laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Apostrofs v0.2.1

Izcēlu visu šo iekš atsevišķas Apostrofam veltītas lapiņas.

Šī lapa ir tikai atsaucēm un komentāriem! Ja vēlaties jaunāko un svaigāko versiju, dodieties uz tam atsevišķi veltīto lapu! Neviena saite uz failiem no šī ieraksta vairs nestrādā!

Ziņa būs aktuāla tiem, kuri nelieto WinLat, WinLogs vai ko nu tur vēl, lai rakstītu latviski, bet gan šim nolūkam izmanto Windows iebūvētās iespējas.

Mani tik tikko spēcīgi izbesīja tas, ka ar veco labo Apostrofu v0.2 nu nekādi neizdodas uzrakstīt ō un ŗ. Ziniet, dažreiz savajagās ;)

Tad nu piedāvāju Jūsu vajadzībām šī produkta 0.2.1 versiju, kurā ir sekojošas izmaiņas:

Apostrofs v0.2.1 (RAR arhīvs; ZIP arhīvs).

Uzstādīšanas instrukcija iraid turpat podā.

P.S. RAR fails tālab, ka slinkums instalēt ZIPotāju, ibo man .zip failus parasti vajag atvērt, nevis veidot. Un WinRAR ar to tiek galā itin labi.

P.S. Pēc daudzajiem lūgumiem, ir arīdzan pieejama (RAR arhīvs; ZIP arhīvs) versija ar punktu, nevis komatu tur, kur cipariskā klavieres daļa.

Papuass

Cik es atceros, CooLynX komatu ar punktu aizstāja speciāli, jo tautai biežāk sanāk rakstīt IP adreses, nevis skaitļua ar komatiem, turklāt Excelī viss maģiski pārslēdzās uz komata lietošanu.

e-remit

Turklāt WinRARa versijas tik bieži mainās, bet vecākas versijas WinRAR ne par ko negrib saprast, ka arhīvs spiests ar jaunāku WinRARu, ka tas viss pasākums ar laiku var izvest, jo ir gudrīši, kas sararo ar jaunāko beta versiju, ka beigās pašam jāliek beta tikai šo pamuļķu dēļ.

Andris

Njā, numpadi ar komatu reāli kaitina. Nevienu IP nevar normāli uzrakstīt, bet to darīt sanāk daudz :) Manuprāt ir stulbi arī pierast lietot komatu kā decimālatdalītāju, ja pārsvarā programmas “dabīgā” veidā tomēr atbalsta punktu. Excel ir īpašs gadījums, taču jārēķinās arī ar mazāk “gudrām” programmām un ar profesionālākām (tehniskākām) vidēm, kur vienkāršāk ir pielāgoties vienotam standartam.

Velko

Stingri skatoties numpada punktam/komatam jāatbilst decimālatdalītājam kāds tas ir uzstādīts iekš Regional Settings. Pēc idejas ja par decimalseparatoru uzliek kaut vai kādu no !@#$%^&*, tad tam būtu jāievadās ar šo taustiņu.

japets

ns, http://sh.miga.lv/stuff/latvkbd.rar – ar tildes tuuli uztaisiits kbdxxx.dll failinjsh, kursh garumziimes raxta ar alt un nonjemti winxp defaultaa latvieshu kbd meemie taustinji. nu karoch “\” ir. :)
paarkopeejam dll pie paareejiem kbd failiem (shkjiet c:\windows\system32) ieimporteejam reg failinjus regjistraa (nezinu, varbuut pietiek ar vienu). un kaut kur vinjsh buus pieejams. zheel, ka slinkums taisiit kaukaadu automaatisku instalaaciju.

kaut kaa pieradu pie alt, un tiiri labi ar vinju iztieku.
un uzskatu, ka uz numpad jaabuut . nevis , :)

LorDRameX

ai ai laacz bikiņ šaize, jo ja numpada ir komats nevis punkts tad lielās grāmatvedības sistēmas nestradās ;) piemeram Jumis, Kentaurs jamām OBLIGĀTA prasība ir punkts ka decimālais atdalītājs. un tas ko mikrozapte reģionālajos setingos ir iemurgojusi visiem ira pie kājas.

un kad tu izmanto kaukulatoru? kas tev ira pkomats vai punkts? ;) man piemeram tur ir punkts jebkuram kalkulatoram un citam nekam kā kalkulatora funkcijām numpadu neizmanto manliekas 90% cilvēku :)

daBOSS

Punkts vai komats, par to, man šķiet, nesen DIENA rakstīja, jeb, pareizāk sakot, DIENĀ par to Pēteris Pūrītis rakstīja, bet grāmatvedības progas, visādas tur internetbankas u.t.t. grib lai būtu PUNKTS!

Zmm

nu nu, un kā tad calculatorā pēc tam
45 pārceļam roku uz klavieres vidu meklējam p-tu, atrodam nospiežam, roku atpakaļ 31 – lai ievadītu 45.31 un tā visu laiku ciparu ievadam kalkulatorā !? Nu tādu drazu nevajag…

Rukicc

NU jaa ar IP adreseem ir kaa ir, bet lietojot OpenOffice nu nekaadiigi ar punktu nevar kaa dec daliitaaju izveikt mat darbiibas…..:)
Par to kalkulaotru es neiebraucu kur probleema jo jamais jau saprot gan punktu gan komatu.
Sakariigaakais variants jau divas lokaales viena ar punktu otra komatu un caur CRTL+Shift paarsleegties….:)

usver

pozitīvi būtu, ja kāds (kautvai sogjis) apkopotu 1 .html failā informāciju par zināmajiem (pus)oficiālajiem latviešu klaviatūru izkārtojumiem (9x,2k/xp)- lai nejūk. sogji pieminēju tādēļ, ka viņa lk.exe pēc nosaukuma ir identisks ‘zive’ darinājumam .. un pēc komenta nevar saprast, vai cilvis smalkjūtīgi noklusējis, ka tas ir viņa, vai arī izplata citu darbu bez sīkāka paskaidrojuma.

Cik man zināms, Firza (http://boot.lv/forums/viewtopic.php?t=12379&highlight=latvie%F0u)ir pāris variantus izveidojis .. un arī citi, kam nav bijis slinkums.

bubu

Janka, nekas grūts tur nav. Palaid instalāciju, un tad pievieno pie keyboarda layouta latviešu valodu ar apostrofa layoutu, bet ja nu vajag, tad še: ttp://web.archive.org/web/20041013093329/http://www.pods.lv/arhivs/2003/7/2/1391/

ingus

Paldies tagad ir.
Papildjautājums: pamanīju, ka šur tur fonts rāda nepareizi latv burtus (Izmantojot Tildes Biroja latv. pārslēdzēju tā nebija) – vai tas ir dēļ key drivera vai arī dēļ kā ?

nezinite

Luuuuudzu paliidziibu!!!!!!!!!!!Skatos, te juus visi taadi praatiigi un gudri, bet vai kaads vareetu paliidzeet neziniitei? saprotiet – tagad esmu lietuvaa, un man aarpraatigi vajag lai man vecais komis ar 98 Win rakstiitu latviski, bet vinjs, vells taads tik leitiski maak :( Man te draudzins ieinstaleeja tos latviesu burtus kaut kaadus, bet nu vinji tagad izmetari pa visu klaviatuuru, (truukst g miikstais,) ka gruuti kaut ko saprast. Darbaa man ir Win XP un tur visi burti ir savaas vietaas tikai latviesu ar alt paliidziibu rakstaas.Pasakiet luudzu kaada veidaa tos burtus sakaartot? Varbuut tas apostrofs ir daudz labaaks bet es jau taa ar to alt esmu pieradusi, ka citaadi laikam nemaz nemaacetu, tad nu luudzu paliidziet man, jo es kompjos vispaar neko nesaprotu, maaku tikai rakstiit a taas paareejaas lietas man – augsaakaa matemaatika, :(

dansss

tagad kad uzzinstaleeju kautkadu Language Maker kjipa openoffice tad man installs azigaja bet kad veru valjaa to Language Maker 4.1 tad man paraada This Program Version can’t whit windows NT! Run on windows 9x/ME

Rukicc

Nav kaadam idejas kaa integreet sho keyboard Layoutu ieksh Unattended Windows XP DVD plaacenja, kur Layouts tiktu uzlikts kaa defaultais. Iebuuveeto Qwerty layout iebaazt kaa default nav probleema, bet shaadu nevar nekaadiigi sagoogleet.

pandris

Vai varētu būt, ka uz XP64 bitnieka ar šo ir problēmas? Jo tāpēc, ka man neizdodas uzstādīt nevienu no šiem alternatīvajiem variantiem. Izlec paziņojums, ka Windows nevar properly uzlikt klaviatūras izkārtojumu. Atminos, ka senāk kaut kādiem kompiem ar normālu 32bit win it kā tika piedabūts strādāt. Paldies!

Taapat

Ja šis, tāpat kā pagātnē taisītie izkārtojumi, ir veidoti ar The Microsoft Keyboard Layout Creator, tad Vistai tie jāinstalē no komandrindas kas palaista ar administratora tiesībām (ar labo taustiņu >Run As administrator), jo pēc noklusējuma pat lietotājs ar administratora pieeju nevar Vistā visu veikt. Man viss darbijas perfekti, es izmantoju kaut kad sen Latvijas internetā atrastu failu”KlavasIzkartojums.zip”, kurā kāds labvēlis bija sataisījis kaudzi ar izkārtojumiem.

Taapat

Vistā, atšķirībā no XP, lietotājs kurš lieto administratora tiesības, sistēmā nevar veikt pašas svarīgākās funkcijas, tādēļ instalējot failiņu Apos.msi saņemam paziņojumu ka instalācija nav izdevusies (protams nepaskaidrojot īsto iemeslu), tādēļ fails jāinstalē ar pilnām administratora tiesībām. Mans instalācijas veids: Atarhivējam arhīva saturu piemēram uz C: diska mapītē “apostrofs_punkts”. Start-> All programms-> Accesorries-> Comand promt ar labo taustiņu-> Run as administrator. Apstiprinam sistēmas brīdinājumu, ka tiešām vēlamies turpināt. Melnajā logā ierakstam ceļu uz izpildāmo failu (Piemēram: C:\apostrofs_punkts\Apos.msi). Nopriecājamies, ka instalācija izdevusies. Ejam uz Language bar-> ar labo Settings. Klaviatūras izkārtojumos-> Add, izvēlamies Apostrofu. Domājam kā būs ar aliem:)

Ansis

Iesaku izmēģināt arī CaurCtrl – jaunu klaviatūras dzini, kas taisīts priekš Logiem XP/2000 labākajās DOS dziņu tradīcijās. Tā galvenās priekšrocības, salīdzinot ar citiem šobrīd pieejamajiem:

1) uztur tādus latviešu burtu ievades veidus, kurus ar Windows klaviatūras izkārtojumu standarta rediģēšanas iespējām uztaisīt nav iespējams;

2) viegli pārkonfigurējams – tā vietā, lai taisītu jaunus izkārtojumus, vienkārši izsauc CaurCtrl logu un nomaini uzstādījumus;

3) nav jāinstalē – palaid un raksti;

4) pielāgojas izkārtojumam – piemēram, vācu klaviatūrai “ž” būs pie vācu “z”.

Vairāk ziņu, kā arī programmas nosūkšana:
http://ansis.lv/caurctrl/

Aldis

Laacz, Vistai draudzīgs Keyboard Layout Creator iznācis. Versija 1.4, skat – http://www.microsoft.com/globaldev/tools/msklc.mspx.

Varbūt tas atvieglos instalēšanu, jo zinās par UAC (User Access Control), kas neļauj uzlikt esošo Apos versiju, kas paredzēta XP.

Bet vispār (kā jau minēja Taapat #59 komentārā) arī XP versiju var uzlikt uz Vistas. Lai uzliktu, vai nu uz brīdi jāatslēdz UAC, vai arī jālaiž MSI fails kā Run as administrator.

kintu

Vai kāds nezina atbildi uz manu problēmu. Vienmēr esmu izmantojis alternatīvu tastatūras drukāšanai latviski, kur karstais taustiņš ir ‘f’ burts. Tas ir parocīgi pirmkārt jau tāpēc, ka šis burts latviešu valodā tiek reti izmantots. Otrkārts f taustiņš ar izcilni ir tastatūras vidū, tāpēc tā nospiešana, drukājot ar aklo metodi, ir automātiska. Treškārt, visas papildu zīmes paliek savā vietā.

Šādu tastatūras draiveri esmu izveidojis ar šeit piedāvātajiem rīkiem, bet nesen ir radusies problēma, ka tomēr dažās programmās tas strādā nekorekti vai vispār nefunkcionē. Savukārt draiveris ar apostrofu šajās programmās strādā pareizi. Vai kāds nezina, kas tur varētu būt par problēmu, kāpēc draiveris ar ‘f’ kā karsto taustiņu nestrādā, un vai to ir iespējams novērst. Ja ir, tad kādā veidā. Ja nepieciešams, varu norādīt konkrēti, kas tā ir par programmu. Pateikšos par jebkuru palīdzību.

esmujanis

A. god. Laacz un visi atbalstītāji
Man sen Excel izveidots ciparu-burtu pārveidotājs (nauda vārdiski). Iedevu cilvim ar Apostrofu – nestrādā(nav latviešu burtu). Liekas, Laacz pamanījies viņus visus pārcelt virs 255-max, ko iespējams atrast ar CHAR() iekš MS VB. Uzinstalēju to The Microsoft Keyboard Layout Creator. Risinājumu neredzu. Varbūt nav vispār. Lūdzu konsultāciju. esmujanis@gmail.com Jānis

Chiepa

Superīgi, lielum lielais paldies! Tildes birojs manam laptopam neļāva darbināt atsevišķās podziņas, bet vienīgais, kas man bija nepieciešams no viņa bija LV burti un šis mani ļoti pat apmierina! Un manas podziņas darbojās :)

Paldies!

Spainis

Te vēl viens Vistas (32bit) lietotājs, kam ‘apostrofs’ nestrādā ar lielajiem burtiem (skat.komentāru #81). Strādā tikai caur CapsLock. Vai kādam ir risinājums? Jau iepriekš pateicos!

rx

Laacz, kaa ar licenci? Vai es ofisaa vinju varu likt, tb. finanshu policija nesaaks protokolus rakstiit? Taa versija, kas ir man (2.1) klaat nav lic. vai readme faila. Skatos arii, ka komentos neviens par to nav iemineejies. Paldies jau ieprieksh.

ulzha

Bezkaunīgs atgādinājums: standarta veids ir spiežot AltGr (labais Alt) vienlaikus ar burtu! (Vispirms jāiespējo latviešu valoda pie regional vai kādiem tur settings kontrolpanelī.) Un nav nekādas Tildes un apostrofi un mazā pirkstiņa akrobātika nepieciešami.

ulzha

Mnez. Man \ ir pa kreisi no tukšņa, rakstās nevainojami. Par kura leijauta kādu īpašību ir runa? Nekas no ASCII pirmās puses nav pietrūcis, tik nez kāpēc õ rakstās, kaut gribētos ō.

Nils

Kad pārgāju uz Alt+burts kārtību, sapratu, ka viss pārejais ir garām.
Padomājiet – jebkurš latvju burts- 2 spiedienu laiki – mēmais un burts, tagad 1 – kopā ar Alt. Pēdiņas- (koderim būtiski) – ar mēmo – 2 spedieni, ar altu – 1. Backslash paliek problēma, piekrītu. Procenti vien lec. Esmu ar to samierinājies – uz lielā dēļa – alt+Num:92. - divi spiedieni secīgi.

SaturnX

VAi tas der arī, ja Defaultā jaliek ir krievu valoda ? Krievu valoda ir vajadzīga lai viena programma ietu kārtīgi .. Tam kas sež pie tā datora nepatīk spiest to ALT taustiiņu.

WinLat lietotajs

Paldies par info bija noderīgi. Līdz šim lietoju WinLat /SWH izstrādāto programrisinājumu, licence kad iegādājos maksāja 5Ls :) /
Patiesība Tildei visu cieņu bet man tā programma dažādu iemeslu pēc nepatīk.
Kad vajadzēja rakstīt krievu valodā tad izveidoju dll klaviatūras failu kur zem latīņu burtiem laviešu rakstībā ir krievu alfabēta simboli, tas ir rakstu krieviski ar latviešu rakstību.
R.
P.S.
Vēl neesmu izmēģinājis MSKLC.EXE (10.1 MB) tāpēc jautjums vai var iestādīt kā “mēmo”taustiņu jebkuru un vai ir jauno programmēto klavitūru reģistrēt Win klaviatūrs reģistrā?

Reinis

vardu sakot es uzinstaleju (apostrofs_komats_tilde), bet ka to driveri var izdzest un gribu parmainit taustinu uz kadu citu kurs butu blakus enter jo baigi neerta rakstisana sanak.

man tagd ir apostrofs_komats_tilde
galvenais vajag erta vieta dabut to taustinu kautkru blakus enter

amors

WinLat lietotajam:

Man bija lidzigs fails (krievu owerty, jo nav krievu burti klaviaturai) no Winlata instalacijas, kas uz IBM Thinkpad laptopa (XP) gaja briniskigi. Nomainiju kompi, tagad ir Vista, kas vairs veco variantu nenjem pretii, ja arii caur Tildi to iedabuju, lai Vista redz, krievu izkartojums gan stradaa, bet kompim vairs nestraadaa multimedijas skaljuma pogas – ar parastiem Tildes izkartojumiem taas darbojas

Gliseris

kaut kā nevarēju un nevarēju šo sainstalēt un tad sapratu!

Panda Antivirus Pro 2009 neļauj, klusiņām nokauj instalācijas procesu i vsjo. atslēdzot PAP var sainstalēt un lietot, bet pēc pārlādes PAP piemeta Russian/Russian un neļauj Apstrofu par defaulto.

nokāvu Pandu nafig … :)

Izbesija

ustadiju sho brinumu, ok. kursh taustinsh tad tagad ir lai liktu garumziimes vai miisktinaajumziimes, jo tas tak noziimee rakstiit latviski!!!? nevienu neatradu…
un ir pat probleemas lai tagad sho mistisko, itkaa lv valodu remove. redzu ka cilveeki raksta atsauksmes varbut kaad var tad paskaidrot…?
paldies

Ai, ai

Paldies!
Nesaprotu – kapec, piemeram, Latvijas Instituts nevar nopirkt tiesibas uz so produktu ar servisa ligumu to vislaik uzlabot, lai tie, kas velas virtualaja vide but latviski varetu to bez maksas ladet ieksa, bet pasam izstradatajam butu atbalsts savam darbam??????
Ta tacu ir latviesu valodas aizstaviba un popularizesana! Kapec man jamaksa TILDEI par savu velmi palikt latviskam?

Obersturmfuehrer

Pievienošos daudziem citiem, bet vēlreiz-PALDIES!
Kaut kā līdz šim bija sanācis lietot datorus ar Tildi un nemaz nebija sanācis saskarties ar tik mazu&nopietnu problēmu vienlaicīgi, ka rakstīt latviski nemaz nav tik vienkārši.

diehortusxana

droši vien daudziem ir vēlme “normāli” rakstīt krievu valodā – kur ‘a’ ir zem ‘a’ un ‘c’ ir zem ‘s’…, pie tam rakstīt ж kā apostrofs+z utt.
Respektīvi – latvijas apostrofa klaviatūra pārtaisīta uz krievu burtiem – sanāk Russian-Qwerty-Apostrof. Šādā veidā krieviski rakstīt man kā latvietim ir ekstra ātri un ērti.
Novilkt var zem http://www.andis.me/pub/RussianQwertyApostrof.zip
Tai ZIP failā ir arī .klc fails – ja kādam vēlme veikt uzlabojumus – droši uz priekšu ar Microsoft Keboard Layout Creator.

Lauraiss

Paklau, ir sūra ziepe ar šo softu, dēļ kuras vairs viņu nejūzoju bet pacientiem esmu spiests likt krakotu tildi. Tildē ja nospiež shift+pēdas+burtu(garais lielāis Ā) parādās “Ā”. Apostrofam no sākuma jānospiež pēdas, un tikai tad drīkst spiest shift+burtu. Tā ir reāli nopietna šaize. Cilvēki pieraduši spiest šiftu pirms vispār uzsākt burtu vai garumu. Apostrofā tas izskatās “”A”. Ja šis projekts nav pamests un ir kāds kas var papildināt, būtu mega jauki. Garo lielo burtu raksta no sākuma nospiežot šiftu un tad pēdas un burtu.

binary

Nu nez, man gan ir pierasts vispirms spiest apostrofu un tikai pēc tam pēdu – cik sevi pie PC atceros, vienmēr tā esmu darījis. Un ja vajag garu tekstu lieliem burtiem rakstīt, tad lietojams ir caps lock, nevis visu laiku jātur shift.

eriks

Uzinstalēju Apostrofs 0.3 uz Windows XP. Viss it kā bija labi, izņemot OpenERP klientu (http://www.openerp.com/downloads.html). Ar Microsoft QUERTY un Alt latviešu burti rakstās, bet ar Apostrofs latviešu burtu vietā ir citi burti (ē vietā e ar slīpsvītru piemēram). Tā ir GTK bāzēta aplikācija. Ja kādam ir kāda cita GTK aplikācija, tad var pārbaudīt, vai tā ir ar citām arī.

Davis

Lielisks softs, bet ir tā pati šaize, kas Lauraiss (2009.07.31), ka gribētu, lai lielais Ā sanāk šādi: shift+pēdas+burtu(garais lielāis Ā) nevis kā Apostrofam no sākuma jānospiež pēdas, un tikai tad drīkst spiest shift+burtu. Ir kāds fix priekš šī?

aika

laacz :) abižaješ :) Taču tikpat mistiski, kā problēma parādījās, tā pazuda (tūlīt pēc mistiskas hybernation restore uzkāršanās, kā rezultātā hyber.sys iespējams tika iztīrīts). Paldies par uzmanību,
sveiciens bilam!

Kristaps

Labdien!

Vispirms, liels paldies par Apostrofs softu!

Esmu konstatējis šādu problēmu, varbūt to iespējams novērst?!

Rakstot lielos burtus ar mīkstinājumzīmēm (mēmais taustiņš ir apostrofs), tie nestrādā ar labās puses SHIFT.
Piemērs:
Izmantojot kreisās puses SHIFT, forši sanāk ĀŠČŪ utt.
Izmantojot labās puses SHIFT, sanāk šādi: “S”A”U”C”I utt.

Armands

Milzīgs paldies par šo jauko fīču. Man personīgi vienīgais pieņemamais mīkstinājuma zīmju un garumzīmju taustiņš ir tilde. Tad vismaz kreisā roka var dežūrēt virs savas taustiņu trešdaļas un tildes, un nav nekādu iespēju nejauši uzsist Enter vai Backspace kā citos izkārtojumos. Paldies vēlreiz!

zirnis

Paldies par programmu,labprāt noziedotu šim programmas autoram…..

tilde uz šito pelnīja jau gadiem , bet te viens brīvi domājošs un gudrs cilvēks izdomāja ko ļoti labu
Paldies

artis.st

Esot Krievijā ievajadzējās rakstīt normālā latviešu valodā…! Pavaicāju Googlei ko darīt! Atradu komentāru ar atsauci uz šo blogu. Uzinstalēju “apostrofu”…viss strādā.
VNK Super!

Wallaby

Neiet Apostrofs uz Win7. Mazie burti ir ar mīkstinājuma zīmēm, lielie uzrakstās šādi: “S, “C. Kas varētu būt par vainu?
P.S. No sākuma visi regional bija LV, lai piedabūtu parādīties Š burtus, pārliku visur US settingus – nelīdzēja. :(

Wallaby

Nu, ja es vienkārši spiežu ‘+s – tad sanāk š.
Ja es spiežu shift+’+s – sanāk “S.
Ā, tātad lai dabūtu Š, man ir jāspiež CAPS ->’+s -> CAPS

Kaut kā ņiaļo. kbdlv bija viss super, tagad kaut kāds ķīselis.

Lietotajs

Katram lietotājam arī nav jāinstalē pa jaunu….
variants A – izveido default usera profilu kurā viss ir ok, attiecīgi visiem jaunajiem useriem arī būs OK.
variants B – katra usera profilā pievieno no saraksta.

Janis Zale

Kā un ko konfigurēt, lai katram lietotājam nebūtu atsevišķi zem regional settings jānorāda Apostrofs kā defaultais klaviatūras izskārtojums?

Ko darīt Windows server domēna gadījumā, ja piemēram datorā vienas dienas laikā ielogojas piemēram 10 cilvēki?

Vai ir pieejams kāds skripts, kurš pie ielādes norādītu, ka kā defaultais izkārtojums ir jāizmanto apostrofs?

zvirbulis

Nu luuk un man savukart ir shada problema, ka manam datoram ir AZERTY izkartojums, tachu Apostrofs laizj cauri peec QWERTY, taatad ir diezgan pamatiiga galvas lauziishana.
Ko lai dara?
P.S. Paldies jau par esosho qwerty variantu, kuru agrak izmantoju. :)
P.P.S. Tikai nupat ieraudziju ”automātiski detransliterēt tekstu” taču šo opciju vajadzetu ielikt pirms komentāra teksta lauka. ;)

andris

Jau agrāk eriks te rakstīja par problēmu ar GTK+ programmu – ā vietā dabūjam á utt… Varu tikai apstiprināt, ka šī paša iemesla dēļ Stardict 3.0.2 gan parastā (http://stardictproject.googlecode.com/files/stardict-3.0.2.exe), gan winpenpack portablā (http://www.winpenpack.com/en/request.php?708) versija nav lietojama zem Windows XP ar Apostrofs 3.2, kamēr ar Latvian QWERTY strādā. Apskatījos, ka arī portablais GIMP dara to pašu, tātad tā varētu būt kopēja problema GTK+ programmām. Varbūt kādam ir risinājums? Kā ēst vajag Stardict, bet negribas arī no Apostrofa atteikties.

zebiekste

Pazuda LV burti. Tikai uz FireFox. Visur citur ir ok. LV burtiem izmantoju versiju Tilde ar punktu.
FireFox jaunākais 3.***, bet ne 4.0b, no kura darbā rakstu šobrīd. Šķiet, vienīgās izmaiņas, pēc kurām pazuda LV burti, bija Javas update. Pazušana izpaužas, ka ‘š’ vietā uzrakstās ‘s’. Utt. Bet ja uzraksta Wordā ‘šķūnis’ un iekopē FireFoxā, tad ir viss ok.
Varbūt autors vai kāds cits var ko palīdzēt?

X

Apostrofs: ne tildes izpildījumā. Paldies izgudrotājiem, vienkārši super.
Tildei par šīm pēdiņām par katru datoru (Winlogs) jāsamaksā 30 Ls x ntie datori uzņēmumā.
Turklāt tik vienkārši 3 min ieeinstalē, uzstādi un āmen, ar Tildi vienmēr ir bijušas problēmas (vienkāršiem lietotājiem) sevišķi ja to vēlas atinstalēt.

andris

Paldies par iespēju lietot šo te programmu! Bet jāsaka ka samainijās vietām tikai (@) ar(“) ….un spiežot uz(`) un burtu nekas nemainas. Vai kāds lūdzu nevarētu mani apgaismot šajā lietā?

Mamuts

Nez, kā gan tas nākas, ka failiņš, kurš pirms gadiem piecarpus bija 250kb, pa šo laiku izaudzis līdz 4 gigabaitiem? :D Vismaz tā man WinXP Control Panel sadaļa “Add or remove Programms” rāda… laacz, Tu spiego, ko es rakstu, ja? :D
/ja nopietni – interesants gļuks. Nonesu veco apostrofu, uzlikšu jaunu.

Mamuts

Nu, šodien man izdevās gan veco apostrofu aizvākt, gan jauno palaist – jocīgi, tagad sistēma Apostrofa lielumu novērtē kā 0,12 Mb. Vakarā piesēdīšos pie citiem datoriem, paskatīšos, kā tur ar šīs programmas lielumu.

JDat

Paldies par šo lietu. Sen jau lietoju gan darbā gan mājās. Kopš atklāju, pirms gadiem pieciem laikam, tildes birojs vairs nav vajadzīgs (ja nu vienīgi speelchekers iekš latviešu valodas noder un spēle Karogs:D ).

Nesen uzzināju ka valsts televīzijas datorisit (viena daļa) lieto Laacz apostrofu. :)

Aigars

bāc. esmu mazliet sācis čakarēties.
garumzīmi var dabūt tikai 2x pēc kārtas nospiežot ‘ taustiņu! kas par lietu? esmu izracies nez kur.
pārējās LV valodas ir noņemtas, palikusi tikai apostrofa.
reģistrā neatrodu īsti kur ir values kaut kam tādam.

Ciemiņš

Sveiki!
Kkāda problēmiņa! Izdomāju arī es beidzot atteikties no “alt” pārmērīgas lietošanas (arī tagad to lietoju, šo ziņu rakstot).
Tātad…
Instalējot “Apostrofu” izmet gļuku –
Installation incomplete
The installer was interrupted before Latvian (apostrofs v0.3; punkts) could be installed.
You need to restart the installer to try again.

Restartēju vairākkārt, taču problēma paliek tā pati!!!

win7, 32 bit, HP

Es

Gribēju palūgt vai nākamajās versijās nevar izdarīt tā lai arī pie nospiesta Shift taustiņa nospiežot “pēdiņu” (lai iegūtu nepieciešamo latviešu burtu) netiktu izvadīta pēdiņa, bet gan būtu iespējams iegūt nepieciešamo mīkstinājumu vai garumzīmi.

Cherry

Nesaprotu, kas par problēmu! visu strādāt apostrofs izņemot MS Outlook 2010, rakstot e-pasta adresi viss ok, BCC arī.. tik līdz nonāku pie vēstules satura apostrofs pazūd! garumzīmes neliekas, kādam ir bijis kaut kas līdzīgs?

Arnis

Vai kaut kā iespējams nomainīt, lai rakstot lv burtus ar nospiestu SHIFT taustiņu, netiktu izvadītas pēdiņas? Savādāk sanāk:
“S”N”AKO”NA

t.i. – tas ir pretēji nekā Tildes versijā.
Tildei lai ievadītu ” simbolu, jāraksta SHIFT + “, un tad SPACE.
Pieradums dara savu…

elvins

Jau otro dienu mēģinu izpīpēt kādēļ pazuda iespēja rakstīt mīkstinajumus caur apostrofu, caur Alt ir ok – un ta problema ir gan izmantojot Tildes offisu, gan so produktu. Lietoju Win 8 x64 un visu laiku bija ok. Tajā dienā kad šī problēma paradījās, uzliku office 2013 un n-tos upgrade. Ir sajuta ka apostrofa taustiņam nomainita definīcija…?! Nospiežot divreiz neizdod ari pēdiņas.

Brālēns

Garumzīmes strādā labi labi, bet ir viena nianse. Bieži nākas mainīt krievu, angļu vai latviešu valodu, bet, kad esmu pārslēdzies uz citu valodu, tad nevaru atpakaļ uz latviešu valodu pārslēgites. Ja ielieku QWERTY latviešu valodu, tā rādās, bet sarakstā neparādās apostrofa versija. Vai to var kaut kā salabot?

Viļums

Izkārtojumos apostrofs-komats un apostrofs-punkts (citus neesmu skatījis) dll faili nosaukti vienādi, apostrof.dll. Tādēļ abus izkārtojumus vienlaicīgi uz viena datora uzlikt nevar. Risinājums – vienu no izkārtojumiem uztaisīt no jauna, izmantojot izejas failu. Pirms pārkompilēšanas projekta propertijos jāpamaina projekta nosaukums no ‘apostrof’ uz citu, piem., ‘apos’.

Aivars

Man bija nepieciesamiba pariet zu Krievijas regionalo paketi un kad atjaunoju to parejot uz Latvijas bija pazudusi mikstinajuma zimes apastrofu ka memo taustinu. Izskatas, ka nospiezot tas nostrada dubulta. Ar vienu spiedienu, bez shift taustina nospiesanas, tas izskatas sadi – ”. Protams lieku teikt, ka saadi mikstinajuma zimes nesanak – t”a izsk”at”as, kad raksta. Parinstaleju draiveri, tas nelidzeja. Vai ir kadas zinamas zales?

Hamans

Pilnniigi taaadi pati probleema, paarinstaleets apostrofs reizes chetras, paarliktas citas valodas un tad apaklalj uz tikko uzsintaleeta apostrofs v0.5, bet nekaa, kaa bija taa bija – ” l”acim ”lipa br”un”a kr”as”a “

Edgars

Sveiks. Man apostrofs ir s’ācis dīvaini uzvesties. Nu tieši š’ādi te. Nekad agrāk ar ‘š’ādu probl’ēmu nebiju saskāries, bet tagad ir tā ka bieži vien rakstot tas paral’ēli garuma/mīkstin’ājuma z’īmei priek’šā v’ēl izmet arī – pats redzi ko…

Diem’žēl nem’āku noteikt, vai tam ir sakars ar atjaunināšanos uz Windoes 8.1, vai ar’ī ar pašu jauno Apostrofa versiju (agrāk lietoju 0,4). Diem’žēl tav’ā lapā nevaru atrast veco v0.4, lai var’ētu vismaz to iespēju izsl’ēgt.

Lai nu k’ā – pateicos par pūļu pielik’šanu šīs programmi’ņas izstr’ādei. Ir daudzreiz noderējusi.

Arnis

Nu, Edgar… iesaku pārbaudīt uz keyloggeri, spaivāri un pikšķerēšanu.
Pamēģini ar Malware Bytes pārbaudīt.

No prakses – ja arī pēc reboot Tev apostrofs, vai arī Tildes LV burtu ievade sākusi klibot, 99.9% Tev ir keyloggeris fonā. Tā nu tas ir līdz šim vienmēr bijis.

Padod ziņu, vai man bij’ taisnība.

Edgars

Arni, paldies par ieteikumu, kaut kā neiedomājos/nezināju. Malwarebytes man vienmēr stāv virsū, tagad skanēju (nebiju nedēļas 2 noskanējis). Tā kā pavisam auns datorlietās neesmu, tad vīrusi un spyware man ļoooti reti patrāpās un pēdējo reizi kaut kas bija laikam gadus 3 atpakaļ, bet arī tad kaut kas diezgan nesāpīgs. Ceru, ka tev nebūs taisnība, bet nu to es drīz uzrakst’īšu.

Edgars

Arni, izskatās, ka problēma nebūs vīrusā/malvārē/kīlogerī. Noskanēju ar Malwarebytes, atrada vienu vārgu un noskumušu PUP (potentially unwanted programm). Arī tas pats atradās tikai Chrome failos. Likvidēju, restartēju, probl’ēma tā pati. Protams, paranoja pieķērās un uzliku vēl Spybot (kurš arī neko vairāk par dažiem tracking cepumiem neatrada un pēc tam Spyware Terminator uzinstalēšu un noskanēšu, bet neizskatās, ka tas būtu kas ļaundabīgs. Arī zinu to, ka problēma sākās tieši tajā dienā, kad uzmetu Win 8.1 svaigu instalāciju no nulles un uzmetu pie reizes arī 0,5 apostrofu. Pa vidam ir skanēts gan ar AVG, gan ar Malwarebytes un vienm’ēr ir bijis t’īrs. (P.S. Radās doma par defektīvu klaviatūru, bet nomainīju un uz citas arī tas pats). Būs jālūdz kādam padalīties ar v0.4, lai varu salīdzināt.

Edgars

laacz, paldies par informāciju. Uzinstalēju Apostrofs 0.3 (Arņa versija) un tas pats ģļuks. P.S. Tikko atklāju, ka gļuks neeksistē Chrome adreses joslā, t.i. varu rakstīt garumzīmes, cik uziet, problēmu nav – kā rakstu kādā komentāru logā, vai feisbukā, tā atkal s’ākas.

Ienāca tikko arī prātā, ka jāpārbauda cits pārlūks (Firefox). Tur šīs problēmas nebija. Tātad saistīts vai nu ar Chrome, vai ar kādu no Crome extensions. Īpatnējs bug.

Skumjais admins

Info. Pagaid”am uz win xp sp3 apostrofs v0.5 punkts nedarbojas, izsniedz ”s”adas lietas…. Nedarbojas ar”i tildes ”. Izmes”ana pieliks”a nepal”idz. Klaviat”ura ir oki. sist”em”a drazu nav. liekie klavieres draiveri aizv”akti. Spiediens uz ” izsniedz divus gabalus ”. D”ivaini.

Arnis

Klau, saskāros ar problēmu uz Windows 8.1 – apostrofa noklusētais izkārtojums decimālo simbolu no CIPARU klaviatūras … ievada kā komatu.

Neatradu, kā to nomainīt! Apostrofā tas bija kā punkts pēc noklusēšanas taču, vai ne?

Raimis

Kāpēc apostrofu nevar uzlikt uz Windows 8.1? Ar latviešu standarta klaviatūru numpada atdalītājs ir komats, gribētos punktu. Reģionālajos uzstādījumos ir ielikts punkts, bet tas darbojas tikai excelī. Wordā, internetā, visur citur rakstās komats:(

Juris

Vai tas ir tā iecerēts, ka nevar uzlikt gan tildes, gan apostrofa taustiņu izkārtojumus kopā? Instalējot otro, saka, ka apostrof.dll jau eksistē un Installation could not be completed.
Līdz 0.3 versijai varēja uzinstalēt abus un lietotājs varēja izvēlēties, kuru lietot, tagad tikai vienu no variantiem. :(

aaxc

Sveiks laacz, skatos, ka ;sis jau tika uzdots pirms brīža, bet nu es vēlreiz pārprasīšu – vai priekš Androida nav plānā šamo izveidot a to patreiz ar papildus klaviatūru nav iespējams uz Android latviešu burtiem rakstīt :(

laacz

Ak, tiesa. Mazliet neiepazinos ar komentāru :) Jā, tā ir taisnība – androīdiem mēmais taustiņš nedarbojas ar bluetooth klaviatūrām. Tur nu nedz es nedz kāds cits neko nevar padarīt.

JulianJewerly

Paldies Lācz par latviešu garumzīmēm,kas ir par brīvu un publiski pieejamas. Domāju ka vajadzētu tev piešķirt katru gadu pa nacionālajam ordenim par ieguldījumu, latviešu kultūrāāāāāāā! :)
Lai veicās turpmāk !!!

Gatis

Saskāros ar problēmu, veidojot programmu uz Java8 bāzes, kurā ir teksta ievades lauki, Apastrofs galīgi negrib rakstīt Latviski, pārslēdzoties uz QWERTY caur ALTu viss izdodas. Windows 7 64bit.
Vai kāds ir šo testējis, vai nav vēl sanācis ar Java 8 strādāt?

Kaspars

Nedaud paspēlējoties ar jabber softiem uz win, radās tāda interesanta neskaidrība – piemēram Gajim garos/mīkstos burtus, kas ievadīti ar apostrofu kā mēmo taustiņu attēlo nekorekti (piem. – áśćé), kur te varētu būt tas suns aprakts?

Kaspars

Nedaudz paspēlējoties ar jabber softiem uz win, radās tāda interesanta neskaidrība – piemēram Gajim garos/mīkstos burtus, kas ievadīti ar apostrofu kā mēmo taustiņu attēlo nekorekti (piem. – áśćé), kur te varētu būt tas suns aprakts?

harēms

Uz Windows 10, Latvian(standard) klaviatūras izkārtojumā decimālais atdalītājs ir “,” Bet ko darīt, ja vajag “.”? Arī uz NumPad? Esi tik mīļš lācīt un uztaisi arī uz Windows 10, grāmatveži būs sajūsmā.

Oto

Ja nepieciešams “.” uz Numpad tad izveido šādu reg failu un importē. Tik par šo atceries, jo dažiem update kādreiz nez ko šis Scancode Map ieraksts nepatīk un neliekas. Ja vēlies arī citus taustiņus pārmapot tad to var izdarīt ar Sharpkeys programmu.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layout]
“Scancode Map”=hex:00,00,00,00,00,00,00,00,02,00,00,00,34,00,53,00,00,00,00,00

harēms

Biju nedaudz piemirsis par šo ierakstu :). Nedaudz aprakstīšu mājsaimnieču valodā visiem pārējiem. Tātad pirmais, kas nepieciešams uz datora, lietotājs ar administratīvajām tiesībām, ar to ielogojamies. Labais peles klikšķis uz Desktop>New>Text Document un pārsaucam paplašinājumu no *.txt uz *.reg Labais peles klikšķis uz faila, edit un iekopējam:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layout]
“Scancode Map”=hex:00,00,00,00,00,00,00,00,02,00,00,00,34,00,53,00,00,00,00,00

Pēc tam izpildam, divreiz noklikšķinot uz faila. Datora restarts. Viss, kārtībnieks.
P.S. tev Oto maza kļūdiņa ar pēdiņām, kuru šeit esmu pielabojis, bet vienalga milzīgs paldies. Works.

harēms

hmm, laikam wordpress ir bezcerīgs ar tām pēdiņām.
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layout]
Izlabojiet ar tām, kas jums nāk no Latvian Keyboard –> “Scancode Map”=hex:00,00,00,00,00,00,00,00,02,00,00,00,34,00,53,00,00,00,00,00

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.