← Uz sākumu

Filmas un datoru saskarnes

2009. gada 3. decembrī, 25 komentāri

Teju ikvienam, kurš ir vismaz vairāk vai mazāk pazīstams ar datoriem un to darbības principiem, nāk smiekls, skatoties kārtējo Holivudas grāvēju un tajā atainotās lietotāju saskarnes. Tiesa, nu jau pāris gadus mums laiku pa laikam tiek pasniegtas tādas saskarnes, kuras nav tālu no filmās redzētā.

Lai jums nešķistu, ka to visu filmām zīmē nekompetenti urķi, tad redz kur būs viens no cilvēkiem, kurš ar to nodarbojas - Mark Coleran. Varbūt nekompetents, bet urķis jau nu gan nebūs. Filmu klāsts ir vairāk nekā iespaidīgs.

Protams, ka autors nestrādā tikai pie tā, bet tomēr. Dzīvs cilvēks, kuram var uzrakstīt vēstuli par padarīto. Paldies vai "tu esi lohs" tipa. You chose.

Ak, jā. Un nepārspējamā epizode no CSI kaut kāda tur.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar BlackHalt

2009. gada 3. decembrī, plkst. 23:05

Matrixā tak Trinity arī rubīja nost to elektrību ar reālām komandām: http://web.archive.org/web/20071011151345/http://www.camworld.com/archives/001066.html

;)

Gravatar mxz

2009. gada 3. decembrī, plkst. 23:11

Visvairāk kaitina, kad tās "programmas" vienmēr izdod absolūti kretīniskus skaņu efektus.

Gravatar Janka

2009. gada 3. decembrī, plkst. 23:18

par to CSI klipu nosmējos līdz asarām xD

Gravatar jānis

2009. gada 3. decembrī, plkst. 23:29

un meklētājs vienmēr uz ekrāna pārskrien cilvēkam redzamā tempā pārdesmit ierakstiem. kopā ar kādu kretīnisku skaņu pīkstienu/tirkšķi.

tiesa - pēdējos dažos gados situācija ir nedaudz uzlabojusies - retu reizi var manīt reālus Googles meklētāja rezultātus un/vai reālu win vai mac saskarni.

Vienu reizi pavisam netīšām sanāca iepazīties ar procesu kā top TV seriāli. Ar to es domāju Battlestar Galactica līmeņa nevis Vienkārši Marija līmeņa. Skaņu celiņš tapa mēnešiem ilgā laika posmā, zināšanu līmenis, kā manipulēt ar emocijām, radīt noskaņu utt ir ārkārtīgi augsts - es biju mēms. Tādēļ mani pārsteidz kino/tv industrijas datoru analfabētisms. Es nesaprotu, kādēļ var rādīt reālus telefonus, reālas mašīnas, reālas lidmašīnas, bet nevar no veikala atstiept parastu datorkasti, ieslēgt un rādīt normālu, pierastu windows logu - kaut kādu ķeburu jāsazīmē ar 5px līnijām un 3 pretīgām krāsām.

Gravatar Bensons

2009. gada 4. decembrī, plkst. 07:33

Nu filmu saraksts viņam liels, bet tās filmas tak nekādas...

Līdzīgi kā ar datorekrāniem man parasti "durās acīs" koferi. Labi, es trulās popkorna izklaides labā varu saprast, ka mašīna ieskrienot otrā palecās un tālu lido. Okei. Bet es nekādi nesaprotu tukšo koferu sindomu. Visādus citādus sūdus zīmē, simulē līdz nelabumam, bet realistiski piekravāt čemudānu nevar.

Gravatar ....

2009. gada 4. decembrī, plkst. 07:39

Ko tur Jāni nesaprast? Tas ir tāpat, kā lai parādītu ka mašina brauc aizvien ātrāk un ātrāk, tiek rādīta nepārtraukta ātrumu pārslēgšana vienā virzienā. "Profesionālais idiotisms" katram izpaužas individuāli. Tu nepamani problēmas ar reālājām mašīnām vai telefoniem, citi nepamana problēmas ar datoriem.

Gravatar kurkulis

2009. gada 4. decembrī, plkst. 07:46

eu a kas tik slikts ir tajā CSI par gui taisīšanu beisikā? visi laacz lasītāji jau nav programmētāji, paskaidrojiet :)

Gravatar MIGs

2009. gada 4. decembrī, plkst. 08:00

Joks ar holivudas filmām ir pavisam vienkārš. Viens izdomāja uzfilmēt, ka pie papagaiļa notriekšanas uzsprāgst auto, nākošais to nokopēja, tā reizi pa reizei līd ztagad jau tas ir defacto standarts, ka ja auto notriec papagaili tad tas obligāti uzsprāgst. Līdzīgi ir par datoriem - vidējais amītis ir pārāk stūlbs lai vispār kautko saprastu, tapēc viņam vajag LIELU logu ar LIELU paziņojumu - tas nekas, ka nav reāls, taču tas amīts ir spējīgs saprast nekļūdīgi. CSI vispār ir murgu murgs - man patika ideja, ka no narkomāna aknām iegūst heroīnu. Tajau no mana urīna var iegūt Užavnieku !

Gravatar Gints

2009. gada 4. decembrī, plkst. 08:15

Mani visvairāk fascinē progresa bāri naudas pārskaitīšanai no viena konta otrā. It kā kāds grābtu maisā un bērtu no vienas kastes otrā. Tur pat nevajag programmētāju, tur pietiek būt jebkuram cilvēkam, kas kaut reizi mūžā izmantojis internetbanku vai da jebko tādu, lai saprastu, ka tas ir pilnīgs sviests.

Gravatar bush

2009. gada 4. decembrī, plkst. 08:37

Jāni, kākpēc analfabētisms? Lielākajai daļai(99%) ir pilnīgi vienalga. Pie kam, jo izskatās sarežģītāk, jo viņi jūtas labaāk. Un tā kā IRL'ā nav sarežģīti, tad tā ir jāizveido, lai arī mākslīgi.

Gravatar dadzis

2009. gada 4. decembrī, plkst. 08:51

auto nekad neslēdz ciet, jostas neliek, sasitoties lido tālu un 3x paspēj pa ceļam uzsprāgt. vakar gāja universālais kareivis return - vesela rota šāva ar automātiem 4 varoņus ka dzirksteles vien šķīda, bet neviens, neviens (!) neiedomājās iešaut plikajos pakaušos kas acīmredzmi bij pliki un neaizsargāti, pat nejauši :) pēdējā laikā jaunajās filmās pie visādām šitādām stulbībām sāk mazliet vairāk piedomāt un arvien mazāk duras acīs. bet tomēr ... ja jau miljoni iegrūsti, vaitad pie tik sviestainām lietām ir grūti piedomāt, nespēju saprast.

Gravatar jānis

2009. gada 4. decembrī, plkst. 09:13

MIGs Lieliem paziņojumiem nav ne vainas. Arī reālās datoru saskarnēs lieli, nepārprotami paziņojumi ir tikai pluss.

dadzis To, ka neslēdz auto un neliek jostas, varētu noteiktos šovos pat saprast. Šīs darbības nozog skatītāja uzmanību. Protams, līdzko notrieksi papagaili, tā josta maģiski būs jau piespraudusies pati :).

Gravatar sivns

2009. gada 4. decembrī, plkst. 12:50

CSI fragments par Visual Basic, protams, ir šedvrāls, bet pieļauju, ka tādi paši marasmi filmās tiek pieļauti jebkurā citā nozarē, ko vienkārši šīs nozares nespeciālisti pat nepamana.

Mums universitātē Kultūras vēsturē profesors stāstīja, ka vēsturniekam, skatoties "Gladiatoru", iestājas pilnīgs "WTF efekts" kaut vai no tā vien, ka romiešu zirgiem ir sedli, kas esot tīrs vēlo viduslaiku atribūts. Vēsturniekuprāt, ja jau romiešu zirgiem ir sedli, tad, principā, cīņu skatos tankus arī varēja iekļaut.

Gravatar es

2009. gada 4. decembrī, plkst. 13:42

mani visvairāk tracinā, ka filmās un seriālos lielākai daļai ir sudraboti makbuki, kuriem nav nevis normāls defaultais mac os, bet pēc skata kaut kāda homemade linux distra ar ultra neglītu grafisko vidi. (nepārprotiet, nekas man nav pret linux, un tā grafiskajām vidēm, bet pret, to, ka tur viss ir aizd***ts ar, piemēram, os/2 cienīgām krāsu shēmām un pretīgiem gui elementiem)

esmu runājis.

Gravatar name

2009. gada 4. decembrī, plkst. 16:29

Gladiatorā arī figurē ~A4 "flaijeri" par gladiatoru cīņam Romā, kas arī ir labs jociņš :)

Gravatar TeeTaa

2009. gada 4. decembrī, plkst. 16:37

Bet visvairāk besī tas, ka no 6 pix bildes dabū ārā reālu portretu ar vismaz 500pix :D

Gravatar lol

2009. gada 4. decembrī, plkst. 17:11

Man patika, ka vienā filmā viņi hakeri gribēja neitralizēt: "Nosūtīsim viņam epastu ar vīrusu un tas izvedos vārteju pa kuru mēs iekļūsim viņa datorā" :DD vispār psc valības speci. It kā jebkurš, kur nu vēl hakeris, uz kaut ko tādu uzķertos!

Gravatar T

2009. gada 4. decembrī, plkst. 18:02

Esmu redzējis šo vīriņu dzīvajā, kad viņš demonstrēja, kā un kāpēc tiek tapināti visi viņa brīnumi. Normāls grafikas dizaineris :)

Gravatar lilmoder

2009. gada 5. decembrī, plkst. 14:28

Jēdzīgākais fiktīvais interfeiss, ko esmu filmās redzējis, un, kas, manuprāt, izskatījās daudzmaz ticams, ir V for Vendetta attēlotais policijas datubāzes pārlūka interfeiss. Taču tur arī uz ekrāna podziņas bija "Search" un "Find", kas atradās gandrīz blakus.. tā kā...

Gravatar M

2009. gada 6. decembrī, plkst. 12:09

Labi, lai cik liels būtu logs un kāda krāsu shēma, tas vēl ir ignorējams, bet kad ielaušanos kaut kur vai informācijas meklēšanu rāda kā ceļojumu kaut kādā krāsainā 3d pasaulē ar visādiem gaismas efektiem, zibeņiem vai ciparu jūkļiem, tad gan nak prātā tikai: http://skepacabra.files.wordpress.com/2009/08/facepalm.jpg

Gravatar huh

2009. gada 6. decembrī, plkst. 12:12

search = meklēt, find = atrast, attiecīgi spiežto pogu, kādu rezultātu grib dabūt :)

Gravatar Sandijs

2009. gada 7. decembrī, plkst. 15:01

Ja IT pasauli televīzijā attēlotu reālistisku, tad filmās un seriālos būtu daudz garlaicīgu kadru. Piemēram - pirkstu nospiedumu vai seju skenēšana daudz aizraujošāk izskatās tad, ja uz ekrāna tiek izvadītas reālas bildes, kas tiek salīdzinātas viena ar otru. Ja tā vietā kaut vai tikai 3 sekundes rēgotos vienkārši melns ekrāns ar mazu uzrakstu "processing", daļa skatītāju pārslēgtu kanālus :)

Gravatar Nevēlos

2009. gada 8. decembrī, plkst. 08:55

Mans topa prikols no amīšu filmām ir kad taranē autiņu ietriecoties pakaļā, šoferis nevis ar pakausi iemauc sēdeklī, bet ar pieri mauc pa stūri :D

Gravatar eses

2009. gada 11. decembrī, plkst. 08:57

Pēc iemaukšanas sēdeklī pēc tam lidot uz stūri ir pavisam dabiski.

Gravatar Toms

2009. gada 13. decembrī, plkst. 17:34

Šitas viss man atgādināja astrofiziķi Nīlu Taisonu, kurš uzrakstīja niknu vēstuli Džeimsam Kameronam par to, ka Titānikā bija nepareizas debesis, turklāt vēl spoguļattēlā. Astrofiziķu, Datorņergu un cita veida prof-kretīnisms, ko lai saka.