laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Matemātika ir skaista

Kas varētu motivēt cilvēkus apgūt un, pats svarīgākais, saprast matemātiku? Skaists un interaktīvs izpildījums.

Zemāk redzamais video ir tikai ilustrācija. Visa patiesā daile ir ar video nesaistītā linkā, kurš ir tālāk rakstā – zem video. Lasi tālāk.

Raugi, matemātika nav tikai obligāti iegaumējamas formulas. Varbūt tas nav garīgās veselības indikators, bet matemātika var sniegt arī baudu. It sevišķi, ja pasniegts ir skaisti, saprotami un ar interaktīviem elementiem. Matemātika, lai arī tiešā veidā ikdienā tālāk par aritmētiku netiek pielietota, tāpat kā liela daļa citu zinātņu (priekšmetu skolā) sniedz papildus informāciju pasaules izpratnei. Pētiet, lasiet, baudiet – World of Mathematics. Diemžēl, šī daile sevišķi ātri nelādējas, bet tā ir tā vērta. >

Everybody should understand concepts like prime numbers, graph theory or differential equations. They are of fundamental importance in technology and for understanding of the universe we live in, and they are incredible exciting and beautiful. Mathematics is an essential part of our culture, just like Mozart and Shakespeare.

AM

Video piemēri ir neveiksmīgi, jo tas ka fizikā, bioloģijā un ķīmijā ir izmantojama matemātika, nenozīmē, ka fizika ir matemātikas paveids vai, ka bioloģija ir matemātisku problēmu apakškategorija. Universāla valoda, bet tās patiesība un skaistums ir subjektīvs, kā jebkura arbitrāra likumsakarība. PSB Idea channel par matemātikas glorificēšanu bija laba lekcija.

gzx

Es tomēr teiktu, ka video ir pietiekami skaists, lai, piemēram, argumentētu saviem bērniem mācīties matemātiku, jo to izmanto tik daudz un dažādās dzīves jomās ikdienā! tad, kad mača formulu tev neviens nestāsta, ka to tev vajadzēs, lai aprēķinātu cik flīzes pirkt un cik krāsas, kad remontēsi dzīvokli, aprēķināsi vai vari atļauties auto ar ko vizināt meitenes vai tomēr tādu ar ko pašam pārvietoties, cik benzīna vajadzēs ieplānotajam ceļojumam utt.

Vitālijs

Nekam neder, tas ir tas pats, ka patīk līdz pirmajam piemēram. Rēķināt tik un tā vajadzēs. Šo var uzskatīt par māksliniexiaku piemēru, lai saprastu, ka ar eksaktajām zināšanām var parādīt kā darbojas lietas, kā tas izskatās zinātnieka acīm. var būt, kādu aizraus, bet pārsvarā tas būs īslaicīgs wooouu un viss.

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.