← Uz sākumu

Slimā valsts

2003. gada 7. martā, komentāru vēl nav

Šis ieraksts 19 gadu laikā ir kļuvis par laika upuri sekojošo iemeslu dēļ:

  • Viena vai vairākas saites vairs neeksisstē, bet man ir izdevies atrast arhīva kopiju. Pie tām ir 💾 (diskete)

Šis blogs ir sens, un nekas nav mūžīgs. Saites mēdz pazust, mani uzskati mēdz mainīties, flešs mēdz nomirt. Cenšos atzīmēt un pielabot, bet ierakstu ir tik daudz...

Protams, ka vakardienas ziņa par jauno noteikumu projektu (Noteikumi par reprogrāfisko reproducēšanu ar kopējamām iekārtām (izņemot skenerus) maksājamās atlīdzības lieluma noteikšanu).

TV*Net,

NRA,

un pati

Kultūras Ministrija maksājamās atlīdzības lieluma noteikšanu, iekasēšanu un izmaksāšanu"").

Nu mūsu valdība tiešām ir sapisusies meklējot budžeta lāpīšanas iespējas. Vai arī nemeklējot? Pēdējā gadījumā man vienkārši nav vārdu.

Vēl varēja saprast (precizēšu — pieciest) projektu par nodevu no katras ievestās matricas, videokasetes un velnsviņzinkāvēl. Smieklus izraisīja piedāvājums aizliegt lietot mobilos telefonus likumā definētajās publiskajās vietās (ASV tās ir kino, teātri, etc, bet pie mums — faktiski visur citur arī). Tagad es raudu.

Tad nu ko nu knapināties. Ieviesīsim nodevu par monitoriem (pieliksim pie tiem skaitītājus, kas skaitīs to darbības laiku), par ķerrām, jo ar tām var pārvadāt visu, ko vien sirds kāro, sienas — jo uz tām var uzrakstīt (pārzīmēt monu līzu) visu, ko kāro, zīmuļiem un guaškrāsām, jo ar tām var rakstīt aizsargātu materiālu.

Un kāpēc jūs, izdrāztie likumdevēji, esat tik deģenerējušies, ka nespējot cīnīties ar pašu pirātismu, tagad liksiet ciest visiem? Tā teikt — izmantosiet pirātismu savā labā.

Te pat pasaka par Robinu Hudu nestāv i ne līdzās. Atņemsim naudu visiem, atdosim to bagātajiem.

[...]

Iekasētā nodeva pēc tam kā atlīdzība tiks izmaksāta autoriem un izdevējiem.

[...]

Ūja. Un kuriem tieši? Tiks sadalīta līdzīgās daļās? AKKA/LAA berzē roķeles. Kuru liekuma rādiuss ir gigantisks.

Update: Un tagad pašiem autoriem un tos pārstāvošajiem kantoriem būs izdevīgi celt pirātisma līmeni. Būs iemesls prasīt lielāku nodevu, jo ir lielāki zaudējumi…

Update2: Pats projekts:

PDF

un

MS Word.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt