← Uz sākumu

Runājot par Novell Linux 10

2006. gada 4. februārī, 24 komentāri

Lūk, kā izskatīsies Novell apstrādātā Gnome - video klipiņi. Dikti safanojos par to logu pārvietošanas un kratīšanas efektu :P

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Lupus

2006. gada 4. februārī, plkst. 13:15

mani pēdējā laikā neatstāj sajūta ka linux grafiskās saskarsmes havo lielisku potenciālu elderly tirgus daļai.

Gravatar mxz

2006. gada 4. februārī, plkst. 13:21

Erm, manuprāt šie efekti bija paredzēti nākamās paaudzes Gnome darbavirsmā, taču varbūt kļūdos. Runājot par efektiem, vai uz tā <i>hackintosh</i> šie smukie OpenGL efekti rādijās labi un pareizi?

Gravatar Gross

2006. gada 4. februārī, plkst. 13:57

Izskataas jau gana iespaidiigi :) Bet diez gaadus grafiskos un citus resursus tas prasiis

Gravatar Eņķīts

2006. gada 4. februārī, plkst. 14:46

Par resursiem, kādu laiciņu atpakaļ (kautkad vēl pirms apple izlaida expose) redzēju līdzīgus demo. Cik sapratu, tad tas ir kautkas klāt pielikts X serverim, un visi logi tiek zīmēti video atmiņā. Visas šīs animācijas ir tik vien kā videokartes funkciju izmantošana (kopēt loga video atmiņu uz ekrāna vido atmiņu). Uz jebkuras 3d kartes, procesora noslodzei būtu jābūt minimālai...

varbūt kļūdos

Gravatar danila

2006. gada 4. februārī, plkst. 17:37

jā feini. it īpaši patika tas kuba efekts. gaidam "dzīvajā" :)

Gravatar hek

2006. gada 4. februārī, plkst. 17:55

Laikam tas ir Luminocity projekts, sheit ir kautkas krietni vecs ... http://www.gnome.org/~seth/blog/xshots

Gravatar taku

2006. gada 4. februārī, plkst. 18:45

kur tos var apskatīt ārpus LV?

Gravatar Knagis

2006. gada 4. februārī, plkst. 20:29

Un kas notiek, ja aplikācija video grib spēlēt overlay, nevis tā kā tas trailerītis? Nezinu... man šī želejas logi kaut kā neiepatikās...

Gravatar stripe4

2006. gada 4. februārī, plkst. 22:49

Tie Luminocity demo skrēja uz Intel i830 un ATI Radeon 7500 Mobility video čipiem. Konkrētajam ATI čipam ir tikai 32 MB video atmiņas, turklāt šim čipam nemaz nepastāv oficiāls ATI draiveris - līdz ar to tiek lietots x.org open source draiveris, kas ir veidots bez jebkādas čipa tehniskās specifikācijas. Ņemot vērā visus iepriekšējos faktus, sanāk, ka šie efekti ir tiešām ļoooti efektīvi realizēti, interesanti vai MacOS X un Windows Vista arī varētu kaut ko līdzīgu palaist uz tik crappy dzelža? :)

Gravatar lethal

2006. gada 4. februārī, plkst. 23:05

Fīčas ekskluzīvi Novell Linux vai visai Gnomei?

Gravatar stripe4

2006. gada 4. februārī, plkst. 23:15

Vispār ar šito visu atvērtā koda frontē ir baigā putra. X logu 2D renderēšana, izmantojot video kartes resursus, sākās ar XAA, kas principā jau bija broken by design, taču diezgan nestabilu eyecandy (logu ēnas un transparency) uz NVidia video kartēm ar ražotāja draiveriem varēja iegūt. Pirms kāda mēneša vai diviem iznāca x.org 6.9 un modulārais 7.0, kuri abi satur EXA akselerācijas arhitektūru, kas principā ir pavisam cita pieeja - . Ar EXA ir iespējams iegūt visus eyecandy efektus arī uz video dzelžiem ar open source draiveriem. Bet EXA ir tikai vidusposms uz Xgl, kas ir uz OpenGL bāzēts X serveris - ilgtermiņa plāns, kuru, kā izskatās, Novell ir pa kluso tagad uztaisījis. Kā tagad redzam, tam bija arī savs iemesls NLD 10 būs pirmais ar šīm fīčām, atstājot Red Hat iedzinēju lomā. ;)

Gravatar stripe4

2006. gada 4. februārī, plkst. 23:19

lethal: Xgl kods drīz tiks iekļauts kopējā x.org source repozitorijā - līdz ar to būs pieejams visiem. Xgl nav tikai GNOME centrēts, tas ir pašā X serverī, līdz ar to arī KDE varēs izmantot šīs iespējas.

Gravatar Kirils

2006. gada 5. februārī, plkst. 01:19

noskatijos video. paaris patiikami noderiigas lietas. tik tai logu ljodziishanai nav pielietojuma IMO. un pashreizeejaa implementaacijaa, cik sapratu, no kuba arii nav jeegas. tur gan vareetu kaut ko izdomaat, lai utilizeetu kubu un attaisnotu grafisko resursu paarteerinju.

Gravatar lethal

2006. gada 5. februārī, plkst. 19:02

Skaidrs.. Varbūt ir kādas runas par aptuveno laišanu tautās? Stipri gribās izmēģināt, izskatās pat ļoti ok.

Gravatar Pēcis

2006. gada 5. februārī, plkst. 19:29

Emmmm. Laacz, nemulsini tautu. Tas NAV Novell Linux 10. :) Tas ir Novell Technology Preview, jeb xgl, Cairo, OO.o optimizāciju, integrāciju demo. Protams, vizuāli vismanāmākais šajos video ir xgl. Piekrītu Kirilam, ka logu ljodzīšanai īsti jēgas nav un tā ar laiku apniktu kā nāve. Bet jāatzīst, ka izskatās ļoti simpātiski. Tas nozīmē, ka xgl ir kļuvis reāli lietojams un ļoti iespējams būs nākošajā Novell Linux (11 vai nez kā viņi to nosauks), kas iznāks šā gada beigās - nākamā gada sākumā.

Par to jucekli...nu ja godīgi, tik liels viņš nemaz nav. Cairo ir cairo, tas paliks gan pie xgl, gan pie XAA/EXA. Praktiski xgl ir tas pats Xserveris, tikai zīmēšana notiek izmantojot OpenGL acelerāciju. Ja Xgl tiks izlaists tautās un strauji kļūs par izmantojamu preci, tad ieguvēji būs ĻOTI daudzi - visi, kas izmanto Xservera platformu savos risinājumos.

Gravatar stripe4

2006. gada 5. februārī, plkst. 20:32

Pēci, a kas tad tas ir, ja ne NLD 10? <a href="http://www.linuxedge.org/?q=node/55" title="" rel="nofollow">http://www.linuxedge.org/?q=node/55</a>

Gravatar Pēcis

2006. gada 6. februārī, plkst. 11:00

stripe4: Apraksts minētajā linkā ir nepareizs, kā redzi video, tur teksta fails ir atvērts ar uzrakstu "Novell Technology Preview". Turklāt Xgl izstrāde būs vēl pailga, tā kā Novell praktiski ir izdarījis kādus 20-30% no minimuma. Palasi freedesktop.org kdrive listi.

Gravatar Pēcis

2006. gada 6. februārī, plkst. 12:37

Izskatās, ka es kļūdijos - tas tiešām būšot NLD 10. Hmmmmm...interesanti.

Gravatar 2cents

2006. gada 6. februārī, plkst. 17:49

no usera puses skatoties - maciem irstaipīšanās efects logam kad to minimizē.. 3dienas priecājos un visiem rādīju ku' kruti izskatās, ceturtā atslēdzu un tā vairs neesu izjutis vajadzību pēc tās staipīšanās. - rodas tāda ļiga-ļega sajūta, man labāk patīk stingri un stabili logi.

Gravatar Grrr

2006. gada 7. februārī, plkst. 02:07

Kubs nav slikts veids kā iedzīvināt vairāku desktopu ideju. Man personiski patīk labāk par tagad esošo Gnome(?) variantu ar desktopu mazajām ikoniņām. Ja varēs pagriezt desktopu, viņu "dragojot", tas būs kāreiz tas, ko dakteris parakstījis.

Attiecībā uz ļurīgajiem logiem - grūti pateikt, kamēr nav lietots. bet no cilvēka sensori-motoriskās f-cijas viedokļa tas - lai cik tas neticami neizklausītos - var būt ĒRTĀKS veids kā precīzāk pārvietot logus. Pirms smieties, palasiet.