← Uz sākumu

MMS

2009. gada 18. jūnijā, 31 komentārs

Šodien ar vairākiem cilvēkiem pacēlās diskusija par to, cik ļoti tagad (līdz ar iPhone MMS atbalstu) mūsu valstī uz augšu aizies MMS pakalpojuma lietotāju skaits. Ko vēl ne.

Lai arī šī iespēja iekš iPhone ir ieviesta, un LMT ir atjauninājis piedāvājumu iStyle pieslēguma veidiem (piešķirot, piemēram, iStyle 1 100 bezmaksas MMS), nekāds lielais stimuls pieaugumam tas nebūs. Pat neskatoties uz to, ka tā ir uztaisīta sasodīti ērta.

Pats galvenais MMS ierobežojums manā uztverē ir tas, ka tas nedarbojas starp operatoriem. Tu nevari nosūtīt MMS no viena operatora tīkla uz citu. Tas, piebildīšu, nav tehniski neiespējams. Taču, ja jau nav ieviests, tad tas takš kaut ko nozīmē, ne? Diez vai operatori ignorētu pakalpojumu, ja tas būtu perspektīvs.

Otrs ķieģelis MMS stiklā ir tas, ka lielākajā vairumā gadījumu, lai arī saņēmējiekārta MMS atbalsta, tā retos gadījumos ir sakonfigurēta, lai sekmīgi tos saņemtu. Un, kā zināms, pēc noklusēšanas šis pakalpojums nemaz nav pieslēgts. Maza atruna - subsidētajos telefonos parasti šie konfigurācijas parametri ir un atliek vien pieslēgt pakalpojumu.

Jau kaut kad, šķiet, minēju, ka mūsu apstākļos MMS vienīgais pielietojums, kurš varētu būt populārs ir pakalpojumi, kuri bāzēti uz lietotāju satura saņemšanu šādā veidā. Tiesa, te arī ir ierobežojumi, šoreiz gan tehniski - maksimālais MMS izmērs. Nedz sakarīgu video, nedz tiešām labas izšķirtspējas vai vairākus labas kvalitātes attēlus nosūtīsi (vai arī dabūsi ar to kameru:P).

Un galu galā, paspekulēsim ar absolūtajiem cipariem. Pat, ja katrs no simts viens no katriem simts iPhone lietotājiem sāks aktīvi izmantot MMS (kādiem nolūkiem, gan?), tas kopējo MMS apjomu nozīmīgi nepalielinās. Kā viegli iedomāties, lai arī tā lietotājus manām uz katra stūra, procentuāli to skaits ir niecīgs. Tas nu nekādi nevarētu liecināt par revolūciju.

Līdzīgi, starp citu, ir ar videozvanu. Lai arī kaudze aparātu to atbalsta, tehniski tas ir ļoti nestabils pasākums (no savas pieredzes), redzamā video kvalitāte ir šaušminoša, kā arī pakalpojuma lietošana ir neērta (klausīties caur skaļruni, lai varētu redzēt bildi).

Kopumā jebkuram jaunam pakalpojumam ir jāsastopas ar milzumu problēmu. Pateicoties industrijas milzīgajiem apjomiem, problēmas ir visās vietās - tālruņos, sakaru operatoros, galu galā arī pašos lietotājos. It kā jau vienkārši - žik, žik un jauns pakalpojums gatavs. Bet tad, kad tas ir jāievieš, rodas visādu bet, kas pakalpojuma ieviešanu, iespējams, atļauj, bet kritisko masu ar lietotājiem piesaistīt ir neiespējami. MMS, protams, nav nekas jauns, bet tas ir sastapies ar visām šīm problēmām pēc kārtas.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar jcx

2009. gada 18. jūnijā, plkst. 14:24

Liekas, ka tas darbosies starp paziņām un starp iPhone, jo normāli telefonu lietotāji nekonfigurē, jo pagrūti konfigurēt un nesūta, jo sarežģīti sūtīt un nesaņem, jo nav izdarījuši visu augstākminēto. Savukārt īPhonā tas ir dabiski. Vairāk būs, bet nedaudz.

Gravatar weedy

2009. gada 18. jūnijā, plkst. 14:29

Kas ir ar tiem "simts iPhone lietotājiem" ?

Esmu jau no vairākiem itkā "autoritatīviem" avotiem dzirdējis, ka LV ir tikai "pāris tūkstoši vai mazāk" iPhone lietotāju.

Cilvēki, kas veic Web statistikas novērojumus LV saka, ka iPhone OS X lietotāju skaits ir aptuveni 10k (tas gan iekļauj iPod Touch, bet šaubos vai tie aizņem vairāk kā piektdaļu).

Tādā kontekstā apgalvojumi par "simts", "tūkstotis" vai "pāris tūkstoši" kļūst smieklīgi un jājautā vai tiešām cilvēks nav informēts, kam dažos gadījumos grūti noticēt.

Gravatar usinss

2009. gada 18. jūnijā, plkst. 14:34

NU jā, ja ir izdevība tad es lietoju mms, jo īpaši kad jāraksta kaut kas garāks + gribās piemest šādu tādu bildīt. Bet pēdējā laikā nav nepieciešamība pēc mms.

Gravatar Vigants

2009. gada 18. jūnijā, plkst. 14:38

iPhone ir pierādījis sevi kā rīku, kas daudz ko var mainīt kā cilvēku paradumos tā vēlāk arī operatoru uzvedībā. Par piemēru minēsim web pārlūkošanu, fiksētas maksas tarifu plāni (flat rate), mūzikas klausīšanās un tā pati piedalīšanās sarunās (twitter)...

Ja butu viens protokols patiesi multi mēdiju ziņām (atrašanās vieta, bildes, mūzika, video, teksts, kontaktinformācija, twītošana, balss ziņojumi un to nosūtīšana, balss pasts, čats, spēles) tad pietiktu ar vienu pietiekami advancētu aplikāciju ko nosauktu par komunikācijas aplikāciju... ja šo protokolu atbalstītu visi telefonu ražotāji un visi operatori, tad drīz vien mēs iegūtu patiesi efektīvu sazināšanās pasauli...

Šodien visa komunikācija notiek tādās kā "salās". Daži skaipo, daži GooTalko, daži Twiito daži SMSo daži MMSo, daži tikai draugos vai Facebook komunicē... nav vienotības...

Gravatar laacz Autors

2009. gada 18. jūnijā, plkst. 14:42

weedy, "katrs no simts". Neveikls teikums, bet bija domāts "viens no katriem simts".

Gravatar Vigants

2009. gada 18. jūnijā, plkst. 14:42

... un vel - tā lokācijas sutišana ir viena feina padarīšana! :) izmēģinājām un strādā!

Gravatar eldberg

2009. gada 18. jūnijā, plkst. 14:45

Tehnoloģiju laikmetā tehniski nav iespējams uztaisīt tā lai starp operatoriem var nosūtīt MMS???

Gravatar Vigants

2009. gada 18. jūnijā, plkst. 14:48

Visi aizsūtam Laacz pa vienam MMS! :)

Gravatar laacz Autors

2009. gada 18. jūnijā, plkst. 14:49

eldber, kā ta nav? ir.

Gravatar Jealousy

2009. gada 18. jūnijā, plkst. 15:26

Ja neskaita nejēdzīgo nespēju sūtīt starp operatoriem, tad otra lielākā problēma MMS attīstībai ir "telefona konfigurēšana". Kad ražotāji un operatori beidzot sapratīs, ka cilvēks parastais nespēj un negrib spēt saprast ko nozīmē konfigurēt un aktivizēt, un procesu uzlabos līdz iPhoneiskam ON/OFF, tad arī tā lieta aizies. Ja cilvēks var aiziet paņemt jaunu mobilo, uzņemt bildi un nosūtīt, tad visi sūtītu kā negudri. Bet vispirms ir jākonfigurē (WTF?? pat zinošam ir jātne saprast kas ir kas) un tad vēl jāaktivizē. Un tad vēl jāpieslēdz datu pārraide, kas aŗi jākonfigurē un tad vēl ir jāsaprot cik tu gribēsi maksāt... Vošem sačakarēts tas process līdz riebumam. Ja ieviestu vienkāršu plānu, teiksim 10 santīmi par MMS, un process strādā "out of the box", MMSi iet uz urrā. Un šeit es lieku lielas cerības uz iPhone, kurš tiešām jau ir paspējis pagrūstīt un mainīt paradumus gan ražotājiem gan operatoriem. Jo viņam tas joks strādā uzreiz. Viss ir. Ņem un lieto. Un cilvēki lietos. Ja tik vienkāŗsi varētu visi nokiju soniju sammiju utt īpašnieki no savām bitēm telēm zivīm un toxikiem sūtīt, tad visi arī sūtītu. Bet ja procesā ir jāiegulda darbs, zināšanas, laiks un nauda, tad nafig. Neķēpāsies te ar muļķībām.

Gravatar Vigants

2009. gada 18. jūnijā, plkst. 16:01

Lealousy: tas pats tagad bus ar video uzņemšanu... iPhone 3GS uzfilmē video un uzreiz nopublicē youTube... easy! :)

Domāju, ka ar šo automātiski parādīsies daudz vairāk iespēju dalīties ar iespāidiem no notikumu vietas.

Gravatar Sandijs

2009. gada 18. jūnijā, plkst. 16:11

MMS sūtīšana starp dažādu operatoru klientiem nav nemaz tik triviāla padarīšana, jo pēc būtības MMS vispirms no sūtītāja tiek uploadots operatora MMS centrālē, tad saņēmējam tiek nosūtīts paziņojums, ka viņš var saņemt MMS un tad jau saņēmējs pieslēdzas pie centrāles un veic MMS downloadu. Ja MMS sūtītājs un saņēmējs ir dažādos tīklos, tad faktiski sūtītāja operatoram ir jādod piekļuve savai centrālei saņēmēja operatoram, ko konkurējoši uzņēmumi nelabprāt pieļauj. Alternatīva ir iesaistīt "3. personu", kas stāv pa vidu operatoriem un palīdz viņiem apmainīties ar MMS'iem. Jebkurā no variantiem - izmaksas un ķēpa noteikti ir gana lielas, lai pie pašreizējiem MMS izmantošanas apjomiem neatmaksātos ko tādu nemaz iesākt.

Gravatar Mārcis

2009. gada 18. jūnijā, plkst. 16:35

Runājot par iPhone Latvijā nevajag aizmirst, ka te nav USA. Pie mums iPhone ir salīdzinoši ļoti nedaudz cilvēkiem. Līdz ar to runāt par iPhone ieteikmi uz kopējo patērētāju uzvedību da jeb kādā apsektā, ir smieklīgi.

Gravatar mxz

2009. gada 18. jūnijā, plkst. 17:13

Bet Kaspar, es taču esmu sūtijis un saņēmis MMS no citiem operatoriem! Ne Latvijā, bet tāpat. Tu gribi teikt, ka tikai Latvijā tas nav iespējams?

Gravatar Vigants

2009. gada 18. jūnijā, plkst. 17:17

Mārci: tu smagi maldies, ka iPhone Latvijā ir maz cilvēkiem. Es Tev varu nosaukt 20 cilvēku nahodu no manu klientu, paziņu, draugu, radu loka.... nevienam citam smartphone telefona modelim nav tik daudz lietotāju...

Kas vēl interesanti, tad iPhone it aktīvākiem un salīdzinoši turīgiem cilvēkiem.... kas labprāt intensīvi izmanto tehnoloģiju sniegtās priekšrocības.

Ja MMS tiks normāli ieviests (tāpat kā Voicemail) tad par noslodzi operatoram sudzeties nevajadzētu... tāpat LMT ir ieinteresēts tirgot iPhone, jo ticu, ka vidējie ieņēmumi no viena iPhonista ir ievērojami lielāki, kā par vienu Nokia komunikātora lietotāju vai HTC smartphone lietotājiem... tur ir nauda... un kur ir nauda tur ir interese paņemt vairāk naudas! :)

Gravatar imo

2009. gada 18. jūnijā, plkst. 17:17

operators pilnīgi var nodrošināt uzstādījumus telefonam. piemēram ukrainā nopērkot djuice priekšapmaksas karti http://www.djuice.com.ua visi iestatījumi atnāk automātiski, atliek tik akceptēt... un viss. pieļauju ka LV ir maz cilvēku, tapēc arī negrib mms popularizēt ... ar djuice ja suuta bildi tad cilvēks viņu arī telefonā saņem ... mūsējiem tā pat ir ? zinu ka bija tā ka jāiet netā lūrēt ...

Gravatar Vigants

2009. gada 18. jūnijā, plkst. 17:18

un vēl... uzdrošinos apgalvot, ka šodien Latvijā ir nosūtīts vairāk MMS nekā pagājuša mēnesī kopā ņemot! :)

Gravatar Mārcis

2009. gada 18. jūnijā, plkst. 18:39

Vīgant: Izdarīt secinājums par kopējo populāciju balsoties tikai uz savu pieredzi nav īsti prātīgi. :) Ja pieņemam ka iphone ir 10K cilvēkiem Latvijā. No 2 miljoniem tas nav pat procents, tas ir puse procenta. Latvijā izplatība ir maza. iPhone lietotāji nevar ietekmēt visas Latvijas iedzīvotāju mobilā lietošanas paradumus. Get real.

Gravatar weedy

2009. gada 18. jūnijā, plkst. 22:57

Mārci, lūdzu seko diskusijai. Kā jau es otrajā komentārā minēju, Web statistika liecina, ka Latvijā ir ap 10k iPhone OS lietotāju, no kuriem aptuveni piektdaļa ir iPod Touch, bet pārējie iPhone. Un par to, ka iPhone nevar neko izmainīt, padomā divreiz - pirms gada iPhone (2G) aizņēma ~1% no US visu mobilo telefonu share, bet tajā pašā laikā >50% interneta lietojuma mobilajos telefonos. Ļoti līdzīga situācija - ir fīča, kura ir jau sen, bet neviens īsti nelieto, jo neērti, Apple izdomā kā to izdarīt ērti un voila!

Gravatar usinss

2009. gada 19. jūnijā, plkst. 00:24

Vēl aizmirsu izteikties- Par mms konfigurācijām utt. Pērkot JEBKURU jaunu mobilo telefonu bez neviena operatora piesaistes, tālrunī IR ieliktas TELE2, LMT, BITE, OkARTES, ZZ- MMS, GPRS uzstādījumi. Ta ka par to nav jādiskutē. Problēma ir tajā, ka MMS nav pārāk reklamēts. Cik zinu, tad TELE2 ar savu MegaWap panāca mazu lecienu uz priekšu, jo piedāvāja veselu gadu sūtīt MMS bez maksas, to izmantoju- vairāk nekā 1256 MMS nosūtīju un vēl vairāk saņēmu. Tā kā, galvenais faktors ir cilvēku neinformētība, kas tad ir mms+ nevisai izdevīgie tarifi, jo pie visiem ir tā:

  1. maksa par nosūtītu mms
  2. maksa par patērētajiem datiem Var teikt maksā dubultā par vienu ziņu. Bet ja maksātu tikai par datiem, tad es bez šaubām izmantotu tikai mms. Jo, ja megabaits maksā kaut kādus 30 sant, tad es tajos 30 sant varu iekļaut ap 1000 mms bez attēliem tikai īsi teksti.

Nosūtīt mms nav grūto- ieraksti numuru un tekstu, pievieno bildi, video, mūziku un aidā. nekas grūts mūsdienu jaunietim, vai precīzāk, cilvēkam vecuma grupā no 9-35 gadi. Es pat saviem vecākiem varētu iemācīt sūtīt mms. Ja jau Internetā sērfot prot, tad tādu nieku kā mms var iemācīties nosūtīt.

Gravatar dadzis

2009. gada 19. jūnijā, plkst. 09:00

mms pieejas punkti (apn) pēc noklusēšanas pieslēdzas visiem kas sev telefonam pieslēdz internetu. nosūtīt mms nav grūti - nofočē kaut ko un spied sūtīt. gribi raksti vai neraksti tekstu un viss - sūti prom! vienīgais, žēl ka jāslēdz ir atsevišķi lai mms uz telefonu atnāktu (mms+) citādi - nosūtīt var jebkurš. vecu telefonu kas to nesuportē gandrīz vairs nav sastopami. es sūtu un ir inčīgi. man liekas, ka pasākuama traucē visvairāk tas, ka telefonu kameru izšķirtspēja un ekrāna izmēri ir vāji. proti, nofočē un ja sūtot noresaizo, tad otrā galā čiks vien aiziet. tas pats stāsts kas ar video zvanu - nejūt to baudu ar mazajiem ekrāniem no tās bildes. šinī sakarā īfons var pielikt pirkstu - ekrāns liels, ērts un tas nenāk par sliktu mms sūtīšanai. neesmu es fona pretinieks, ar ir doma ... redzēs.

Gravatar HP

2009. gada 19. jūnijā, plkst. 09:36

Tā vien liekas ka šeit ir tikai Lmt klienti...Nezinu par ko ir cepiens bet es mms sūtu regulāri.Tiesa tikai vienā tīklā.Darbojas.Lieliski darbojas. Videozvans arī ir laba padarīšana ja vien signāls būtu daudz maz noturīgs.Resp. braucot ir 95% varbūtība ka saruna pārtrūks un pat Rīgas centrā tas ne visur darbojas.UN vienalga par kuru operatoru mēs runājam. Visvairāk tas ir pieradums.Bet pamazām tas aizies.Bilde klāt pie ziņas ir labi un skaisti.jautājums ir par izmaksām! man patīk rakstīt garas sms un mans telefons tās automatiski parveido par mms. ja man būtu jānosūta četri sms vai tas ietilpst vienā mms tad tam pasākumam ir jēga! pat iPhonu runājot.. vēl un vēl parliecinos ka mans laiks vēl nav pienācis :-) nu nesaprotu!!! pataustu paspaidu un nolieku. man ir nipieciesama ierīce no kuras zvanīt un rakstīt ziņas un epastu, dažreiz lai apskatitos ko netā bet tikai kur ir wifi.Pāreja laika ierīcei nevajadzētu aizņemt daudz vietas kabatā, it sevišķi vasarā. nu un ir virkne ierīču kas ar šo tiek lieliski galā. Bez iPhona :-) Sorry. varbūt kādu 10 versiju es arī paņemšu :-)

Gravatar links

2009. gada 19. jūnijā, plkst. 10:20

Kam gan tas mms ir vajadzīgs? Es visu, ko vajag kādam ciam, izņemot mani, sūtu pa e-pastu. Gmail ruļez!

Esmu nokijas lietotājs.

Gravatar jurciks

2009. gada 19. jūnijā, plkst. 10:32

nezinu dzeki par ko ir cepiens bet ar gadiem par MMS aizmirsiisiet, jo liidz ar 3G un smartfonu ienaakshanu dziivee cilveeki saaks lietot internetu - e-mail, weba browseeshanu un liidz ar to arii MMS un operatoru vodeo, utt pakalpojumi zaudees pielietojumu, izmantosiet praktiski tikai bals, sms un interneta pakalpojumus un ja jau buus internets tad stiliigie kam "looti" vajag smartfonus arii izmantos interneta sniegtaas priekshrociibas

MMS paarsvaraa lieto pilseetnieki izklaidei un parasti vinji to var atlauties - nedomaajat dzeki ka tantei no Apes vai Omuljiem vajadziigi MMS vai videozvans un liidz ar to potenciaalo MMS leitotaaju skaits ir mazs - paarsvaraa bagaati vai turiigi "ziimulji"

MMS produktam nav naakotnes krutie dzeki visi lieto 3G un MMS nav vajadziigs un parastaa tauta var atlauties un tai pietiek ar zvaniem un parastiem sms. taspats ar video zvanu - pat ja vinju nodroshina operatori tad arii tam pakalpojumam nav naakotnes.

Gravatar cx

2009. gada 19. jūnijā, plkst. 12:28

laacz, tehniski ir iespejams mms sutit starp operatoriem un ne tikai. Cita lieta, ka tas nav izdarits Latvija.

Gravatar laacz Autors

2009. gada 19. jūnijā, plkst. 13:11

cx, es takš to ļoti labi zinu un arī uzrakstīju :)

Gravatar edGars

2009. gada 19. jūnijā, plkst. 22:19

Tas 1. un galvenais - normālas kvalitātes (400kb) bildi aizsūtīt pa mms nevar. Tālāka interese par pakalpojumu man nav.

jap, es ar izkliedzu savu neorģinālo sāpi.

Gravatar Eriks

2009. gada 26. jūnijā, plkst. 12:15

Viganta MMSu, ko viņš man sūtīja no sava iPhone pirmsjāņu Piektdienā, vēl aizvien neesmu saņēmis. Operators abiem ir LMT. Vigants nesaņēma arī nekādu kļūdu paziņojumu. Tāpēc, kad vēlaties sūtīt svarīgu ziņu, piemēram - Marek, Tu pats esi Cūka - Labāk izmantojiet parasto SMS!

Savukārt par video zvaniem - ja dievs būtu gribējis, lai es tos lietoju, man ausī būtu acis.

Gravatar Teros

2009. gada 2. jūlijā, plkst. 16:40

Sakarā ar MMS ir viens jauns saits kurš piedāvā pilnīgi par brīvu sūtīt MMS - www.smsBox.lv, Iespējams sūtīt gandrīz jebkāda faila tipu.

Gravatar arturs

2015. gada 9. maijā, plkst. 22:50

Es nevaru atrastas tassaoditas mms