laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

5502, jeb rakstība uz kalkulatora

Vakar vakarā izdomāju likt lietā kalkulatoru, lai ar meitu mazliet pavingrinātu domājamo aparātu. Nē, ne matemātiskas darbības. Rakstījām vārdus, kā savulaik ar lielu sajūsmu to darījām skolā. Uzrakstījām uz papīra lapas visus ciparus, kādi ir ievadāmi uz kalkulatora, pagriezām lapu otrādāk, visiem, kuriem varējām, pierakstījām klāt to, pēc kura burta tas izskatās. Un, aiziet jūriņā. Uzraksti uz kalkulatora ‘5502’ un pagriez otrādi. Veidojas vārds :)

EZELIS

Šis ir tāds vienkāršs un īslaicīgu baudu sniedzošs mazs mazītiņš smadzeņu mežģītis. Vārdi jāraksta no otra gala, kā arī pieejamo burtu klāsts ir visai ierobežots. Papildus bonuss bērnam, ja viņam izdodās izštukot, kā pabeigt vārdu ar ‘0’.

modric

0.7734, laacz

Kur tu vienmēr šitādas tēmas izroc? Man likās, ka beghilosz alfabetu atceras tikai tādi IT-dinozauri kā es, galu beigās mēs par to priecājāmies in late seventies of previous century…

Atklājām to nejauši, sakrītot vairākiem apstākļiem – vispirms izpriecājāmies par EGGOG (Еггог), jo krieviski tak zināja все и каждый. Kautkādā brīdī, ņemot vērā ka kalkulators bija ūberkrutais retums, priekšā sēdošais klasesbiedrs, solā otrādi apgriezies, arī pētīja, ko tad mēs tur ar to brīnumu darām. Kā 50.vidusskolas (RCHĢ tagad) audzēkņi mēs jau toreiz normāli zinājām angleni –kas tajos gados bija varbūt vēl lielāks retums– un viņš pēkšņi iebļāvās ka tur var angliski vārdu salasīt, jo redzēja to displeju kājām gaisā. Tad nu sākām eksperimentēt jau apzināti.

Tad dabiski nezinājām, ka to sauc par beghilosz, tas nāca STIPRI vēlāk. Starp citu, kautkur Win error kodos ir daži no klasikas – vai nu 55378008, vai 58008918, galu beigās arī Win koderi kādreiz ir bijuši skolnieki/studenti.

Visu OS iekšās ir magic numbers, tie gan ir hex-ā – 0xDEADC0DE, 0xBAADF00D utt utjp, bet diez vai kāds programmeris līdz tam būtu aizdomājies, ja studenta gados uz kolēģa jautājumu kā tad gāja tai randiņā nebūtu atbildējis viņiem vien saprotamā šifrā 55378008 51 3177345

PS Aritmētiskās darbības atradu šite: http://www.urbandictionary.com/define.php?term=55378008
es tās arī sen vairs neatceros, sagooglēju, protams. (lieku linku, jo kopīpeistu tavs cenzors laikam nelaidīs cauri, un tur ir, protams, vēl citas)

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.