✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Windows 7 - lietotāja piezīmes

2009. gada 22. janvārī, 59 komentāri

Windows Beta FishPirms sāku klārēt par savu nu jau nedēļu ilgo pieredzi ikdienas darbā ar Windows 7, mazs ekskurss vēsturē.

Mēs kantorī noriskējām un uzlikām Vistu ikurāt pirms trīs gadiem. Tieši tad, kad tā iznāca. Sagadījās, ka tieši tad mums vajadzēja nomainīt astoņus datorus, tad nu visi tie saņēma Vistu. Eksperiments eksperimentiem, bet tā nu sanāca. Lai arī lielos vilcienos nekas traks nenotika, šis un tas kretinēja un kretinē vēl jo projām. Galvenokārt lēndarbība. Par jauno lietotāja saskarni - Aero nebiju lielā sajūsmā, jo tā laiku pa laikam iegāja sevī. Šķita, ka resursu patēriņa ziņā Vista ir Godzillas izmēru putns, kurš nekad nekur nelidos. Daži prieki ar Windows Firewall un mūsu iekšējo klientu apkalpošanas programmu, kura tolaik kā reizi tika izstrādāta, ne pārāk izprotami agresīvais UAC, populārais “[put anything here] has stopped working”, utt. Bet, nu, trīs gadu laikā viss, izņemot ātrdarbību tika apkarots. Ja neskaita pāris specifiskas lietas, kuras aizvien vēl persistē.

Papildus tam, visi jaunie datori (pamatā laptopi) tika ņemti jau ar Windows Vista uz borta. Sony Vaio un IBM/Lenovo jaudīgais gals Vistu spēj lidināt kā Dāvids lingu. Aizgājušonedēļ ienācās Sony Vaio maziņais, kuram Vista sāka lidot pēc būtiskas attieksmes izrādīšanas pret pēc noklusēšanas sainstalētajām programmām (ko vien dod tāds uz maza laptopiņa uzinstalēts Windows SQL Server 2005). Starp citu, mazliet apbižojos, ka piegādāti tiek laptopi ar četriem gigabaitiem operatīvās atmiņas, kamēt satur Windows Vista 32bit, kas rezultējas tajā, ka operacionālā sistēma spēj saskaitīt visus četrus, bet izmantot tikai trīs gigabaitus.

Visā visumā, pieredze ar Vistām ir. Nav tā, ka viss ir šaušalīgi slikti un mēs uz ikkatra soļa izmantojam licencēšanas modeļa priekšrocību - vecināšanu (downgrade, protams). Lielu artavu sākotnējā nepatikā un bieži lietojamo aplikāciju nestabilā darbībā, kā beigu beigās izrādījās, sniedza Tildes Birojs. Lielā daļā lēnīguma, savukārt, pie vainas teju vai vienmēr bija McAfee antivīruss. Principā, Vista tika pieradināta, lai arī nepatiku tas vairs tik ļoti nemazināja un šis tas trakoti nesaprotams ik pa laikam izlīda. Es ar nepacietību gaidīju Windows 7, lai arī neloloju ilūzijas par tā superīgumu. Gaidīju Vistas otro versiju. Vot, i, gaidot sliktu, morāli nebiju sagatavojies tam, ko ieraudzīju.

Tad, nu par Windows 7. Sākotnēji biju domājis to uzlikt un paspēlēties, kad būs laiks. Taču, pēc pirmās reizes, kad fonā atstātā instalācija piespiedu kārtā restartēja datoru, es XP vairs neesmu lietojis. Kāpēc? Tāpēc ka nevajag. Viss strādā. Un strādā ļoti labi. Ātrdarbība ir salīdzināma ar Windows XP. Tas pat man bija milzīgs pārsteigums. Stabilitātei nav ne vainas, ja neskaita superbāra (tāskbāra jaunā versija) un uzlabotā Aero (grafiskā saskarne) defektus, kuri parādās ilgstošas bezrestartu lietošanas un slēgāšanās starp parastu darbu, esot darbavietā un RDP, esot mājās rezultātā. Ceru, ka tas norakstīsies uz betu. Papildus šīm neērtībām, Windows 7 pie 1.1GB aizņemtas atmiņas (2GB pieejami) paziņo par to, ka atmiņas vairs ņera. Palīdzēja izlogošanās un ielogošanās.

Tagad sekos secinājumi un moralizēšana. Sīkumi, piezīmes uz klaviatūras malām un pāris jaunumi būs pēc tam.

Dzīvojot ar apziņu, ka man agrāk vai vēlāk nāksies atteikties no Windows XP (neesmu no tiem, kas visu mūžu ir gandarīti, lietojot aizvēsturisku operacionālo sistēmu) un sākt lietot ko citu, aizvien biežāk vēros tieši Apple virzienā. Jo par Vistu nekādā dziļā sajūsmā nebiju. Pašlaik, kad esmu palietojis diendienā Windows 7, varu teikt, ka nekā. Pilnīgi noteikti nākamais manā dzīvē arī būs Windows. Jo, kā jau minēju, pat beta ir stabila, ļoti ātra un funkcionāla. Šķiet, ka kopš PDC oktobrī, kad Windows 7 tika dalīts pirmo reizi, ir noiets diezgan nozīmīgs attālums. Uz labo pusi.

Absolūtu paralelitāti ir sasniedzis un indeferenti kolapsē retorika, kura atsaucas uz to, ka kāds ir kādus interfeisa vai funkcionalitātes elementus no kāda cita nospēris. Tā ir cita tēma, kuru var apspriest pie ieraksta par to, kādām metodēm kurš kuru ir izpuļķējis un kurš kuru principā ir atstājis bez biksēm. Te par to nebūs.

Piedodiet, ja šis ieraksts skan kā slavas dziesma. Tīri teorētiski tas, iespējams, ir tālab, ka es gaidīju otro vistu ar izlabotiem gļukiem, bet bez nekā sevišķa. Trīs gadu laikā Vistu pārvērst par ko šādu ne tikai labojot pielaistās kļūdas, bet arī ieviešot milzumu jaunu iespēju, tas bija šoks, no kura atgūties nav viegli :)

Starp citu, man neizdevās bez piepūles atrast internetos argumentētu viedokli par to, ka Windows 7 sūkā. Nopietni. Varbūt man kaut kāds psiholoģiskais bloks ir iestājies, bet neizdevās. Ja nu jums pagadās pa rokai kāda tāda saite, būšu priecīgs to iegūt komentāros.

Sākšu varbūt ar nebūtiskākajiem, bet ierastākajiem jautājumiem, kuri rodas līdz ikkatru jaunu Windows versiju. Vai notepad ir mainījies? Nē, nav. Bet wordpad ir pārveidots par ne pārāk pilnvērtīgu sākuma līmeņa teksta redaktoru ar jauno ofisa formātu un pat ODT atbalstu. Lai cik tas nebūtu smieklīgi, viņi pat ir uzlabojuši paint. Abos ir ieviests iekš 2007. ofisa ierastais ribbon interfeiss. Kalkulators vulgaris, zinātniskais, programmētājiem un statistiķiem.

Ja par būtisko, tad ielādes ātrums (mums ir aktīvā direktorija) ir samazinājies. XP līdz ielogošanās logam, iespējams, tiek stipri ātrāk par jauno (kādas 15 sekundes uz XP pret 30 sekundēm Windows 7), taču no ielogošanās loģeļa desktops strādājošā stāvoklī man pienāk daudz ātrāk nekā XP (tās pašas 20-30 sekundes uz Windows 7, kamēr XP desktopu rāda, bet turpina mani teju vai ignorēt savas trīs minūtes). Te vietā sacīt, ka salīdzināju startējamās aplikācijas - abās sistēmās to saraksts ir identisks.

Saskarne. Viņi ir piestrādājuši. Tas pats Aero, tikai ar papildus jaukām iespējām. Piemēram, taustiņu kombinācijas. Maksimizēt logu var ar Win+ArrUp, pārvietot uz labo monitoru ar Win+Shift+ArrLt, apskatīt desktopu, kurš tagad aizvieto Windows Sidebar (ja ir nepieciešamība to darīt), var ar Win+Space (iespēja tiek saukta par peek). Diezgan amizanta un līdz šim neargumentēta iespēja ir, pakratot ar peli kādu logu, minimizēt visus pārējos :) Dikti patīk tas, ka tagad maksimizēšanai nav nepieciešams dubultklikšķis uz loga nosaukuma. Pietiek paķert jamo un uzvilkt līdz augšai, kad jamais maksimizējas. Aizvelkam pa labi līdz malai un jamais nostājas pa pusi ekrāna. Jā, berylisti, es sapratu :)

Un tomēr, pati svarīgākā lietotāja saskarnes izmaiņa ir jaunais tāskbārs (uzdevumu josla?), kurš MS iekšienē tiek dēvēts par superbar. Ja pamēģināt aprakstīt dažos teikumos, tad varētu sanākt kaut kas sekojošs. QuickLaunch ir izvākts un tā funkcijas ir pārnestas uz pašu tāskbāru (jebkurai programmai ir iespēja pin to taskbar). Noklusētajā režīmā, tiesa, tāskbārs izskatās mazliet savādāk. Patīk tas, kā ir uztaisīta programmu un to logu grupēšana. Turot piespiestu shift taustiņu, un nospiežot uz attiecīgās programmas, tā tiek palaista no jauna (vēl viena instance). Pie superbāra jāpiebilst tas, ka vairs nav pieejams klasiskais start menu. Un ellīgi patīk jau Vistā bijušais iekš start menu iebūvētais meklētājs. Pateicoties opensearch atbalstam, tam var piekabināt via kā cita meklēšanu pēc vajadzības vai izstrādāt kaut ko savu. Principā, līdz šim lietotais launchy vairs nav nepieciešams. Visos programmu logu priekšskatos (preview) tiek attēlots tas, kas tai logā patiesi notiek (piemēram, ja tur spēlē video, tad arī mazajā lodziņā rādīs video, ja skrien logfaili, tur arī skries).

Vēl no Vistā jau redzētā man dikti patīk skaņas mikseris, kur ir iespējams pielāgot skaļumu atsevišķām programmām.

Vēl viens jaunums ir bibliotēkas. Tās faktiski ir kolekcijas, kuras var iekļaut sevī dažādas direktorijas ar dažādiem saturiem no dažādām atrašanās vietām (pat dažādiem datoriem). Piemēram, ja mājās mūzika ir izmētāta pa trim dažādām ierīcēm, izveidojot bibliotēku, to varēs apvienot vienā kopējā vietā. Līdz šim Windows Media Player bija pa savam, Windows Media Center arī pa savam. Tagad visas Windows komponentes izmanto vienotu bibliotēku koncepciju.

No programmatūras lietošanas viedokļa, nekādas problēmas nemanīju. Viss tas, ko izmantoju uz XP, darbojas arī uz Windows 7. Un ne tikai. 2007. ofiss darbojas makten žiperīgāk. Dīvaini, bet Outlook skrien nenormālos tempos. Neierasti, bet patīkami. Tiesa, tikko noskaidroju, ka MikroTik Dude uz septītajiem logiem nestrādā. Strādā, bet nestabili. Konkrēti - servera puse. Sasodīts.

Superīgi ir tas, ka viņi ir beidzot iekļāvuši iekš Windows daļu no tās funkcionalitātes, kuras nodrošināšana līdz šim bija ražotāju uzdevums. Ko vien ir vērts standartizēts projektora pieslēgšanas un konfigurācijas rīks ar Win+P. Vai arī biometrisko datu nolasīšanas ierīču atbalsts jau iebūvēta sistēmā.

Viena no lielākajām Vistenieku sāpēm bija User Account Control. Jaunajā logu versijā tas nav tik uzmācīgs un lielu trobeli netaisa, pie kam ir konfigurējams četros dažādos līmeņos.

Vēl viens no mega jaunumiem esot Homegroup, kas ļauj viegli un saprotami dalīt pieejas un atsevišķas lietas vienā tīklā esošiem datoriem. To nav izdevies pamēģināt, jo mājās man ir tikai viens dators, kā arī nav Windows 7, bet darbā ir normāla aktīvā direktorija.

Runā, ka Windows 7 iekļauj (vai iekļaus) sevī multi-touch iespējas, bet, tā kā man nav attiecīgās uzpariktes, hands-on pieredzes nav. It kā viss, kas saistīts ar alternatīvām ievades metodēm esot uzlabots (ieskaitot arī rokraksta un balss atpazīšanu). Manuprāt tablešu PC mūsu zemītē nav iegājušies, tālab nāksies vien ticēt uz vārda, vai neticēt nemaz.

Turpinot savu Live servisu attīstību, kas man aizvien vēl šķiet kaut kas haotisks un nesaprotams, daudz kas ir pārvietots uz Windows Live Essentials (ieskaitot Windows Movie Maker, Windows Mail un Windows Photo Gallery). Tas dīvaini, jo biju domājis, ka šīm programmiņām jābūt operacionālās sistēmas bāzes komplektācijā. Ir uzlabots explorer interfeiss (tā, kas failu pārvaldīšanai, ne internetu bradāšanai) pat salīdzinot ar Vistu.

Tagad līdz ar Windows 7 līdzi nāk visi iespējamie un plaši izmantojamie kodeki. Pie kam, ne tikai atskaņošanas vajadzībām. Plānots ir, piemēram, aizvelkot kādu filmiņu uz pievienoto iekārtu, nepieciešamības gadījumā operacionālā sistēma pati spēs saprast, ka ir nepieciešams pārkodēt kopējamo video citā formātā un to arī izdarīs. Tas jau izklausās pēc kaut kādas neticama maģijas, ja godīgi. Windows Media Center tagad līdzi nāk TV Pack. Iespējams, ka mājās būs jāizrok atkal HDMI vads un jāsasprauž dators ar teļļuku.

Gīkiem patiks tas, ka tagad iekš Windows ir iebūvēts PowerShell, kā arī taustiņu kombinācija Win+T nav aizmirsta. Papildus techniskajām lietām - iebūvēts ir ISO failu rakstīšanas atbalsts (sīkums, bet patīkami), kā arī Windows 7 ne tikai saprot Virtual PC virtuālo disku failus (VHD), bet protot no tiem pat iebūtoties. Tas nozīmē virtualizācijas nokāpšanu no serveru plauktiem. Jaunais resursu monitors ir beidzot šī vārda cienīgs.

Šķiet, ka nebūt ne svarīgs ir Bluetooth steka papildinājums, specifiski tieši audio pārraides ziņā, kas ļaus bez papildus draiveriem un programmām tikt galā ar Bluetooth audio (steidzu izmēģināt, jo uz Vistas savulaik nācās pajārēties), kā arī ārpuskārtas izšķirtspēju, krāsu dziļumu un video protokolu atbalsts, lai vieglāk integrētos mājas kinozālēs vai amatieru videostudijās.

Papildus tam, esmu sācis lietot Windows Media Player mūzikas bibliotēkas uzturēšanai, atskaņošanai un filmu skatīšanai. Ja godīgi, nejūtos zaudētājs.

Pagaidām viss. Šis ieraksts tapa nedēļu, haotiski pierakstot visu, Visu, kū es soskatu, visu kū es radzu, un beigās provējot to apkopot vienā pagarākā gabalā.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Māris

2009. gada 22. janvārī, plkst. 16:27

vai tu tikai uz stacionāro datoru installēji/lietoji? Man mazajam acer one, salīdzinājumā ar xp, bija +1h baterijas laiks

Gravatar laacz Autors

2009. gada 22. janvārī, plkst. 16:29

Māri, stacionārā. Baterijas darbības laiks nemainījās :>

Gravatar normunds

2009. gada 22. janvārī, plkst. 16:52

<i>Pilnīgi noteikti nākamais manā dzīvē arī būs Windows.</i>

Sagaidīsim windows s3v3n release, sagaidīsim snow leopard release un paskatīsimies kurs kuru izknābs. :) Katrā ziņā es uz jaunās vindas neko tādu, kas man liktu teikt, ka nu MS ir radījis kau ko kas pārsitīs divus gadus veco tīģeri, neredzēju.

/es zinu, es esmu apple fanboy.

Gravatar Boo

2009. gada 22. janvārī, plkst. 16:59

<i>Pilnīgi noteikti nākamais manā dzīvē arī būs Windows.</i>

Tā tev arī vajag :DDD

Gravatar Toms

2009. gada 22. janvārī, plkst. 17:17

Paldies par izklāstu. :)

Gravatar newage

2009. gada 22. janvārī, plkst. 17:23

man patīk tavu nix mašīnu hostneimi :)

Gravatar japets

2009. gada 22. janvārī, plkst. 17:23

Un Solitaire? Kā ar to? Iekš Vistas tā ir krietni uzlabota! :)

Gravatar Mateo

2009. gada 22. janvārī, plkst. 18:44

Man nepatika, jo Windows Mail pazudis. Vispār kopā ar W7 nenāk meils, uzliku it kā Windows Live Mail, bet neatradu nekur opciju Import mail database (kuru biju noglabājis no windows mail). Cerams, ka uz final versiju būs vēl salabots, tā jau citas vainas īpaši arī neredzēju.

Atcerējos gan, start menu (classic view) pilnīgi izņemts ārā. Iespējams, ka jaunais taskbar ir baigi foršs, bet man patika iekš start menu sagrupēt programmas pa tēmām: ofiss, speles, nets u.t.t. kā lai tagad to izdara, ja programmas simtiem (piem. mazās spēlītes čupa), viņš to izmet po svojemu iekš program files.

Iespējams, ka kļūdos savos priekšstatos, bet viena vakara paspēlēšanās ar W7 beta man tomēr beidzās ar downgrade.

Gravatar pbs

2009. gada 22. janvārī, plkst. 19:51

Neskatoties uz to, ka esmu Apple lietotājs un atpakaļ uz Win vairs neskatos (MS ir tik daudz reižu mani pievīlis, ka es nespēju tam "skatīties acīs"), es pilnībā piekrītu tam ko esi sarakstījis. Foršs raksts patiesībā.

Gravatar e

2009. gada 22. janvārī, plkst. 20:00

jā, serveru nosaukumi drošvien pēc tā, uz kā viņi stāv, salikti :)

Gravatar dzingars

2009. gada 22. janvārī, plkst. 21:32

otrā rindkopa "jo projām" jāraksta kopā. Trešā rindkopa no beigām frāze "ne svarīgs" un "nesvarīgs" ir ar slightly atšķirīgu nozīmi. Ja sapratu tavu domu gājienu pareizi, tad šinī teikumā būtu jālieto "nesvarīgs".

Gravatar lakutis

2009. gada 22. janvārī, plkst. 21:47

ar win7 un ie8 te nerada komentāriem autorus :D

Gravatar shokētais

2009. gada 22. janvārī, plkst. 23:38

Nu pilnīgi gribās mest pa gaisu savu linux'i ar patreiz 202 MiB atmiņas patēriņu un mesties Windows 7 skavās.

Gravatar sancho

2009. gada 23. janvārī, plkst. 08:43

kaadu reliizi tu lietoji, vai vinji tikai vienu izlaidushi? Buus jaauzliek, jaapameegjina.

Gravatar kaitnieks

2009. gada 23. janvārī, plkst. 08:54

Cilvēki jau ņirgājās, ka tāda ir MS stratēģija - lai piespiestu cilvēkus upgreidoties, viņi pēc normālas OS izlaiž sūdīgu, lai, nākamo atkal izlaižot normālu, visi sajūsmā lauztu krēslus, kaut arī tīri objektīvi tā nav nekas īpašs, toties, salīdzinot ar iepriekšējo, superīga. Ja nebūtu šī sūdīgās OS posma, tad mēs mazāk upgreidotos, jo mums taču jau tāpat ir sakarīga OS (XP).

Gravatar Valp

2009. gada 23. janvārī, plkst. 09:05

Paldies par labu rakstu ta vien sagribejaas uzlikt un pameiginaat...

Gravatar Taapat

2009. gada 23. janvārī, plkst. 09:06

Esmu pamēģinājis visas trīs nopludinātās versijas, un arī atpakaļ uz XP pārslēgties negribu. Patreiz domāju vai nenonest XP un nelietot W7 vienu pašu. Uzlabota ir arī padomu došana lietotājiem. kad par to lasīju tad pasmīnēju bet, kad msi istaleris pēkšņi pārstāja darboties (domāju ka iespējams to "uzlaboja" AutoCads), windows nākošajā dienā piedāvāja palaist komandrindu ar administratora tiesībām, izdzēst reģistra atslēgu, un viss aizgāja. Kad pirmo reizi uzpeldēja tas padoms to pat kārtīgi neizlasījis ignorēju, jo domāju ka atkal ieteiks griesties pie sistēmas administratora :)

Gravatar edk

2009. gada 23. janvārī, plkst. 10:25

es gan nezinu neko labāku par windows 3.11. joprojām lietoju diendienā un arī solitaire tur ir un notepad. tā ka izlemiet paši. nav spiesta lieta tas klucis.

Gravatar edk

2009. gada 23. janvārī, plkst. 10:27

... jā un vēl. wordpad un command-prompt, wordpad un command-prompt, wordpad un command-prompt, wordpad un command-prompt... veiksmi!

Gravatar edk

2009. gada 23. janvārī, plkst. 10:34

Jā, lūdzu, Sarky-Shmarky! ;]

Gravatar edk

2009. gada 23. janvārī, plkst. 10:36

Kā saka - veiksmi visiem šoferīšiem un viņu draugiem/draudzenēm! Veiksmi uz ceļiem! Un elkoņiem!

Gravatar Vilis007

2009. gada 23. janvārī, plkst. 11:57

Piekrītu autoram. Bet man uz 1 Gb atmiņas viņš neteica, ka būtu par maz atmiņas, kaut gan dzenāju daudz ko, ar video un foto saistītu.

Gravatar Paraziits

2009. gada 23. janvārī, plkst. 12:09

liels paldies, tieši domāju mēģināt 7 vai nē, laikam tomēr jāmēģina.

Gravatar Arnolds

2009. gada 23. janvārī, plkst. 14:50

Priecājos par ODT atbalstu.

Gravatar Viestarts

2009. gada 23. janvārī, plkst. 15:55

Man uz 64-bit W7 tā arī nav izdevies palaist Civilization I :(

Gravatar nxt

2009. gada 23. janvārī, plkst. 16:07

Raksts OK! Tikai viens sīkums: vai tad latviešu valodā ir tāds vārds "direktorija" sieviešu dzimtē? Man tā šķiet, ka nav. Ir vārds "direktorijs", kurš ir vīriešu dzimtē. Bet nu es nez. Iespējams, ka kāds valodnieks ir lēmis un arī tā ir pareizi.

Gravatar Knaģis

2009. gada 23. janvārī, plkst. 16:33

#28 Papuass - Tas raksts ir no 2004. gada....

Gravatar lol

2009. gada 23. janvārī, plkst. 22:11

omg, tadu tekstu uzrakstīt par windows.. bija vērts?

Gravatar KKTK

2009. gada 23. janvārī, plkst. 23:28

Labs raksts. Tiešām izskatās ka M$ ir pacentušies (gandrīz vai ticu kaitnieks tekstam). Taču jau laiciņu ir redzētas un lietotas arī citas OS - paretam lietoju Leopardu un mājās 100% Ubuntu. Un rezultātā, nemaz nealkstās vairs likt to W7 un atkal saskarties ar vecām problēmām ;) Tie jaunie sīkumi, kas iekrita acīs, gan drīz tiks realizēti konkurentiem, bet pārējās tevis nosauktās lietas jau laiciņu ir konkurentiem ;)

Gravatar noisex

2009. gada 24. janvārī, plkst. 00:48

Mani pilniba apmierina Vista, gan atrdarbibas, gan lietojamibas un compabilty zinjaa, tachu biju uzlicis virtuali Win7...performance bija labaka, jaunakas fitchas, nedaudz patikamaks inrefeiss :D ..ta kaa kad iznaks finala relize noteikti upgreidoshos uz Win7 :)

Gravatar rx

2009. gada 24. janvārī, plkst. 03:17

Laaci, XP arii ar taustinjiem var maximizeet un minimizeet logus: Alt+space+X maximizee; Alt+Space+n minimizee Vistu esmu licis un iesaku TIKAI 64 bit. Draiveri ir gandriiz visi, jo parasti ja ir vista ir arii 64-bit vista. VIENMEER lietoju savus tweakus- UAC un security centers lido nost pirmie :) Peec pietviikoshanas straadaa tikpat ja ne aatraak par XP. 7 patiikami paarsteidza ar to, ka aatri kaa XP straadaa arii bez tweakiem ;)

Un tagad par to kaapeec neveelos paariet uz jaunajiem Win:

  1. Tas veicina atkariibu no m$ jaunajiem produktiem un taa kaa lietoju OOo tad man ir gandriiz vienalga kas tur apakshaa; mans iecieniitaakais 2k3 64-bit
  2. Jaunie win ljoti straadaa pie datu vaakshanas par to, ko tu netaa un vispaar dari- lielaa braalja skatiishanaas par plecu man pagalam netiikaas
  3. Mediaplayeri kaa multimeediju default atskanjotaaju esmu izmantojis tikai uz NT (6.0 versijas) jaunais 11 asocieejas tikai un vieniigi ar DRM un to, ka vinjam ir nejauka iipashiiba vienkaarshus mp3 un wma pasham par sevi DRMot. Tas, ka uz vistas WMP11 nenaak ar iebuuveetiem DVD dekoderiem ir vienkaarshi pazors- tas arii redzams tajaa, ka ieksh 7 taas shtelles straadaa out of the box
  4. Principiaali jaunajos vieniigais, kas mainaas ir lietotaaja saskarne- paareejaas lietas man ir 3rd party (parasti oss) taisiitas, kam nav windows analoga. Taa kaa vairs nav tas vecums, ka vilktu uz grafikas izskaistinaajumiem, tad, ja mainu OS tad mainiishu to tik uz gentoo

Gravatar Sarky

2009. gada 24. janvārī, plkst. 09:35

Rx: nujau nujau!... mp3 ar DRM??? un veel "pasham"???

Gravatar Janis

2009. gada 24. janvārī, plkst. 13:30

Palasīju rakstu un degu nepacietībā pamēģināt (tā teikt "siekalu tecinu").

Un kā ar "debilo softu" iTunes? Windows 7 to spēj sagremot (vai otrādāk)?

Gravatar laacz Autors

2009. gada 24. janvārī, plkst. 13:31

Jani, iTunes strādā arī uz Win7 :)

Gravatar Pēteris Krišjānis

2009. gada 25. janvārī, plkst. 15:43

Prieks, ka tu Laacz priecājies pa fīčām, kas mazāk vai vairāk GNU/Linux darbavirsmas distribūciju un OS X lietotājiem jau pieejamas :)

Diemžēl Vista un jaunajā W7 kretinē veco problēmu eksistence, nevis jaunu fīču žilbinošā esamība. Turklāt MS ir spējuši sačakarēt tik elementāru un foršu lietu kā Kontrolpaneli.

Kā esmu teicis, teikšu šeit - Microsoft ir gīku 'female fatale' - visi krīt un stāv pa viņu, kaut ne vienreiz vien piečakarējusi. Nu ko, love forever :)

Gravatar laacz Autors

2009. gada 25. janvārī, plkst. 16:58

Pēteri, pa punktiem lūdzu. Tās vecās problēmas. Mani interesē. Ato visi, kas saka, ka w7 tomēr nav nekas TĀDS, ar pirkstu kaut kur parādīt nevar. Pats visu laiku esi centies būs konstruktīvs, tad nevajag šo reizi padarīt par izņēmumu.

Starp citu, man gan šķiet, ka kontrolpanelis beidzot ir kļuvis sakarīgs. Gūgles laikos neprast ierakstīt searchā aptuveni to, ko meklē, ir vēl jāprot ;)

Kā arī, 'female fatale' analoģija ir skaists neargumentēts izteiksmes veids, kurš veicina tādu pašu neargumentētu opozīciju.

Gravatar usins

2009. gada 25. janvārī, plkst. 18:21

Man jau liekas, ka kontrolpanelis kā tāds ir palicis lieks, pateicoties search iespējai, vienkārši startā ieraksti, ko vajag mainīt, un izmet shortcut uz attiecīgo tūli, tas ir ļoti vienkārši un ērti.

Man vienīgi pārsteidza tas, ka Win7 bargāk vērtē datorus, bet strādā ātrāk, nekā Vista. Uz Vista datora vērtējums- 4,3, bet uz Win7 2.0 (pateicoties hdd)

Gravatar Sarky

2009. gada 26. janvārī, plkst. 00:16

Usins: Nu bet logjiski! Dators moraali noveco ;+) Win8 veerteejums buus 1.0, win9 = "cik maksaa ieeja juusu muzejaa?" ;D

Gravatar Smejmoon

2009. gada 26. janvārī, plkst. 03:42

RX: " jaunais 11 asocieejas tikai un vieniigi ar DRM un to, ka vinjam ir nejauka iipashiiba vienkaarshus mp3 un wma pasham par sevi DRMot."

Es Tev atsūtīšu 20 asv dolārus skaidrā naudā, ja Tu man parādīsi ar WMP11 DRMotu mp3 failu. 2 dolāri par jebkuru citu DRMotu mp3.

Gravatar jam

2009. gada 26. janvārī, plkst. 09:02

usins. Tāda fīča šķiet noskatīta no Leoparda Spootlight meklētāja.

Gravatar weedy

2009. gada 26. janvārī, plkst. 09:46

Es arī izmēģināju, secinājumi:

  • uz VirtualBox Win7 idle/browsing režīmā CPU ēd ~ tikpat daudz cik OS X pie normāla darba ritma (vairāki browseri, teksta redaktors, pāris IM, u.c. progas) - iespējams vainīgs VirtualBox
  • bundlētais IE8 gļuko uz pats sava ražotāja lapām, iespējams tāpēc, ka nav svaigākā versija
  • CP varbūt ir vienkāršāks nekā Vistai, bet kaut kādu jēdzīgu lietošanas ērtumu tajā man izdevās panākt tikai pēc sakārtošanas saraksta veidā; nokļūt līdz vajadzīgajam settingam ar 1-3 klikšķiem kā iekš OS X vēljoprojām nav iespējams, arī XP manuprāt ir vienkāršāk.

Ak jā un, Windows 7 būšot 5 versijas (urā! ;) ): http://www.engadget.com/2009/01/25/multiple-windows-7-versions-coming-say-it-aint-so/

Gravatar ai

2009. gada 26. janvārī, plkst. 18:08

Nokia pc suite neliekas īsti virsū. Vismaz man nesanāca- kliedz, ka nav īstā windows versija, kad palaiž compability mode, tad saka, ka nav admina tiesību, pat ja uzspiež uz run as administrator..

Un vēl xbox neredz media centru nezin kādu iemeslu dēļ, it kā citiem šādas problēmas neesot...

Gravatar Prusaks

2009. gada 26. janvārī, plkst. 20:21

Iespējams, dzīve nav rožu dārzs. Nāksies pasvīst tā paša M$ izdarību dēļ.

http://www.macsurfer.com/redir.php?u=384841

Gravatar ZBH

2009. gada 27. janvārī, plkst. 13:55

zi, Laa, kaukaa amizant izstaas Tav pro-M$ tekst "es neesmu mazohists, mani nepiechakareeja" un veel avien karaajosies ZetCom darb sludekl RTU DITF dekanaataa, kuraa peec idejs apgrozaas tikai pirmie div kurs (nu un DITF darbiniek). :G:

Gravatar laacz Autors

2009. gada 27. janvārī, plkst. 13:59

ZBH, tur vēl karājs? Nevaidzēt būt.

Gravatar ZBH

2009. gada 27. janvārī, plkst. 14:04

ach ja, Laa, W2K, kad veel biij NT5 developer reliiz kaukaad, ar biij ar pavisam cit aatrum un HW rijiib kaa veelaakais W2K. taa ka nesapriecaajies, sapichkaas Windows 7 visaads freimworks un pribambass, ko shie uzskat par nepieciesam, un redzees, kaa lidos neputns SE.

Gravatar laacz Autors

2009. gada 27. janvārī, plkst. 14:11

Redzēs gan, ZBH, redzēs gan :)

Gravatar Agris

2009. gada 27. janvārī, plkst. 14:23

Phh.. Nu, ja. Tātad, mans paredzamais plāns W7 attīstībā - sataisīt betas gļukus un kļūt tik pat smagam kā Vista :) Nē, bet nopietni, labākā lieta ir jaunais taskbar, pārējais... Nav logu pārklāšanās atstrādāta, tā pati logu vilkšana uz augšu arī - nu, negribu es, lai mani kontrolētu OS, bet gribu otrādi, vai ne? :) Tāds Open Action Center nav atstrādāts, ie arī nav, Notifications Area Icons nav. Vispār daudz kas nav atstrādāts, ir tiešām demo līmenis, kur parāda tikai vēlamo, un kā jau rakstīju, nākotnē būs tāds pats sū kā vista. Nu, jā, kas vēl - daudz prasīgāks pret diska ātrumu... hdd ar 5400 rpm var iet atpūsties, w7+ ff + skype + utorrent nokauj datoru divās dienās (un spriežot pēc task manager, lietojumprogrammas nebūt nav pie vainas). Ak, jā, iepriecināja All Control Panel Items ;) Biometric device diemžēl nestrādā, arī ar oriģināliem draiveriem priekš Vistas. Utt, jāiet strādāt!

Gravatar Zigmārs

2009. gada 27. janvārī, plkst. 19:26

Sveiki, esiet laipni aicināti domubiedru grupā "Microsoft Windows 7"

http://www.draugiem.lv/groups/group.php?gid=197675&amp;grouplanguage=l

Tur katru trešo dienu ir kas jauns!:) Piemēram, kāpec nav vērts vilkt Windows 7 no torrent trackeriem? Kā salabot Windows 7, lai netiktu bojāti mp3 faili? Kādas programmas darbojas, kādas nē! Lietotāju pieredzes apmaiņa! Kā noņemt "Send Feedback", seriālie nummuri, kodeki priekš Windows 7 un vairāki citi tehniskas dabas jautājumi!

Zigmārs

Gravatar ZBH

2009. gada 30. janvārī, plkst. 17:37

jep, beidzot zinojum deelj iraid uzfrishot, juuseejo sludekl vairs neman. cik pagaaj, gads? :)

Gravatar rx

2009. gada 31. janvārī, plkst. 20:40

to Smejmoon

Failus tev nesuutiishu, jo dators un faili nebija mani, tiku pasaukts paliigaa glaabt no M$ licenceem. Ideja sekojosha- sievietei A no viiriesha C (tikai koleegji) tiek uzdaavinaats vinja pasha CD (iespeejams pat ar nero rakstiits). Dziesmu autors pats C, kas ir muzikants. A panjem , ieliek CD ieksh notebooka un ar wmp 9/10 to noripo uz wma (vai mp3, preciizi neatceros, bet wma par labu runaa kaut vai tas, ka mp3 max bitrate ar tizlo m$ encoderi ir tikai 64kbs). Viss speelejas ljoti jauki, tiek veidotas biblioteekas, playlistes u.c zem wmp9/10. Tad atnaaku sliktais es un labu gribot deitojot uz sp3 uzmetu arii ie7 + wmp11. Kas notiek? Peec 3 ned zvans ar kaut kaadiem nesakariigiem textiem no A (biezhi gadaas ar sievieteem, kam ir datoru probleemas) Nonaacis liidz PC saprotu, ka ir pamatiigi meesli- Uzklikshkjinot uz faila ieksh wmp playlistes paraadas pazinjojumi par to, ka tagad jaaiet netaa un jaadabuu atljauja speelet to failu (help linki uz sugar-coated drm skaidrojumu). Fakts ir taads, ka shiis dziesmas tieshi bija A garadarbi. Protams probleema bija arii ar citaam (kas jociigi, bet ne visaam bibliotekas dziesmaam). Tad ar izdariiju secinaajumu - viss bija kaartiibaa uzliku wmp11 un peekshnji tas shits piespiezh mani luugties m$ lai tas atlajuj speeleet A dziesmas.... Es tam ilgi neticeeju, tachot zinot m$ tradiicijas to pienjeemu. Lieki teikt, ka netaa ir daudz softu, kas un-fako drmotus failus ar kvalitaates zudumu, bet lai to izdariitu looslesly, tas jau ir lielaaks chakars.

Gravatar it

2009. gada 7. septembrī, plkst. 09:55

3 un 4 komentārs, visi izlasam :D:D:D

Gravatar capsx

2010. gada 24. februārī, plkst. 23:59

Labs raksts.

Netīšām tam uzdūros. Es ar pirms 2 dienām uzliku sev W7 (gan piespiedu kārtā, tā sakot - nomira laptops, nācās māsai atņemt kasti (ļaunais), kurā šādi tādi vīrusiņi bija ieperinājušies, un XP vietā sadomāju uzlikt W7).

Tieši tāpat kā Tu, esmu patīkami pārsteigts par OS darbību, un domājams ka pie tās arī palikšu. Vismaz pirmais iespaids tieši tāds arī bija - WOW. Es pat teiktu ka strādā naskāk kā XP (uz XP tika nogriezts VISS liekais kas vien iespējams).

Nākas gan biki pierast pie savādāka Taskbara un Quick Launch, Show Desktop, kā arī citām fīčām, bet priecē jau gatavās palīgprogrammas vieglākai dzīvei (piem. SnippingTool). Pagaidām gan vēl pārāk neesmu rakājies pa iekšām, nav bijis laika.

Latviešu lokalizāciju gan nomainīju uz Eng, savādāk visam pasākumam ir ilgāk jāpiedomā klāt. Neesmu vēl paskatījies vai ir iespējams katram lietotājam sava lokalizācija, bet nu tas būtu svētīgi - vecākiem labāk ir LV :D Katrā ziņā FireFox tipa lokalizācija manuprāt ir pilnīgi garām :)

Gravatar Dermatologs

2011. gada 24. augustā, plkst. 19:03

Lietoju Windows7 Home Premium un tas ir pirmais Windows, kas tiešām atvieglo ikdienas lietotāja dzīvi.