✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Spēcīgākais DB rīks tiešsaistē

2007. gada 3. oktobrī, 22 komentāri

Un tagad visi tiešsaistes tabulu redaktori iet nokaunēties, jo publikai ir tapis pieejams Zoho DB. Viss. Basta. Finita. Fin. Fantastika sevī ietver ļoti augsta līmeņa importu, atskaišu, grafiku un pivotu (!!!) veidošanu, kā arī mega jaukā iespēja - izmantot SQL (pie kam, tiek atbalstīts ne tikai ANSI, bet arī dažādie dialekti).

Pagaidām Zoho ir vienīgais vērā ņemamais konkurents Googlei, Yahoo! (nesen iegādājās Zimbra), un jaunpienācējam - Adobe (iepirka Virtual Ubiquity).

Pamēģiniet. Lai arī lielākajai daļai varētu pietikt arī ar parastu tabulu redaktoru, kāds ir Gūglei, šis produkts demonstrē platekrāna zobus tiem skeptiķiem, kuri uzskata, ka tiešsaistes ofisa aplikācijas vienmēr būs apdalītas ar iespējām.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar raish

2007. gada 3. oktobrī, plkst. 17:50

Vāks! Labi ka es sēžu. Drīz toč viss kas buus nepieciešams biroja datoram būs interneta pārlūks un kārtīga truba.

Gravatar gusc

2007. gada 3. oktobrī, plkst. 18:46

Spriezhot pec vinju UI - izskatas, ka vinji jau TAGAD gatavojas paardoties Google :) - taa teikt: uztaisam superiigu projektu, taisam lidzigu Googles produktiem, liekam Google pamaniit un gaidam kad nopirks :D

Gravatar morics

2007. gada 3. oktobrī, plkst. 20:13

es labāk negribu piedzīvot brīdi, kad visi izmantos Google vai līdzīgus tiešsaistes softus. Apziņa, ka visi dati atklāti vai slepus bet tiks saglabāti un Viņu serveriem mūžīgai glabāšanai īpašu prieku nerada

Gravatar laacz Autors

2007. gada 3. oktobrī, plkst. 20:15

gusc: nenopriks, jo gūglei ir savs produkts. morics: ātri vien sāksi lietot :)

Gravatar Livingston

2007. gada 3. oktobrī, plkst. 20:40

Ha ha, es jau cerēju, ka varēšu rakstīt CREATE DATABASE LINK secret_link ... USING secret_db; un tik kopēt datus, kopēt datus :)

Kopumā gan izskatās, ka MS Access mierīgi var aizstāt ar šo ...

Gravatar Janekuss

2007. gada 3. oktobrī, plkst. 20:57

Uz Operas neiet. Riebekļi.

Gravatar ...

2007. gada 4. oktobrī, plkst. 09:29

Laacz: video.google.com ari bija tas netrauceja iegadaties youtube

Gravatar ctrnz

2007. gada 4. oktobrī, plkst. 09:55

Rockefellers citas naftas kompānijas arī nepāpirka tamdēļ, ka pašam slikti gāja :D

Gravatar aaxc

2007. gada 4. oktobrī, plkst. 10:04

Nu nez, man miiljaakais DB riiks ir konsole, nekas labaaks par to nav izdomaats.

Gravatar Master

2007. gada 4. oktobrī, plkst. 10:31

piekritu aaxc. jutos droshi un erti. ir vel paris riki ko patik izmantot bet liekas nekad neuzticeshos tiesshaistes rikiem. paranoja? nezinu

Gravatar hu_ha

2007. gada 4. oktobrī, plkst. 10:38

Runājot par paranoju.. Vienīgais veids, kā uzticēties būs stingrs līgums - ja notiek informācijas noplūde vai neatļauta saglabāšana vai neiznīcināšana pēc klienta vēlmes, tad draud milzum milzīgie sodi. Citādākos nosacījumos bizness ar sensitīviem datiem tiešsaistē tur nenonāks..

Gravatar Shadowbird

2007. gada 4. oktobrī, plkst. 10:48

Kaut kā neatradu nedz primary key, nedz auto_increment/sequence ekvivalentu. Grūti uztvert nopietni jebkādu DB[V]S, kas piedāvā pat šo pamata funkcionalitāti...

Gravatar neruup

2007. gada 4. oktobrī, plkst. 11:05

viss jau kruta, tik kas notiks, kad kaads teevocis Fedja kaarteejo reizi paaraks optisko kabeli? Lai nopietni ar shito darbotos, ir jaabuut arii offline variantam.

Gravatar Visi Gudri

2007. gada 4. oktobrī, plkst. 15:19

Pilnīgi piekrītu 8. komentāram.

Gravatar Normunds

2007. gada 4. oktobrī, plkst. 15:33

call me paranoid, bet es neuzticos online bezmaksas servisiem. Un mani pārsteidz tas kā cilvēki, kas mīl virpināt teorijas par lielo brāli, vienā mierā lieto gmailu, inboxu etc :)

Gravatar japets

2007. gada 5. oktobrī, plkst. 08:24

Noskatoties video, radās iespaids, ka ideāli piemērots blogeriem, kas vēlas izveidot kādu, piemēram, chartu un nopublicēt savā blogā. :) Protams, šaubos, vai tuvākajā laikā kāds uzticēs biznesam kritiskus datus šādam tūlim...

Gravatar acid|burn

2007. gada 5. oktobrī, plkst. 09:58

ir zināmi uzņēmumi latvijā, kas šādus servisus izmanto, un nemaksā ne kapeiku par pc supportu un office instalācijām. izmantojami projekti vēl: solbox un daži citi labi dzirdēti vēl ir.

Gravatar Grrr

2007. gada 6. oktobrī, plkst. 23:57

neievēroju nekādas autonumber/sequence tipa fiškas. un arī nekādu iespēju veidot data entry formas. bez tām šis verķis ir tikai tāds mīļa rotaļlieta...

Gravatar $$$

2007. gada 7. oktobrī, plkst. 16:41

aaxc, Master - nejauciet divas dažādas lietas - šīs nav DB arhitektēšanas vai menedžēšanas rīks. Tā galvenā būtība ir ļaut no DB vilkt atskaites cilvēciņiem, kas neko nav dzirdējuši un negrib dzirdēt par SQL, OQL, etc. Un lai šādiiem homo sapiens nevajadzētu algot tādus kā jūs, kas bakstīs konsoli un gudri stāstīs, cik tas viss ir sarežģīti :) labāk sasparojieties un izlieniet no savas konsoles - drīz varat zaudēt darbu.

Principā produkts ir knaps Excelis taču ar DB tiešsaisti, kas attiecībā pret Exceli ir pluss. Dažus labus OpenSource OLAP produktus tiesa nekad nepārspēs taču sava priekšrocība atkal ir tā, ka nav jābūt specifiskai OLAP DB.

Izlasot rakstu un ovācijas biju gan gaidījis ko spēcīgāku. Ne ar ko super-jaunu nepārsteidza...

Cheers!