laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

E-paraksts – still waiting

Morāli biju jau sagatavojies šovakar uzrakstīt slavinošu ierakstu, kā man ir izdevies autorizēties VID EDS, CSDD un citās vietnēs, izmantojot šodien saņemto e-me, taču, diemžēl, nekādi nevaru iepriecināt. Pašlaik esmu izmēģinājis tikt pie kaut kā strādājoša uz diviem datoriem ar Windows 7 un čuš. Nedz e-parakstītājs nedz autorizācija ar sertifikātu nestrādā. E-parakstītājs aizgāja pēc kārtējā restarta (tēze: did you try turning it on off and off on again?).

Tāpēc teikšu jums vienu. Nē divus. Pirmām kārtām – e-paraksta instalācija, acīmredzami, nav vidējiem prātiem un ir ļoti fundamentāli būtiski atkarīga no tā, vai instalētājam ir pareizais roku liekuma rādiuss vai nav. Otrām kārtām – turpinājums sekos. Esmu tiktāl novests, ka nevēlos par to šobrīd neko dižu rakstīt. Labprāt atteiktos no instalēšanas un ņemšanās, bet tīri cilvēciska ziņkāre dzen tomēr beigu beigās piedabūt un noskaidrot – ko tad īsti par mani zin mana pašvaldība.

Upd. Apnika. Ja godīgi, tad esmu iesprūdis. Vairs nav ideju, kā piespiest e-parakstam sekmīgi autorizēties caur pārlūku. Chrome izmet lodziņu ar sertifikāta izvēli, bet pēc tam mani vienkārši pārmet atpakaļ uz to pašu lapu, no kuras nācis. Bez emocijām. IE pat neko nepavaicā – klikšķis uz “e-me” logotipa principā nedara neko – pāradresē mani kaut kur un tad atpakaļ. Sasodīts un nolāpīts, kā arī jupis viņu rāvis un ka viņu divi deviņi.

edGars

gan jau ka virza apziņa ~”bet šitais tak ir radīts, lai tiktu lietots, tātad jābūt veidam, kā dabūt pie dzīvības” :)
man šovakar svētciņi, draugs iesprauda štepseli un tv dekoders aizgāja.

ddd

e-dok kopš laika gala bij MS ražojums, nevajadzētu būt problēmām ar C# rakstītajām bibiliotēkām iekš .net ja ir visi update salikti kā pienākas. chrome gan tur ir nevietā pieminēt :D kad tapa e-dok’s, chrome bij tēvam kulē tik un pat neviens par ko tādu nenojauta :D
sliecos domāt, ka sakarā ar esošo lv-es jezgu, šie (ms + Co) ir atmetuši ar roku un nelaiž vairs update, gaida kas notiks ar id lv kartēm, kas principā būs īstais e-paraksts, šitais ir tik tāds … naudas atmazgāšanas pasākums vairāk kas ne viesai izdevās, lai gan bj pietiekami interesants un virziens bij pareizs.
naudu tev nav kur likt eme ņemt? pa kāpnēm nokriti?

Yeoman

Griezies pie supporta. Kādreiz 2 gadus normāli strādāja, tiesa gan man uz WinXP vinš toreiz bij. Un VIDa EDSam kādreiz bija savi sertifikāti, viņi ignorēja Latvijas Pasta izdoto e-parakstu. Nez kā ir tagad.

ctrnz

Vēl pirms pāris mēnešiem bija nepieciešams IE (jebkura versija) un veca Java versija. Ja nemaldos 1.6.19
Ja Tev ir svaigāka, tad downgrade.
Tā tas gan bija ~maijā/jūnijā un solīja, ka drīz varēs lietot svaigāku Java versiju. Toreiz man tas visus trablus atrisināja.

Mārcis

Ar e-paraksta iekurbulēšanu vēlams nodarboties tad, ja nav ilgi būts pie meitenēm – sekss bez vazelīna visos caurumos ir garantēts un arī emociju ir tik daudz, ka man vēl pēc diviem gadiem negribas to atkārtot.
Pastāv iespēja rakstīt viņu suportam vēstules, bet vismaz pirms diviem gadiem bija sajūta, ka mans e-pasts kaut kur tiek manuāli dekodēts analogajā papīra vēstulē, ar pastnieku piegādāts augsti cienījamajai un no 9am līdz 5pm strādājošajai tehniskā ja ne atbalsta, tad vismaz pabalsta dievībai, kura tad nu bija tik laipna un atbildēja man ar divām rindiņām teksta, no kura gan jēga bija kā kaķim no viņa spīdošajiem pautiem (ja tamie patiesi spīd).
Katrā gadījumā vēlu veiksmi un izturību, ja vēl ir palikusi.

xc

Jāņem vērā vēlvienu nejēdzību. To, ka pastāv dažādi e-paraksti (tas tā ļoti vienkāršoti sakot) un vēl nesen varēja sanākt apmēram tā – ka vienā lapā ar Latvijas Pasta izsniegto kautko var sadarīt, bet ar LVRTC saistīto gan nekas nesanāks vai otrādi…. Citādi sakot – vienā punktā ar dažādizsniegtiem e-parakstiem var dažādi veikties, neveikties… Lūk tā.

Krist2ps

Godīgi? Da s**s ar visiem tie e-… labāk aizej un atstāj pats savu parakstu vai ar paroli apliecinies. Ilgi vēl tie laiki būs jāgaida te, Latvijā, kamēr kāds priekš katra brouzera tos e-parakstus saveidos. Stulbi, bet tomēr fakts.

Viesulis

Uzreiz pēc saņemšanas karte var arī nestrādāt, jo sertifikāti pēc aktivizēšanas vēl kādu brīdi var uzkavēties atsaukto sertifikātu sarakstā. Slikti, ka izniedzot karti par to neviens nebrīdina.

Jānis

Sveiki, strādāju ar e-me.lv izdoto bibliotēku, varbūt, te ir kāds, kas ar to ir nodarbojies ? Vēlētos konsultācijas, protams, par atlīdzību.
Interesē konkrēti, kuras funkcijas atbild par sertifikāta USPS pārbaudi, xml struktūras pārbaudi un laika zīmoga pārbaudi.
Ja kāds var palīdzēt, lūdzu, rakstiet – daNBS@inbox.lv
Liels paldies jau iepriekšs.

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.