← Uz sākumu

Cosmos

2006. gada 7. decembrī, 29 komentāri

Turpinām bezinstrumentālās mūzikas tēmu.

Kad kādu laiku atpakaļ uzdevu (sev) jautājumu - ar ko es, kā Latvijas iemītnieks, varētu lepoties visas (vai vismaz tās civilizētās daļas) pārējās pasaules priekšā, uzreizi prātā ienāca vārds “Cosmos”.

Izrādās, ka Internetā ir pieejami dažnedažādi video. Pamatā - tie zīmīgākie no zināmajiem. Pietika pameklēt mazliet jūtūbē, kā rokā bija:

Ar “Billy Jean” vispār bija pigori. Tolaik, kad šī dziesma tik tikko parādījās radio ēterā (laikam vēl nebija beidzies attiecīgais Vilnis), es to biju dzirdējis. Un uztvēru kā oriģinālo “Billy Jean” versiju :)

Laikam tomēr ir vērts nākamgad (šogad vairs nepaspēšu) apmeklēt kādu no viņu koncertiem. Un, ja nu viņiem iznāks kāds DVD, tas būs jāiepērk. No audio diskiem mājās (meitiņai pirkts:) ir viņu “Ticu un viss” (patīk ij man, ij Amandai).

Cosmos oficiālā lapa un Gūgles tantes meklēšanas rezultāti.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Arturs

2006. gada 7. decembrī, plkst. 23:19

Visu cieņu Cosmosam, bet man pirmā prātā tomēr ienāktu Prāta (ironiski, ne?) Vētra. Un Tev, kā jelgavniekam jau nu ar vajadzēja par viņiem pirmām kārtām iedomāties! :)

Gravatar laacz Autors

2006. gada 7. decembrī, plkst. 23:38

Artur, man šķiet, ka kā reizi Cosmos ir tas, ar ko var palielīties. Prāta Vētra, manuprāt, ir gana lokālas nozīmes grupa. Protams, talantīgi, feini un visādi citādi superīgi puiši. Bet vietējā mērogā.

Gravatar Arturs

2006. gada 8. decembrī, plkst. 00:09

laacz: lokāli? tiešām? Nē, nu protams pie zināmiem mērogiem jau varbūt: Eiropas un Krievijas mēroga lokālie puiši :) Viņi tak MTV balvu šogad norāva. Un tak ne jau Latvijas MTV! Krievijā viņi šogad atzīti par Gada Starptautiskajiem Vīriešiem. Kategorija, kurā pagājušogad, piemēram, vinnēja Dolce & Gabbana.

Gravatar laacz Autors

2006. gada 8. decembrī, plkst. 00:16

Arturs, nu nezin vidusmēra statistiskais Krievijas iedzīvotājs, kas ir Prāta Vētra :) MTV balva ir lokāla - Baltijas. Attiecīgi, no katras valsts pa vienai grupai un viss. Tur pat sevišķi lielas konkurences, manuprāt, nebija. Par to Krievijas balvu neko nezinu (Gada Starptautiskie Vīrieši izklausās gana aizdomīgi, mana skeptiskā puse piebilst). Pie kam, Eiropu viņi nebūt nav iekarojuši. Tas, ka viņi rakstās Dānijā, ir dziedājuši (un Kaupers - arī vadījis) Eirovīzijā, ir bijuši tūrēs pa šādām tādām valstiņām, vēl neko nenozīmē. Mani kā cilvēku vairāk fascinē tāds pure talants, kāds ir Cosmosa džekiem. Teiksim, ja man prasa, ar ko Prāta Vētra ir tāda īpaša pasaules kontekstā, es nevarētu atbildēt. Savukārt, Cosmos, ir pavisam noteikti ļoti augsta līmeņa acapella kolektīvs, kurš ne reizi vien to ir pierādījis.

Gravatar laacz Autors

2006. gada 8. decembrī, plkst. 00:17

Jā, starp citu, man Cosmos agrāk (vēl pirms gada) nemaz ij nepatika :)

Gravatar Arturs

2006. gada 8. decembrī, plkst. 00:25

laacz: Ir jau ir Cosmos augsta līmeņa! No otras puses, mēs gan neesam diez ko lutināti ar akadēmisku muzikālo izglītību guvušiem mūziķiem. Man jau nu liekas, ka Cosmos līmenī ir 90% Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālo nodaļu absolvējušo studentu. Vienkārši lielākā daļa neizvēlas populārās mūzikas virzienu. A ja izvēlētos, tad ātri vien apniktu i Cosmos, i visi līdzīgie. Cosmos mūs šobrīd paņem ar savu monopolu :)

Gravatar hu_ha

2006. gada 8. decembrī, plkst. 00:30

laacz: "Arturs, nu nezin vidusmēra statistiskais Krievijas iedzīvotājs, kas ir Prāta Vētra.."

Nu diez vai tas pats statistiskais vidusmērs tik pat labi zin to Cosmos...

Gravatar jozhix

2006. gada 8. decembrī, plkst. 07:01

sorry, bet vai kaads speej noklausiities vairaak par vienu kosmosa dziesmu? vinjas visas tak vienaadas! :O bez tam, akapella jau nu nav tas muuzikas zhanrs ar ko iekarot pasauli. popsa un 50 kapeikas ir tas ko klausaas 100x vairaak.

Gravatar laacz Autors

2006. gada 8. decembrī, plkst. 08:31

hu_ha: Pēc triumfa jaunajā vilnī, Cosmos zin gan stipri vairāk, nekā Prāta Vētru :)

Gravatar Jealousy

2006. gada 8. decembrī, plkst. 09:20

Es laikam esmu no citas pasaules, bet nu to ārprātīgo gaudošanu es līdz kaulam nevaru ciest...

Gravatar Juris

2006. gada 8. decembrī, plkst. 09:30

Cosmos jau nu ir galīgi pa mežu, hokehja čempionātā atklāšanas spēlē himnu kā viņi dziedāja, pretīgi bija klausīties.

Gravatar karlis

2006. gada 8. decembrī, plkst. 09:55

Pirmkārt acapella diez vai kaut kad būs baigais masu mūzikas novirziens. Otrkārt acapella ir stilīga pazīstamu dziesmu coveriem. Piem., ta spats Billy Jean vai Paula popūrijs ir samērā ok. Un tiklīdz iet oriģināldarbi tā klausamība ļoti iesūkā. Secinājums -- nišas tirgus nišas grupa. Nosing mooore. Latvijas vārda nesēji pasaulē? Būtu skatījies Eurovisionu pa BBC (bez Streipa patosa pilnā bullšita), tad varbūt arī domātu savādāk, jo tur komentētājs vienkārši smējās par Kosmosa performanci. :)

Gravatar Kewl

2006. gada 8. decembrī, plkst. 09:55

Vismaz es personīgi Cosmos nevaru klausīties, vajag obligāti klāt arī bildi. Tb ja es skatos UN klausos, tad ir ok, ja tikai klausos, tad pie 2. dziesmas jau ir lielais ZB.

Gravatar ARG

2006. gada 8. decembrī, plkst. 10:39

Pirmo albumu klausiijos daudz, nonstopaa, un skalji... liidz koleegjiem piegriezaas, nu bet ''Ticu un viss'' un eiroviizija gan nepatiik:(

Gravatar velninjsh

2006. gada 8. decembrī, plkst. 12:25

laacz: piekritīšu, Prāta vētra Krievijā un citur nav tik pazīstama... Brainstorm gan ;) Liels man bija pārsteigums, kad Krievijā esot, radio skandināja vairākas viņu dziesmas. Turklāt vairāki radio. Cosmosu gan nedzirdēju...

Gravatar bx

2006. gada 8. decembrī, plkst. 13:17

Piekrītu Arturs - "Cosmos mūs šobrīd paņem ar savu monopolu :)". Nav jau slikta grupa, dažas dziesmas man patīk, tomēr es uzskatu, ka šobrīdu viņus nu NEKĀDI nevar salīdzināt ar Prāta Vētras sasniegto. Tas ka Cosmos vairāk zin Krievijā pēc Jaunā Viļņa, ir tikai likumsakarīgi un tas arī viss..

Gravatar Vistu Zaglis

2006. gada 8. decembrī, plkst. 13:42

Par bezinstrumentālo mūziciņu. Pirms pāris dienām, traģiskas apstākļu sakritības dēļ, apmeklēju vienu koru koncertu. Un pasākuma nagla bija a capella kvartets — ne ta Barbershop choir, ne ta Barbershop quartet — neatminos.

Perfekti! Vokāli visiem vienkārši izcili, šovs ekselents un tīri manā subjektīvā skatījumā, Cosmos iet atpūsties. Jo vēl jauni un nav tās profesionalitātes (šeit pilsoņi až ap 40 izskatījās). Labākais, ko es pēdējā laikā no .lv biju dzirdējis.

Gravatar coolman

2006. gada 8. decembrī, plkst. 15:05

agraak cosmos patika, tas ko vinji speej izdariit ar balsi ir vnk fantastiksi.. - bet tas kaa vinji dziedaaja Latvijas valsts himnu hokeja chempja atklaashanaa lika man nokauneeties par muusu valsti, nu vnk nez, man likaas ka izklausiijaas galiiigi garaam areenaa - HČ laikaa - taa dziedaat valsts himnu

Gravatar parrymason

2006. gada 8. decembrī, plkst. 17:40

Tāpat interesanti ir reizēm Melo-M paklausīties, to pašu savādakā veidā izpildīto kaverversiju dēļ. Bet tā klausīties regulāri - pavisam nevelk, ātri apnīk.

Gravatar kastrolis

2006. gada 8. decembrī, plkst. 20:10

Par Cosmos es nelepojos. Es lepojos par Lietotām mēbelēm no Holandes -nosaukums labāks.

Gravatar foksis

2006. gada 9. decembrī, plkst. 00:07

Šodienas Cosmos koncerts bija vareni labs, man ļoti patika :)

Gravatar shljaktichsh

2006. gada 9. decembrī, plkst. 13:12

nu nez, es arī esmu pie tiem, kam vairāk patīk cosmos, nevis pv.pv ir eiropizējušies un zaudējuši kaut ko no sava sirsnīguma, taču cosmos tā vēl ir atliku likām

Gravatar Sm

2006. gada 9. decembrī, plkst. 15:41

Tie krievi КВНā ir krutāki. :D

Gravatar svens

2006. gada 9. decembrī, plkst. 21:28

Es nestrīdēšos, kurš labāks - Cosmos vai PV. Gribu tikai teikt, ka Krievijā to popularitāte nav salīdzināma. Taisni tagad BrainStorm ir pievērsies Krievijas tirgum un atrodas tur tūrē un izskatās, ka viņu popularitāte tur aug ar katru dienu. Es zinu vismaz 6 fanu forumus:

http://pratavetra.ru/forum/index.php?act=idx http://community.livejournal.com/pratavetra http://p216.ezboard.com/bbrainstorm http://www.liveinternet.ru/community/brainstorm http://www.liveinternet.ru/community/brainstorm-music http://brainstormforum.5bb.ru

Par BS popularitāti var pārliecināties arī šeit:

http://blogs.yandex.ru/search.xml?text=brainstorm vai pat http://blogs.yandex.ru/search.xml?text=%EA%E0%F3%EF%E5%F0%F1

Runājot par Cosmos - izlasot šo te, šķiet, ka tiešām esmu palaidis garām kaut ko tiešām lielisku:

http://www.jomajo.lv/2006/12/09/koncert-cosmos-v-arena-riga/

http://feeds.feedburner.com/~r/Journallv/~3/58968473/koncert_kosmosa

Runājot

Gravatar maruta

2006. gada 9. decembrī, plkst. 23:07

Arēnā koncerts piektdien tiešām bija labs, bet arī Dzintaros augustā bij labs, jāsaka, ka vairs tik ļoti nepārsteidza, bet Cosmos - ka'vinemēr, labi :)

Gravatar lalala

2006. gada 10. decembrī, plkst. 20:28

"Ticu un viss" tik tiešām jauks albums! par pārējiem - ok, lai būtu tas augstai līmenis un vēl sazin kas, bet mani nerosina klausīties. tāpēc palieku tikai pie "Ticu un viss". :)

Gravatar Sm

2006. gada 11. decembrī, plkst. 11:00

Kautkādā ziņā arī nesaprotu, kā var salīdzināt Cosmos ar Prāta vētru, ja Cosmos ir kaveru grupa, bet Prāta Vētrai ir oriģināl mūzika?

Gravatar Viktors

2006. gada 11. decembrī, plkst. 13:12

Varbūt jau kvalitātīva tā Cosmos dziedāšana ir, bet oriģināla gan tā nu nepavisam nav. Tādas grupas kā Cosmos pasaulē parādās ik pa brīdim: Take 6 (kuru hamonijas Cosmos kopē 1:1), Acapella, The Flying Pickets ir tikai pirmās, kas ienāca prātā... Pilnīgi neoriģināli pasaules mērogā, bet vietējam varžu dīķim gan labi un nedzirdēti diezgan! Un pat Latvijas mērogā Barbershop vokālo mūziku izpilda smeķīgāk. Tikpat labi pasaules mērogā vari lepoties ar kaimiņjJankas garāžā ierīkoto autoservisu :)

Gravatar Mr. Skepse

2006. gada 11. decembrī, plkst. 13:28

ek, lācz, lācz.... Visu dziesmu sadi&sē%3i viņi ir.... Spogulīt, Spogulīt esi dzirdējis? Tad jau labāk klausīties vecā Homēra bandu, no seriāla "The Simpsons". Vismaz funny.