✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

E-paraksts - still waiting

2010. gada 8. oktobrī, 14 komentāri

Morāli biju jau sagatavojies šovakar uzrakstīt slavinošu ierakstu, kā man ir izdevies autorizēties VID EDS, CSDD un citās vietnēs, izmantojot šodien saņemto e-me, taču, diemžēl, nekādi nevaru iepriecināt. Pašlaik esmu izmēģinājis tikt pie kaut kā strādājoša uz diviem datoriem ar Windows 7 un čuš. Nedz e-parakstītājs nedz autorizācija ar sertifikātu nestrādā. E-parakstītājs aizgāja pēc kārtējā restarta (tēze: “did you try turning it on off and off on again?”).

Tāpēc teikšu jums vienu. Nē divus. Pirmām kārtām - e-paraksta instalācija, acīmredzami, nav vidējiem prātiem un ir ļoti fundamentāli būtiski atkarīga no tā, vai instalētājam ir pareizais roku liekuma rādiuss vai nav. Otrām kārtām - turpinājums sekos. Esmu tiktāl novests, ka nevēlos par to šobrīd neko dižu rakstīt. Labprāt atteiktos no instalēšanas un ņemšanās, bet tīri cilvēciska ziņkāre dzen tomēr beigu beigās piedabūt un noskaidrot - ko tad īsti par mani zin mana pašvaldība.

Upd. Apnika. Ja godīgi, tad esmu iesprūdis. Vairs nav ideju, kā piespiest e-parakstam sekmīgi autorizēties caur pārlūku. Chrome izmet lodziņu ar sertifikāta izvēli, bet pēc tam mani vienkārši pārmet atpakaļ uz to pašu lapu, no kuras nācis. Bez emocijām. IE pat neko nepavaicā - klikšķis uz "e-me" logotipa principā nedara neko - pāradresē mani kaut kur un tad atpakaļ. Sasodīts un nolāpīts, kā arī jupis viņu rāvis un ka viņu divi deviņi.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar edGars

2010. gada 8. oktobrī, plkst. 22:13

gan jau ka virza apziņa ~"bet šitais tak ir radīts, lai tiktu lietots, tātad jābūt veidam, kā dabūt pie dzīvības" :) man šovakar svētciņi, draugs iesprauda štepseli un tv dekoders aizgāja.

Gravatar ddd

2010. gada 8. oktobrī, plkst. 22:50

e-dok kopš laika gala bij MS ražojums, nevajadzētu būt problēmām ar C# rakstītajām bibiliotēkām iekš .net ja ir visi update salikti kā pienākas. chrome gan tur ir nevietā pieminēt :D kad tapa e-dok's, chrome bij tēvam kulē tik un pat neviens par ko tādu nenojauta :D sliecos domāt, ka sakarā ar esošo lv-es jezgu, šie (ms + Co) ir atmetuši ar roku un nelaiž vairs update, gaida kas notiks ar id lv kartēm, kas principā būs īstais e-paraksts, šitais ir tik tāds ... naudas atmazgāšanas pasākums vairāk kas ne viesai izdevās, lai gan bj pietiekami interesants un virziens bij pareizs. naudu tev nav kur likt eme ņemt? pa kāpnēm nokriti?

Gravatar j

2010. gada 8. oktobrī, plkst. 23:05

ddd: man liekas, ka tu galīgu sviestu runā

Gravatar Yeoman

2010. gada 8. oktobrī, plkst. 23:37

Griezies pie supporta. Kādreiz 2 gadus normāli strādāja, tiesa gan man uz WinXP vinš toreiz bij. Un VIDa EDSam kādreiz bija savi sertifikāti, viņi ignorēja Latvijas Pasta izdoto e-parakstu. Nez kā ir tagad.

Gravatar Jānis

2010. gada 9. oktobrī, plkst. 09:20

Ja interese ir tikai par to, ko valsts un pašvaldība zina, varbūt pietiek ar ieiešanu no internetbankas? Tas, protams, neatceļ problēmu ar e-parakstu.

Gravatar ctrnz

2010. gada 9. oktobrī, plkst. 10:30

Vēl pirms pāris mēnešiem bija nepieciešams IE (jebkura versija) un veca Java versija. Ja nemaldos 1.6.19 Ja Tev ir svaigāka, tad downgrade. Tā tas gan bija ~maijā/jūnijā un solīja, ka drīz varēs lietot svaigāku Java versiju. Toreiz man tas visus trablus atrisināja.

Gravatar Grrr

2010. gada 9. oktobrī, plkst. 16:02

Un tagad visādi komersanti grib bīdīt eDocu kā valsts standartu vēl.

Gravatar Mārcis

2010. gada 9. oktobrī, plkst. 18:14

Ar e-paraksta iekurbulēšanu vēlams nodarboties tad, ja nav ilgi būts pie meitenēm - sekss bez vazelīna visos caurumos ir garantēts un arī emociju ir tik daudz, ka man vēl pēc diviem gadiem negribas to atkārtot. Pastāv iespēja rakstīt viņu suportam vēstules, bet vismaz pirms diviem gadiem bija sajūta, ka mans e-pasts kaut kur tiek manuāli dekodēts analogajā papīra vēstulē, ar pastnieku piegādāts augsti cienījamajai un no 9am līdz 5pm strādājošajai tehniskā ja ne atbalsta, tad vismaz pabalsta dievībai, kura tad nu bija tik laipna un atbildēja man ar divām rindiņām teksta, no kura gan jēga bija kā kaķim no viņa spīdošajiem pautiem (ja tamie patiesi spīd). Katrā gadījumā vēlu veiksmi un izturību, ja vēl ir palikusi.

Gravatar xc

2010. gada 9. oktobrī, plkst. 21:05

Jāņem vērā vēlvienu nejēdzību. To, ka pastāv dažādi e-paraksti (tas tā ļoti vienkāršoti sakot) un vēl nesen varēja sanākt apmēram tā - ka vienā lapā ar Latvijas Pasta izsniegto kautko var sadarīt, bet ar LVRTC saistīto gan nekas nesanāks vai otrādi.... Citādi sakot - vienā punktā ar dažādizsniegtiem e-parakstiem var dažādi veikties, neveikties... Lūk tā.

Gravatar Krist2ps

2010. gada 9. oktobrī, plkst. 22:07

Godīgi? Da s**s ar visiem tie e-... labāk aizej un atstāj pats savu parakstu vai ar paroli apliecinies. Ilgi vēl tie laiki būs jāgaida te, Latvijā, kamēr kāds priekš katra brouzera tos e-parakstus saveidos. Stulbi, bet tomēr fakts.

Gravatar Glupais

2010. gada 9. oktobrī, plkst. 22:08

Lieto IE (ar citiem pārlūkiem man nav izdevies) un Security settingos pakalpojuma sniedzēja lapu ieliec Trusted zonā.

Gravatar Viesulis

2010. gada 12. oktobrī, plkst. 21:47

Uzreiz pēc saņemšanas karte var arī nestrādāt, jo sertifikāti pēc aktivizēšanas vēl kādu brīdi var uzkavēties atsaukto sertifikātu sarakstā. Slikti, ka izniedzot karti par to neviens nebrīdina.

Gravatar Jānis

2012. gada 4. janvārī, plkst. 16:11

Sveiki, strādāju ar e-me.lv izdoto bibliotēku, varbūt, te ir kāds, kas ar to ir nodarbojies ? Vēlētos konsultācijas, protams, par atlīdzību. Interesē konkrēti, kuras funkcijas atbild par sertifikāta USPS pārbaudi, xml struktūras pārbaudi un laika zīmoga pārbaudi. Ja kāds var palīdzēt, lūdzu, rakstiet - daNBS@inbox.lv Liels paldies jau iepriekšs.