✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Jauna sadaļa "Ceļam māju"

2016. gada 27. jūlijā, 42 komentāri

Šis būs tāds kā anonss. Tā kā esmu saņēmies būvēt māju, tad esmu saņēmies arīdzan rakstīt par procesu. Nebūs tik dikti lieliski, kā tas izdevās Ernestam, bet vai tad man to vajag? :)

Stumdam māju pa teritoriju. Mēģinām saglabāt pēc iespējas vairāk koku.
Stumdam māju pa teritoriju. Mēģinām saglabāt pēc iespējas vairāk koku.

Inženiertehnisko zināšanu man nav, fleksi kādreiz jaucu ar frēzi, pieredzes ir apaļa nulle. Talkā nāk radi, draugi un paziņas, kuri šim visam ir izgājuši cauri. Visvisādi internetā rodami resursi blogu, forumu, ražotāju mājaslapu, interneta veikalu izskatā. Loģiskā domāšana un veselais saprāts, cik nu tas man piemīt.

Iesākumam esmu izveidojis blogu kolekciju iekš Feedly ar blogiem par un ap mājas būvniecību - "Būvējam māju". Tiem, kas lieto citas vietiņas, saraksts seko:

Vēlēsim veiksmi man, pacietību un iecietību lasītājiem, kā arī turam buru!

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Pauls

2016. gada 27. jūlijā, plkst. 12:24

Noderīgs un vajadzīgs temats. Ceru sagaidīt informāciju, kas atšķiras un/vai papildina citu blogu tēmas / rakstus.

Gravatar Kaspars

2016. gada 27. jūlijā, plkst. 12:32

Pats māju neesmu cēlis, bet varu ieteikt padomāt par tās novietojumu saules enerģijas sakarā -- lai kāda no jumta pusēm korekti skatās uz dienvidiem, ja nu gadījumā gribēsies uzlikt fotovoltiskos elementus un/vai ūdens sildīšanu. Tajā pusē var likt arī lielos logus, lai ziemā maksimāli izmantotu pieejamo starojumu.

Gravatar laacz Autors

2016. gada 27. jūlijā, plkst. 13:17

Ar šo ir ierobežojošie faktori.

Ēkas plānojums paredz dzīvojamo zonu uz DR/R, guļamo uz DA/A. Formu ierobežo zemes gabala forma (garuma ass precīzi no Z uz D, garums pret platumu ir ~2:1). Speciāli sadārdzināt jumta konstrukciju (no divslīpu uz četrslīpu) nevēlējos. Ja tiešām saņemšos uz saules kolektoru (siltuma akumulatoram), tad var arī uzveidot konstrukciju, lai slīpums būtu uz D.

Gravatar Andron Mc

2016. gada 28. jūlijā, plkst. 14:31

Ja ir kāds koks priekšā Rietumu pusē tad OK, savādāk vasaras pēcpusdienā nevarēsi izturēt bez kondiškas (lasīt - elektrības tērēšanas)

Gravatar Reinis

2016. gada 4. augustā, plkst. 22:15

Guļamā zona uz austrumiem? Priekš kam? Varbūt "tā dara", bet man ir sanācis no sākuma zināmu laiku padzīvot vienas mājas austrumu pusē, un pēc tam (tagad) tās pašas mājas rietumu pusē, un es varu pateikt to, ka otrais variants ir miljons reižu komfortablāks. Protams, vari tur apbruņoties ar baigi bieziem aizkariem, tad varbūt kaut kas sanāks, bet citādi jau pavasarī, kad saule normāli bliež jau pirms sešiem rītā par normālu izgulēšanos var aizmirst, jo ir nenormāli gaišs.

Tagad rietumos ir super - guli, cik gribi, plus vakarā smuks saulriets tieši aiz loga.

Gravatar Edgars

2016. gada 1. augustā, plkst. 09:14

Šitajam pievienojos. Ziemā lieli logi D pusē ir ļoti būtiska ekstra. Lai vasarā nepiekarstu, jāprojektē tā, lai tad, kad saule augstu debesīs, logi būtu noēnoti. Ziemā saule ta zemu... :)

Gravatar Aivars

2016. gada 1. augustā, plkst. 09:37

Šim pilnībā pievienojos, ir noteikti vērts tam pat veltīt papildus laiku. Kādu gadu ārpus LV nodzīvoju pārsimts gadus vecā mājā laukos, kura perfekti bija uzbūvēta tā, ka ziemā bija papilnam saules istabā, bet vasarā nē. Ļoti patīkams efekts.

Gravatar Salmu mājas jānis

2016. gada 27. jūlijā, plkst. 13:04

Lai izdodas, Kaspar! Garlaicīgi Tev nebūs, ar to vari rēķināties! :)

Gravatar laacz Autors

2016. gada 27. jūlijā, plkst. 13:18

Garlaicīgi man nav jau tagad :)

Gravatar Ģirts

2016. gada 27. jūlijā, plkst. 16:54

Uh, lai veicas! Strādnieku izvēle būs cerams laba. Nepazudīs, neuzmetīs... Materiālus gan būtu vēlams pašam pirkšanas brīdī skatīt līdzi...

Gravatar Ķiršuparks, tas kas no gāzbetona

2016. gada 27. jūlijā, plkst. 17:40

Laipni lūgts bariņā!

Gravatar Vesels

2016. gada 28. jūlijā, plkst. 01:03

Pirms izvēlies, kur likt māju, papēti savā teritorijā āderes. Lai nav tā ka pēc tam vairs nav kur gultu nolikt, lai mierīgi varētu pagulēt.

Gravatar laacz Autors

2016. gada 28. jūlijā, plkst. 01:04

Dillēs tās āderes ;)

Gravatar Ķiršuparks, tas kas no gāzbetona

2016. gada 28. jūlijā, plkst. 08:23

Ja nevar pagulēt tas nozīmē ka vairāk vajag nogurt!

Gravatar Vesels

2016. gada 28. jūlijā, plkst. 20:30

Ja negribi dabūt kādu nopietnu vainu, labāk padomā 2x Āderes ir kā katalizators. Ir, kas nesaslimst, bet tie, kam atklāj vēzi gandrīz vienmēr gulējuši uz āderēm, saka Bērnu slimnīcas ķirurgs http://www.diena.lv/arhivs/ista-vieta-akai-nevis-gultai-10368422

Gravatar laacz Autors

2016. gada 28. jūlijā, plkst. 21:10

Es brīdinu. Ar šarlatānisma propagandu dodies nodarboties citur.

Gravatar Vesels

2016. gada 29. jūlijā, plkst. 10:29

Dzēs ārā, ja nepatīk vai izlasi, ko saka ārsti.

Gravatar laacz Autors

2016. gada 29. jūlijā, plkst. 10:31

Es ļoti labi zinu, ko saka ārsti un zinātnieki. Tas, ka kāds atsevišķs ārsts ir saspiedies, nenozīmē, ka jāaizmirst par loģisko domāšanu :)

Gravatar Tom

2016. gada 29. jūlijā, plkst. 20:17

Vienu lietu gan ir vērts izdarīt, t.i. veikt radona mērījumu savā zemes gabalā. To var arī vēlāk, kad māja jau gatava, bet ir labi zināt radona koncentrāciju. Un, ja gadījumā, tā ir liela, tad veikt pasākumus, lai mazinātu radona koncentrāciju telpās un ūdenī.

Atšķirībā no šarlatānu iemīļotajām āderēm, ugunskrustiem un citam bullshitam, radons ir pierādāma un izmērāma lieta un ar to nodarbojas, gan Valsts Vides dienests, gan LVĢMC.

http://www.vvd.gov.lv/kontrole/radona-merijumi-majsaimniecibas/ http://www.meteo.lv/lapas/radona-merijumi?id=1920&nid=904

Gravatar reds

2016. gada 4. augustā, plkst. 18:35

Dzīvē āderes galvā neņemu, bet šis stāsts ir no dzīves. 35 gadus atpakaļ padomju armijā dienēju cūku fermā :) Bija divi aizgaldi, kuros cūkas neauga, bet apmēram pēc 2-3 mēnešiem vienkārši nobeidzās. Viena pēc otras. Kad ievērojām - sākām eksperimentēt. No "nāvenieku" (kā mēs to saucām) aizgaldiem čākstēt sākušās cūkas pārvietojam citur - veselības stāvoklis sāk manāmi uzlaboties. Paņemam dzīvelīgāko cūku, ieliekam "nāvenieku" aizgaldā un viņa sāk slimot, dilt... Beigās tie aizgaldi stāvēja tukši, nav ko tīšām lopus bendēt. Par āderēm padomju laikā neviens dikti nerunāja, bet, kad ienāca prātā ar rīvīti rokā pastaigāt, tad pie šiem aizgaldiem, rīve strauji rāvās sānis. Tas ir vienkārši fakts. Secinājumus katrs var izdarīt pats. Vai cilvēks ir cūka, vai nav :)

Gravatar Smecernieks

2016. gada 1. augustā, plkst. 09:58

Patiesībā āderes Latvijā astoņdesmitajos ir zinātniski pētītas. Izdeva pat akadēmisku grāmatu par pētījumu, kuras saturs ir šeit. http://rikstnieks.blogspot.com/

Gravatar Kārlis

2017. gada 28. decembrī, plkst. 12:06

Astoņdesmitie bija Padomju laiks. Ar Padomju laika pētījumiem jābūt ļoti uzmanīgiem- daļa no viņiem ir mākslīgāki par mākslīgu.

Gravatar Warez

2016. gada 30. jūlijā, plkst. 00:09

Vesels: kas ir tas ir. Zobu fejas, piemeeram, pievilina uguns aaderes taapeec ieteicams beerna gultu likt taam tuvaak. Ja uzliek uguns aaderu krustpunktaa, tad var dubultot kaapostu, ko zobu fejas dod par zobiem. Fakts paliek fakts. Viss ir zinaatniski pieraadiits. Varu iedot noraades uz zinaatniskajiem rakstiem .ru saitos peec pieprasiijuma.

Gravatar Oto

2016. gada 31. jūlijā, plkst. 17:48

Dīvaini, ka tikai LV un bijušajā cariskajā impērijas teritorijas ir āderes, nekur citur pasaulē tādas āderes nezin. Smieklīgi, ka tie āderu meklētāji uzbūvē māju vietā bez āderēm un tad ieliek silto grīdu.

Gravatar Edgars

2016. gada 1. augustā, plkst. 09:15

Salīdzināt āderes un siltās grīdas ir tupuma koka otrs gals :D

Gravatar Oto

2016. gada 4. augustā, plkst. 16:27

Nu salīdzināt pasaku tēlus nav aizliegts.

Gravatar marss

2016. gada 28. jūlijā, plkst. 10:33

Esmu no tiem, kam patīk dzīvot 3ist.dziv.602 sērijā, nevis mājā. Māja tas nozīmē skarbs kredīts uz daaaudz gadiem (ja vien neesi sanjemis mantojumā vai vinnējis miljonu). Patstāvīga eplja ar zāli,sniegu,lapām,putekļiem,cūkustalli mājā un remontiem. Bērni pie pirmās iespējas tāpat notīsies, un paliksiet 2atā lielā šķūnī.

Gravatar xxx2

2016. gada 30. jūlijā, plkst. 14:31

Māja, ja neiebrauc izvirtībās ir lētāka par dzīvokli! Manējā 140m^2 patērē ap 10 steri malkas sezonā! Var izrēķināt, cik reizes tas ir lētāk kā dzīvoklim! Ernesta variantu es nekādi neieteiktu ņemt par piemēru, jo tur viss pa dārgo! Ne nu, ja nauda ir, kāpēc gan nē, bet nu es uzcēlu māju bez kredītiem pa ~ 50k eur. Un ielīst kredītos, ko vēl bērni maksās nav problēmu....

P.s Sveiciens no NRA laikiem, sen tas bija, kad strādājām kopā....

Gravatar Aivars

2016. gada 1. augustā, plkst. 09:27

Es pats dzīvoju mājā, bet varu 100% pievienoties. Pašlaik uzskatu, ka māja ir forši, jo bērni mazi un forši, ka var skriet pagalmā/atpakaļ mājā un nav pārāk jāuzmana, kā arī var trokšņot un nesatraukties par kaimiņiem un neiet uz kopsapulcēm, tomēr jājiens ar pagalma uzkopšanu, zālienu, mūžīgajiem sīkremontiem un uzlabojumiem ir monumentāls. Stabili puse no vasaras nedēļas nogalēm tiek tam iztērēta. Ja DIY ir hobijs, tad ir ok. Vai arī pietiekoši daudz naudas apkopējam un sētniekam vismaz reizi nedēļā un sīko remontu meistaram reizi dažos mēnešos samaksāt.

Gravatar Tom

2016. gada 28. jūlijā, plkst. 11:14

Es pats esmu šī ceļojuma pašā sākumā un pats šobrīd vācu visu info, ko vien var atrast. Man gan cits piegājiens, bet problēmas jau tās pašas :)

Te vēl daži linki: https://manapils.wordpress.com/ - arī blogs par privātmājas būvniecību, ne visai aktīvs

http://calis.delfi.lv/forums/37-nekustamais-ipasums/ - sieviešu pļāpas. Biežākā atbilde uz visiem jautājumiem ir "paprasīšu vīram", bet dažreiz šis tas noderīgs ir atrodams

http://www.building.lv/forums/ - klasika

Gravatar Andron Mc

2016. gada 28. jūlijā, plkst. 14:24

Lai nu kādu variantu izvēlies, neaizraujies ar reģipsi, izvelc daudz tīkla kabeļus no 1 centrālās vietas. Uz viesistabu pat 2. Arī 1 uz jumta. Nevajag nekādas Cat6 vai Cat7, pietiks par normālu Cat5 STP. Un sienu izvēloties, skaties lai nesanāk ziemā temperatūras svārstības ap 0 tur kur saskaras 2 dažādi materiāli. Pareizāk sakot - siltini no ārpuses, nevis iekšpuses. Nepārcenties ar kaukādiem vipendroniem, jo mājai ir jābūt praktiskai, nevis hipsterīgai. Ja netici, aizbrauc uz Laivu ielu Mārupē, paprasi apskatīt to šedevru un sapratīsi par ko runāju.

Gravatar xxx2

2016. gada 30. jūlijā, plkst. 17:53

Ak jā. par sienām - uzskatu ka vislabākais un lētākais variants ir 300mm gāzbertona + 150mm vate.

Ja mūrēs brigāde, tad max lētais variants (roclite, texoblock), ja saviem spēkiem ta ytong, aeroc

Gravatar Oto

2016. gada 31. jūlijā, plkst. 17:50

Pilns ar nepabeigtām/puspabeigtām mājām, bet nē jābūvē jauna.

Gravatar Edgars

2016. gada 1. augustā, plkst. 09:20

Lai veicas! Esmu bijis tajā brīdī, kad sāk celt māju un neko nesajēdz; kad ir uzcelta, tad sajēdz visu ko, tikai ir par vēlu. :D Ar tagadējo domāšanu es dotos pa taisno pie tāda Ernesta (sarakstā pieminētā) un censtos viņu piekukuļot savas būves uzraudzībai. :) Jāņem vērā, ka ar mājas būvēšanu ir tāpat kā ar autobraukšanu un seksu - katrs kaut ko no tā ir darījis un uzskata sevi par lietpratēju, kaut viedokļi bieži ir diametrāli pretēji. Attiecīgi padomu jūra ir jāvērtē īpaši kritiski

Gravatar reds

2016. gada 4. augustā, plkst. 18:25

Varbūt esmu vienīgais, kas tā iekritis. Mājās taisot remontu, savilku jaunus elektrības vadus (pirku Depo, varat mani lamāt par izvēli, bet man tas ir tuvākais veikals). Izmēģināju, viss strādā. Skaisti apdarināju visas sienas ar koka līstītēm. Kad sāku jauno instalāciju lietot, apmēram, ik pa 3-4 stundām izsita korķus. Ieslēdz automātu atpakaļ - viss strādā. Pārbaudīju ar parasto testeri, viss kārtībā. Bet korķus sit ārā regulāri. Tad dabūju megaommetru un izrādījās, ka jaunais vads ir brāķis - starp 2 dzīslām bija strāvas noplūde. Izglāba mani, ka biju vilcis 3dzīslu vadu uz lampām, tad pietika tikai pāris līstītes atlauzt, lai tiktu pie savienojuma un pārkabinātu slēgumu. Ja nē - varētu visu apdari par jaunu likt.

Gravatar Zutis

2016. gada 24. augustā, plkst. 12:53

Manējo blogu ar var piemest sarakstā. Top vienstāvu-silikāta bloku māja pieRīgā. https://saulesmajas.wordpress.com/

Gravatar laacz Autors

2016. gada 24. augustā, plkst. 13:29

Paldies, pievienots.

Gravatar Antons

2016. gada 8. septembrī, plkst. 09:13

Kādus pamatus taisīsi, liesi vai mūrēsi no blokiem?

Gravatar Latvietis

2018. gada 2. jūlijā, plkst. 23:27

Mani arī interesē kā ar pamatiem?

Gravatar laacz Autors

2018. gada 2. jūlijā, plkst. 23:31

Pamati ir ielieti - 250mm monolītā pamatu siena uz 400mm pamatu pēdas.