laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Apple spiedpogu plakandēlis

Vakar manā rīcībā nonāca Apple Keyboard USB versija. Tas variants, kas ir ar cipartastatūru (normāliem cilvēkiem šī mega iespēja ir pazīstama kā numpad). Kāpēc nonāca? Savulaik sanāca vairākas stundas paspaidīt un pabakstīt jamo, veicot šādas tādas darbības un rakstot gana daudz teksta un koda. Ziniet – makten iepatikās.

Apple USB keyboard

Un tagad arī tīk. Ja neskaita dažas kaitinošas lietas. Jāpiebilst, ka manu datoru rotā Windows XP operacionālā sistēma. Kā darbā, tā mājās. To es skaidri apzinājos, kad izvēlējos šo klaviatūru.


Pirmais, kas bija jāizdara (kā izrādījās) – jāsamaina vietām Alt un Cmd taustiņu nozīmes, jo pēc noklusējuma sanāk tā, ka kreisais Alt taustiņš ir tai vietā, kuramajā uz ierastajiem spiedpogu plakandēļiem ir atrodams Windows tausts. Un, protams, tas, kas atradās ierastā Alt vietā (Cmd) funkcionēja kā Windows spiedpoga. Izmantoju šo pamācību, kuras rezultātā pēc brīža viss bija kā ierasts.

Īss bija mans prieks. Savā ikdienas datordzīvē normālie mirstīgie nelieto taustiņu Insert. Es gan esmu vecās raudzes datoriķis, kuram kopēšanas funkcija asociējās tikai un vienīgi ar taustiņu kombināciju CtrlIns un ievietošanas funkcija – ar ShiftIns. Tieši šā iemesla dēļ es vienmēr esmu ar riebumu noraudzījies uz tām klaviatūrām, kurās Delete poga ir pagarināta un nu aizņem divu taustiņu vietu virzienā uz augšu.

Uz godājamā āboļa plakandēļa tai vietā, ja pievērš uzmanību, var atrast Fn taustiņu, kurš pie nospiešanas neizdveš nekādas dzīvības pazīmes un pat nedarbojās kā modifikators (līdzīgi Ctrl vai Shift). Un tagad pats bēdīgākais – neviens no vesela viena internetā atrodamā paņēmiena, kā šo klaviatūras teritoriju atdzīvināt, nestrādā. Paņēmiens ietver sevī diezgan spēcīgas, bet man līdz šim nevajadzīgas programmiņas AutoHotkey izmantošanu, kāda netautieša pašrakstīta DLL faila izmantošanu un vairāku skriptu izveidi. Minētais DLL fails nereaģē uz manu klaviatūru. Precīzāk – uz Fn taustiņu. Ja nu kādu interesē pati pamācība – Fn taustiņa mistērija. Panācu vien to, ka fantastiski noderīgais Eject darbojas…

Tātad… Nāksies vien radināties nost no šīm ierastajām un ērtajām kombinācijām. Visādi citādi ņemot, mazliet jāpierod pie modificētās ciparu tastatūras (+ nav pa divām vietām, kā ierasts), mazliet šaurākas klabināmās daļas uz qwerty daļas, un tas arī patiesībā viss. Klaviatūra citādi ir izcila. Par ergonomiku nezinu, bet ērta un smuka. Tik tiešām patīkami operēt, tā teikt :)

Edijs

O jā, klavieres ar lielo Delete arī mani ir dzinušas izmisumā. Lai gan nelietoju CtrlIns/ShiftIns nepārtraukti, tomēr nenoliedzami sanāk uzsist pa šo kombināciju itin bieži. Un ej nu iestāsti savam pirkstu vadības blokam, ka NEVAJAG tā vairs spiest, NEVAJAG. Jo savulaik n-tās stundas tika pavadītas zilganajā Pascal un vēlāk C logā, kur tā vien varēja kopēt.

Boja

Jā, taktilais baudījums ir neapstrīdams. :)
Mājās gan vēl neesu pieviesis, bet darbā no 24″ Imaca tieši kebarda likās visneapstrīdamākais ieguvums, pārējais tā sev…

Scorpion

Apple = faggotry to the max. Laacz, ir tak Logitech G15 (vecais edition), ir Das Keyboard ar burtiem un bez burtiem, un vēl – ir arī solis tuvāk gumijas sievietei :( .. choose life, man !!

Prusaks

Apple is the new Microsoft. Cooler, better, nicer. Tāpēc, lūdzu, bez sīkumainas piekasīšanās! Ļaujieties fīlingam, citādi nedabūsiet vispār neko, atšķirībā no Microsoft, no kura nedabūjāt neko jebkurā gadījumā :)

Janhouse

Es tikai nesaprotu kapēc neviena firma, kura ražo tastatūras priekš, nav uztaisījusi tikpat ērtu un smuku PC tastatūru. Ābols jau tapēc arī ieliek, ka viņi piedomā pie dizaina un lietošanas ērtuma.

Scorpion

Janhouse, kur tad ir applem tas ērtums un smukums ? Smukums būtu tas ka klaviere (un viss ko viņi taisa) ir balts kā Snaige ledusskapis ? Ērtums būtu tas ka visur dušī ar savām kreisajām pogām, kas jāpārdefinē un nepārdefinējas ?
Apple = 2girls 1cup. Skaties, pārgāja jau uz x86 arhitektūru, faktiski apple jau ir PC. Viss, gameover, brēka cauri: uz ābola var likt windozi un otrādi. Un karās arī TIEŠI tāpat. Viss kas ir palicis ir ‘stila vērtība’. Pačotna ir izskatīties pēc gōta un lietot apple produktus, vienalga kādi viņi būtu (nu Laacz, neņem visu nu personīgi, bet nu vairākums ir novērots tieši tāds).

weedy

Scorpion, es kā PC veterāns (10+ g lietoju tikai PC) un ~1g Apple lietotājs varu teikt, ka starpība ir ļoti liela.
Lai gan nevaru arī teikt, ka mans kompīts nekad nekaras – pusgada laikā ir uzkāries pāris reizes tā, ka jārestartē turot power pogu..
Tas gan nav rādītājs salīdzinot ar Vista laptopu un XP desktopu.

KSB

Mjā, arī man kretinē, ja klavai nav Insert savā vietā, īsti ērti nevar pastrādāt. Tikušas apskatītas daudzas, bet nekas jūtami labāks par veco mitsumeni neatrodas ;)
Taču īstais aplauziens iestājās, kad nācās pastrādāt man neierastajā “vi” ar Sun īsto unixisko klavu, kura līdzīga ;)

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.