✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Mērīšanās pēc

2007. gada 9. jūlijā, 27 komentāri

Kamēr citi te mēra Feedburner statistikas (Maksims, onkulis), es esmu izdiņģējis no šiem pašiem blogeriem (emuāristiem:) reālos apmeklējuma ciparus. Paldies par sadarbību post factum. Ķersimies uz reizi vērsim pie ragiem un apskatīsimies tabulu.

journal

laacz

pods

onkulis

krizdabz

Visits

18 232

20 706

14 169

4 642

3 379

Absolute Unique Visitors

13 549

9 683

6 691

2 663

2 397

Pageviews

38 292

38 605

26 200

10 666

6 326

Average Pageviews

2,1

1,9

1,9

2,3

1,9

Time on Site

2:30

2:12

2:00

2:32

2:03

Bounce Rate

70%

65%

64%

57%

67%

New Visits

64%

32%

34%

57%

58%

Tika apkopoti Google Analytics dati par divas nedēļas ilgu laika periodu no šī gada 16. jūnija līdz 30. jūnijam. Zemāk mazi paskaidrojumi tankistiem.

Visits
Vizīte sākas tad, kad lietotājs ierodas tavā lapā. Beidzas tā brīdī, kad tiek aizvērts pārlūks vai arī (noklusētais Google Analytics iestatījums) pēc 30 minūtēm nekā nedarīšanas.

Absolute Unique Visitors
Cik norādītajā laika periodā ir bijuši unikāli apmeklētāji. Tiek mērīts, izmantojot cookies.

Pageviews
Šai lielumā tiek saskaitītas visas lapu ielādes, kurās ir Google Analytics mērkods (:).

Average Pageviews
Vidējais (aritmētiskais) lapu apskašu skaits (pageviews) vienas vizītes ietvaros.

Time on Site
Vienas vizītes vidējais ilgums minūtēs un sekundēs.

Bounce Rate
Procentuālā daļa no vīzītēm, kurās cilvēks ir atnācis, ieraudzījis un aizgājis. Un nav vairs atgriezies.

New Visits
Jaunas vizītes - procentuāls lielums, kurš norāda, cik no apmeklētājiem ir atnākuši pirmo reizi.

Rezultāti, ja godīgi, mani pārsteidza.

Skaidrs, ka es biju domājis, ka Maksimam apmeklējums ir lielāks. Te, tiesa, laikam ir jāņem vērā, ka viņš pēdējā laikā ir pieklusis ar sava džournāla promouciju.

Podam apmeklējums arīdzan ir zemāks par manā prātiņā bijušo. Te gan ir jāvērš uzmanība uz to, ka viņam apmeklējamībai varētu būt sezonāla rakstura. Un arīdzan tas, ka būtisks ir šis sasniegums pēc diezgan ilga klusuma perioda.

Onkulis kā jau onkulis :) Prieks, ka tik aši ir panācis tik sasodīti labu rezultātu. Tiesa, lielu lomu spēlē arī metodes - šai gadījumā tas ir diezgan nozīmīgs bezkompromisa viedokļa paudiens vairākos aktuālos jautājumos, kā rezultātā par viņu tik tiešām daudzi raksta (neapmierinātie un aizvainotie arī ģenerē trafiku).

Riktīgs prieks par Krizdabzu. Lai arī niša par jaunumiem tīmekļa sakarā mūsu blogosfērā ir diezgan mazai daļai interesējoša (relatīvi, protams), par to tiek rakstīts diezgan feini. Profesionālis varētu gribēt ko vairāk, bet tai apmeklētāju daļai, kura ir tā lielākā ar šo pilnībā pietiek. Un, ja atmiņa neviļ, viņš nav sevišķi skaļi neko teicis. Līdz ar to - prieks un līksme.

Katrā gadījumā, šis ieraksts vairāk ir domāts kā stimuls tiem, kas vēl tikai domā par vienkāršu burtciparu virkņu publicēšanu internetā. Te ir izsalkusi auditorija. Aizvien vairāk parādās cilvēku, kuri ir tava potenciāli veiksmīgā bloga potenciālo lasītāju potenciālā kaudze. Un, ja godīgi, lai blogotu, daudz nevajag.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar chemical

2007. gada 9. jūlijā, plkst. 12:13

kur tad paliek nemirst.lv?

Gravatar Livingston

2007. gada 9. jūlijā, plkst. 12:13

Nesaprotu, kādēļ neviens neraksta pašu būtiskāko - centimetrus ? :)

Gravatar Archijs

2007. gada 9. jūlijā, plkst. 12:36

Nja. Man jau likās, ka tie n-tie simti feedburnera ir nenormāli kruta. Bet izskatās, ka man to apmeklētāju aš vairāk nekā onkulim. Un to "pageviews" arī. Pārējo gan tunt.lv statistikā neredzu. Bet tas nemaina faktu.

Gravatar KAC

2007. gada 9. jūlijā, plkst. 12:44

shajaa laika posmaa manai necilajai lapai ir tikai divreiz mazaak visitu, saliidzinot ar onkuli un krizdabu. smiekliigi.

Gravatar 0nkulis

2007. gada 9. jūlijā, plkst. 12:48

Archijs: Googles analītiķis, man neparādīja statistiku par pirmajām divām dienām no šī perioda, turklāt te ir minētas divas nedēļas, tā, ka tomēr man ir garāks. un skatoties tunt izskatās, ka tev ir 3941, ja nemaldos. (16. jūnija līdz 30. jūnijam)

Gravatar Kārlis Ķīsis

2007. gada 9. jūlijā, plkst. 12:50

iemesls ielikt reklāmu un dzīvot tikai blogojot.. tik nezinu vai tas Latvijā ir iespējams.

Gravatar arturs

2007. gada 9. jūlijā, plkst. 13:06

Domaaju ka shis vareetu kalpot kaa neslikts stimulators tiem, kas tikai tagad saak. Plus es pieliktu klaat veel arii tabulaa veel paaris ailiites, lai buutu interesantaak:

Kopeejais RSS lasiitaaju skaits Cik ilgi/gadus raxta so blogu Ienjeemumi no bloga meenesii Videejais rakstu skaits meenesi Videejais komentaaru skaits meenesii Ienaakosho saishu skaits uz blogu Izejosho saishu skaits no bloga Google Page Rank Teema, par ko raksta blogu

Shaads nedaudz paplashinaataaks "peetiijums" buutu ljoti noderiigs citiem, un taa nebuut nav meeriishanaas, bet gan daliishanaas ar informaaciju, pieredzi, palidzeeshana,un taa taalaak. Bez tam - ja kaads shaadu sarakstu uztaisiitu, tad tas pienestu papildus trafiku lapai :). Anyone? Bubulis?

Gravatar Istabu Autors

2007. gada 9. jūlijā, plkst. 13:20

Salīdzināt cilvēkiem vienmēr ir paticis. Tas tikai dabiski.

Es tik nesaprotu, kāpēc šajā salīdzinājumā netiek iekļauts, piemēram, mxz.lv, kas manā skatījumā ir viens no interesantākajiem LV blogiem (un tunt statistika rāda, ka arī viens no apmeklētākajiem).

Gravatar Taustiņklabeklis

2007. gada 9. jūlijā, plkst. 13:40

Istabu Autors, tas tādēļ, ka "apmeklēts" blogs nemaz nenorāda, ka tas ir interesants, un otrādi. Jā, lielos vilcienos tā mēdz būt, bet noteikti ir daudzi tādi, kas Tev un citiem šķiet sasodīti interesants un labs blogs, bet apmeklējums tam nav tāds, kā citiem, kurus lasa jau lasīšanas un pieraduma pēc.

Gravatar mxz

2007. gada 9. jūlijā, plkst. 13:44

Man ar tiem cipariem galīgi neiet. Bija kautkāda kļūda ar fīdam ar kaut kādu "multiple-enclosures" joku un kādu brīdi Feedburner mocijās un nevāca datus. Jebkurā gadījumā - puikām pamērīties šad tad vajag gan. Es gan nemērīšos, jo man nekas liels nav. Es tikai ļoti labi zinu, ka ja ir vēlēšanās, statistiku var uzsist elementāri - vai ar rupju citu lamāšanu/linkošanu vai arī apzināti provocējot citus, lai tie tevi lamā/linko.

Es toties varu apgalvot, ka man ir vislielākais inteliģentu komentētāju skaits/attiecība :) Ha.

Gravatar Kāzu Viesis

2007. gada 9. jūlijā, plkst. 14:35

Kaukāc sviests.

  1. "Lai blogotu neko daudz nevajag". A ko ta' vajag? Ko lai dara cilvis ar absolūti līkām roķelēm, bet pilnu, kliedzienam gatavu dvēseli ? Ir kaut kur pieietams "Blog for Dummies"?
  2. Lai es būtu, man jāmērās. Defoltā. Bet!! Nesaprotu katru trešo vārdu " kļūda ar fīdam ar kaut kādu “multiple-enclosures” joku un kādu brīdi Feedburner mocijās un nevāca datus" ..... WTF ???? Kas tas ir ?
  3. Vai maz vajag trēškārto ... Eju raudāt.

Gravatar 0nkulis

2007. gada 9. jūlijā, plkst. 14:41

Kāzu viesis: varbūt pievienosies un izteiksies saprotamā latviešu valodā?

Gravatar spd

2007. gada 9. jūlijā, plkst. 14:50

11

no savas pieredzes varu teikt, ka wordpress risinājums ir priekš galīgiem čaiņikiem, par kādu es sevi uzskatu i-net tehniskajās lietās. tā kā teksts “Lai blogotu neko daudz nevajag” paliek spēkā, manuprāt.

Gravatar nombre.lv

2007. gada 9. jūlijā, plkst. 15:06

es tikai pa paaris simtiem atpalieku no krizdabza ^_^

Gravatar Kāzu Viesis

2007. gada 9. jūlijā, plkst. 15:34

To Onkulis: Problēma ir: es ar datoru esmu pat ne uz "Jūs", bet uz "Jūsu augstība". Nezinu neko - kas un kā un ar ko ir jādara, lai mana sāpe vai sakāmais taptu citiem pieejams. Ar vārdu NEKO es domāju pilnīgu, absolūtu un nestricināmu NEKo. Iedomājies, ka tu par blogošanu stāsti savai vecvecmāmiņai, kurai TV pults ir tehnikas kalngals. Vai ir pietiekami saprotami ? To Lācz. Sorrijs par Tavas virtuālās telpas pieķēzīšanu.

Gravatar 0nkulis

2007. gada 9. jūlijā, plkst. 15:38

Kāzu viesis: wordrpress.com un blogger.com tagad ir iztulkoti un pieejami skaidrā latviešu valodā, neredzu nekādas problēmas, kas liegtu tos lietot.

Gravatar spd

2007. gada 9. jūlijā, plkst. 15:41

Kāzu Viesis

nu, ja jau tu spēj uzrakstīt WTF un komentāru, tad, manuprāt, tu nemaz tik ļoti uz 'Jūs' neesi ar datoriem ;)

tiešam - pamēģini #16 Onkuļa ieteiktos resursus pastudēt. cilvēks pat ar loģiskās domāšanas niecīgu kripatu noteikti varēs uzsākt savu emuāru - vajag tikai gribēšanu!

Gravatar laacz Autors

2007. gada 9. jūlijā, plkst. 15:42

0nkulis: par "skaidrā latviešu valodā" tu mazliet zagnul :)

Gravatar 0nkulis

2007. gada 9. jūlijā, plkst. 15:46

laacz: nu labi brīžiem rodas vēlme uzlikt atakaļ ENG, bet google savu blogger.com ir lokalizējuši samērā veiksmīgi

Gravatar nombre.lv

2007. gada 9. jūlijā, plkst. 15:51

nu lai saaktu blogot ir jaabuut taadam zinaashanu liimenim kaa cilveekiem, kas lieto draugiem.lv piem :) (so that means, gandriiz visi)

Gravatar Sandy

2007. gada 9. jūlijā, plkst. 22:38

Skaisti:) shada tipa informaacija ir interesanta:)

Gravatar Jeremy

2007. gada 9. jūlijā, plkst. 23:23

Arī es esmu tikai dažus desmitus aiz krizdabz pēc Unique Visitors (2353) šajā periodā, un manam blogam ir necila 3 mēnešu vēsture. Turklāt periodā no 1. - 15. jūnijam man šie rādītāji bija tieši 2x lielāki. Tā kā patiesībā mūsu līderboarda tuvāko galu jebkurš var diez gan ātri aizsniegt.

Gravatar Jeremy

2007. gada 9. jūlijā, plkst. 23:39

LOL, izrādās, ka es jau kopš laika gala esmu šeit ierakstījis nepareizu sava bloga adresi. Šitā augšgalu nekad nenoķert ;)

Gravatar krizdabz

2007. gada 10. jūlijā, plkst. 13:47

Vispār secinu, ka laikam tās 2 nedēļas ir visai pamazs laika posms, lai varētu kaut ko normāli salīdzināt, jo ir pilnīgi mierīgi iespējams izveidot jaunu blogu, uzdrukāt pāris ļoti aktuālus postus (vēlams dirsīgus, lai visi linkotu un dzītu trafiku) un iekļūt nekur.lv/svaigs.lv, kas vēl ienesīs kaudzi apmeklētāju. Tieši tāpēc šāda salīdzināšana tikai pēc apmeklējuma statistikas var norādīt tikai aptuvenus apmeklējuma līmeņus. Jebkurā gadījumā, paldies, Laacz par darbu - interesanti dati un lieliski pamudinoša noskaņa visiem mūsu jaunajiem censoņiem! :)

Gravatar BlackHalt

2007. gada 10. jūlijā, plkst. 13:52

Pieskaitiet vēl vienu klāt, jo man tas sū ir atslēgts ar AdBlock Plus

google-analytics.com */urchin.js

Gravatar Jeremy

2007. gada 10. jūlijā, plkst. 23:05

Jāpiekrīt krizdabz, jo man maija beigās/jūnija sākumā bija pāris posti par p2p nāvi un kādu nedēļu bija pāri pusotrai štukai unikālo apmeklējumu dienā. Šobrīd ir 8x mazāk.

Gravatar Jānis Iesalnieks

2007. gada 12. jūlijā, plkst. 09:40

Jāpiekrīt, ka divu nedēļu kontrollaiks ir pārāk īss periods, lai objektīvi novērtētu popularitāti. Vajadzētu varbūt kādus 3 mēnešus vai vismaz 1. Arī man apmeklējums mēdz būt visai svārstīgs, it sevišķi, ja pēc kārtas tiek publicēti vairāki diskutabli raksti. Savukārt citreiz ir klusais periods (piemēram, nesen tāds bija ap Jāņiem), kad gan pats maz rakstu, gan citi maz lasa.