✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Veģetēšana un izgulētie lauri

2008. gada 21. aprīlī, 93 komentāri

Ziniet, es vakar noķēru nežēlīgu kreņķi. Ne jau tādu emō vai “nepateicīgie kretīni” kreņķi. Nē, mazliet apbižojos, bet lielākoties štukoju par to, kas, kā, kur un kāpēc. Viss, protams, sākās ar Jeremy komentāra pēdējo teikumu:

Un jā, Laacz, tu esi pirmais no tiem, kurš veģetē uz ilgdzīvotāja statusa rēķina. Sākot blogot šodien tevi nelasītu teju neviens.

Uzreizi atruna - par “tevi nelasītu teju neviens” es nepiekritīšu. Lai cik es būtu ieslīdzis paššaustīšanā, tomēr ir kaut kāda iedomība palikusi. Un teju neviens ir stipri mazāks cipars, nekā jauna ononīma bloga potenciālo lasītāju skaits.

Brīdinu, šis būs garš gabals par manu krāniņu, tā mērījumiem un pagarināšanas nepieciešamības pārdomām.

Un grūtākais man bija tas, ka, lai arī šo viedokli dalu ij publiski ij iekšēji, šāds teksts principā ieblieza ne uzacī, bet acī. Te varētu Katrīnai vai Ainai prasīt - čozanah. Bet, šķiet, ka no malas dzirdētais tiešais teksts mazliet sažņaudza rīklīti. Labi, Jeremy teikto bez piepūles pašaizsardzības instinktu vadīts varēju ierindot pie apbižotiem personiskiem (lai arī pamatotiem) uzbraucieniem, bet tam sekoja vēl pārītis.

Tas man lika sākt domāt visādas figņas.

Pirmais bija - da nu jūs visus! Ša ka sākšu anonīmu megablogu, jūs visi man redzēsit! Bet šīs reakcijas acīmredzamā bezjēdzība manim parādījās uzreizi. Neko vairāk kā interesantu eksperimentu tas neradītu. Man nebūtu nekas pret paprovēt pašam, taču, diemžēl, es sapratu, ka man tam pavisam vienkārši nebūs laika. Lai iesāktu blogu, lai to raskruķītu, it sevišķi, ja tas ir paralēls esošajam, prasa daudz laika. Papildus tam, mēģinājums pierādīt sava senilā krāna garumu rezultētos samākslotā tendencē rakstīt saturīgi, gramatiski pareizi, apzināti populāri. Es drīzāk esmu tāds, kāds esmu. Un tāds esmu te.

Taču tad sākās (manuprāt) racionālas domiņas. Pirmām kārtām ķēros pie statistikas, domādams, ka, iespējams, neesmu pamanījis katastrofālas pārmaiņas savas lapas apmeklējumā. Galu galā, statistika ir tas indikators, kas uzrāda - kas notiek. Vienīgais pieejamais indikators, patiesībā.

Google Analytics - statistika līdz šaidienai

Apmeklētāju skaits drastiski nav mainījies. Jā, tas ir samazinājies, bet tai pat laikā ir audzis RSS abonentu skaits. Ne aritmētiski papildinot apmeklētājus, protams. Nepilna pusotra gada laikā kritums ir no ~13 tūkstošiem uz ~10. Tie, ja nemaldos, ir ~25%. Diezgan daudz. Taču, atkal atruna, - septembris un decembris bija dikti labi. Un, galu galā, neko sevišķi kvalitatīvāku es neesmu rakstījis. Kā reizi pēdīgajā laikā esmu palaidies slinkumā. Ne bez pamata, bet tomēr - kuru tas interesē, vai ne?

Paprovēju salīdzināt pa mēnešiem. Manā rīcībā ir statistika no 2007. gada 3. janvāra līdz šai baltai dienai. Līdz ar to, varēju salīdzināt pagājušā gada pirmos četrus mēnešus ar šā gada pirmajiem četriem, ņemot vērā to, ka janvāris jāskaita no ceturtā datuma, februārī šogad bija par vienu dienu vairāk, bet aprīlis jāņem vērā līdz 20. datumam, ieskaitot.

Te nu aizdomājos. Visas plūdenās un līdzenās izmaiņas, kuras skatāmas ir gada griezumā, šādi salīdzinot parādās pavisam citā gaismā. Un tiešām. Ja šī gada janvāris vēl bija salīdzinoši veiksmīgs (apmeklējumā bija pat kāpums), tad tālāk jau viss ir slikti. Katrs šī gada mēnesis ir sliktāks par iepriekšējo.

Indikācijas ir elementāras. Apmeklētāju skaita kritums pašlaik ir 13% (apmeklējumu - 24%) ar tendenci kāpt (kāpj kritums, ne apmeklējums). Tas, cik atnācēji vienas vizītes laikā apskata lapas arī krītās. 10-20% ik mēnesi.

Palielinās arī to apmeklētāju skaits, kuri apskatās vienu lapu un viss. Ja neskaita meklētājus, tad tas var būt arīdzan saistīts ar RSS lasītāju skaita neizbēgamo palielināšanos (tas ir vienīgais mierinājums:).

Protams, arī tas, cik daudz laika cilvēki pavada manā lapā, krītās. Ja aizgājušā gada sākumā tas bija līdz divarpus minūtēm (mēneša vidējais), tad tagad šis laiks ir no pusotras līdz divām minūtēm. 30 sekundes ir ļoti no svara.

Nu, un palielinās pirmreizējo apmeklētāju skaits. Tas nozīmē, ka samazinās pastāvīgo cipari. Iespējams, ka kāds cits manā vietā priecātos - no meklētājiem pie manis ierodās vairāk puse apmeklētāju. Diemžēl, nav laika izpētīt sīkāk, vai šis cipars mainās absolūtos skaitļos.

Tas viss lika man atdzist. Sāku štukot - wussup, lad.

Vai mani tas uztrauc? Vai mani uztrauc apmeklējuma kritums? Nē. Tā bija pirmā atbilde. Bet tad izdomāju elementāru testu. Vai mani uztrauktu tas, ja ik dienu manu lapu pusotra/divu tūkstošu vietā sāktu apmeklēt trīs simti septiņdesmit astoņi cilvēki. O jā, pielece man. Divkosīgi jāatzīst, ka tomēr uztrauc. Bet ne tik ļoti, lai tagad ņemtu bezalgas atvaļinājumu un ik dienu veltītu sevis izpētei, bloga uzlabošanai un motivācijas meklēšanai.

Vairākkārtīgi esmu teicis, ka mana lapa (pat ne blogs, bet esamība tīklā) ir neatņemama manas dzīves sastāvdaļa. Mana tīkla personība, pie kam, ne pārāk atšķirās no tā, kāds esmu patiesībā. Varbūt izteiksmes veids liek domāt mazliet savādāk, taču, ja saliek pareizās intonācijas un uzsvarus, viss ir tieši tā, kā patiesībā. Un, lūk, te nu ir tā sāls - ja man kāds pasaka, ka blogs ir kļuvis neinteresants un ne tik lasāms/skatāms, es to projicēju uz savu prezenci reālajā dzīvē. Un tieši tur arī tas lielais aizvainojums rodās - principā es blogu uztveru nevis kā mēģinājumu rakstīt, bet gan kā daļu sevis. Un līdz ar to jebkurus pārmetumus par blogu es uztveru dikti dikti personistiski. Tur tas kreņķis rodās...

Labprāt piespiestu sevi rakstīt biežāk, vairāk, interesantāk, taču tas nebūt nebūs pareizais virziens. Ar šādu mākslīgu motivāciju tikai sabeigšu to, kas ir.

Ja man apmeklētājs paziņo, ka lasa mani tikai inerces dēļ, es viņam neticu. Variet mani saukt par iedomīgu, bet uzskatu - ja kādam nepatiks tas, ko rakstu, viņš mani nelasīs. Ja lasa, tas nozīmē, ka kaut ko viņam vajag :) It sevišķi, ja viņš nevis klusi ritina manu RSS, bet ierodās lapā un skaļi par šo faktu paziņo.

Savukārt, faktu, ka viss ir sliktāk, nevar noliegt. Tā ir. To pierāda sausie statistikas cipari. Varbūt nav tik slikti, lai lasītāji bēgtu kur nu kurais, bet nav vairs tik inčīgi. Labi, to es pieņemu par zināmu.

Palasījos aizgājušā gada ierakstus, un atkal iegrimu pārdomās. Ir iestājies kaut kāds apsīkums. Vieglāk ir pārpublicēt saites uz citur uzrakto, nekā drukāt pašam. Un tad nu, lāci, vai jauns dizains kaut ko mainīs? Labi, ar dizaina maiņu nāks arī formāta maiņa. Bet vai arī tas ko ietekmēs tai virzienā, kurā tu vēlies?

Viss, ko sapratu, - bija jāuzraksta murgposts ar nestrukturētām pārdomām un konstrukcijām no sērijas “jā, bet nē”. Lai izdzēstu to bērnišķīgo aizvainojumu un sāktu domāt - vai vispār kaut ko darīt, ko tieši, kāpēc, kad un kā.

Jā, paldies tiem, kas atļāvās šo visu pateikt. Atzīšu, ka man nepazīstamu cilvēku komentāri ar šādu saturu absolūti nekādi mani neietekmē, taču, ja cilvēku zinu kaut virtuāli, pie šāda komentāra gribot negribot jāapstāja sun jāpadomā. Tieši ar to arī tagad nodarbojos brīvos brīžos - savas virtuālās prezences apdomāšanu un potenciālu sakārtošanu.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Dzhonijs

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 16:34

Pirmkārt es arī lasu Tevi inerces pēc, jo kaut kas taču ir jālasa Latvijas internetā :). Grūti pat pateikt kāpēc agrāk lasīju laacz.lv, laikam jau tāpēc ka vairāk bija postu par web developingu un tā kā tas mani interesē tad bija interesanti palasīties.

Otrkārt, uzskatu ka labu "pārstāvniecību internetā" var rakstīt tikai tad kad raksta priekš sevis un no sirds :). Tad tam ir vērtība un tad tam ir dvēsele un unikālisms :). Galu galā - vai nav vienalga cik daudz Tevi lasa :).

Gravatar black

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 16:44

Negribu nevienu noriet (pašam blogošana apnika 2 nedēļas pēc sākšanas), bet šī gada interesantākais raksts laacz.lv noteikti ir fotogrāfija par "sagurušo pīli". Kādreiz bija kaut kas interesantāks, piemēram, stāsts, kā Lācim gāja ar ZCE eksāmenu, vai tie paši krikumi par MySQL optimizāciju. Kaut kā pēdējā laikā tādi krabjiem līdzīgi vieglas izklaides rakstiņi. Nekā jauna, nekā analītiska, nekā tehniska. (Vēlreiz, tas viss nebija domāts kā noriešana vai žēlabas)

Gravatar oollee

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 16:45

Sorry, bet piekrītu Jeremy. :|

Patiesībā es te ienāku inerces pēc. Dažreiz ir ko izlasīt, bet parasti tas beidzas ar to nekur.lv linku augstāk, jo man slinkums viņu ielikt bookmarkos. Tātad es šo vietni vairāk izmantoju, kā bookmarku uz nekur.lv

Neesmu īpaši piedomājis, kas tieši nav kā vajag šeit, bet kaut kas vairs nav tā kā vajag. Un šis raksts bija.. labāk neizteikšos.

Sorry, nekā personīga. :)

Gravatar uldis

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 16:47

Es gan lasu kamēr vien cerēšu lasīšu, jo viereiz tev bija nopublicēta plika meitene ar latvijas kartes tetovējumu vai kaut kā tā, kopš tā laika ceru sagaidīt ko līdzīgu - skiatu un patriotisku :) Labāk būtu ja tu nedzīvotu Jelgavā un nestāstītu par šo nožēlojamo šaseju un ceļu no mājāms uz darbu, bet vismaz Ogres virzienu, jo tad man būtu arī savs viedoklis, bet var jau palasīt arī vēstis no ārvalstīm Bērni - iespējams, ka mums bērni tā arī nekad nebūs vienā vecumā, tēpēc viss ko iegumu par bērnudārzu, tērpu dabūšanu un bērnu izrādēm tāpat man nenoderēs Programmēšānā gan neko neparotu, tāpēc to izlaidu gan sen gan arī nesen. Kas palika? iespēja ierakstīt kādu rupju komantāru par valdību un pensiju istsēmas nenovēršamību - maz bet pietiek :)

Gravatar oollee

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 16:53

Vēl gribēju piebilst, ka mani kaitina tie posti, kuros tu liec linkus uz flash spēlītēm. Manuprāt, tas ir lēti un ir pielīdzināms tai "krabju slimībai". Maksimu arī pārtaucu lasīt, jo man pieriebās tās plikās meitenes. Ja nav ko raksīt, tad labāk paklusēt, nevis vākt sev apmeklētājus ar tik lētām metodēm.

Gravatar Normunds

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 16:59

Es zinu kas par vainu - tu un tava auditorija aug. šajā vietnē nenāk puņķaini p0k3, kuru dzīves virsuzdevums ir iespraust kewl, shitas kachaaa, jo viņi vienkārši nemāk lasīt neko kas ir vairāk par trīs rindām un kur teikumā ir vairāk par četriem vārdiem, daudzi lasītāji ir iegājuši darbos un vairs nav laika lasīt. Tu pats arī esi audzis, gramatika ir kļuvusi labāka, izteiksmes vaids nobriedušāks. imo par auditoriju nav ko sūroties, tā te ir laba. Jāsūrojas ir par ierakstu maz-esamību, tas ir tas, kas liek aizmirst par laacz.lv eksistenci.

Es pats skipoju visus ierakstus, kas attiecas uz mysql optimizācijām, php u.c tehnisku staffu. Es no tā neko nesaprotu, tapēc interese ir minimāla.

Gravatar Ivars Indriks

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 17:05

Jāatzīst, ka es arī esmu manījis šeit pagrimumu, bet iegriežos šeit tik un tā ar domu, "ja nu šoreiz būs kaut kas labs, un es to palaidīšu garām...."

Gravatar Kakjis

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 17:09

mndē... bez maz jāpiekrīt Jeremy. Es vairāk saskatu izmaiņas tajā, ka Laacz ir palicis pieaugušāks - agrāk bij vairāk kreatīva, vairāk uzdrīkstēšanās vairāk hormonu, vairāk sāpes. Tagad viņš ir ar sevi apmierināts, darbs ir, sīcis aug griezdamies - pilnīgi snobiska vidusslāņa letiņa, kuram ir sieva un vismaz 1 bērns, dzīve... kas atspoguļojas arī blogā. ;)

Gravatar Endijs Lisovskis

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 17:16

+1 par ierakstu. Lasīju un likās, ka uzrakstīts no sirds un stipri piedomājot pie tā ko raksta. Sakarīgs un loģisks domu gājiens.

Par sevi varu teikt, ka laacz.lv lasu RSS un apmeklēju reti. Bet tā es daru ar visiem blogiem. Tā ka manas IP retā parādīšanās statistikā nav saistīta ar to ka neinteresē, bet ar lasīšanas paradumu. Bet apskatoties ko raksti ... jā - flash spēļu ierakstus nelasu pat ne drusku, bet ja ir kaut kas no IT, Jelgava-Rīga, Amanda - tad lasu gan. Nav jau jābūt baigajam sausiņam un jāraksta tikai par tīru IT - family and stuff ir ikviena dzīves normāla sastāvdaļa un par to ir interesanti palasīt.

Interesanti vai Coolynx arī varētu uz sevi paskatīties tik pat kritiski kā laacz, jo esmu pārliecināts, ka daudzi par pods.lv varētu pateikt to pašu, ko Jeremy pateica, par laacz.lv

Gravatar kyle jack

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 17:18

ja jau, tad jau? jānomētā ar akmeņiem līdz galam? ne? cūkas jūs visi esat, godājamie tiesneši.

Gravatar JustMe

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 17:22

jā, ienācu arī - skaļi paziņot, ka lasu RSSā :)

Gravatar Bytec

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 17:49

Diemžēl arī es piekrītu viedoklim par sēdēšanu uz veciem lauriem. Piekrītu arī oollee viedoklim. :(

Gravatar archix

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 17:57

Es patiesībā šeit iegriežos tikai retajās reizēs, kad savā RSS barotnē redzu rakstu par PHP, MySQL vai līdzīgām tēmām. Visi pārējie raksti tādi, kā teica oollee, krabiski.

Gravatar asmo

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 18:03

Es šo blogu lasu jau no 2003. gada un cītīgi to apmeklēju katru dienu, nevis aiz ineces bet aiz intereses. RSS neatzīstu, tā tāda bezpersoniska lieta. No worries, ir tāds teiciens par suņiem un karavānām.

Gravatar Antons

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 18:05

ja godīgi jāsaka es galīg nesaprotu par ko ir kreņķis ? - varbūtīņās esmu pilnīgs daunis vai kaukā tā ..... Manā uztverē BLOGS=atvērtā dienasgrāmata kuru tu raksti pirmām kārtām pats priekš sevis - savas šā brīža sajūtas tu - iespējams vēles ar ko labu,sliktu padalīties ar citiem..... Šādā kontekstā man būtu pilnīgi pie kājas vai manu blogu apmeklē 13k, 10k, 100 vai tikai 5 cilvēki ..... tu to raksti sev

uzklabinot www.laacz.lv es nekad neesmu šeit gaidījis kautkādus uber tehnoloģiskos rakstus vai ko tamlīdzīgu - tam ir miljards citu nopietnu un nenopietnu lapu kur paskatīt - tas kas piesaista laacz.lv ir tas ka laacz raksta par lietām kas vairāk vai mazāk sasitās ar viņu pašu - pofik lai arī citreiz tas ir man nesaprotamas lietas par SQL or whatever kas tas ir , plika meiten ar LV karogu, raksti par meitiņu kas aug ...... tas ir laacz.lv .... spēlītes - tās lāc nav speciāli meklējis kautkur internetā lai tagad jums puņķu tapas liktu tās spēlēt - tās ir tās ko laacz.lv pats tiko spēlēja un atzinis par labu esam - so atkal daļa no laacz .....

esmu runaajis

Gravatar tamster

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 18:11

Lāci lasu jau pamatīgu laiku un tiešām - pēdējos gados saturs šķiet neinteresants (ar ļoti, ļoti retiem izņēmumiem). Kad parādās jauni ieraksti, RSS lasītājā uz tiem spiežu inerces vai, nezinu.. pienākuma sajūtas vadīts. Agrāk vēl bija interesanti apskatīt kādas jaunas fīčas piekodētas SPP, bet tagad.. ko nu tur.. ekh. P.S. Arī nemīlu flash-spēlīgos saišierakstus.

Gravatar Jeremy

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 18:32

Respect par šo garo iztirzājumu. Negribēju jau tik sāpīgi uz ķepas uzmīt, bet, kā rāda komentāri pie šī raksta, fakta konstatācija bija visnotaļ pamatota. Ar "teju neviens" gan es vairāk domāju nevis absolūtās nulles apmeklējumā, bet gan to, ka šāda satura blogs, kāds laacz el vē ir pēdējā gada laikā, noteikti nebūtu spējīgs atrasties nekur tuvu tai vietai topos/reitingos, kur tas atrodas savas ilgmūžības dēļ. Un no augšas skatoties jau ir viegli teikt, ehh, ko jūs tur cepaties par to, ka jēdzīgas lietas neviens nelasa - redz, mani lasa ka maz nelikās. Viss ir relatīvs.

Gravatar Md

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 18:35

Atputies aizbrauc kada cļojuma, vairak pavadi laiku ar ģiemeni, tad ari krenķi paries.

Gravatar ish

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 18:42

pret šo blogu man vismaz ir lielāka cieņa nekā pret onku, krišu vai kūlinku :)

un tas ir daudz

Gravatar Grrr

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 18:43

Par to, vai te iegriežas cilvēki, kuriem tavs blogs interesē. It kā - protams, ka tie ir tieši tie cilvēki. Taču īstenībā domājams būs daudz iemeslu, kāpēc katrs konkrēts cilvēks te lasa. Vienīgais veids kā to uzzināt, ja nu tas interesē, ir uztaisīt pollu. Jo nav jau nekāda veida, kā izštukot, vai tavu lapu no rīta atver ar sajūsmas pilnu gandarījumu, vai "garāmejot" - sak, "что это лацис опять написал". Savādāk sanāk tev pretmeti: vai nu "interesē", vai "nepatīk", bet pa vidu vēl ir daudz pelēkā.

Es personiski esmu pielicis šo blogu savā google readerī tāpēc, ka atceros, ka te pa retam mēdza parādīties kas tāds, par ko ir vērts palasīt vai pastrīdēties (jo nereti tev nepiekrītu). Sen gan te nav bijis nekas diskutējams , so, tiešām sanāk lasīt inerces pēc -- pa daļai pat vienkārši ieliekot "mark all read".

Domāju, pats sev tu varētu droši vien piemērot to, ko rakstīji par džeremiju. Ja ir ko rakstīt un par ko -- raksti, gan jau tevi lasīs. Ja raksti "by the way" - arī nav taču problēma -- tad tā ir vairāk tava piezīmju grāmatiņa, vai ne?

Gravatar eeee

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 18:59

Man liekas, ka viena no tavām kļūdām ir apspriest un analizēt citus blogus un citu blogošanas paradumus savā blogā. Kaut kā man liekas, ka tas nav korekti un nerada baudāmu saturu.

Starp citu šādu tendenci esmu pēdējā laikā pamanījus daudzos LV blogos. nu kaut kā stulbi tas liekas.

Ir citas lietas par kurām rakstīt un kuras tev padodās labāk.

Es domāju, ka uzrakstīt šo rakstu bija pareizi no tevis, bet publicēt nē.

Gravatar Antons XIV

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 19:03

"Es drīzāk esmu tāds, kāds esmu. Un tāds esmu te." - malacis, jauki :)! Tiem lielajiem pukstētājiem mutes aizbāzt!

Gravatar wraith

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 19:05

Neesmu baigais blogu lasītājs (un rakstītājs ne tik), bet no manu "vakarā ātri apskatāmo" bookmarku saraksta laacz ir izņemts jau krietnu brīdi atpakaļ - vienkārši te nav nekā, kas mani ieinteresētu - "Vēl, vēl, vēl spēlītes" var atrast daudz kur citur un atbilstoši savai gaumei un teksti stilā "Izrādījās, ka mani pa kluso ir pierakstījuši pie friziera" man, atvainojiet, ir vienkārši pie dir*.*s Jāatzīst gan, ka pa retam parādās kaut kas, kas mani interesē, bet parasti saites uz tādiem ierakstiem atrodu citos blogos, jo šeit tās vienkārši noslīkst pārspriedumos par laacz MP3 kolekcijas kvalitāti un citām augstām lietām. Vienkārši izsakoties, lietderības koeficients <30%, līdz ar to lasīšanai nav vērts tērēt laiku.

Gravatar wiii

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 19:34

man patīk ka tu, laacz, raksti par jaunajām lietām. like - tu lasi daudz blogus un ja parādās kaut kas interesants tad uzraksti par to šeit. un vēl man patīk visādi viedokļi par biļešu pirkšanu internetā un tādas lietas! nav jau daudzi kas tā rakstītu. un pat ja ir tad es tāpat viņus nemeklēšu jo savā ziņā jeremy ir taisnība un ieradumam ir liels spēks :P

Gravatar *

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 19:37

Zini, bet pārskatot tavus arhīvus, man domāt, ka šobrīd, lai arī retāki, bet ieraksti ir saturiski labāki (lasīt - saistošāki), vismaz uz slikto pusi nu nav nekas mainījies. Lasu, jo interesē un, stc, nteresē vairāk nekā šī brīža top blogeri. Jo šķiet, ka vairāk raksti sev, nevis citādu mērķu vadīts (kas nebūt nav slikti gan). Cita lieta, ka blogu tagad daudz un salīdzināt tak cilvēkiem gribas, un tad tās jokainās pretenzijas rodas. Bet tā varbūt kādu nopērt vajadzētu - no malas izskatās, ka, vot, raksta viens cilvēciņš mierīgi savu blogu, neuzmācas ar komentāru gūzmu kaimiņu blogos, a tiem citiem anyway garlaicīgi un tad vajag bārstīt pretenzijas visos iespējamajos virzienos. Bet tak ir labi. Nudien.

Gravatar VisiDati.lv

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 19:45

Pastāvēs, kas mainīsies! :) Raksti sev un viss būs labi.

Smieklīgi cik daudz komentētāji raksta, ka viņi Tevi vairs nelasa. Tad kā viņi varēja ierakstīt? :)

Jeremy un citi, tak vienkārši skauž, ka nespēj uzvilkt tikpat lielu apmeklējumu. Jau gadu raksta, bet apmeklējums mērens. Vieglāk taču ir padoties un nolikt blogošanu, nekā turpināt darboties.

Gravatar Oj.Ka.

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 19:46

man vienmēr ir paticis lasīt palagus, jo tajos, pārsvarā, parādās arī patiesās cilvēka emocijas un pārdomas. Godīgi sakot, laacz.lv ir pēdējā laikā palicis interesantāks un personīgāks. Ir pazudis otrā plānā tas tech virziens (mega populārais), par to arī prieks.

p.s. lapu pārsvarā neapmeklēju, jo barojos no feeda.

Gravatar simbel

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 19:49

Ja tā padomā, es arī laikam lasu inerces dēļ, lai gan no otras puses - ir 'ūberblogeri', kurus no sava rss izmetu tāpēc, ka noriebās saturs. Tu nenoriebies, pat aptuveni ne - redz, ja būtu izmetusi daudzo flash-spēlīšu dēļ (kuras tač var vienkārši ignorēt), tagad neizlasītu patiešām labu, argumentētu un interesantu rakstu ar personīgā viedokļa un pat sāpes elementiem :) <i>"You can"</i>.

Gravatar TrZ

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 20:13

Da nu. Imho uz RSS var krietnu krituma daļu norakstīt un arī daļu no apmeklējuma laika krituma, jo imho caur RSS rīderi raksti tiek "lasīti ātrāk" jeb lasītājs pie tiem mazāk uzkavējas; arī citur no RSS neaiziesi un komentēt slinkums, jo tad jāver lapa atsevišķi vaļā. Tā kā domāju, ka daļa no krituma ir visnotaļ tehnoloģisku faktoru izraisīta. Un vispār, imho iesaistīties "blogeru karos" par "a es krutāks, a tevi neviens nelasa!" nerūlz :) Kā cilvēks, kurš neuzticas reklāmistiem vispār, es pat teiktu, ka esi padevies uz provokāciju ;) Tā kā neķer kreņķi, raksti tālāk, sanāk labi. Galu galā, Tu to priekš sevis dari, nevis naudas dēļ vai tml :)

Gravatar Jeremy

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 20:16

Nu, ja Laacz tagad izlemtu mest blogošanai mieru, es to tiešām nevilcinātos izmantot kāda jauna bloga reklāmai :D

Gravatar deni2s

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 20:47

Kaut arī blogs man nepatīk (esmu jau par to rakstījis, esmu vairāk tech cilvēks iekš IT, tapēc agrāk raksti vairāk interesēja), pats laacz man liekas viens no sakarīgākajiem LV bloguārijā, kurš ne tikai kko raksta, bet arī veido labus projektus, bez liekām ambīcijām (tas pats nekur.lv).

Un par to statistiku, salīdzinot divus gadus, neķer kreņķi. Paskaties februāra gemius statistiku - praktiski visiem apmeklētāji aizgāja mīnusā. Pieļauju, ka tas ir ļoti saistīts ar laikapstākļiem - nevis apmeklētāji atrod citas interesantākas lapas, bet gan vairāk laika pavada offline.

Gravatar krievs

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 20:51

Lai arī esmu klusējošais lasītājs, atļaušos ieblīvēties.

Darba dienās esmu aizņemts. Un brīvākā brīdī apskrienot pārīti blogu, meklēju veidu atrauties no darbiem. Protams ienīstu laacz par flash spēlītēm (esmu zaudējis ne mazums laika, bet gaume tev laba) Pilnīgi un nemaz nesaista raksti par kaut kur padzirdētiem jaunumiem vai php un sql. Īsāk sakot - laacz manā vietā parokas apkārt un uzkonspektē - lasu tieši tavas domas un tavu viedokli par lietām. Gan par meitiņu gan teātriem.

Jeremy: tavi tulkojumi bija labi. Nopriecājos, kad izmeti, ka jātaisa jauns blogs. Turpini rakstīt bez lielībām par jauniem kompjiem, pokeriem un amatieriem. Lielīties visi prot..

Gravatar mārtiņč

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 21:03

Lāci lasu jau vairākus gadus, 90% rakstu esmu lasījis un ir paticis, tāpēc regulāri šeit atkal iekāpju, pat vairākas reizes dienā.

Patīk pārdomas par dzīvi, smieklīgās bildītes, kuras agrāk ļoti bieži parādījās + jociņi un, protams, pārējais saistošais Lāča dzīvē. Jāsaka, ka labāku blogu lasījis neesmu un šaubos, vai kādreiz lasīšu.

Bet viens ieteikums, mazāk slinkot :)

Gravatar PanZero

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 21:16

Es tevi lasu inerces dēļ. Kāpēc vēl lasu? Tāpēc ka ik pa laikam uzpeld kvalitatīvi posti, bet tiem ir tendence sarukt...

Gravatar Patriots

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 21:26

esmu no tās tautas daļas, kas IT lietas ne īpaši saprot, kur nu vēl tik sīki kā te ik pa laikam parādās kāds raksts, bet laacz spēj piesaistīt arī mani un tas ir viņa personībā un viedklī, arī man tas bieži nesakrīt ar viņa teikto, bet tas jau nepadara viņa viedokli par sliktu un tieši otrādi uzzini, ko jaunu, kā citi domā par dažādām tēmām. Un tādā veidā tu intelektuāli audz.

p.s. neķer kreņķi, arī es vairāk lasu RSS fīderī, bet runājot par tiem nolicējiem - vienkārši publika ir izaugusi un prasa ļoti kvalitatīvu saturum, lai gan ir daļa, kam vienkārši patīk piesieties tā procesa pēc... katrā gadījumā tā izaugusī publika ne tajā dārziņā meklē nezāles ;)

Gravatar Sc

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 21:28

Es ieklīdu te senos laikos, kad caur meklētāju atradu translita konvertoru. Tad man to savajadzējās vēl un tad vēlreiz, līdz sāku pievērst uzmanību, ko tad Tu raksti. Sākuma motivācija lasīšanai bija viena un diezgan nožēlojama - es arī gribēju lasīt kādu blogu... Tā nu lasu līdz šim brīdim, bet motivācija ir mainījusies. Jāatzīst, ir sava daļa inerces. Kad kādu nedēļu, divas neesmu te bijusi, tad nudien ir tā - a bet ko laacz pa šito laiku sarakstījis? Un tad atklāju kko sev sirdij tīkamu. Lielākoties ienāku vismaz reizi dienā, divās. Kas man te patīk? Pats labākais tieši man ir Tava valoda. Nē, tiešām, dažādi Tavi personīgie izteicieni, vārdi, ērmīgi neoloģismi - tas viss mani piesaista ļoti. Otrais - personiskums. Nekad neesmu lasījusi rakstus par IT tematiku (izņemot reizes, kad sajūtos gana kruta, lai iedomātus - a moš es kko sapratīšu), bet pārējais - tas man patīk noteikti, jo tieši Tu un Tava personība, un iespēja redzēt kādu citu atklātu cilvēka iekšējo un ārējo izpaušanos, jā, tas ir tas, kas man patīk. Trešais - jauna informācija ir un paliek jauna un noderīga informācija, lai nu kāda tā būtu. Pats esi teicis, ka skaits nav noteicošais. Protams, statistika.. Mjā. Lai nu kā tur arī būtu, Tu man patīc. ;)

Gravatar Cone

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 21:33

Nevainojies, bet uz šo ierakstu nonācu no nekur.lv, vairs ne caur google readeri. Jeremy pateica skarbi, bet, zināmā mērā, patiesi.

Gravatar cyxob

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 21:49

visi tādi drūmi. teikšu īsi: "Аффтар, пеши исчо!!!" a tie gnīdas un skaudēji paši - КГ АМ!

Gravatar Taustiņklabeklis

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 22:11

Jūs tie, kas saka, ka lasat laacz.lv inerces pēc - komentējat arī inerces pēc? :)

Gravatar lapsa

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 22:51

Šis ir viens no taviem megarakstiem, kas izsauc lielu lasītāju aktivitāti. Šitie man patīk. Bet būtībā tiešām nav par ko ķert kreņķi. Viss mainās, un tu, lāci, arī. Kā te jau rakstīja, tev tagad ir citas lietas darāmas - kat vai tā pati meitas audzināšana, kas, nešaubos, paņem daudz spēka. Lapā iegriežos, lai izlasītu to individuālo redzējumu, valoda un izteicieni tiešām ir interesanti, un tas nereti ir tas, kas baigi aizķer. Pie tam lapā nejūt neko mākslīgu, var just, ka viss ir no sirds. Te nu akmens ir dažu ūberblogu dārziņā, jo to lasīšanas laikā klast rīkle, un var just, ka visa to būtība ir statistikas kačāšana. Piedodiet, bet gribi negribi jāpiemin onka. Šeit turpretī ir sulīgāk. Nobeigumā - raksti tad, kad gribās, un lasītāji būs pateicīgi.

Gravatar mekto

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 22:53

Un lai sakas blogeru kari :D ok tas taa... Bet pagrimums ir jutams, ja agrak nacu IZLASIT ko vertigu, tad tagad tikai MEKLET ko tadu. Un tagad dzeremy ... var justies kruti, jo redz uzbrauca lacitim, BET kapec Jeremy klapeja ciet savu lapeli, atvainojos dienasgramatu ;), ja jau vins tagad lielas, ka vinam apmeklejumu bija ui cik uziet! Un nevaig pasiem sev melot, es domaju blogeriem, sakot, ka rakstam tikai sava prieka pec un apmeklejumiem un cilvekiem, kas lasa nav nekadas nozimes... Uuja UUja! Vai tad tapec neraksta, lai kads to dzirdetu un vel labak piekristu uzrakstitajam. Ja tik loti neinteresetu tas apmeklejumu skaits, kapec tad nerakstam uz baltas lapas un neslepjam zem gultas, gribam tacu lai kads sadzird? ...

Un tev laacz - sanemies sapurinies un atceries, ka izdzivos tas kurs parmainisies :) veiksmi

Gravatar Arturs Mednis

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 23:20

Komentaaru skaits pie shii raksta un citiem arii ir daudz ko veerts, un tas runaa pats par sevi. Tachu neba skaits ir svariigs - tie ir arii biezhaak sakariigi kaa dazhaa citaa blogaa. Un veel citos nav neviena, bet, kaa teicu, skaitam var nebuut arii liela noziime. Man shis raksts patika, tikai statistiku publiceet varbuut bija lieki...

Gravatar Benvenuto

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 23:25

Pēdējais laiks slēgt savu lapu, laacz. Visiem tagad patīk Artūrs Mednis un virālais mārketings. Tu esi oldskūl. Tu esi kalkulators, Mednis ir Apple iMac.

Gravatar Reinis

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 23:40

Pāris reizes esmu komentējjis blogus. Diezgan esmu visko lasījis netā, tai skaitā lāci. Pēc būtības cenšos būt uzņēmējs ar pārliecību par tigzinību uz noieta veicināšanu. Pēc šī ievada: šis ir īstais laiks lāci, lai kaltu dzelzi kamēr karsta. Baigi labā reklāma. Diez vai tu to tā esi domājis, bet man patīk kā tu neraksti nevienu atbildi uz šiem pārsvarā uzdirso*ajiem komentiem:)

Gravatar ulzha

2008. gada 21. aprīlī, plkst. 23:57

Vajag uzrakstīt kko no sērijas "XML pīrsings", un būs atkal statistika augšā :)

Piekrītu tiem, kas minēja gaumi, attieksmi, un tiem, kas minēja provokāciju; "kā būtu, ja būtu" uztvēru kā citiem vārdiem pateiktu par "kolekcionēt regulāro apmeklētāju bāzi".

Gravatar uldis

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 00:07

comoon - Tu neesi nevienam neko apsolījis, lai tagad teiktu, ka nepildi savu solījumu. Cilvēkiem, ja jau Tu salīdzini blogu ar sevi, gadās dažādi posmi dzīvē. Draugus tāpēc vien nepamet :)

Gravatar laacz Autors

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 00:19

Deni2s: bet ir arī variants, ka gemius statistika aizgāja mīnusos tāpēc, ka februāris ir īsais mēnesis :>

Gravatar goldy

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 00:32

Lasu, jo šeit vismaz nav par santīmp... (čakarēšanu) un pārējām tik stulbi populārajām tēmām .lv blogru vidū. Stulbi ir rakstīt par to, ka uz darbu braucot bij jāiztērē 40 nevis 20 santīmi, jo kāds maita atobraucējs ieskrambāja tramvaju un nācās pārsēsties, bet ieraksts par frizieri drīzāk ierindojas emociju izspaumē, kur pārējie izmanto "ko dari lv"

laazc lasu, jo kaut kad sen stradājām kopā, savādāk gan jau nelasītu, bet tas šajā gadījumā nav kritērijs.

Gravatar Vilx-

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 00:51

Dikti daudz komentāru, tāpēc tos visus nelasīšu. Ceru tikai, ka laacz izlasīs manējo. :)

Es saku - apdomā vienu lietu, laacz - vai Tu raksti priekš sevis, vai priekš citiem. Jo, ja Tu raksti priekš sevis (kā man šķiet arī ir), tad visa statistika var iet ieskrieties, un tai nav nozīmes. Nav svarīgi kas un cik lasa Tavu blogu. Svarīgi ir tas, cik labi Tu pats jūties tajā rakstot. Būtiska ir rakstīšana, nevis lasīšana.

Un, manuprāt, Tu esi uz pareizā ceļa, savu blogu rakstot "iz sirds" un padarot to par savas personības virtuālo turpinājumu. Tāda jau arī ir bloga ideja - tā ir <b>Tava</b> dienasgrāmata, kurā Tu raksti par sev svarīgām lietām.

Vienmēr atradīsies kāds, kurš gribēs uzkakāt. Ekstrēmā formā to var redzēt TVnet un Delfu komentāros, bet populārā formā - presē. Jo lielāks cilvēks, jo vairāk viņu aprunā. Varbūt pat tas ir savā ziņā pozitīvs mērs - cik daudz par Tevi runā citi. Galu galā - ja Tavs blogs būtu tik sūdīgs, tad jau par Tevi vispār nerunātu, ne? ;)

Gravatar mono

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 01:15

Eh, laikam mani uzskati atšķiras no citiem :)

Cik es esmu sevī pārliecināts, tad blogs ir dienasgrāmata, un man patīk viss ko laacz ieraksta no savas dzīves, kā arī visas tradīcījas :) (rakstāmgalda kārtība :), meitas bildes, atklāsmes un protesti utt.) tas ir takā realitātes šovs ar cenzūru :) interesanta biogrāfija

tas pārējais, ir tipisks apmeklētāju piesaistīšanas shits, piemēram zirdziņi utt.

Gravatar Helmuts

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 01:15

Apskaužama statistika.. if i had a million dollars... Lasu Tavu blogu, jo Tu biji viens no pirmajiem LV kas "profesionāli" sāka taisīt savu online dienasgrāmatu - savs domēns (toreiz tik dārgi likās), šis tas no koderu valstības (apostrofs ko kačāju vienmēr kad pārinstalēju jebkādu PC), un uzdirsiens mūsu tizlajam valsts aparātam, sevišķi e-lietās. Tu esi personība, kas ieguvusi cienāmu statusu, tāpēc vien ir vērts lasīt - keep an eye on pulse ;)

Gravatar recepte

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 01:36

Rodas šaubas par savu blogu?

-uzraksti skumīgu rakstu

Nē, nopietni, tas parāda īsteno stāvokli.

Gravatar Reinis

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 01:37

Vilx-> ja raksta priekš sevis, tad kāpēc to publicēt tā, lai visa pasaule redz? Bet tas, ka laacz raksta no sirds, precīzāk- to, ko domā, vismaz salīdzinot ar citiem Latvijas blogeriem, gan ir skaidrs. Kā gan var nerakstīt no sirds par FLASh spēlītēm, ar ko aizrāvies. Ja tas paašlaik pašam ir topā. Mans viedoklis ir, ka tomēr vajadzētu mazliet vairāk apvienot savu atklātību ar produktivitāti. Es nedomāju par produktivitāti peļas gūšanas nolūkos, BET tā statistika ir svarīga ne tikai, lai pastaipītu krānu. Pastaipīsi krānu ar statistiku- krāns izsiepsies garāks- būs vairāk motivācijas blogot kvalitatīvāk, vēl atklātāk.

Gravatar anonims

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 05:31

rakstīt vairāk, kvalitatīvāk, noalgot 5 žurnālistus, kuri raksta blogu tavā vietā, pacelt apmeklējumu, noalgot vēl 5. zūd pamata būtība. <i>for fuck sake<i>, tā ir dienas grāmata, daļa no autora dzīves, kurā ar autora laipnību tev tiek sniegts ieskats, kurš nav mērams regularitāte un kvantitātē. tā nav obligātā literatūra - drīkst nelasīt.

Gravatar weedy

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 07:39

Man patika laacz komentārs par gemius mīnusu statistiku - man vienmēr tas kantoris licies aizdomīgs. :D Why use anything else than google analytics anyway.

Gravatar Dunduks

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 08:07

Pieļauju, ka esmu viens no uzcītīgākajiem/uzticigākajiem lasītājiem. Lasu, jo esmu ziņkārīgs kā citiem iet, kā arī tāpēc, ka tad kad sāku lasīt, tad nekā cita līdzīga (praktiski) .lv zonā nebija, vai vismaz nebija personīgi pazīstami.

Gravatar AnnA[FN]

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 09:05

Laacz ir VIENIIGAIS ne-astronomiskais blogs manaa kraajumaa. Mozj pieradums veel no tiem senajiem laikiem, kad web koderi lielaakoties tuseeja IRCaa, mozj kaut kads sentiments, bet neviens no jaunajiem blogiem, kas vervelee par sho un to, nespeej piekjerties pie sirds.

... tas nekas, ka vieniigaa Flash speeliite ko speeleeju ir ChainFactor, bet taveejaas atlasiitaas vismaz apskatos.

Taa kaa turpini vien rakstiit. Nav ko te klausiities visaados, kas nespeej iztureet laika paarbaudi :D

Gravatar red

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 09:06

kad jau visi tad es ar. Kā jau kāds minēja - pirmkārt blogs, ja tas nav maizes darbs, jāraksta priekš sevis, tb kas pašam patīk. nerakstīs taču kaut kādu popsu tāpēc, lai uzskrūvētu statistiku vai ne. otrkārt - mainoties dzīvei mainās prioritātes. logiski, ka tīņiem, studentiem un vēl kam nekam ir vairāk laika nodarboties ar virtuālo dzīvi, nekā ar reālo, savukārt sieva, bērni un viss pārējais, kas nāk pēc tam, aizvirza vairāk realitātē (un labi ka tā). un treškārt - diez kāpēc cilvēki te komentos tā aizraujas ar kontenta kritiku? - garlaicīgs, flash, bla bla bla. ja es būtu lācis, man potenciāli būtu pie d@#$%s - nepatīk nelasi, manā izpratnē šis blogs nav nekāda sales platforma, kam jāgenerē konkrēti stati, lai pārdotu reklāmas vietu, utt. par ko gribi par to raksti, kas gribēs lasīs, kas negribēs, lai nelasa.

oops, treškārt laikam ir tas pats vien pirmkārt ;)

Gravatar RedStar

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 09:37

Man RSS-ā ir samesti tikai kādi 5 blogi. Esmu slinks blogu lasītājs, jo tas aizņem baigo laiku, bet laacz blogu ārā nemetu. Kkā interesanti tie raksti parasti saveidojas. Un, ja jau nepatiktu, tad jau arī nelasītu.

Gravatar Zvaigzne

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 09:37

Kas vispār šī ir par lapeli?

Gravatar Jancis

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 09:43

es Tavu blogu apskatu retāk jo es visus blogus lasu retāk.. bet jeremiju es vispār nelasu kopš viņš ieteica kaut kādas idiotiskas filmas kuras viņam pašam patika. pirms tam citreiz ieskatijos jo visur spamojās blogspoteris. es domāju ka inerce nav slikta lieta un Tu šeit esi ļoti ilgi. Pārmaiņas ar kādu izklaidējošu linku vai spēlīti iemet dažādas krāsas tavā blogā. Raksti, galu galā nav jau tik daudz apmeklētājiem tas vajadzīgs.. vnk varu saderēt ka Tev pašam patīk uzrakstīt :) Un ir daudz daudz lietotāju kas lasa ar prieku Tavu rakstīto.. padomā pats - ne jau ciparā ir tā lieta, tavu blogu noteikti lasa Tavi paziņas/draugi un tas vien jau ir daudz. Manus retos paziņojumus izlasa 10 cilvēki un es jūtos priecīgs jo ir tāds personisks pieskāriens .. un man vismaz nav jālauza galva par visādiem muļķa džeremijiem un citiem lētiem līdzi dirsējiem. Viņš jau pats ne ko nedara, saprata ka pats neko nevar panākt un nedara. Tad nu atnāca Tev piesieties.

Gravatar Jancis

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 09:49

p.s džeremij, varu saderēt ka Tu tagad iekšēji cīnies - tipa lapai beidzot nenormāls apemklējums, moš uzrakstīt kādu sūdu vai ieteikt vēl kādu idiotisku filmu... but guess what - visi iet nevis skatīties ko tu tur raksti bet gaida kad tu beidzot aizvērsi savu blogo**** un izvāksi savu purnu no sākuma lapas.. nu kā ir?uzkāpu uz purniņa? ļoti iespējams, jo tu esi tāds jauks juteklīgs puisis(?)

Gravatar skatītājsX

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 09:59

mani gan interesē tās flash spēlītes, kas te ir. Tas tā - lai tu pēkšņi neizdomā viņas te vairāk nelikt :)

Es ķipa šito lapu apskatu jau baisi ilgi un retu reizi te arī ir kaut kas interesants. Kas mainījies pēdējā laikā - nezinu, man liekas nekas īpašs.

Gravatar ansis

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 10:00

Man gan visvairāk trūkst tā sauktais "nerdstuff". Agrāk tāda veida posti bija daudz vairāk nekā pašreiz. Būtībā sāku lasīt lāci dēļ IT lietām. Bet, ko mēs redzam tagad? Flash spēlītes/ikdienas piedzīvojumi/utt. Protams, saprotu, ka tā iespējams ir attīstība citā virzienā, bet man diemžēl arvien retāk un retāk gribas te iegriezties. Būtībā agrāk laacz.lv bija dikti līdzīgs saturā ar pods.lv, tikai lieta tāda, ka pods.lv ir palicis +/- kā agrāk (vairāk IT), taču laacz.lv ir mainījies vairāk uz standarta blogeri, kurš raksta vairāk par personīgākām lietām. Ja man būtu jāizvēlas laacz.lv pirms gadiem 3 un tagad, tad nedomājot izvēlētos 3 gadus vecu lāci. Citi izvēlēsies savādāk.

Gravatar jo

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 10:12

inerces pēc tikai un vienīgi. vienīgais dēļ kā nedzēšu ārā bookmarku ir cerība, ka kaut kas mainīsies

Gravatar MazaEmilija

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 10:41

Nu tā...sāku lasīt visus komentārus, apnika! Piedod, ja atkārtošos.

Dažas manas atziņas par laacz blogu: -gramatika un pareizrakstība ir baudāma; -linki uz spēlītēm man ļoti patīk, ļauj pasmaidīt un atslābt, jo es pati iespējams neatrastu tādas; -katrs raksts nevar būt visiem interesants, ja man neinteresē es to nelasu, pavisam vienkārši, jo daudzi man patīk; -izmantoju Apostrofs....baudāma lieta vienmēr un visur, kur ir "kapeiku pisēju" kantoris. -lasu caur RSS

un koments Jeremy: Tavs spriedums bija stipri subjektīvs...kur Tu biji tad, kad laacz sāka rakstīt...arī Tu tad varētu uz lauriem gulēt - skaudība ;) un diez vai Tu pats varētu rakstīt tik ilgu laika posmu, jāatzīst lasīju arī Tavu blogu, saturīgi, reizēm populistiski, bet žēl, ka aptrūkās rakstāmais... (daudz Tu, bet laikam tā vajadzēja)

Gravatar Qued

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 11:00

Pārskrēju pa diagonāli pāri. Džeremijam ir taisnība. Es kādreiz sāku tevi lasīt tāpēc, ka tu rakstīji par weba developēšanu, tehniskas lietiņas un tā. Tagad lasu vienk aiz ieraduma un pabrīnos ikreiz, kad kāds topsis paziņo, ka laacz ir lasītākais blogs. Nekā īpaši oriģināla vai vērtīga te nav. Piemēram, pods.lv manā izpratnē ir augstvērtīgs blogs. Laacz - vienk korekti izveidots, jauki uzrakstīts. Regularitāte ir laacz.lv galvenā vērtība. Un Laacz darbi - apostrofs, nekur.lv, translita konvertors arī ir ticis izmantots.

Gravatar Drgz

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 11:04

Ko cilvēks grib to raksta! Zb. Paši neko interesantu nevar uzrakstīt, nu tad tagad ņems drst virsū citiem, ka viņu blogu saturs ir mainījies, nav interesants utt. Nepatīk, nelasi! Tā nav nekāda reklāma vai pop-ups kurš lec ārā un kaitina. Laiks iet un cilvēki mainās! Es lasīju un lasīšu šo blogu, un tas nebūs inerces dēļ!

Gravatar Eddy

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 11:20

Lasu gan Laacz, gan Jeremy blogus, bet priekš manis Laacz > Jeremy. Tapēc, ka Laacz blogs ir tāds parasta cilvēka, apmēram manā vecumā, skatījums uz dzīvi un lietām. Savukārt viss ko pasāk Jeremy, manuprāt, ir modernā mūsdienu jaunā PR speciālista centieni izsist kaut kādu labumu no jebkā. Tas gan netraucēja lasīt, jo jau gadiem ir izstrādājusies aizsargreakcija - atfiltrēt visu, kas smird pēc reklāmas vai PR, un tulkojumi bija pietiekami interesanti. Man būtu žēl, ja Laacz pārtrauktu rakstīt, un pilnīgi nesatrauc Jeremy bloga gals. Un vēl - ja es rakstītu blogu, vai darītu dajebko citu, man būtu pilnīgi pie pak... em... vienalga, ko par to domā Jeremy.

Gravatar Tomy

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 11:24

Pfff.. ļoti liela saruna par neko tēmu. Vai tad nav vienalga ko raksta? Jāraksta ir tas, kas pašam interesē nevis citiem :) Tikpat labi laacz varētu ieiet kādā citā blogā paņemt kādu ierakstu un komentāros ierakstīt, ka šo blogu neviens nekad nelasīs :D Manuprāt, šis viss ir kkas nenopietns :)

Kgan who cares? We all gonna die :D

P.S. - Linki uz spēlītēm ir labi :D Atstāj :)

Gravatar Atus

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 11:57

Laikam kā vairākums ieskatos te ieraduma pēc. Ir palikušas vien blāvas atmiņas par kādreiz saturīgajiem rakstiem un noderīgajām saitēm :( Un Laacz vajadzētu piedomāt pie rakstu satura, jo pretējā gadījumā visi kas iegriežas šeit inerces pēc atrodot ko interesantāku par šo blogu aizmirsīs. Pēc statistikas skatoties ~25% to jau ir izdarījuši un ja šāds kritums neliek aizdomāties, tad šis blogs ir pelnījis nogrimt aimirstībā, skarbi bet patiesi.

Gravatar ze

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 12:40

Es sāku šajā blogā ieskatīties translita konvertora dēļ. Skipoju visus ierakstus par it jomu, jo neko no tā nesaprotu. Patiesībā pat grūti atbildēt, kāpēc mēdzu šeit ieskatīties joprojām. Iespējams, pievelk tavs teju perfektais pilsoniskums - sieva, bērns, darbs birojā un šad tad pieklājīga pasaēdēšana pie alus, jo rodas interese, kā dzīvo šādi cilvēki. Varbūt tā ir iespēja uzzināt, kādas ir šāda tipa eksistences aizkulises.

Gravatar Mikijs

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 13:17

Šķīdumi ar laiku labvēlīgos apstākļos izkristalizējas

pilnmēness, kā allaž :)

Gravatar uldis

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 14:15

Jākomentē vēlreiz, jo baidos, ka esmu nepareizi saprasts Katru dienu neapmeklēju, bet reiz nedēļā noteikti, ja būtu korekti, tad pārrakstītu ze (72) tekstu, bet ar niansēm, pats esmu mainījies līdzi laacz.lv un palicis ar 30 gadiem, bērniem, alus mazliet un savādākas doma spar visu, tāpēc man ir svarīgi kokrēts autors nevis delfi vai hvz kas, kam nejūtos piederīgs

p.s. par jelgavu paliek tas pats :0

Gravatar sensenmans

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 14:53

izlasīju visus komentārus. kādi desmit komentāri īsāki par normālu teikumu. visi komentāri satur kādu savu personisku viedokli, atspoguļo kādu izjūtu par laacz.lv, domāju, ka laacz pats saprot, ko tas nozīmē: Tu esi vajadzīgs tāds, kāds Tu esi, jo veido virtuālu vidi normāliem cilvēciņiem, kur viņi jūtas kā mājās, kur var izteikties cilvēcīgi, gluži kā pats autors. Onkulis ar savu pielaizīto popārtu, jeremy ar savu snobismu, mednis ar savu ūberismu nekad neizveidos tādu blogu, kāds Tev jau ir. Tā turpināt, un lūdzu turpini arī flešspēlīšu apskatus ielikt, lai arī ko te saka tauta: kantorī kaut ko uzlaist starp darbiem - ko vairāk vajag. Paldies.

Gravatar UL

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 14:58

Heh. Man nākas rakstīt rakstus žurnāliem. Un darbam. Un nākas rakstīt daudz visādu dokumentu. Un dažreiz parēgoties TV kastē. Un sensenos laikos daudz runāju radio ēterā. Man arī ir blogs. Man, tiesa, pilnīgi vienalga, cik apmeklētāju to lasa. Jā, man tam blogam ir pieslēgts 'Džīmetrikss un Gūlanalītikss, bet jau mēnešus četrus neesmu sava bloga statistiku pētījis. JO - es blogu uztveru kā tādu piezīmju lapeli, kuru es rakstu pats sev. Ko vēl es gribēju teikt? Ak jā, te tak par laacz.lv diskutējam. Nu jā, es te ieskatos. Ja nu gadījumā Kaspars man kaut ko aizmirsis mutiski pateikt vai skaipā ierakstīt interesantu ;) Galu galā, Kasparu pazīstu, hm, nu jau 10(?) gadus. Galu galā, ja ar laacz.lv Tu, Kaspar, negribi nopelnīt naudu (tātad tas nav bizness), tad tas ir hobijs. Un hobiju reti mēra vispārpieņemtajās mērvienībās vai statistikās.

Gravatar Evalds

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 15:16

Nepiekrītu Jeremy, bet piekrītu Kakjim (#8) - laba dzīve (vairāk naudas) atstāj iespaidu uz mūsu domāšanas veidu.

Gravatar Petro

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 16:59

Nelasu ne Tevi, ne coolinx, kādu citu, kurus kadreiz regulari lasīju. Uz šo ierakstu <a href="http://klab.lv/users/raganish/347565.html" rel="nofollow">Raganiņš</a> bija atsauci ievietojis. A sāku lasīt (kādreiz) kad tulkoji kodera sievas piezīmnes, žēl ka smilga pārdega :(

Gravatar Patriots

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 19:17

jeremy atmazka par to, ka profesionāli raksta ikdienā un tāpēc nesanāk normāli rakstīt blogu ir vienkārši ūber smieklīga, ko tad raksti vispār? :D

p.s. man patika Jaņča uzbraucieni :) konkrēti, patiesi un pa tēmu :)

Gravatar Boja

2008. gada 22. aprīlī, plkst. 20:10

Nr.64. Ansis: Man gan visvairāk trūkst tā sauktais “nerdstuff” +1 Man tu esi kaut kas pretējs lv blogerim regularis, kurš var ilgi analizēt Nabu (savu) vai Domu (svešu). Tāpēc arī nāku - vēl.

Gravatar endrju

2008. gada 23. aprīlī, plkst. 01:02

Lai arī labu laiku ar savu niku nekomentēju rakstus, domāju, ka šoreiz to vajag. Neesot pārliecinātam, ka laacz'am detalizēti interesē katra viedoklis, centīšos rakstīt relatīvi maz. Tīri tikai par šo blogu.

Liela taisnība ir raksta motivējošajam komentāram, kā arī vairākiem komentētājiem - gan par dzīves uzlabošanos iespaidu, gan par inceri un citiem autoriem.

Es personīgi te regulāri neiegriežos jau vairākus, vairākus gadus Diezgan krasi varēja pamanīt brīdi, kad sākas atražošana un oriģinalitātes, kreativitātes trūkums. Ja nonāku te, tad tikai kā tagad (caur linku), vai reizi pāris mēnešos ierakstot šo simpātisko URLi intereses vadīts. Tātad, priekš manis jā, kopējā kvalitāti ir kritusies, bet priekš kaimiņa Krūmiņa tā iespējams ir cēlusies.

Kad te lasu, tad, kā augstāk kāds komentētājs rakstīja, lasu Tavu viedokli. Tāpat par meitu, teātri un analogiem ierakstiem. Flash spēlīšu ieraksti riebj; tie ieraksti atgādina (pirms)krabju auditorijas pievilināšanu. Tehniskie ieraksti ir kļuvuši vairāk kā piezīmes Tev pašam un vidējam googlerim, nevis nozares speciālistam, tādēļ tie pārsvarā, ja tiek lasīti, tad pa diagonāli. Protams, ir izņēmumi.

Labi minēja kāds komentāra autors, ka, ja būtu jāizvēlas starp laacz'i tagad un starp laacz'i pirms gadiem trim, četriem, tad izvēle kristu par labu vecajam laacz'im. Un varbūt pat laikam, kad laacz mājas lapa bija uz melnīgsnēja fona un ar cita tipa saturu.

Man kā vecam Tavam lasītājam, nu vairs būtiski un interesanti ir ieraksti ar personīgo motīvu, respektīvi, Tavu skatījumu un viedokli par lietām, bet relatīvi jaunam lasītājam var patikt tās pašas Flash spēlītes, tehniskie ieraksti un pārējais arhīvs.

Katram Tavam ierakstam ir sava auditorija. Daudzi lasītāji, kas Tev ir tagad, diez vai lasītu to, ko rakstīji agrāk. Un otrādi. Tādēļ arī apmeklējums globāli skatoties var daudz nemainīties. Neiegrimšu statistikā.

Katrā ziņā, varbūt ne sevišķi izdevās, bet ar to es vēlējos, vēlos, pateikt, ka patiesībā nevajag iespringt dziļi par to kā ir, jo katram Tu nozīmē ko citu. Nerakstīšu to, ka šī ir Tava, teiksim, dienasgrāmata un kas negrib var nelasīt, bet, ja Tevi tiešām uztrauc skaitļi, nevis, kā pats minēji, "cik un kas", tad iesaku kaut ko pamainīt.

Gravatar druidos

2008. gada 23. aprīlī, plkst. 15:27

Normāli. Katram blogerim agri vai vēlu iestājas epistolārā krīze. Un vispār - ap šādu vecumu mēdz iestāties vecuma krīze. :)

Šis blogs ir atškirīgs no citiem - vairumam: bija pasāciens un tad atlūziens. Tāpēc šo regulāri apmeklēju - citos tiek būts labi ja vienreiz n mēnešos un tikai pateicoties tam, ka kautkur par to atgādina. :)

Gravatar Jancis

2008. gada 23. aprīlī, plkst. 16:07

p.s. pods.lv nelasu jo tur daudz krievisku teksta izrāvienu.. ok tur šad tad teikts ka kautkādā tur krievijas blala kautkas tur blabla ir tādi un tādi labumi. forši. es pat varu pieciest pāris apzīmējumus... bet ja man jālasa fragments tad es vnk izvēlos nelasīt.. nav jau tā ka neprotu bet acis nenormāli mežģās ārā ko tādu lasot.. un tad rodas tāds krievisks priekštats par autoru.. un tieši tādēļ skatos laacz.lv :P

Gravatar jap

2008. gada 23. aprīlī, plkst. 17:24

Sāku lasīt kaut kad tad, kad no linka iekš cietnis.lv nonacu te. Kopš tā laika daudz ūdeņu aiztecējis ... Beigās jau interesē tikai tehniskas lietas ... Bieži vien atveru pārlaižu acis pāri virsraksiem un spiežu nākošo bukmarku. Liekas ka ameklēju toč tik dēļ tā ka stāv bukmarku sarakstā.

Nepatīk man visas tās personīgās lietas, varētu teikt, ka pat besī, bet saprast jau var kapēc tā. Biju jau vairākas reizes apsriedis domu par bukmarka dzēšanu, bet vēl pagaidām viņš tur ir. Tad jau redzēs ... Tā jau vispār respect, bet ir palicis neinteresanti.

Gravatar skeptiks

2008. gada 23. aprīlī, plkst. 17:42

Lai kādas nebūtu atrunas, laacz.lv jau sen <b>nav</b> tikai laacza privāta lieta. Tas ir <b>medijs<b> ar auditoriju (patīk/nepatīk => auditorija palielinās/samazinās). Uztaustīt, kas un kā, ir laacza paša uzdevums. Būtu labi, ja ne viņam, ne mums nebūtu vienalga. Jā, tagad <b>ir</b> iestājies panīkums. Jeremy bija drosme to pateikt, un viņu par to noriet ir nekrietni. Jeremy pats ir labs rakstītājs, bet pat ja nebūtu, operdziedātājus parasti kritizē kritiķi, nevis operdziedātāji. Ko darīt? Jāmainās. Lēnām, bet jāmainās. Pat restaurējot "veco, labo laacz", var tikai mazliet iegūt laiku. Pamēģini jaunu ēdienu, jaunu pozu, aizbrauc beidzot uz Āziju (tas viss pārnestā nozīmē). Saglabājot to skatījumu, ko mēs tik ļoti mīlam un cienām.Par izpatikšanu auditorijai. Laikam jau te vajadzīgs kompromiss. Protams, jāraksta tikai par to, kas pašam ir svarīgi. Bet ja tik daudzus tracina Flash spēlītes (piemēram), nu nevajag tās likt. Tāpēc jau ir statistika, tāpēc ir komentāri.

Gravatar Agzas

2008. gada 23. aprīlī, plkst. 21:37

Spēlītes netracina - tos postus vnk atzīmēju kā "read" RSSā. Par Amandu, teātri, darbu viss liekas interesanti, t.i. tā parastā dzīve. IT ierakstus lasu kādu pusi - ar php neņemos, neinteresē. Manuprāt joprojām ir ok!

Gravatar rem

2008. gada 25. aprīlī, plkst. 17:36

Nevar jau arī tik gluži burtiski un emocionāli uztvert katru uzbraucienu, vēl jo vairāk no gribošiem bet nevarošiem indiviīdem, kam pašiem ir tieksme eksponēties/izcelties un vēlme būt uzmanības centrā.

Bez tam vecums (bloga :), ir zināms kvalitātes parametrs - stabilitāte, atbildība. Tā teikt izturēta vērtība - lai arī cik kruts kādam šķiet ir kāds jauns censonis, tomēr bieži vien nav vērts iespringt un mēģināt veltīt tam laiku, ja tam censonim pēc mēneša apniks...

Lasu (lai arī ne tik bieži un rūpīgi kā agrāk) tāpēc, ka puslīdz nobriedušas un apgremotas domas nāk ārā, kas pietiekami kvalitatīvi piedokumentētas.

Jo vairāk lasītāju jo vairāk skauģu un "citādi domājošo". Svarīgi ir apzināties, ka aug to skaits, kam patīk un kas lasa.

Lai tie suņi rej - karietei jābrauc tālāk :)

Gravatar Mjasnik

2008. gada 27. aprīlī, plkst. 19:43

Sad tad ik pa laikam iegriezos palasit... Neteiktu, ka viss ir baigi incigi, bet nav ari neinteresanti... Vairak vai mazak atzistu izturetas lietas, konkretu viedokli un taa, tapec seit ari iegriezos. Nu ja iegriezos, znacit ir delj kaa... Pods.lv ari ir viens no tiem, ko lasu. Ja pareizi atceros no univera laikiem (bijam kursa biedri un aridzan grupas biedri), tad par kautkadiemtursikpirzutekstiem tajaj laika Tev butu po, bet sobrid jau ari isti krenki kjert nevajadzetu, padomat - varbut, bet taa - veesu pratu ;) Es isti ari neizprotu blogus ciparu pec, nahrenams! Pieradit sev ka vari uzcept ko tadu, par ko vis lasis... A vajag?

Isas pardomas, vai vajag ciparus: ja visi lasis Tavu blogu, tas nozime, ka jaraksta par visam shitam aktualajam pokemoniskam fiskam, kas varetu intereset lielo vairumu. Ta, ka sobrid esam nonakushi tik talu, ka inetu izmanto visi, kas iemacas lasit :D, videji tie ir sikpirzi virs 15. Ne vinjiem noturigs viedoklis, ne domu grauds, galvenais ir cools telefons lai var klausities umbrella (ciest sito dziesmu nevaru :D), nu sapratat koro4 :) Nu tad ir jautajums: a vajag tadu figovinu lai butu tie cipari? Man gan nav bloga, bet man toch nevajadzetu... Skan jau banali, bet ja tu raksti to, kas tev liekas bloga verts un to aridzan vel lasa - tas ir ljoti labi!

P.S. Jaa, rakstu translita, un man ir labi :D

Gravatar cilvēks

2008. gada 28. aprīlī, plkst. 00:43

Vai tiešām ir tik grūti saprast, ka laacz lēnām kļūst par cilvēku? Reiz viņš bija "laacz" blogeris, IRC ieaugusi piepe, koderis un visāds citāds techy geeks, kas izveidoja par sevi tēlu - lūk, tāds ir laacz. Uz doto brīdi laacz ir kļuvis no laacz par Kasparu Foigtu, kas strādā ZetCOM. Cilvēks ar vārdu, amatu. laacz ir meita - viņam ir bērns, atvase. Vairs negribas malt savā blogā 100 un 1 tech ierakstu, kas iztirzāts līdz nelabumam, ja darbā tā pat jāsaskarās ar visu techy. Tā vietā labāk ielikt flash spēļu postu(kas man personīgi tīk) un viss. Šis raksts arī reāli ir nekas cits kā analītisks skatījums uz sausiem statistikas datiem. Statistika, secinājumi no tās un viss. laacz.lv ir kļuvis no bloga par dienasgrāmatu. Par dienasgrāmatu ģimenes cilvēkam, kas apmierināts ar dzīvi kasa alus vēderu, sūc aliņu, skatās uz to kā aug meita... uz doto brīdi laacim pateikt "pohuj" varētu būt daudz sarežģītāk kā to bija izdarīt pirms gadiem 4-5 :) Atbildība, dzīve un galu galā reālo vērtību apzināšanās. Kur var rasties motivācija rakstīt interesanti un citiem + izkopt rakstības stilu un smelties mūzu, ja ir lietas, kas vairāk nodarbina prātu? Reālas lietas, nevis lietas, kas pazūd brīdī, kad aizcērt laptopu ar domu - atkal krabjveidīgs ieraksts. Vienkāršs get a life princips :) Te nu tas ir noticies. Laaczam ir life, jums arī. laacz šeitan vairs nevar ielikt dvēseli tā, kā to, iespējams, darīja kaut kad iepriekš. Man šķiet, ka cilvēkiem, kas paši arī sāk lēnām pāriet uz reālo dzīvi ārpus visas uzpūstās, sirreālās neta kopienas, ir vieglāk izprast šī bloga mainīgumu(ne degradāciju), nekā tiem, kas vēl turpina aktīvi sekot līdzi tam, kas notiek šajā pusē ekrānam, nevis tajā, kur mēs sēžam. Mani pieci centi, mans domu grauds.

Gravatar red

2008. gada 28. aprīlī, plkst. 08:27

cilvēks smuki uzrakstīja

Gravatar hQuse

2008. gada 29. aprīlī, plkst. 14:44

Mazliet novēlots koments. Lasu un sekoju līdzi laacz.lv kopš laikiem, kad tāds domēns vēl nemaz nebija izveidots :) (ass.lv/laacz), kopš IRCs nežēlīgi rullēja. Laacz man neliekas palicis garlaicīgāks, jo ir mans vienaudzis, līdzīgi domājošs, IT cilvēks ar padziļinātām tehniskām zināšanām, turklāt viņam pa šo laiku ir izveidojusies ģimene, piedzimis bērns, pats ir kļuvis... nebaidīšos šī vārda - nobriedušāks. Visi šie viņa dzīves attīstības posmi sakrīt ar manis paša dzīvi, tāpēc cienu Kasparu un turpinu ar interesi lasīt laacz.lv, cik brīvais laiks atļauj. Un galu galā, NEKAS nestāv uz vietas, viss ir kustībā un mainās ik sekundi. Nav iemesla Kasparam kaut ko pārmest!

principā gribēju pateikt gandrīz to pašu, ko pateica 'cilvēks'

Gravatar Lauraiss

2008. gada 6. maijā, plkst. 15:33

Lapu nelasu jo man neinteresē svešu cilvēku privātā dzīve, bet apmeklēju bieži jo aktīvi lejuplādēju un uzstādu "Apostrofu", par ko lielais paldies!