← Uz sākumu

Pārkings, again

2006. gada 26. decembrī, 21 komentārs

Ierodoties vakar uz filmu, tika novērota šāda situācija. Nobildēju, pie sevis līdzjūtīgi domājot, - Mersedess...

Parkošanaš (MB)

Starp pirmo un otro filmu, nesot uz mašīnu iegādātos pamperus, tai pašā vietā tika piefiksēts sekojošs skats.

Parkošanaš (!MB)

Piemērs pielīp? Tas tā. Varbūt es varētu būt gana tolerants un saprast, ja cilvēki šādi parkojās kaut kādās attālās un/vai pustukšās stāvvietās (piezīme, līdz tolerancei vēl tāls ceļš ejams). Bet pilnā stāvvietā, uz kuru cilvēki, pateicoties šādiem “saskrāpēsi manu mašīnu, uzskatīšu, ka esi saskrāpējis manu krāniņu” ļaudīm (ne tikai, bet arī).

Un šādi skati (ieskaitot paslimus jauno BMW ātrgaitas īpašību izrādītājus pa jau minēto stāvvietu) man tik tiešām liek domāt par to, ka lielākajai daļai šo mašīnu īpašnieku ķermeņa apakšdaļā esošais izaugums laika gaitā sāk prevalēt pāri pa veselo saprātu, pārņemot smadzeņu funkcijas, jo vietas tām tur lejā pietiek un pie reizes arī nesalst...

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar ThA-B

2006. gada 26. decembrī, plkst. 15:43

Nu nevarjau visu novelt tikai uz automashiinas marku. buuveetajos parkingos (kongresnams, stockmans, jeekabkazarmas) taas staavvietas ir ir tik shauras, ka tur var knapi iebraukt, nereekinot izkaapshanu

Gravatar shljaktichsh

2006. gada 26. decembrī, plkst. 15:49

tas ir speciāls stāvvietu īpašnieku pasūtījums, lai visi teiktu, ka maz vietas un varētu celt jaunus parkingus

Gravatar Rukicc

2006. gada 26. decembrī, plkst. 17:15

Stockmanaa lejaa neemsu bijis bet aiz dzelzcelja taa tiesaam ir saura, dominaa arii ir tizli tie liikumi.

Bet nu alfaa pirms sveetkiem vispaar jautriibas dariijaas...... dzeki bija celjaa uz otro staavu(iekshaa pa labi un tad pa kreizi uz reiz) noparkojushies taa ka kustiiba tur sleegta kaut vell speciaali ziimes saliktas 7 m nestaaveet.... tur gan bija nevis viens gudriitis bet gan kaadi 6 varonji kas kustibu blokeeja pilniibaa un peec tam veel kaadi 6 kas ejaa staaveeja naakamajaas rindaas, Uz jumta jaapieziimee viss bija briivs...... :D

Gravatar krizdabz

2006. gada 26. decembrī, plkst. 19:32

Vai tiešām jāpasūta uzlīmes ar txt "I park like an idiot"?

Gravatar kukumeku

2006. gada 26. decembrī, plkst. 20:01

ui, dzeki, zeel ka nebija focuka, bet par shito "park like idiot" lietu uzreiz iedomaajos, kad apmekleeju Liepaajaa lielo RIMI.. :) tur lejaa 20% no visiem noparkojushajiem, nu. pazemes staavvieta ir tur taada, tatad nu ceturtaa dalja bija pelniijushi sho uzliimi !!! pilniigi DEBILI, bet man bij taada sajuuta ka liepajnieki ir lohi vai? nu vairaak nekaa pat riigaa? nenu e vissi, bet jopcik, es saprotu 1 vai 2 idinji kas taa liek ir vienlaiciigi stajankaa, bet tur bija afigenna daudz!!! viss, nakamreiz uz Liepaju janjem focuks ar lielo zipeni, tur lejaa patumsh fek!

Gravatar Agzas

2006. gada 26. decembrī, plkst. 20:53

man vēl besī ārā, kā vins tips ar busiņu pie mūsu mājas parkojas. Iespējamo vietu priekš parkošanās ierobežo mājas trepītes un ietve. Parasti tur var satilpt 3 mašīnas. Bet ja tas busiņš noparkojas tā, ka paliek 2m līdz tām trepītēm, riktīgi kaitina. Un nav tā, ka visiem pie mājas vienmēr būtu vieta noparkoties... Man jau labu laiku ir doma pielīmēt tam auto līmlapiņu ar tekstu "Tikai dažiem spēja noparkoties ir iedzimta - pārējie to parasti spēj iemācīties..."

Gravatar rem

2006. gada 26. decembrī, plkst. 21:32

shitais mersis ir ieveerots arii pie zemkopiibas ministrijas daudzstaavenee. shauras jau ir taas staavvietas, taa ka ja divas mashiinas noparkojas, tad izkaapt var tikai saaniski (reizee tiirot mashiinu no dubljiem ar dreebeem) :)

Gravatar :)

2006. gada 26. decembrī, plkst. 22:48

Tīri vizuāli- vienā pusē stabs, otrā sienas stūris- visdrīzāk, ka tās nav vienīgās mašīnas, jo līniju cilvēks skata tikai pēc tam.

Gravatar Aleksejs

2006. gada 26. decembrī, plkst. 23:44

Nu nez... Stockmann pazemes stāvvietā, lai arī tās vieta pašauras, bet novietot tur cilvēcīgi mašīnu var. Nav jau tikai būvētāji/plānotāji vainīgi - tagad mums jau visiem gribās piebraukt tuvāk mūsu iecerētajam veikaliņam utt., tāpēc jau nākas to stāvvietu optimizēt.

Bet runājot par daudzstāvu stāvvietu otrpus delzceļam, tur gan tiešām ar tām vietām ir juceklis. N-tie apzīmējumi, ka nevar saprast, kur ir kāda stāvvieta, šauras apgriešanās vietas (2. stāvā) utt.

Gravatar Janchuks

2006. gada 27. decembrī, plkst. 03:32

Bet vai zinat, kā man sanāca? Pašā Ziemassvētku iepirkšanās drudža karstākajā dienā sanāca vest māsu uz Stockmanu. Stāvvieta pilna - nu tik pilna, ka brīvu saskatīju tikai 1 vietu, piebraucu tuvāk, a tur 2 mašīnas noparkojušās tieši tāpat kā tā pirmajā bildē. Loģiski, ka starp viņām arī palikusī brīvā vieta - 2 pusvietas ar līniju pašā vidū. Nu bet kas cits atliek, ja citur nav kur noparkoties? Braucu tik iekšā... Pa veikalu staigājām tik ilgi, kamēr māsa sapirka visiem saviem draugiem dāvanas (stundas 3 vismaz). Nākam atpakaļ, abas divas mašīnas, kas man stāvēja sānos, jau aizbraukušas. Garām tobrīd soļoja paliels cilvēku bariņš, un man bija jānoklausās viņu ņirdzošajās piezīmēs par manu māku parkoties. Morāle? Protams te vienā pusē ir stabs, bet nevajag uzreiz ņemt un nolikt cilvēkus, ja nezini, kāpēc tieši viņi tā noparkojušies. Varbūt māšīnā bija kāds mega korpulents cilvēks? Vai vēl kaut kā... A te uzreiz kauninošas bildes, turklāt ar ideāli saskatamiem numuriem.

Gravatar Normunds

2006. gada 27. decembrī, plkst. 11:18

Izskatā, ka pie vainas varētu būt arī tas kā mūslaikos māca parkoties - pēc stabiņiem, līdz ar to cilēks nemaz nespēj noparkoties pēc strīpām...

Gravatar e-remit

2006. gada 27. decembrī, plkst. 11:56

laacz: ja Tu uzmanīgi paskatīsies tajās bildēs, tad tie auto labajā pusē stāv uz līnijas, bet kreisajā pusē ir stabs, kurš traucē durvis atvērt. Tad ar pietiekami platām mašīnām, kurām vēl ir lielas durvis iebraukt tajās divās vietās, nozīmēs, ka izkāpt viņi nevarēs, vai labākajā gadījumā durvis paskrāpēs.

kukumeku: Tevis pieminētajā Rimi kādreiz kārtīgi parkojos, kad ar žiguli braucu un lamājos, ka citi parkoties nemāk. Bet kad sāku braukt ar divdurvju Audi, tad sapratu, ka iebraukt tajās stāvvietās normāli nevaru, jo

  1. stāvvietas ir šauras (apmēram, kā augstāk redzamajās bildēs)
  2. ik pēc divām stāvvietām ir stabi. tad nu redz, lai es no sava bijušā divdurvju audi no aizmugurējā beņķa izvilktu, vai ieliktu savu mazo, lielās durvis ir jāatver diezgan plati, ko nav reāli izdarīt tādā šaurībā, tāpēc labāk uzreiz parkojos pa 2 vietām (pateicoties stabiem blakus tāpat neviens nepiebrauks), un nebūs jāuztraucas, ka atgriežoties no veikala kāds būs piebraucis pietiekami tuvu durvīm, lai lai netiktu ārā.

Tā, ka nevajag te d***t, ka cilvēki nemāk parkoties, bet stāvvietu taisītāji varētu neskopoties ar vietām. Ir redzētas arī normālas stāvvietas, kur parkoties var arī ievērojot līnijas arī ar platām mašīnām.

Gravatar Normunds

2006. gada 27. decembrī, plkst. 12:14

<i>Tā, ka nevajag te d***t, ka cilvēki nemāk parkoties,</i> . Nemāk, nemāk. Vislabākā parkošanās tādiem parasti sanāk invalīdu stāvvietās un pretī ieejas durvīm :P

Gravatar robinator

2006. gada 27. decembrī, plkst. 17:55

e-remit šur tur ir taisnība, bet par šīm divām bildēm nav. Šeit debilie autovadītāji nav domājuši par citiem, bet noparkojušies, kā jau lohiem pienākas.

Gravatar Mr. Skepse

2006. gada 28. decembrī, plkst. 11:13

aizbrauc uz somiju, tu, "lohs ar divdurvju urku taisa bērnus un spļauj sejā visiem pārējiem"....

pamēģini uzberaukt pa ceļam uz prāmja. padomā vai nevajadzētu mainīt urku pret... teiksim roomster... vai mazda5.

Gravatar e-remit

2006. gada 28. decembrī, plkst. 12:29

Mr. Skepse, Tavus apvainojumus nepieņemu (...ko Tu pats ar tiem iesāksi?..), jo 1) kad beidzot pats nopirku sev auto, nopirku, kādu gribēju (un tas nav maziņš auto ar 2 durvēm); 2) ne vienmēr ir izvēle ar ko braukt (par piedāvājumu nebraukt vari ieskrieties); 3) patiesībā jaunie vecāki ar 2 durvju auto daudz drošāk jūtas, jo ir mazais durves neattaisīs. Šaurās stāvvietas patiesībā ir tāda pat attieksme, kā dažādas augstas maliņas, lai invalīdi un jaunā māmiņas ar ratiņiem nevarētu tur uzbraukt. Par prāmjiem vari nemuldēt - tur ir citi nosacījumi (piemēram, vietas ierobežojums).

Gravatar McEnroy

2006. gada 28. decembrī, plkst. 12:42

Prāmī ir ierobežots vietu skaits, un lielveikala autostāvvietā nav?! Starp citu Vāczemē ir speciālas stāvvietas sievietēm, Frauenpakplatz, kuras ir par kādiem 50% platākas.

Gravatar laacz Autors

2006. gada 28. decembrī, plkst. 12:54

e-remit, par 3. punktu nepiekrītu. Jebkurai mašīnai var nodiseiblot iespēju atvērt kādas no pakaļējām durvīm no iekšpuses. Tas ir a) daudz drošāk (var bērnu JEBKURĀ brīdī izraut ārā no a/m) b) tas ir daudz ērtāk (skat. a). Pie kam, ir vēl viena nianse. Visiem iekš mašīnas ir jābūt piesprādzējušamies. Līdz brīdim, kad bērns iemanīsies atvērt durvis (būs gana liels un spēcīgs), viņam jau sprādzēšanās būs iemācīta un nevēlēšanās to darīt izbeigusies (audzināšanas jautājums, protams). Un, starp citu, esmu redzējis arī daudz lielas mašīnas - sākot no lieliem amerikāņu vāģiem un beidzot ar S klases meršiem vai 7. sērijas BMW (ja jau tāda ir tā kategorija), kuras prot, māk un var noparkoties arī Stockmann pārkingā tā, ka nevienam netraucē un aizņem tikai sev atvēlēto vietu. Ja ir vēlme izrādīt attieksmi, tad tas ir jādara tā, lai necieš citi stāvēt gribētāji. Galu galā, es varu izrādīt savu attieksmi pret smēķēšanas ierobežojumiem, atklāti to darot sabiedrībā un pūšot visiem savus dūmus sejā.

Gravatar Platais

2007. gada 4. janvārī, plkst. 10:29

Liepājas RIMI tām stāvvietām būtu jābūt 20-30 cm lielākām atstarpēm starp stabiem, garīgo invalīdu protams arī netrūkst, visvairāk mani tur besī stiliņš braukt pret spalvu - liels bija mans pārsteigums, ka to nekautrējas darīt pa vietējie municipālie poliči ar dienesta auto. Zinu vienu otru kurš tur šādi parkojas, jo nevēlas atkārtoti ieraudzīt pamatīgi ielocītus autiņa sānus (darba kolēģis bija manāmi pikts iznākot no veikala un konstatējot, ka kāds auns/aita ne tikai ir pamatīgi apskādējis autiņu, bet arī pamanījies aizlaisties).