← Uz sākumu

Gajs Cēzars Kaligula

2007. gada 7. jūnijā, 23 komentāri

Par teātra izrādēm es nekad neesmu bijis spējīgs neko sakarīgu pateikt. Tāpēc aprobežošos ar dažiem vārdiem par katru no tām.

Vakar - “Kaligula” (ar Ķesteri). Damned. Kaut kas tik kruts, ka man vienkārši nebija (un aizvien vēl nav) ne kripatas, ko teikt. Pat pēc pārgulētiem iespaidiem esmu sajūsmā.

Vēl pirms tam izdevās pabūt uz Nacionālā teijātera “Santa Krusu”. Dīvains gabals. No sākuma es nekādi nevarēju iebraukt. Bet jau otrā cēliena vidū izrāde mani nenormāli sagruzīja.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar snpz

2007. gada 7. jūnijā, plkst. 08:54

Ar vakar biju uz Kaligula un varu tikai vienoties kopīgajos sajūsmas saucienos. Tik tiešām izrāde bija tieši tik laba, ja ne pat labākā, kā jau bija stāstīts.

Gravatar krampo

2007. gada 7. jūnijā, plkst. 09:07

Njez, njez, pēc JRT repertuāra noskatīšanās, Džilindžera murgi šķiet pilnīgs mēsls, kas balstīts tikai un vienīgi uz prastiem specefektiem, skaļu mūziku un lētu vulgaritāti, pirms kāda mēneša noskatījos 3 Džilindžera izrādes, tagad mani būtu ļoti jāpierunā, lai vēl kādu apmeklētu. Labāk ieteiktu noskatīties Ledus vai Soņa.

Gravatar Viesturs

2007. gada 7. jūnijā, plkst. 09:09

Šitā izrāde ar visiem specefektiem auto izskatā, mūzikas, u.c. ir līmenī. Bišķi jau šoks par redzēto, bet tomēr labi. Tieši tas ko vajag.

Gravatar baigaiz

2007. gada 7. jūnijā, plkst. 09:12

Kaligula vēl tā, ja salīdzina ar "Man arī būtu bail".. Vot tā bija izrāde ar to pašu Ķesteri.. Uztaisīja man tādu atomsprādzienu manā galvā, ka vēl trīs dienas nevarēju atiet.. Žēl, ka vairs nerāda. Aizietu vēl vismaz trīs reizes!

Gravatar red

2007. gada 7. jūnijā, plkst. 09:34

kaligula bija labs, es biju uz graveli. bet piemeram dzilindzera "intim" - ta ari nesapratu, kada marrutka pec tas butu jaskatas.

Gravatar gusc

2007. gada 7. jūnijā, plkst. 09:52

Vai tu esi bijis uz "Spītnieces savaldīšanu"? Pirmais celiens likās, ka tas ir kautkāds MURGS, bet pirms otrā, iepazinos ar programmu un izlasīju, ka tā ir "marginālija par tēmu ..." - tad sapratu ka vecais labais Šekspīrs tik rotē savā kapā (no viena sāna uz otru) :D

Gravatar nunu

2007. gada 7. jūnijā, plkst. 10:11

ja runa par Kaligulu, tad filma noteikti labāka...

Gravatar snpz

2007. gada 7. jūnijā, plkst. 10:29

Starp citu uz Kaligulu nevar iet par to neko nezinot! Krampo - Kaligulu itin nemaz neuzskatu par Džilindžera murgiem un Ķesterim šī loma šķiet vienkārši kā radīta!

Gravatar Trader

2007. gada 7. jūnijā, plkst. 10:34

Nu nezinu. Likās jau nu stipri viduvēji. Salīdzinot ar Alvi Hermani. Bija dažas glītas lietas - tie pionieri, vēl šis tas. Bet kopumā - ja jau taisi izrādi par Romu, tad varēji uztaisīt romiešu tērpus un stilu (nevis tos bēru apmetņus), līdz pistolēm Senajā Romā aizdomājušies vēl nebija. Viss stils depresīvs - kaut kāds jenots visus spārda un neviens nevar ievilkt pretī pa muti. Tizluma propoganda. Muzons - nu tā kā bišķi pa skaļu. Varbūt kādam puskurlam diseņu tusētājam pašā laikā, bet man nepatīkami deva pa nerviem. ja salīdzina ar seriālu - ROME (nu tas no HBO), tad seriāls ir viennozīmīgi krutāks.

Gravatar versatile

2007. gada 7. jūnijā, plkst. 15:43

Kaligula ir speeks, izrade, kuraa IR jaaiebrauc, lai to varetu izbaudit. Pec pirma celniea man bija vienkarshi - WOW, es to SAPROTU! jo bija iespaids, ka gados vecakas skatitajkundzites nesaprata visu to pasakumu...

Gravatar Krišs

2007. gada 7. jūnijā, plkst. 20:22

Krampo: mhm, bmw sux. Audi rulz.

Gravatar Aigars

2007. gada 7. jūnijā, plkst. 22:30

Kaligula patiešām bija grāvējs. Biju uz Grāveli galvenajā lomā. Noteikti kaut kad aizsoļošu arī uz Ķestera rādīto.

Gravatar Peeteriz

2007. gada 8. jūnijā, plkst. 11:24

Man gan Kaligula likās banāla un ne pārāk baudāma izrāde - redzēju gan pagājušgad, bet gan jau tas pats, ar auto efektiem un Ķesteri. "Man arī būtu bail" šķita krietni sakarīgāka.

Gravatar Pēcis

2007. gada 8. jūnijā, plkst. 15:47

Kaligula, lai arī varētu teikt, ka viduvēja izrāde (neesmu teātra regulārs gājējs, tāpēc nespēšu salīdzināt), tomēr šo to interesantu savā sniegumā skar - katrā gadījumā Džī tas ir jauns lauciņš.

Sākums - mērens, vidus sprādzienveidīgs (šoka āmurs sit pamatīgi un rūpīgi), pēc kura prasījās krešendo fināls - diemžēl vai par laimi Džī gribēja apčakarēt publiku. Varbūt tieši finālā nedotais apmierinājums par Kaligulas nāvi atstāj gaisā karājamies šādas tādas domas.

Patika autiņš, pionieri, uzstāšanās konkurss ar "uzsniga sniedziņš balts"...

Doma par indivīdu, kurš saceļās pret sabiedrības liekulīgo kārtību, ciniski ņirgājoties par to, jo viņš citādi nespēj, viņa pielīdzināšana teroristam ar spridzekļiem ap vidukli...interesanta tēma, izrādei katrā ziņā izdodas pieskārties ar pirkstu galiem šai tēmai, kas ir diezgan liels tabu patērētāju masās. Jo neviens jau negrib atzīt, ka gribās visu raut pie velna reizēm...

Tā sacīt, jums nav jāmīl Kaligula, lai viņu mēģinātu...saprast. Kāpēc.

Gravatar Pēcis

2007. gada 8. jūnijā, plkst. 15:53

p.s. Jāsaka, es biju pārsteigts par Kamī lugas spēku, jo nesen tikai iepazinu viņa daiļradi. Labs darbs.

Gravatar Vilx

2007. gada 8. jūnijā, plkst. 21:36

Smieklīgākais moments ever ir "uzniga sniedziņš balts" izpildītāja nošaušana. Bezgala ciniski un bezgala smieklīgi.

Gravatar ass

2007. gada 8. jūnijā, plkst. 23:33

peedeejo reiz teaaterii biju pirms kaadiem 4 gadiem uz kkaadu debiilu izdaadi klases ietvaros saucaas zelta buuriic vai kkas tml. tad jau labaak uz kino aiziet

Gravatar pinky

2007. gada 9. jūnijā, plkst. 03:06

nujā, protams, galvenais ir smalki pateikt, ka JRT ir kruts, bet pārējie sucks (jo tā pie siera un vīna teica kolēģi un vispār Rīgā inteliģence iet tikai uz jrt)...

tiem, kas brīnās, kā "viens jenots" var tā izrīkoties - ir tādi jēdzieni kā harisma, bailes utt.... neesat piedzīvojuši? :))

Gravatar mf

2007. gada 10. jūnijā, plkst. 11:47

neesmu redzējis "Kaligulu", bet varu ieteikt "Izredzētais" - arī ļoti labs. Tiesa uz specefektiem baigi spiests, taču ļoti emocināla un interesanta, kur Ķesteris labais tēls, bet Skrastiņs evilais tels :D kā arī Robežnieks kā zilais zēns dizainers :D Dažas vietas atgādināja Ramstain klipus (sākumā kur rrotēja uz grīdas un strādanieku dumpi :) ), taču bija laba.

Gravatar Antuanete

2007. gada 11. jūnijā, plkst. 13:18

Noskatoties šo izrādi, sapratu, kāpēc tomēr Dž.Dž. tiek uzskatīts ne tikai par skandalozu, bet dažkārt arī labu režisoru. Jumtu konkrēti rāva.

Gravatar raish

2007. gada 11. jūnijā, plkst. 17:38

Nu ne velti 2006/07 sezonas labākā izrāde. A vot Rēzija nepatika. Bet tas varbūt tāpēc, ka tas pats Dž. šamo morāli izvaroja (IMHO) Vagīnas monologos. Rezultātā viņas balss tembrs mani vairs nepārliecina.