laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

QR kods ar QR kodu

Kā mēs visi zinām, QR kodi ir overrated. Kādu laiku atpakaļ tos ar milzu jaudu centās iedzīvināt mūsdienu viedtālruņa lietotāja ikdienā, bet galu galā tā īsti nekas dižs arī nesanāca. Jā, tos laiku pa laikam kāds palieto. Taču vienā gadījumā tie tiek izmantoti specifiskiem mērķiem un ar tiem tiek mērķēts uz konkrētu auditoriju, kura zina, ko ar QR kodiem iesākt. Lielākā daļa cilvēku nezina vai arī viņiem telefonā nav uzinstalēta QR lasīšanas aplikācija. Otrā gadījumā tas ir indikators, ka pie darba ir ķēries kāds, kurš nezina, ko dara :)

@CSDD_LV tvīts ar QR kodu.

Ieraugot šādu tvītu telefonā, iezogas maza nesapratne. Vai arī smiekli. Vai abi kopā. Pie kam, šī nav vienkārša kļūmīte un aizmirsies links, jo CSDD pēdējo dažu dienu laikā šādu tvītu publicē vismaz otro reizi.

OK, mēs pat varētu pieņemt, ka tā auditorija ir tikai un vienīgi datorlietotāji (vai arī tie, kas tviteri lasa izdrukātā veidā). Vai arī ar to ir domāts kāds ne sevišķi āķīgas dabas uzdevums. Varbūt kādam tas šķiet esam lielisks veids kā piesaistīt uzmanību?

Piemēram, mēs ar meitu vakarā nolēmām uzrīkot mazas sacensības – kurš pārzzīmēs nolasāmu QR kodu. Jā, es vinnēju. Jā, ar otro piegājienu (dīvaini, no lapas aplikācija lasa, bet no ieskanētā attēla datora ekrānā ne).

Manuālais QR kods.

Vēl ir variants izmantot kādu viltīgu spoguļu sistēmu. Un obligāti pāra skaitu, lai pirmajā spogulī apgrieztais attēls tiktu apgriezts atpakaļ nākamajā. Tik vēl tāds nieks, ka telefonam jāprot uzņemt foto/skanēt kodu, ekrānā rādot skanējamo kodu. Inception.

Vēl, protams, var noskanēt ar citu telefonu. Vai arī atvērt datorā un tad noskanēt ar vienīgo telefonu.

Vai arī nospļauties un noignorēt.

Vai arī uzrakstīt par to visu savā pamestajā blogā.

Mārtiņš

Bet laacz runā par situāciju, kad tu twiteri lasi ar telefonu. Un twiterī kāds ir ielicis QR kodu. Ko tu darīsi uz sava WP8 tādā situācijā?

Protams QR kodu ir ērti lietot, lai iedabūtu kādu URLi telefonā. Pats lietoju QR kodus tādā veidā, lai instalētu applikācijas Androīdā vai tml. Bet šeit ir runa par situāciju, kad no QR koda nav nekādas jēgas.

Rukicc

Lattelecom saviem ierīkošanas komplektiem ar wifi uz kastēm ir QR kodus salikuši, kas ierīcē izveido WiFi profilu ar iekonfigurēto paroli, kas ir kastē esošai . Vai profils veidojās bija gan atkarīgs no QR skenera aplikācijas.
Ir kas vizītkartēm otrā pusē uzdrukā QR kodu ar iešifrētiem kontaktiem – ērti pievienot kontaktu telefonā.

Mārtiņš

Es laikam nekad nesapratīšu to nenormālo letiņu nepatiku (it īpaši blogeru) pret QR kodiem. Jā šajā gadījumā stulbs risinājums kā to lietot. Bet uz ielas kā veids kā reklāmu padarīt interaktīvu – ideāli. Dzīvojot UK te uz dzīvokļu reklāmu stabiem ir QR kodi, lai cilvēkam nav jāraksta http://www.thelocallettings.co.uk/lettings/weqe23Ert.html vai kas tik pat līdzīgi neparocīgs.
Tāpat kā citi kometētāji lietoju WP8 (mēs esam vairāk kā pusducis! :D) , kurā ir iebūvēts QR/barcode utt utjp skaneris un visu nolasu – bookmark, send to email un done! Protams, likt virsū aplikāciju, lai tikai noskanētu kaut kādu mistisku kodu arī nav nekas izcili parocīgs.

Krotow

Lāci, iedzer kefīru. QR kodiem, _ja tos pareizi lieto_, nav ne vainas. Garu URL-i no reklāmas staba vai preču kastes vieglāk un ātrāk nolasīt kā QR, nekā bakstīt to ar pirkstu mazā ekrāniņā. Protams, nevajag pārspīlēt un sabāzt to visur, kā tavā piemērā.

Vakar gadījās no viena telefona ekrānā redzamos QR nolasīt no otra telefona – nu negribējas garus linkus ar roku 3,7″ ekrānā rakstīt. Pat izdevās :)

Krotow

Kas tur dīvains. Vienā telefonā bija atvērta lapa, no kuras jānopumē fails, kas bija vajadzīgs otram telefonam. Turpat arī QR kods faila adresei. Attiecīgi ātrāk bija nobildēt kodu un atvērt faila adresi, nekā pārrakstīt adresi otrā telefonā ar mazo ekrānu. Kāpt augšā uz mājas 2. stāvu, ieslēgt datoru, slēgt telefonu pie datora un vēl webus virināt būtu vismaz 5x ilgāk.

vēlos sevi dēvēt par Raimondu Paulu

o tempore, o mores. tagad jau problēmas uzkāpt uz 2. stāvu lai varētu sakarīgi lietot interneta sniegtās iespējas :) iespējams tev tas aizņem mazāku laiku kā man kādreiz nācās ar iezvanpieejas modemu gaidīt kamēr izdosies sazvanīt, kaimiņi necilās tel. klausuli :)

Krotow

Vēl tāds sīkums, ka tā nebija man māja, bija ap 11 vakarā un augšā pie datora dažs labs jau bija ielīdis gultā… vnk ceru, ka sapratīsi, ka dzīvē situācijas ir dažādas.

Gadās arī, ka satura pieejas ātrums tiesi tagad un dajebkādā veidā var glābt tavu kailo dzīvību. Tāpēc neuztver tik pārspīlēti, ka kāds reizēm nes baitus ar spaini. Ja nu viņam tieši tā vajag?

vēlos sevi dēvēt par Raimondu Paulu

saprotu, ka situācijas ir dažādas. vnk brīnījos, ka ar kabatas tālruni ir ērtāk bakstīties nevis pie datora. reizēm pats arī izmantoju mūsdienu tehnoloģiskās iespējas kā pārāk prasīgs lietotājs. jebkurā gadījumā mana atbilde uz tavu komentāru nebija domāta kā uzbrauciens, tik interese :)

Sangvīniķis

Vēl vieni asprāši, man ko tagad ekrānšāviņu taisīt un no tā nolasīt?
Jā, QR kods ir noderīgs izdrukāts, izprintēts, pielīmēts un visādi citādi aptaustāms. Viss, pietiek vienreiz viņu izmantot tīmeklī.

Kaspars

Lāča izveidoto QR nolasīja no PC ekrāna bez problēmām.. apakšā links uz csdd aplikāciju prāts/neprāts.. Vairākas reizes esmu skanējis no dažādām vietām, dažādiem attālumiem un nekad nav bijušas problēmas. Nokia Lumia 520 un programma QR Reader.

Kaitnieks

Jā, tā aplikācija ir brīnumaina, nolasa kodu pat ar trīcošu roku un telefonu sagrieztu slīpi… Uz Androida bija ilgi jāgaida, kamēr nofokusējās pareizā leņķī, lai kaut ko nolasītu, bet tagad man QR patīk :)

Vitālijs

Nu vispār qr kodu izdomāja autoindustrijā, kad vajadzēja sistimatizēt un uzskaitīt ražošanas procesu. Ja nemaldos, Toyota did it. Vienkārši viņiem nepietika ar barcode.

Un vēl, zinājāt, ka viens QR kods teorētiski un praktiski var saturēt bezgalīgi daudz QR kodu? Tas ir tā, qr kodā ieglabāti vairāki citi QR, kuri atkal salabā nākamos QR kodus, un tā ispējams ar vienu QR kodu saglabāt ļoti lielu informāciju. Ja gribi, tad vari pat savā QR saglabāt visu savu diploma darbu, dienasgrāmatu, pat visu šo blogu var iebāzt vienā QR kodā…

ZBH

Ņu, ņu, Denso Wave apgalvo, ka Model 2 Version 40 nosaka griestus apjomam, un tas ir 2953 okteti.
Tas, ka ideju var staipīt līdz bezgalībai, tas jau cits stāsts. Standarti nav bezgalīgi, vot, kur suns aprakts.

Vitālijs

Nu pag pag. Ir jāmāk. Iekodē daļu infas, tad nākamajā qr atkal daļa infas un atkal qr un atkal daļa infas un atkal qr.

Tam arī tika radīts QR. Reāli ir tādi QR, kurus ar mobo pat īsti nepaņems, jo nevilks izšķirtspēja… Bet tas tā.

QR reāli tiek pielietoti ražošanā ne sadzīvē. Tik pēdējā laikā mēģina ievazāt pie parastajiem mirstīgajiem. Bet tur jau atkal drošības riski. Cik grūti pārlīmēt LTK mašīnām QR, kamēr tie objektā. Links kaut vai vedīs uz konkurentiem vai uz kaitīgu lapu, kura pēc LTK lapas ģīmja un līdzības, tādu triku ātri neatklās, tā patās ielīmē QR ar Android vīrusu kāda puliskā vietā… ātri dabūsi inficētas ierīces… kurš čeko, ko QR dara fonā? Tas spēj izpildīt vairākas darbības… ielādēt bling bling lapu un nokopēt tālruņa saturu utt….

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.