laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

🏠Dienasgaismas vizualizācija

Šī ir ierakstu kategorija, kurā tiek ievietoti raksti par to, kā lācis māju cēla. Vai ceļ. Vai vēl cels. Vai atmetīs ar roku un necels. Saturs nepretendē uz absolūtu patiesību. Izvēle ne vienmēr būs nekļūdīga. Rokas dažkārt man aug no nepareizās vietas un saliecas niecīgā liekuma rādiusā, tāpēc var gadīties visādi. Izmaksas cenšos nepublicēt (kāpēc). Baltais saraksts ir atsevišķā lapā.

Kamēr nekas nav uzcelts, var pārliecināties par to, ka izvēlētā logu un pārējo ārsienu caurumu izvietojums mājā ir atbilstošs. Teorētiski to var izdarīt iekš tā paša vecā labā Sketchup vai kā līdzīga, bet ir labāki un pieejamāki rīki. Viens no tiem ir VELUX Daylight Visualiser. Lejupielādes links ir tuvāk pašas lapas apakšai.

Diezgan vienkāršs lietošanā, piemīt daži nelāgumi (kļūdiņas, nespēja sakonfigurēt nestandarta risinājumus, utt), bet visā visumā palīdz gūt priekšstatu par to, kā tieši dienasgaisma iekļūs tavā būvē un, kā tas viss izskatīsies. Lapā un pašā aplikācijā ir lietošanas pamācības.

Kad esi ieimportējis kādu no saviem modeļiem vai arī sazīmējis jaunu (precizitāte līdz milimetram nav nepieciešama, protams), izvēlējies jumtu, pārkares, salicis durvis, logus (arī jumta logus, ja tādi ir), aptuvenos apdares materiālus, un citas lietiņas, vari novietot kameru un veikt diezgan reālistisku modelēšanu.

Modelēšana ietver sevī ne tikai smukas bildītes, bet arī izgaismojuma aprēķinus pa visu ēku.

Ieskats stūrītī.

Argh

Visu nosaka mēbeles un parketa/sienas/griestu krāsa. Plus, Gaiš krāsa+matēts vienmēr dos vairāk gaismas, pat ja ir tikai viens logs (dzīvokļa variants)

Protams, ja ir 100% ziemeļu puse vai zem koka, tad ar vienu logu būs čābīgi un nav pat īsti jēgas kaut ko rēķināt… To var izlabot tikai ar jumta logu (jā, arī ziemeļu istabai var dabūt sauli dienā… ar atbilstošu jumta konfigurāciju)

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.