viens. Tas ka PK pie mums iegājies, kā ierobežotas pieejamības info novedis pie tā, ka pārāk bieži uzticas, personai, kas spēj nosaukt kodu. Koda zināšana neapliecina, ka perosan ir tā par ko uzdodas.

Vitālijs

aizmirsu piebiulst, ka pirms gadiem 3-4 .. sry. tag jau ir ka nevajag, jo saprata savu kļūdu.

Tagad tikai atlikušas maximas un rimi, kur parasts cilvēks bez problēmam uzzin sensitīvu info par cilvēku, ja tas nolemj 5dienas vakarā iegādāties alu.

Vitālijs

Nu tas ir viņu reģistrācijas nr. Un ar to ir jārēķinās, kad kļūsti par ārstu. Bet passi nevar uzrādīt kuram katram… un ne visiem ir jābūt atuovadītāja apliecībai.

Bet labākais risinājums ir tāds, ka par alko maksā ar kredīt/debit karti un banka jau zin mūsu vecumu, un ja mums zem 21, tad, ja rēķinā alko, darījums tiek atcelts.

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.