laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Labākās laika ziņas

Esmu vergs sīkiem un šauri specializētiem servisiem. Piemēram, lai noskaidrotu precīzu laiku kādā pasaules malā, es atveru vienu pašu lapu, pierakstot beigās vietu. Piemēram, time.is/newyork vai arī time.is/eastern_time. Itin kā ar to būtu par maz, uz telefona vai datora, atverot pašu time.is, tas parāda ne tikai precīzu laiku, bet arīdzan to – cik ļoti ierīces pulkstenis ir neprecīzs. Kā arī to, vai telefons laiku ir pagriezis uz vasaras, vai arī nav :)

Otra lieta, kas pēdējo dažu nedēļu laikā ir sagaidījusi cienīgas inovācijas, ir laika ziņas. Precīzāk – prognoze. Jo tieši prognoze mani parasti interesē, nevis kas cits. Šoreiz ne tā, kas ir pulkstenisks, bet gan tā, kas ir meteoroloģisks. Forecast.io. Ar ko serviss ir brīnišķīgs? Tas skaidri pasaka ne tikai to, kas notiek, bet ļoti uzskatāmi parāda tagadni un tuvāko nākotni. Kā arī, brīnišķīgi tekstā apraksta prognozes būtiskākos momentus. Nav izmisīgi jāmeklē, kur pārslēgties starp F° un C°, nav jāmeklē pati informācija. Viss ir redzams, viegli uztverams un skaidrs.

Laiks rādīs, cik šis serviss ir precīzs, taču savam modelim izmanto visu – sākot ar GFS un beidzot ar Norvēģijas meteoroloģiskā institūta kaut ko. Pašlaik ar piedomāšanu, taču biežāk atveru tieši Forecast.io, lai gan meteo.lt krituliai aizvien šķiet lielisks.

Un tāds sīkums, kā pašreizējās atrašanās vietas noteikšana. Vezerčaneļi, pabīdās.

Paksis

Tas būs varens ziķeris, kurš iekš laika prognožu servisiem iebūvēs digitālo barogrāfu. Tas ir tāds verķis, kas zīmē gaisa spiediena izmaiņu grafiku. Ideāls būtu tāds, kas zīmē arī prognozētās izmaiņas. Pēc sevis zinu, ka strauji krītoties gaisa spiedienam sāk sāpēt galva. No tāda servisa varētu sev (un aptiekām) prognozēt galvassāpju tablešu patēriņu:)

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.