laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Interneta ļaunuma vēsture

Papildināts: Aizmirsu linku uz pašu apspriesto rakstu :)

Sākot ar ieskatu interneta vēsturē kā tādā, neizlaižot arī slaveno “LO”. Rakstā visi fakti jauki salikti pa plauktiņiem, skaidri iekrāsots konteksts un atsmosfēra. Stāsts ir gan par to, kā sākumā viss nācās, gan par to, par ko tas viss pārvērtās.

A sign of trouble ahead arrived as early as 1978, when a marketer for Digital Equipment Corp. sent a message to hundreds of ARPANET users announcing events in California to demonstrate new computers. Internet historians regard it as the first bit of “spam,” the catch-all term for unwanted e-mail blasts.

It prompted a terse, all-caps response from the Pentagon official overseeing the network, who sent a message calling it “A FLAGRANT VIOLATION” of the rules. “APPROPRIATE ACTION IS BEING TAKEN TO PRECLUDE ITS OCCURRENCE AGAIN.”

Jāpiebilst, ka pirmais spams radīja nopietnu diskusiju par brīvu saziņu. Pat Torvalds tolaik iesaistījās.

Starp citu, šādi tapa internets Latvijā.

Un starp citu vēl – šķiet, ka žurnālistikas ierobežojumi (fact check, galīga izmēra pieejamās vietas apjoms, auditorijas dažādība) liek radīt kaut ko tik lielisku.

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.