laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Pieci.lv skanošais (ne nauda)

Nolēmu, ka ir brīdis atdzīvināt 5.laacz.lv.

5.laacz.lv patlaban izskatās šādi

Sen senos laikos, kad vēl bija radio 101, uzmakarēju tādu kā viņu dziesmu sekotāju. Tas tāpēc, ka bieži bija jautājumi par to “kas tad tur tā skan”. Kamēr jautā, jau skan kas cits, bet vietas, kur apskatīt nebija. Sakrita šī padarīšana ar laiku, kad parādījās Gotye dziesma “Somebody I Used to Know”, kuras drillēšanas biežumu nav pārspējis neviens.

Radio Pieci parādījās ar identisku problēmu – “kas skanēja” bija viens no populārākajiem jautājumiem šī radio sakarā. Uzreiz pēc miljona. Tā kā tehniski tur nekas sarežģīts nebija, tad pieķēros un uztaisīju ko līdzīgu. Saraksts ar pēdējām skanošajām dziesmām.

Laika gaitā tas kaut kā neviļus apauga ar dažnedažādām papildus fīčiņām. Tai skaitā:

Kaut kad 2017. vai 2018. gadā beidza darboties viņu foršais API un solījumi to salabot nevainagojās nekādiem reāliem darbiem. Var saprast – nav nedz laika, nedz vajadzības.

Laravel upgrade commiti. Typo pirmajā :D

Tagad izaicinošākais bija visu šo ilgus gadus neaiztikto piedabūt pie dzīvības un darbošanās. Sākot ar to, ka nācās visu secīgi un rūpīgi apgreidot no Laravel 5.3 līdz pat patreiz aktuālajai versijai un beidzot ar to, ka daudz kas vairs nedarbojās kā gribētos. Piemēram, ja savulaik nocīnījos, lai feisbuks strādātu uz ne-ssl autentifikāciju (jo Latvijas Radio arhīvs nebija SSL), tad tagad to visu ballīti varēja ravēt ārā, jo arī tur ir SSL.

Ļoti interesanti ir pavērot sevi ar četru gadu pieredzi Laravel. Tolaik nebija nedz nojēgas, nedz vēlēšanās tērēt laiku, lai to apgūtu. Projekts auga no triviālas PHP skriptoloģijas, datu modeli mainīt acīmredzami toreizējam man nebija lustes, kaut kādas abstrakcijas simtu gadu vajadzīgas, atbilde slinkumam lasīt manuāli bija pliki SQL vaicājumi koda vidū. Suck it, tipa.

Tā vietā, lai agrāko sevi lamātu, pie katra WTF mēģināju iejusties savā toreizējā ādā un atcerēties vai saprast konkrētā risinājuma (vai tā neesamības) argumentāciju. Stilīga spēlīte :)

Galu galā 16 komitus vēlāk viss vairāk vai mazāk darbojas. Ir vēl labojamas lietas, bet tās citreiz.

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.