laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

A regular expression to check for prime numbers

http://www.noulakaz.net/weblog/2007/03/18/a-regular-expression-to-check-for-prime-numbers/

Lielākajai daļai cilvēku ir kaut kas būtisks, ar ko nodarboties brīvajā laikā.

Teiksim, pētīt pieclatnieka zaļās krāsas zaļumu. Vai arī mēģināt iemācīties skaitīt alfabeta katru trešo burtu. No otras puses. Vai arī, piemēram, uzrakstīt regulāro izteiksmu, kura pārbauda to, vai skaitlis ir pirmskaitlis. Jā.

bubu

Ai nu tur jau pilnīgi dumi pārbauda. Tur jau izdomāts, ka vajag izmantot nevis regulāro ekspresiju, bet gan stringa duplicēšanu “1” * n. Pārējais jau prasts strlen(..)%2.

Storms

Koderiem var noderēt. Tā liekas ka kautkas ārpus ikdienas… bet reizēm uzkrīt tāds uzdevums ka kaut trigonometrijas grāmatu ņem palīgā, tādos gadījumos šitādi “bezjēdzīgi krikumi” baigi palīdz.

spic

bubu, ar backtrackošanu tiek pārbaudīts, vai “11+”, t.i. 11, 111, 1111, 11111, … satilpst veselu skaitu reižu meklējamā skaitļa strīpā, tādā veidā (ne)efektīvi, bet eleganti (“hehe-eleganti” nevis “reāli-izmantojami-eleganti”) veicot dalāmības pārbaudi: manuprāt, visai feini, nevis dumi.

extropy

Skaisti, ….. un bezvērtīgi.

Vērtība pat ir negatīva, ņemot vērā cik vērtīgas citu cilvēku darba stundas viņš ir nokāvis, kamēr citi lasa šo joku.

Un nemaz nerunājot par tiem, kas šī dēļ sadomās darīt līdzīgus jokus…

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.