✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Lukjaņenko un grāmatas Internetā

2003. gada 28. maijā, 5 komentāri

Šis ieraksts 20 gadu laikā ir kļuvis par laika upuri sekojošo iemeslu dēļ:

  • Viena vai vairākas saites vairs neeksisstē, bet man ir izdevies atrast arhīva kopiju. Pie tām ir 💾 (diskete)
  • Viena vai vairākas saites vairs neeksistē vai nedarbojas kā nākas un kopiju atrast nav izdevies. Pie tām ir 💀 (galvaskauss)

Šis blogs ir sens, un nekas nav mūžīgs. Saites mēdz pazust, mani uzskati mēdz mainīties, flešs mēdz nomirt. Cenšos atzīmēt un pielabot, bet ierakstu ir tik daudz...

Man visiecienītākais krievu fantasts Sergejs Lukjaņenko līdz šim ļāva savas grāmatas izvietot Internetā elektroniskā formā. Protams, ka jaunākās tur parādījās tikai gadu, pusotru pēc to nākšanas klajā papīra formātā. Taču, tagad no viņa neatkarīgu apstākļu dēļ šī prakse tiek beigta.

Izrādās, ka vairāki ārzemju izdevēji ir atteikušies drukāt viņa grāmatu tulkojumus. Neskatoties uz to, ka viņiem tie ir tiešām patikuši. Iemesls bija tieši šī publicēšanās Internetā. Viņi to neesot uzskatījuši par civilizētu attieksmi pret autortiesībām.

Tad nu tagad Internetā būs ļauts publicēt tikai daļu grāmatu, bet stāstus drīkstēs atstāt pilnā apjomā.

Autora teksts šajā sakarā ir atrodams viņa oficiālajā saitā.

P.S. Tikko paskatījos. Tiešām, esmu lasījis visas viņa grāmatas, kuras ir izdotas sērijā 'Zvaigžņu labirints'. Ieskaitot pēdējo — 'Spektrs💀'.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar omeega

2003. gada 28. maijā, plkst. 10:10

Taatad ja autors grib buut "civilizeets", tad vinjsh nedriikst publiceet savus darbus vietaas, kur tos var izlasiit nemaksaajot kautcik naudinjas. Nja. Neko sev civilizaacija.

Gravatar laacz

2003. gada 28. maijā, plkst. 10:21

omeega, kāpēc nedrīkst? drīkst. vot tikai, es, ja būtu izdevējs, pilnīgi iespējams, ka atteiktos šo autoru izdot.

Gravatar someone

2003. gada 28. maijā, plkst. 11:09

pilnīga taisnība, drīkstēt tad drīkst, bet viņš netiek uzskatīts par "civilizētu" tajās aprindās, kuras rakstniekam matters most - izdevēji. pretējā gadījumā viņš paliks par virtual publishing tipu, uztaisīs blogu un rakstīs grāmatas tur :) un ies strādāt birojā :D

Gravatar andza

2003. gada 28. maijā, plkst. 13:58

Ssitaa sapuvusii autortiesiibu kustiiba visaa pasaulee. :( Jebkuraa gadiiijumaa patiikamaak taccu ir lasiit izdotu graamatu nekaa no datora ekraana.

Gravatar Bibo

2003. gada 29. maijā, plkst. 11:05

kauns atdziities, bet irms tam nebiju ar vinja dailjradi iepazinies, toties tagad ciesh mans darbs ;p