✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Trompete manā izpildījumā

2008. gada 4. novembrī, 13 komentāri

Daudziem nav noslēpums, ka pamatskolas laikos nepilnu gadu apmeklēju mūzikas skolu. Tā kā man tēvs bija trompetists, bet ģitārspēles klase bija aizpildīta, nācās izvēlēties mežragu. Diezgan ātri tika apgūtas pirmās iemaņas, tika sasniegta pat zināma meistarība dažādu gana vienkāršu melodiju spēlēšanā.

Tad nu sestdien izdevās pierādīt, ka ir lietas, kuras itin veikli tiek aizmirstas tiklīdz tās vairs nav nepieciešamas. Paprovēju iepūst trompetē. Bērnībā pēc pirmo iemaņu apgūšanas sevišķi nešķiroju, vai jāpūš ir mans skolas mežrags, vai arī jāaizņemas tēva trompete. Šoreiz jebkura pūšana palika bez skanošiem rezultātiem. Kaut kāds troksnis bija, bet tīri vai šausmīgs. Tik pat stulbi blenzu uz trīs ventiļiem un spēju sazvejot atmiņu plauktos kaut vienu noti. Bezcerīgi. Mēģinājums izskatījās tā, kā attēlots zemāk redzamajā bildē. Es tur tik tiešām nevis smejos, bet ellīgi sasprindzis cenšos izpūst kaut vienu tīru toni...

Lācis pūš trompeti

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar napalmEye

2008. gada 4. novembrī, plkst. 17:38

Bāc! Cerēju, ka būs video.

Gravatar Glupais

2008. gada 4. novembrī, plkst. 17:40

Hmm... Sen neesmu mēģinājis, bet pieļauju, ka kaut ko izmocīt no trubas varētu. Katrā ziņā DoReMiFaSolLaSiDo turp un atpakaļ mierīgi. 3 gadi Mazpisānu orķestrī... :)

Gravatar laacz Autors

2008. gada 4. novembrī, plkst. 18:29

niitro, neesmu jau ar pirmā svaiguma :)

Gravatar japets

2008. gada 4. novembrī, plkst. 20:11

Kā smejies, kā ne, bet es arī reiz mežragā pūtu. Vasarā sanāca altu rokās paturēt, nespēju nekādus doremi dabūt ārā... :(

Gravatar M

2008. gada 4. novembrī, plkst. 21:43

Es arī reiz mežragu mūzikas skolā mocīju, un arī tikai pēc dažiem gadiem pamēģinot, secināju, ka daudz kas ir aizmirsts. Kaut kādas notis un gammas jau nospēlēt varu, bet nu ņemot vērā, ka kādreiz spēlēju tīri prasmīgi, un arī gadi man vēl nav kopš tā laika aizritējuši tik daudz, nebiju gaidījis ka tik tūdīgi sanāks. Salīdzinoši uz klavierēm, kuras nekad īsti neesmu mācejis spēlēt, varu noplikšķināt apmēram to pašu, ko mūzikas skolā ejot. Tā pūšana trubā tomēr tāda specifiska un ļoti ātri aizmirstas, ja nepielieto, domāju ka pēc vēl kādiem 10 gadiem ņipiga neatcerēšos.

Gravatar noisex

2008. gada 4. novembrī, plkst. 21:45

vajadzeja ieraxtit mp3 un pieteikties AKKA/LAA

Gravatar SilenceKY

2008. gada 4. novembrī, plkst. 22:56

haaa... es a esu puutis. trompeti pat piebeidzu! pirmaa kljuuda veciit (cik aceros) piepuusti vaigi! ;) hhhh....

gribeetos man ar pemeeginaat!!!

Gravatar woolcan

2008. gada 5. novembrī, plkst. 10:22

Nu jā... es ar esmu izbijis trompetists un arīdzan ventīļtrombonists. pēc būtības ir tā, ka lūpu muskuļi, kas bija nepieciešami iepūšanai munštukā un līdz ar to arī skaņas radīšanai, ir vienkārši atslābuši un vairs neatcerās to, kas un kā bija jādara. Man tas bija izteikti tieši pēc pāriešanas no trompetes uz ventīļtrombonu, jo tomēr tam v-trombonam munštuks lielāks, līdz ar to tie lūpu muskuļi, kas bija nepieciešami trompetes spēlēšanai, ļoti ātri atslāba, bet ventīļtrombonā gan varētu vēl iepūst.. un notis... nekas jau grūts. 3 taustiņi tik :D un kombinācijas jau nebija grūtas... tā lūk...

Gravatar Kloons

2008. gada 5. novembrī, plkst. 13:43

Presīte, viemērīgs pūtiens un darbs ar lūpām :) Tik traki iespringt uz to pasākumu gan nav vērts, ta skaņa nenāks ārā - ja nu pa otru galu :D 12 gadus spēlēju trompeti. Taga pauze, kamēr bizness/dzīve sakārtojas. Ļoti labs hobijs un atslodze no ikdienas ;)

Gravatar Prusaks

2008. gada 10. novembrī, plkst. 13:06

Kļūda Nr. 2 — satvēriens / pirkstu pozīcijas. Lūpas man arī vairs nestrādā, bet pirkstu kustības pa ventiļiem atbilstoši notīm joprojām dzīvo muskuļu atmiņā.

Gravatar labs

2010. gada 14. septembrī, plkst. 18:00

es speleju trompeti jau tris gadus