← Uz sākumu

Apple spiedpogu plakandēlis

2008. gada 3. jūlijā, 32 komentāri

Vakar manā rīcībā nonāca Apple Keyboard USB versija. Tas variants, kas ir ar cipartastatūru (normāliem cilvēkiem šī mega iespēja ir pazīstama kā numpad). Kāpēc nonāca? Savulaik sanāca vairākas stundas paspaidīt un pabakstīt jamo, veicot šādas tādas darbības un rakstot gana daudz teksta un koda. Ziniet - makten iepatikās.

Apple USB keyboard

Un tagad arī tīk. Ja neskaita dažas kaitinošas lietas. Jāpiebilst, ka manu datoru rotā Windows XP operacionālā sistēma. Kā darbā, tā mājās. To es skaidri apzinājos, kad izvēlējos šo klaviatūru.

Pirmais, kas bija jāizdara (kā izrādījās) - jāsamaina vietām Alt un Cmd taustiņu nozīmes, jo pēc noklusējuma sanāk tā, ka kreisais Alt taustiņš ir tai vietā, kuramajā uz ierastajiem spiedpogu plakandēļiem ir atrodams Windows tausts. Un, protams, tas, kas atradās ierastā Alt vietā (Cmd) funkcionēja kā Windows spiedpoga. Izmantoju šo pamācību, kuras rezultātā pēc brīža viss bija kā ierasts.

Īss bija mans prieks. Savā ikdienas datordzīvē normālie mirstīgie nelieto taustiņu Insert. Es gan esmu vecās raudzes datoriķis, kuram kopēšanas funkcija asociējās tikai un vienīgi ar taustiņu kombināciju Ctrl``Ins un ievietošanas funkcija - ar Shift``Ins. Tieši šā iemesla dēļ es vienmēr esmu ar riebumu noraudzījies uz tām klaviatūrām, kurās Delete poga ir pagarināta un nu aizņem divu taustiņu vietu virzienā uz augšu.

Uz godājamā āboļa plakandēļa tai vietā, ja pievērš uzmanību, var atrast Fn taustiņu, kurš pie nospiešanas neizdveš nekādas dzīvības pazīmes un pat nedarbojās kā modifikators (līdzīgi Ctrl vai Shift). Un tagad pats bēdīgākais - neviens no vesela viena internetā atrodamā paņēmiena, kā šo klaviatūras teritoriju atdzīvināt, nestrādā. Paņēmiens ietver sevī diezgan spēcīgas, bet man līdz šim nevajadzīgas programmiņas AutoHotkey izmantošanu, kāda netautieša pašrakstīta DLL faila izmantošanu un vairāku skriptu izveidi. Minētais DLL fails nereaģē uz manu klaviatūru. Precīzāk - uz Fn taustiņu. Ja nu kādu interesē pati pamācība - Fn taustiņa mistērija. Panācu vien to, ka fantastiski noderīgais Eject darbojas...

Tātad... Nāksies vien radināties nost no šīm ierastajām un ērtajām kombinācijām. Visādi citādi ņemot, mazliet jāpierod pie modificētās ciparu tastatūras (+ nav pa divām vietām, kā ierasts), mazliet šaurākas klabināmās daļas uz qwerty daļas, un tas arī patiesībā viss. Klaviatūra citādi ir izcila. Par ergonomiku nezinu, bet ērta un smuka. Tik tiešām patīkami operēt, tā teikt :)

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Normunds

2008. gada 3. jūlijā, plkst. 10:04

Skaties ka tev neiznāk kā vīram kurš pie pogas piešuva klāt žaketi :)

p.s klaviere tiešām ir izcila - ērta un klusa.

Gravatar Edijs

2008. gada 3. jūlijā, plkst. 10:28

O jā, klavieres ar lielo Delete arī mani ir dzinušas izmisumā. Lai gan nelietoju CtrlIns/ShiftIns nepārtraukti, tomēr nenoliedzami sanāk uzsist pa šo kombināciju itin bieži. Un ej nu iestāsti savam pirkstu vadības blokam, ka NEVAJAG tā vairs spiest, NEVAJAG. Jo savulaik n-tās stundas tika pavadītas zilganajā Pascal un vēlāk C logā, kur tā vien varēja kopēt.

Gravatar weedy

2008. gada 3. jūlijā, plkst. 10:46

Omg, Laacz, turies līdzi laikam! Kur tie laiki, kopš izmantoju Ctrl-C -> V :)

Gravatar Guncha

2008. gada 3. jūlijā, plkst. 10:51

Reku tieši man arī ienācās šī klaviere:

http://guncha.lv/blog/?p=226

Insert nobindoju gan, ja nekļūdos... Saskāros gan ar problēmu, ka nobindotais Ins, kurš darbojas Windows, nedarbojas programmā, kur to ļoti, ļoti bieži jāizmanto... Vēl neesmu atrisinājis...

Gravatar Guncha

2008. gada 3. jūlijā, plkst. 10:53

P.S. Un atpakaļceļa uz parastajām klaviatūrām Tev vairs nebūs :)))

Gravatar sh

2008. gada 3. jūlijā, plkst. 11:18

Es arī jau ilgu laiku briestu iegādāties šo klaviatūru, bet laacz mani nupat sabiedēja. Ko man darīt tagad iekš vim, ja nav INSERT?

Gravatar Normunds

2008. gada 3. jūlijā, plkst. 11:26

<i>Ko man darīt tagad iekš vim, ja nav INSERT?</i>

iekš OSX jāspiež i burts.

Gravatar laacz Autors

2008. gada 3. jūlijā, plkst. 11:27

s: "i" - pāriet uz interaktīvo režīmu, "Esc" - no tā iziet

Gravatar ithink.lv

2008. gada 3. jūlijā, plkst. 11:39

Kur ir tā lielā difference jeb priekšrocība besides brand name?

Gravatar sh

2008. gada 3. jūlijā, plkst. 11:40

Paldies, bet tas it kā jau bija zināms. Doma bija par pieradumu. Nekas, gan jau, ka pārlabot Fn uz Insert jebkurā gadījumā būs iespējams.

Gravatar weedy

2008. gada 3. jūlijā, plkst. 11:48

ithink.lv - aizej uz jebkuru Capital vai lielajiem Elkor un izmēģini. ;)

Gravatar laacz Autors

2008. gada 3. jūlijā, plkst. 11:51

sh, ja izdodās, dari zināmu - kā.

Gravatar Sarky

2008. gada 3. jūlijā, plkst. 12:09

Kādēļ Tev tā vajadzīga, ja [nemaz] neder??

Gravatar laacz Autors

2008. gada 3. jūlijā, plkst. 12:38

Sarky, es teicu, ka neder?

Gravatar Puuks

2008. gada 3. jūlijā, plkst. 13:53

Mircrosoft Natural Ergonomic Keyboard 4000! Lūk tas ir ērtas un ergonomiskas klaviatūras paraugs. Ja daudz jādrukā, jākodē, vvz ko vēl jādara, Natural is the way to go ;)

Gravatar Boja

2008. gada 3. jūlijā, plkst. 15:31

Jā, taktilais baudījums ir neapstrīdams. :) Mājās gan vēl neesu pieviesis, bet darbā no 24" Imaca tieši kebarda likās visneapstrīdamākais ieguvums, pārējais tā sev…

Gravatar Vilis

2008. gada 3. jūlijā, plkst. 16:48

Darīt gan tev nav ko. Šitāds čakars vienkaršas klavieres dēļ. USB hubs vismaz tai klavierei uz PC strādā? Tas ir vienīgais, kas man tai klavierē patīk.

Gravatar Sarky

2008. gada 3. jūlijā, plkst. 19:20

Vilis! Viņš taču teica, ka nav teicis, ka neder!!

Gravatar esuntu

2008. gada 3. jūlijā, plkst. 20:42

Ja vēl lieto klaviatūru pie attiecīgās OS, tad tekstu zem foto vispār var dzēst ārā.

Gravatar kristapsz

2008. gada 4. jūlijā, plkst. 15:30

liekas ka shai plakanajai klaviatuurai vinji ir pamainiijushi funkcionalitaati: http://support.apple.com/kb/HT1216 vecajai klaviatuurai viss ir daudz vienkaarshaak: http://support.apple.com/kb/ht1168

Gravatar noisex

2008. gada 4. jūlijā, plkst. 16:05

kadu laiku lietoju, ko lidzigu ;)

Gravatar Scorpion

2008. gada 5. jūlijā, plkst. 20:47

Apple = faggotry to the max. Laacz, ir tak Logitech G15 (vecais edition), ir Das Keyboard ar burtiem un bez burtiem, un vēl - ir arī solis tuvāk gumijas sievietei :( .. choose life, man !!

Gravatar Prusaks

2008. gada 6. jūlijā, plkst. 01:25

Apple is the new Microsoft. Cooler, better, nicer. Tāpēc, lūdzu, bez sīkumainas piekasīšanās! Ļaujieties fīlingam, citādi nedabūsiet vispār neko, atšķirībā no Microsoft, no kura nedabūjāt neko jebkurā gadījumā :)

Gravatar Janhouse

2008. gada 6. jūlijā, plkst. 13:21

Es tikai nesaprotu kapēc neviena firma, kura ražo tastatūras priekš, nav uztaisījusi tikpat ērtu un smuku PC tastatūru. Ābols jau tapēc arī ieliek, ka viņi piedomā pie dizaina un lietošanas ērtuma.

Gravatar Scorpion

2008. gada 7. jūlijā, plkst. 13:52

Janhouse, kur tad ir applem tas ērtums un smukums ? Smukums būtu tas ka klaviere (un viss ko viņi taisa) ir balts kā Snaige ledusskapis ? Ērtums būtu tas ka visur dušī ar savām kreisajām pogām, kas jāpārdefinē un nepārdefinējas ? Apple = 2girls 1cup. Skaties, pārgāja jau uz x86 arhitektūru, faktiski apple jau ir PC. Viss, gameover, brēka cauri: uz ābola var likt windozi un otrādi. Un karās arī TIEŠI tāpat. Viss kas ir palicis ir 'stila vērtība'. Pačotna ir izskatīties pēc gōta un lietot apple produktus, vienalga kādi viņi būtu (nu Laacz, neņem visu nu personīgi, bet nu vairākums ir novērots tieši tāds).

Gravatar Normunds

2008. gada 7. jūlijā, plkst. 14:14

<i>Un karās arī TIEŠI tāpat.</i>

man OSX nekārās uz PPC proča un nekaras arī uz Intel... Par sūnainām vindozēm gan neko nezinu.

Gravatar kaaposts

2008. gada 7. jūlijā, plkst. 15:15

nu šitai arī nav ne vainas http://www.logitech.com/index.cfm/business/productivity/work_place_essentials/devices/662&amp;cl=us,en neesmu to apple brīnumu redzējis, bet domāju ka līdzīga

Gravatar weedy

2008. gada 7. jūlijā, plkst. 18:05

Scorpion, es kā PC veterāns (10+ g lietoju tikai PC) un ~1g Apple lietotājs varu teikt, ka starpība ir ļoti liela. Lai gan nevaru arī teikt, ka mans kompīts nekad nekaras - pusgada laikā ir uzkāries pāris reizes tā, ka jārestartē turot power pogu.. Tas gan nav rādītājs salīdzinot ar Vista laptopu un XP desktopu.

Gravatar KSB

2008. gada 7. jūlijā, plkst. 22:37

Mjā, arī man kretinē, ja klavai nav Insert savā vietā, īsti ērti nevar pastrādāt. Tikušas apskatītas daudzas, bet nekas jūtami labāks par veco mitsumeni neatrodas ;) Taču īstais aplauziens iestājās, kad nācās pastrādāt man neierastajā "vi" ar Sun īsto unixisko klavu, kura līdzīga <a href="http://sunstuff.org/hardware/components/keyboards/sun.type5-keyboard.jpg" title="šai" rel="nofollow"> ;)

Gravatar KSB

2008. gada 7. jūlijā, plkst. 22:39

Atvainojos par nekorekto linku iepriekšējā komentārā.

Gravatar jcx

2008. gada 8. jūlijā, plkst. 11:35

+1 11 gadi uz Win un 0.5 gadi uz Mac. Starpība ir milzīga par labu Mac.