✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Windows Phone 7

2011. gada 22. februārī, 46 komentāri

Beidzot ilgāku laiku palietoju Windows Phone 7. Mērķis bija viens - gūt priekšstatu par platformas perspektīvām un to, cik ļoti hands-on pieredze sakritīs ar manu iepriekšējo “книгу не читал, но мнение имею” tipa viedokli. Paldies Samsung, kas man iedeva palietot Omnia 7, bet darbā salīdzinošai analīzei kolēģim bija kaut kāds HTC. Šis nebūs tipiskais fīču apskats; tas vairāk sastāvēs no manām pārdomām un viedokļa par tēmu.

Sākumā saraksts, pēc kura sekos izvērstāks dažu sarakstā neietilpušo pozīciju un viedokļa paudiens.

 • Fiziskā iekārtu pieejamība. Pašlaik mūsu 64589 kvadrātkilometros oficiāli var iegādāties tikai HTC ražojumus.
 • Cena. Par šo cenu var nopirkt trīs ceturtdaļas no aifouna vai pusotru izcilu andoīdtelefonu. Var nopirkt arī pamatīgu kuļķeni ar nokijām.
 • Latviešu valodā rakstīt gribošie paliek gribot (latviski), jo klaviatūra ne tikai nav paredzēta, bet arī normāliem cilvēkiem nav iespējams to iegūt atsevišķi (šis veids nav normāliem).
 • Gribētos screenshot iespēju, lai nodemonstrētu skaistni un kruķiznu, taču, diemžēl, mārketingologi nav padomājuši par šīs, šķietami primitīvās un nevienam nevajadzīgās iespējas potenciālu.
 • Iespējams, ka pie vainas ir mans roku līkuma rādiuss, taču man neizdevās, piespraužot telefonu pie datora un uzinstalējot Zune (jā, jā, tie paši maikrosofta aitjūni) telefonu pārvaldīt caur šo aplikāciju.
 • Akumulatora darbības laiks, kā jau visiem lielajiem, jaudīgajiem un iespējām pārbagātajiem telefoniem, ir lielisks - viena līdz pusotra diena. Ja nedara neko, var izvilkt divas. Vai arī, ja atslēdz GPS, 3G, WiFi, samazina spilgtumu līdz minimumam, izslēdz skaņu un noliek uz Pokaiņu mežā auguša koka paliktnīša, telefons varbūt vilks mazliet ilgāk.
 • Lielisks, tik tiešām lielisks saskarnes izskats un nianses, lai arī vietām nav ievērota konsekvence.
 • Ātrdarbība un atsaucība uz pieskārieniem fantastiska.
 • Dažas Microsoft Office aplikācijas ļauj skatīties, rakstīt un labot dokumentus, prezentācijas, un eksceļus. Protams, to var darīt. Bet vai vajag? Pat lielais telefona ekrāns tam tomēr ir par mazu.
 • Nav nekādas iespējas grupēt aplikācijas - tās izkārtojas vienā garumgarā sarakstā.

Dīvaini, taču ar vienkāršu uzdevumu sarežģīšanu slimo visi skārienjūtīgie telefoni. Nupat jau neviens vairs neaizdomājas, ka bez tviteriem-šmiteriem un feisbukiem-šmeisbukiem viena no telefona funkcijām, lai arī vairs ne pati galvenā, ir zvanīšana. Manuprāt tā ir jāpadara ļoti vienkārša. Kā tas bija uz pēdējās paaudzes HTC Windows Mobile 6.5 telefoniem. Diemžēl, WP7 ir platforma, uz kuras vienkāršu zvanu kādam kontaktam veikt ir ne pārāk vienkārši. Varētu būt, ka sarežģītāk, nekā uz uz citiem.

Fascinēja (un par privātumu lika aizdomāties) tas, ka, sakonfigurējot savu gmail pastkastīti, facebook kontu un vēl sazinko man pēkšņi piepildījās kontaktu saraksts. Pie kam, ne tikai ar vārdiem, nikiem, utt, bet arī ar telefona numuriem. Papildus - ja man trīs vietās bija Bānis Jērziņš, tad tas tika apvienots vienā kontaktā. Tiesa, nezinu, vai telefons prot nošķirt, ja man ir divi dažādi Bāņi Jērziņi.

Sasaistīties ar tiešsaistes servisiem vispār ir ļoti vienkārši - kalendārs, piezīmes, kontakti, e-pasti, ziņas, paziņas, kaziņas - tas viss sinhronizējas uz telefonu un, to mainot, nav vairs jādomā par nepieciešamību “pārkopēt” kontaktus. Viss ir tur - kaut kur. Feisbuks rādās pie cilvēkiem (kas normāli ir kontakti un vēl šis tas), tviteris ir atsevišķa smuka jo smuka aplikācija, e-pastu lasītājs tāpat.

Sākumā šķiet, ka pats galvenais, kas iekrīt visās divās acīs, ir vienkāršā saskarne. Tā tik tiešām ir vienkārša, trendīgmodīga un visādi citādi superīga. Pateicoties diezgan drastiskajām Microsoft prasībām pret iekārtu tehniskajiem parametriem, kuras varētu sertificēt un aplaimot ar savu Windows Phone, viss darbojas nenopietni zibenīgi. Diemžēl, vietām pietrūkst konsekvences, kā arī neandroīdistam nav viegli pierast pie tā, ka bez skārienjūtīgā ekrāna ir vēl divas obligāti lietojamās pogas (back un windows).

Saskarnes rezumējums - jā, vizuāli tā izskatās lieliski. Jā, tā ir viegli uztverama, bet nē - tā nav vienkārša. Protams, izlasot pamācību, domājams, problēmām vairs būt nevajadzētu. Sliktākajā gadījumā dažviet minstināšanās, bet tas arī viss.

Dikti ātri biju pieradis pie iPhone 4 lai arī ne multi, tomēr tāskinga. Precīzāk - pie paziņojumiem uz ekrāna. WP7 man nekādi neziņoja par jaunumiem tviterī vai feisbukā - ik reizi, kad gribējās noskaidrot - vai tur nav kas noticis, nācās vērt atbilstošo aplikāciju vaļā. Pie kam, fonā tā nepalika un neko nesinhronizēja. Mulsinoši - man vajadzēja ļoti maz laika, lai pierastu pie tādas vienkāršas lietas...

Viennozīmīgi thumbs-up par SDK. Lai izveidotu Hello, world! tipa aplikāciju, nav jānodarbojas ar Android SDK un mazohismu, vai arī jāmeklē Apple dators un 99 dolāri. Pietiek lejupielādēt, uzinstalēt un aidā. Protams, ka kaut kādas iemaņas programmēšanā ir nepieciešamas, taču kopumā tas ir saprotamāk un mazāk biedējoši par vārdu “Eclipse”. Un 0 noteikti ir mazliet lētāk, nekā 99 dolāri, kā tas ir Apple. Labi, būšu godīgs. Lai pēcāk izveidoto aplikāciju uzstumtu uz telefona, ir jāveic dejas ap ugunskuru ar tamburīnu. Vismaz manām trīsdesmitgadnieka smadzenēm gribējās vienkāršu next->next->finish.

Mūsdienās neviena platforma nav pārāka par citu tikai tāpēc, ka tai būtu labāki dzelži vai umciumcīgāka saskarne, nekā citiem. Mūsdienās, pateicoties Apple, modernai platformai ir jāpiedāvā arī iespēja ērti un ātri aprīkot savu telefonu ar dažādām nevienam nevajadzīgām aplikācijām, servisiem, spēlītēm, mūziku, video, un ko nu tur vēl ne. Un, lūk, teitan arī mazliet pieklibo Windows Phone platforma.

Drosmīgais un viennozīmīgi nepieciešamais solis pamest Windows Mobile un Windows CE ilggadējās iestrādnes un virzīties uz priekšu atpakaļnesavietojamā virzienā prasa upurus. Runā, ka Microsoft citiem izstrādātājiem pat piemaksājot, lai tik tie taisītu savas aplikācijas uz viņu iekārtām, lai esošās megaprogrammas tiktu portētas. Diemžēl, tas neiet tik raiti, kā gribētos viņiem un kā gribētos mums - kas varbūt pat izskata iespēju iegādāties kādu no tālruņiem ar treknu 7 tam virsū.

Te gan jau personiskais viedoklis - tas, kas saistīts ar aplikāciju iegādi, ir kaut kā aizdomīgi samuhļīts un nav nemaz tik parocīgs, kā gribētos. Iegādātās spēles neparādās aplikāciju izvēlnē (vismaz man nerādījās), tās ir grūti atrast (bez jebkādām norādēm jāskrollē vienā no lapām uz leju) un spilgtie burti uz ne mazāk spilgtā fona bija nelasāmi.

Mans viedoklis - jā, forši. Tā tik turpiniet un visu, kas šobrīd ir sasteigts, lēnām izlabojiet, uzlabojiet un radiet ko jaunu. Galu galā, lai cik tas dīvaini nebūtu, Microsoft prot radīt ko labu. Paskatieties kaut vai uz Kinect un Xbox platformu kopumā, Windows 7 vai arī papētiet to, kas notiek Microsoft Research (no kurienes, starp citu, nāca arī Kinect).

Tiesa, nav skaidra plānotā tirgus niša. Premium segmentā izteikti un ļoti stabili dominē iPhone, un tā iekarošanai bija jāsākas jau ar WP7 dzimšanu. Jaudīgās cenas dēļ pagaidām nav nekādu iespēju konkurēt ar androīdu vidējā cenu diapazonā. Lētā gala WP7 (kā androīdveidīgais P500 no LG), domājams, kādu labu laiku mēs vēl nesagaidīsim.

Un nobeigumā visiem “winbloze MDASAP!!! bilgeits saks linuses torvaldeses dik end zen givz stīvdžab a bloudžab!” piekritējiem prieciņš - BSOD korejiešu analogs uz WP7.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Pēteris Pūrītis

2011. gada 22. februārī, plkst. 23:29

 1. Esmu pirmais! 2) Esmu stulbenis, kas priecājas, ka ir pirmais. 3) LG P500 nopirku dēlam, un tas darbojas ar pamatīgām grūtībām. 4) laacz viedoklis bija koriģējošs vairākos veidos, paldies!

Gravatar Pēteris Pūrītis

2011. gada 22. februārī, plkst. 23:30

Telefons, ne jau dēls, darbojas ar pamatīgām grūtībām. Jo gadījumā, ja tas būtu dēls, es būtu teicis "viņš".

Gravatar Artis P.

2011. gada 22. februārī, plkst. 23:39

Būšu tāds mazliet nederīgs komentārs un tomēr vienkārši pateikšu paldies par rakstu. Ar interesi lasīju.

Gravatar Ramūns

2011. gada 22. februārī, plkst. 23:47

Kā cilvēks bez pieredzes aifounā, bet ar pieredzi iekš WP7 un Androida, teikšu tā - WP7 ir daudz ērtāks un smukāks un pārdomātāks. Un man ir tiešām žēl, ka tagad divus gadus sēdēšu Androīdā. Vienīgais ar ko es sevi mierinu ir tas, ka man vismaz ir multitāskings un daudz vairāk pieejamo aplikāciju. Tiesa hangover helperi uz androīda neatradu...

Gravatar Krist2ps

2011. gada 23. februārī, plkst. 00:06

Vispār, čupai viedokļu, kas no tevis, laacz, te izskanēja, varu piekrist. Taču, kas zin, kā vēl viss šinī WP7 sakarā vēl var izvērsties, jo kaut kur tā dzirdēju, ka Nokia taisoties sadarboties ar Microsoft... domāju, ka nākamais telefonu apvērsums vēl priekšā un viņi padoties vēl netaisās...

Gravatar vigants

2011. gada 23. februārī, plkst. 00:11

Pēteri - tavs otrs komentārs "made my day" :)

(Te es aizmirstu, ka pats strādāju Microsoft :)) Nu jau vairāk kā mēnesi lietoju HTC HD7. Pa lielam varu Lācim piekrist daudzās sadaļās. Es gan mierinu sevi, ka šī ir īstenībā pirmā versija Windows phone (neskatoties, ka galā ir 7) un mans domāt, ka jau ar nākamo versiju gada otrajā pusē būs ievērojami uzlabojumi. Man personīgi trūkst screenshotu meikeris... gribas par kādu aplikāciju uzrakstīt blogā, bet nekādi nevar dabūt normālu bildi. MS iekšienē cirkulē neoficiāla diskusija/wishlists, kur visi saka ko gribētu nākamajā versijā... nu nezinu cik no tā vispār kāds lasa un cik no tā īstenos, bet idejas ir prātu spridzinošas... simtiem reāli noderīgu lietu, kā uzlabot telefona OS. Es pats contributēju 25 idejas uzlabojumiem... un tas bija tas, kas man ienāca prātā pirmajās 15 minūtēs.

Gravatar bubu

2011. gada 23. februārī, plkst. 00:44

Nu, nez.. ja cilvēks māk lietot Visual Studio, tad neredzu problēmas lietot Eclipse. Jā, ir GUI savādāks. Bet IDE kā IDE. Uzinstalē, uzraksti kodu, nokompilē, un palaid uz devaisa. Ne komanrinda jāver vaļā, ne citas mahinācijas.

Gravatar CaptSolo

2011. gada 23. februārī, plkst. 01:51

Tās 99 naudiņas, ko Apple prasa, jāmaksā ja vēlies savu aplikāciju publicēt AppStorē. Lai būvētu aplikācijas personīgai lietošanai, jāmaksā neesot.

Šis komentārs gan nav Apple telefonu reklāma. Šobrīd ir pārgājis kultūras šoks sākot lietot Android (pirms tam bija iOS UI) un baudu Desire Z iespējas.

Gravatar jaaniic

2011. gada 23. februārī, plkst. 03:04

mani valdzina Tava spēja izpausties dzejiskās vērsmās runājot par tehnoloģijām. (^^,)

Gravatar rupučpele

2011. gada 23. februārī, plkst. 09:37

Jautrs apraksts, paldies. Sinhronizācija no mākoņiem uz telefonu ir baigi forši, bet man neizdevās kaut kādas izmaiņas, piem., jaunu kontaktu dabūt prom uz gmail vai hotmail. Nu jā, atbildēt uz zvanu ar vienu roku es iemācījos kaut kur pēc nedēļas :) Labi vismaz, ka ātro zvanu vietā, mīļos cilikus var "pin to screen", bet tad vajag kaut kā diferencēt, kas notiek, ja uz tiem piespiež ilgāk. Vēl man gribētos kaut kādu žurnālu par sarunu ilgumiem vai datu apjomiem, bet kaut kur jau izskanēja viedoklis, ka ja cilvēks var nopirkt šādu aparātu, tad rēķini vairs nav būtiski. Var jau būt - cik nav redzēti poršes bobiki zem hruščovku balkoniem... :) Bet tā vispār - sākums ir daudzsološs, gaidu pirmo lielo apdeitu - kaut kad pēc mēneša solīja (tikai pēc kura?) btw - spēles sabira Games hub'ā, it kā.

Gravatar aksels

2011. gada 23. februārī, plkst. 10:35

Kas man visvairāk nepatika WP7 telefonā - multitaskinga neesamība. Pārslēdzoties uz twitter aplikāciju pāris sekundes gaidīt kad šis atkal sāks darboties un vilkt tvītus nelikās pieņemami. Pieņēmu, ka tikpat slikti ies arī citām tāpēc WP7 tuvākajā laikā kā savu telefonu neizvēlēšos. Interfeiss kopumā ērts un glīts, cik nu vispār ērts var būt skārienjūtīgais telefons pret normālu podziņaparātu.

Gravatar juzis

2011. gada 23. februārī, plkst. 10:46

Trāpīgs raksts, tikai CE nevajag pieminēt kā nabaga aizgājēju. M$ nav pametis Windows CE, vienkārši radījis jaunu produktu mobilo tālruņu segmentā CE uz stereoīdiem (proti Windows Mobile) vietā. CE šogad sagaidāma 7.0 versija (jeb Windows Embedded Compact 7). Domājams, ka tas tāpat tiks izmantots dažādās navigācijas, mērniecības u.c. profesionālo instrumentu un, varbūt arī, multimediju iekārtās (industriālais & patērētāju segments).

Gravatar juzis

2011. gada 23. februārī, plkst. 10:56

@Pēteris: 1) viņam tas sagādā raizes ? 2) savlaicīga pieradināšana pie grūtibām norūdot un ir ar vēlāku pozitīvu efektu ;)

Gravatar Zwobot

2011. gada 23. februārī, plkst. 11:09

Lūdzu, ja kādreiz būs iespēja notestēt, uzraksti par WebOS.

Gravatar Muntis

2011. gada 23. februārī, plkst. 11:21

Principā jau raksts nedaudz uz flamebait velk, bet bija interesanti palasīt. Pats esu Androida lietotājs, tā kā pāris komentāri.

 1. Kontaktu sinhronizācija un automātiskais merge ir vienkārši ģeniāla fīča. Android ir un priecē ka ir arī WP7. Par privātumu nav jāuztraucas jo informācija tiek iegūta tikai no tā kas pieejama Tev kā konkrētajam userim dotajā portālā. Ja draugs nopublicējis savu mob facebookā un Tev viņš ir pieejams, tad tā ir viņa paša darīšana.
 2. Jāpiebilst ka arī Android Makret ir maksas pakalpojums izplatītājiem ($25). Bet atšķirībā no Apple aplikācijas var izplatīt arī ne caur Market. Interesanti būtu zināt kā tas notiek ar WP7
 3. Par citām sinhronizācijām, cik atminos wisās WP7 reklāmās ka reizi tiek rādīts ka vajadzīgā informācija - jauni epasti, ziņas soc portālos parādas tur pat pirmajā ekrānā. Pašam man jau tas "tiles" koncepts īsti nepievelk, bet cilvēki ir dažādi.
 4. Aplikāciju radīšana, tas jau kā kuram preference. Man kā cilvēkam, kuram Eclipse ir otrās mājas vairāk interesē nevis next->next->finiš, bet pieejamais API plašums, cik tas labi dokumentēts, izstrādātāju bāze kur meklēt risinājumus problēmām un tādā garā.

p.s. QT tiek portēts uz Android, ja tas tiks palaists uz WP7, tad tad potenciāli kļūs par izstrādes platformu pēc noklusēšanas mobilajām iekrārtām.

Gravatar JanisB

2011. gada 23. februārī, plkst. 17:54

Pēteris Pūrītis -- kāpēc P500 strādā slikti? Es te taisos sev arī šo modeli ņemt, gribētos zināt, ko sagaidīt...

Gravatar Uldis

2011. gada 23. februārī, plkst. 21:17

Paldies par rakstu! interesanti bija palasit! Viss jaunais jau vienemr ir interesant,ms tik zhel ,ka tas cenas ne vienemr ir pa kabatai.

Gravatar TeeTaa

2011. gada 23. februārī, plkst. 22:19

@Peteris, tiešām intersanti, kas par problēmu ar P500 aparātu. Pašam jau 2 mēneši šis aparāts, un nav ne bremzīgs, ne grūtības kādas. ..bet raksts labs. Paldies Laaczim :)

Gravatar Edijs

2011. gada 23. februārī, plkst. 23:07

Interesanti par to tavu pieradumu uz iOS multitāskingu. Atcerējos, kā pašam tas reiz likās baigi čoina, kad aplikācijas prot izmest pop-upus ar jaunumiem, parādās glīti sarkani rimbulīši pie to aplikāciju ikonām, kurās kaut kas jauns ienācies.. Tad nāca iOS 4 un aplikācijas visam piedevām varēja arī minimizēt, kur daļa no tām kaut kā nebūt turpināja fonā kaut ko darīt. Čik čik, noswichojamies, lietojam nākamo. Nu super, kur vel tik pārdomāti!?

Un tad vienā brīdī pop-upi apriebjās, tu tos maksimāli atslēdz. Apriebjās, ka kaut ko darot, tev pēkšņi kujaaakšss un kaut kāds ziņojums. Varbūt man tas sms galīgi nav svarīgs šobrīd, es esmu iegrimis twitter lasīšanā. Atslēdzot pop-upu atskan tikai pīkstiens un tev nav ne jausmas, no kā tas sms atnāca un kāds ir tā svarīgums. Nākas swichoties uz Messages.app, palūrēt, tad swichoties atpakaļ. Piedodiet jel, bet tā nav nopietna notifikāciju sistēma. Tāpat arī atbloķēt telefonu un redzet vairākas ikonas ar sārtiem rimbuļiem vienā brīdī pieriebjās. Ok, ir tur kaut kas katrā ieskrējies. So what? Es gribētu kaut kā vienkopus redzēt, kas tieši un kur - no kā sms, no kā missed call, kurš gtalkā mani trobelē, utt. Bet nē.. ver valā katru app un skaties. Un nestāstiet man, ka tā ir normāli un pat forši, jo es pats, iOS lietojot, to stāstīju citiem..

..līdz pamēģinaju Androīdu. Nav tā, ka iOS būtu pilnīgs mēsls un Androīds kaut kas izcils. Katram savi plusi, savi mīnusi. Bet ne par to stāsts. Runa ir par notifikāciju sistēmu kā tādu. Es atkal par Androīdu varu teikt, ka ir nu taaaa pierasts, ka neko mazāk funkcionālu pat negribētos lietot. Viss vienā vietā, atverams ar slaidu pirksta vilcienu pāri ekrānam (vai jebkura cita gesture, ko uzštellējam), tūlīt var redzēt, no kā sms, no kā neatbildēts zvans vai mails, kur nu kurš fourskvērā iečekojies. Ja tas viss pie pakaļas - clear all un miers mājās. Ja telefonu tiešām izmanto vairāk kā plaukstdatoru, nevis telefonu, un tur nonstopā nāk visādas ziņas dažnedažādās aplikacijās, tad kaut līdzīga notifikāciju sistēma ir must have lieta. Manuprāt. Katrā ziņā - pie tādas ātri pierod.

Un te nu lūk mēs nonākam pie Windows Phone 7. Izspaidījos. Pirmie iespaidi labi, viss tāds glīts un feini strādā. Ir šādi tādi sīkumi, ko prasītos labāk, bet ticu, ka tas tiks labots. Piemēram, man tīri labi patīk ieslēgt telefonu un tūlīt uz pirmā ekrānā vienā widgetā redzēt tuvākos kalendāra ierakstus un todo listi. Pieņemu, ka iekš wp7 varētu parādīties kalendāra aplikācija, kuras pirmā ekrāna hubiņš būs 2x1 izmērā un tur būs vajadzīgais info. Respektīvi - tur tomēr ir kaut kādas nebūt iespējas paredzētas izstrādātājiem izvērsties, nevis kā iOS gadījuma - 4x4 ikonu režģītis un nekā "lieka". Bet tas tā. Savukārt par notifikācijām - biju cerējis uz ko lietojamāku. Un multitaskingu arī - nu jābūt iespējai lēkāt starp aplikācijām, vienlaikus kaut ko lasīt webā, sazināties gtalk vai skype, uzsist draugam sms un tad turpināt ar citu draugu gtalkā runāt, pēcāk pabeigt twitterī iesākto tvītu rakstīt (kurš nevis ir iemests pie draftiem, ejot uz citu aplikāciju, bet vienkārši ir palicis vaļā rakstīšanas logs). Jo citādi šitais atgādina iOS 3 - jā, skaips ir, bet cik daudzi viņu izmantoja iepriekšējās paaudzes iPhonē? Nav kretinējoši, ka nevar minimizēt, kamēr sarunu biedrs kasa kuli un raksta atbildi, tikmēr padarot ko citu? Tā vietā tu tiec aizmests offlainā, pēc tam atkal startējot aplikāciju parādies onlainā. Pheh.

Gravatar binary

2011. gada 23. februārī, plkst. 23:57

Par excel lietošanu - es teiktu, ka šad tad ir tīri ērti. Protams, simtpadsmitmegabaitīgos workbookus ar 15 sheetiem, katrā pa 100 kolonnām un 10k rindām, telefonā neviens ikdienā nelietos, bet ja kaut ko mazu vajag, tad ir ok. Man "kaut kas mazs" skaitās dzīvokļa skaitītāji (lai zinātu, kādu rēķinu sagaidīt) un benzīna patēriņš.

Gravatar bubu

2011. gada 24. februārī, plkst. 01:41

CaptSolo: Tās 99 naudiņas, ko Apple prasa, jāmaksā ja vēlies savu aplikāciju publicēt AppStorē. Lai būvētu aplikācijas personīgai lietošanai, jāmaksā neesot.

Nav tiesa. 99USD jāmaksā lai dabūtu valīdu sertifikātu/provisioning profile, fig zin kā tur saucās, ar kuru var parakstīt aplikāciju lai vispār uz i'stuffa laista. Pat uz sava personīgā. Bez tā tu vari kompilēt savu softu un laist uz MacOSX iPhone/iPad simulatorā.

Gravatar Smic_

2011. gada 24. februārī, plkst. 22:15

Hmm.. I kā Tu tās cenas vērtē ? HTC Desire HD - Ls 362, HTC HD7 Trophy - Ls 340.

Gravatar IvarioLV

2011. gada 24. februārī, plkst. 22:49

Paldies par sulīgo leksiku, patika. Lasot tieši radās vēlme paspaidīt kaut reizi pašam WP7, jo skan jau intriģējoši. Bet kā savu platformu es laikam neizvēlētos šo Geitsa atvasi - par dārgu un neattīstītu (labāk pagaidu, kamēr sistēma pamazām "nobriest").

Gravatar Osis

2011. gada 25. februārī, plkst. 01:15

Ai, nu cik var. Būt par apple fanboju vairs nebūt nav stilīgi..

Gravatar Andrejs Mamontovs

2011. gada 26. februārī, plkst. 15:23

Pateicoties Samsung esmu arī starp tiem laimīgajiem Omnia 7 lietotājiem. Es tev nepiekrītu daudzos jautājumos. Ar Zune nav nekādas problēmas, laikam problēma ir karmas līmenī. Par akumulatora darbību, tas tur ilgāk par Android telefoniem, tas ir pārbaudīts. Pie normāliem apstākļiem(sarunas, sms, wifi e-pasts ) tas tur mierīgi 2.5 dienas. Vel jāņem vēra ka telefons ir tikai prototips. Lietoju to 2x mēnešus, secinājums, neko citu es negribu, tas pilnīgi pārklāj visas man ikdienā vajadzīgās funkcijas.

Gravatar marexz

2011. gada 26. februārī, plkst. 22:24

lietoju hd7 nav ne vainas, vienīgais kas mazliet kaitina ir nepieciešamais telefona restarts reizi nedeeljaa

Gravatar pleasance

2011. gada 5. martā, plkst. 14:11

HTC Desire mazliet pārsit.

Bet jā, WP7 ir ērts. Gribētos arī "ērtāku" cenu, lai pašam tāds ērti kabatā sēdētu.

Gravatar binary

2011. gada 5. martā, plkst. 14:46

pleasance, cik skatījos, tad "mazcenas cena" ir tīri pieejama. Nav, protams, 1 Ls, bet nu ja vienkārši veikalā maksā 300-350, tad "mazcenas cena" ir zem 50.

Gaidu, kad no HTC parādīsies kaut kas ar WP7 un microSDHC supportu, lai varu ilggadējo WM6 nomainīt...

Gravatar Krist2ps

2011. gada 5. martā, plkst. 15:12

Doh. Uz #28 komentāru atbildot, par tiem mazcenniekiem - nu, nē. Es jau no tā esmu izaudzis, lai par tik lētām summām uzķertos. Sēdēt atkal uz piesieta līguma? Man tomēr brīvība tīk... tad jau labāk piekrāt - gan jau būs labākas spēļmantiņas par dotajā brīdī esošajām :)

Gravatar binary

2011. gada 5. martā, plkst. 15:17

Nu katram savs. Es savukārt esmu izaudzis no tā vecuma, kad vajadzēja "brīvību". Tāpat vairumā gadījumu tā "brīvība" netiek izmantota - nu nesvaidos es no viena operatora pie cita ik pēc pusgada (kā sāku lietot Tele2 pirms ~10 gadiem, tā vēl joprojām lietoju). Ja nu tomēr kaut kādu iemeslu dēļ jāpamaina apstākļus, tad lauz līgumu, samaksā līgumsodu un lieta darīta - nez vai tas sanāk dārgāk nekā jau pašā sākumā maksāt par telefonu par 300-400 Ls vairāk.

Un ar piekrāšanu tam nav nekāda sakara - gan tagad, gan pēc piekrāšanas pārmaksāšana būs tieši tāda pati.

Gravatar Krist2ps

2011. gada 5. martā, plkst. 15:22

Binary, šajā gadījumā nedomāju īsti mētāšanos no viena operatora pie cita (nekad to arī neesmu darījis, ja nu tikai vienu reizi, kad pēc Tele2 uz LMT pārgāju, tas arī viss), bet visā visumā nepatīk, ja kaut kur esi piesiets. Iedomājies savu ikdienas brīvību, ja būtu pie gultas, piemēram, piesiets, lai arī pa visu māju vari pārvietoties. Tomēr neērti.

Gravatar binary

2011. gada 5. martā, plkst. 15:29

Nu diezgan patizls salīdzinājums Tev sanāca. Mani tā piesiešana nekādā veidā neierobežo - arī psiholoģiski. Piesiešana pie gultas gan ierobežotu kustības, turklāt nekur tālāk par māju netiktu :) Bet līgums kaut kur galdā - tas netraucē ne pārvietoties, ne izbraukt no valsts, nedz arī darīt ko citu. Un kā jau teicu - ja uznāk vēlme lauzt to līgumu, to var izdarīt jebkurā sev tīkamā brīdī - arī tad, ja nav pagājuši tie 2 gadi. Man vismaz ar ISP nekādu problēmu šajā ziņā nebija. Un izmaksāja tas krietni lētāk nekā aparatūra par pilnu maksu un beztermiņa līgums.

Gravatar Krist2ps

2011. gada 5. martā, plkst. 15:54

Nu, jaa. Labi, to piemeeru striipojam laukaa. Lai gan, par taam liigumsaistiibaam runaajot, tomeer atziishos, ka, lai arii uz noteikta terminja liigumiem neseedeetu, tachu vienalga - ja esi kaut kur pastaaviigais klients, tik un taa buusi pie vinjiem piesiets. Labi, panjemtu taadaa gadiijumaa priekshapmaksas karti, tachu tas jau vairs nebuutuu tas, jo pusi ekstru uzreiz pazaudeetu, ko dod, piemeeram, LMT pastaaviigo klientu programma ar tiem atlaizhu liimenjiem :)

Gravatar Andrejs

2011. gada 6. martā, plkst. 11:14

Sveiki! Ka īsti ir ar to Marketplace? Cik noprotu, tad Latvijā netiek oficiāli nodrošināts. Tā ir?

Gravatar mak

2011. gada 6. martā, plkst. 16:12

#34 Andrej, bezmaksas applikācijas no Marketplace Latvijā var dabūt, maksas gan nemēģināju, jo, atbloķējot telefonu, kas ir nesāpīgi telefonam un neietekmē garantiju, var dabūt visas maksas applikācijas par brīvu.

Gravatar Andrejs

2011. gada 6. martā, plkst. 16:48

Par to Chevron programmu lasīju, bet ir tā, ka ar nākamo WP7 atjauninājumu, caurums, kuru izmantoja šī programma, būs aizlāpīts un Chevron vairs nedarbosies. Kā arī jaunākais Zune klients vairs neglabā reģistrā atļautās valstis. Neuzgāju info, vai mainot reģionu un valodas uzstādījumus, šis triks vēl jo projām iziet cauri.

Reģistrējos Xbox Live, lai pārbaudītu vai Latvija kā reģions ir pieejams. Diemžēl nav. Tomēr šķiet ka ļauj izvēlēties citu reģionu, piemēram UK un viss darbojas. Pircis gan neko neesmu.

Mulsinoši ka nekur īsti nevar atrast precīzu informāciju.

Gravatar alkim

2011. gada 8. martā, plkst. 14:51

Mazliet iekomenteeshu uz sho Laa fraazi: "Labi, būšu godīgs. Lai pēcāk izveidoto aplikāciju uzstumtu uz telefona, ir jāveic dejas ap ugunskuru ar tamburīnu. Vismaz manām trīsdesmitgadnieka smadzenēm gribējās vienkāršu next->next->finish. "

Šeitan topu aprakstīt savu pieredzi ar savas aplikācijas legālu uzstumšanu uz sava HTC HD7. Te buus saiisinaats saraksts ar izveiktajaam darbiibaam. 0) Novelkam MS Visual studio 2010 Express for Windows Phone. Mēģinam instalēt. UPS. XP nesuportē. Vaig Vistiņu vai Win7.

 1. Uzinstalējam uz savas darbstacijas MS Windows 7.
 2. Uzinstalējam MS Visual studio 2010 Express for Windows Phone.
 3. Atverm Visual Studio un smucki uzrakstam savu "Hello something" applikāciju.
 4. Atdebugojam ar emulatoru. Cool.
 5. Norādam la vēlamies debugot savu programmu uz Windows phone (nevis emulatora bet reāla dzelža). Kļūda!!! Vecīt - tev nav uzinstalēts ZUNE.
 6. Novelkam zune no zune.net (nevis .COM!!!). uzinstalējam. palaižam.
 7. Pieslēdzam telefonu ar USB kabeli. Zune automātiski palaižas...
 8. Mēģinam ačkal laist savu applikāciju uz Windows Phone (no Ms Visual Studio). Error. "Developer mode nēds to be enabled".
 9. gūglējam webu - kā to var izdarīt. Atrodam. Vaig Windows Life ID kuru savukārt piereģistrēt https://windowsphone.create.msdn.com lai kļūtu par Windows Phone developeri.
 10. Reģistrējamies iekš https://windowsphone.create.msdn.com. OPS. Latvija kā valsts nēksistē. Labi ņemsim GB. o. Jāmaksā 99$ lai drīkstētu ielādēt savu programmu savā telefonā. mkeyjjjjj...
 11. Mēģinam maksāt. Kredītkarte netiek pieņemta jo jamā nav izdota GB. wtf... Zvanam uz Microsoft Latvija. Tur mani pārfutbolē uz LMT. LMT mani pārfutbolē uz Trodeks. Trodeks mani pārfutbolē apakaļ uz MS. Sasodīts! Rekursija!
 12. Bet! Studentiem nav jāmaksā! Ejam uz www.dreamspark.com un reģistrējam savu Windovs Life Id kā students. Nākas sameklēt ādu pazīstamu studentu ar derīgu ISIC kartiņu.
 13. Reģistrējamies iekš https://windowsphone.create.msdn.com kā students. HURRAY! Izdevās.
 14. mēģinam ūnlokot "developer mode" uz HTC... Jauna Kļūda "your merčandīze information is not complēte. Čeck yūr account at https://windowsphone.create.msdn.com"
 15. Logojamies akal iekš https://windowsphone.create.msdn.com... Validējam epastu... googlējam papildus infu .... OPS. Esot jāielādē viena applikācija prekš sertifikācijas lai manu akountu līdz galam saenablotu.
 16. Developējam ka aplikāciju uz emulatora. .. uploadojam jamo uz https://windowsphone.create.msdn.com ...
 17. Gaidam.... tā runā ka akountu daenablos 2 nedēļu laikā ... varbūt tad es beidzot varēšu savu helloWorld ielādēt savā telefonā...

Gravatar binary

2011. gada 8. martā, plkst. 15:52

joptvai, alkim... Sabiedēji. Kā reiz domāju par telefona nomaiņu (tagad WM6, tēmēju uz minēto HD7, lai gan ir viņam pāris lietas, kas man nepatīk), tik nesteidzos tieši tevis aprakstītā čakara dēļ.

Jautājums - viņam var vienkārši uzkopēt kaut kādus nebūt failus? Ja var, tad to izstrādāto aplikāciju var nokompilēt uz PC, tad vienkārši uzkopēt uz mobilā un palaist (bez debuga)?

Gravatar alkim

2011. gada 8. martā, plkst. 15:57

Re: #38, binary Nop nevar. Zune neļaus. maksā 99$ lai drikstētu savu applikāciju ielādēt uz sava phone ;)

Gravatar binary

2011. gada 8. martā, plkst. 15:59

Caur HTTP/FTP/whatever kaut kādā nebūt veidā arī nevar?

WM6 tak pamatā ir prasta failu sistēma (tb pēc uzbūves tāda pati kā parastam PC). Failus vari jebkurā vietā nokopēt un no jebkuras vietas palaist. WM7 tas ir mainījies?

Gravatar alkim

2011. gada 8. martā, plkst. 16:02

Re: #40, binary neko nezinu par WM6. bet WM7 nevar. "developer mode" varot jailbreikot.. bet manā gadījumā tā nav opcija. Failus var iesūtīt kā e-pasta atačmentus... tikai palaist jamos neļauj.

Gravatar Andrejs

2011. gada 14. martā, plkst. 21:43

Rakstīju Microsoft atbalsta dienestam un HTC atbalsta dienestam un tiku nosūtīts uz šo lapu -- http://www.microsoft.com/windowsphone/en-us/howto/wp7/basics/feature-and-service-availability.aspx Sanāk, Latvijā nav iespējams iegādāties ne aplikācijas, ne spēles, ne mūziku. Ok, mūzika būtu sīkums, bet kā ar aplikācijām? Tiešām nav nekādas iespējas tās iegādāties?

Gravatar mobilie telefoni

2011. gada 15. martā, plkst. 20:56

MobWin7 pie mums visas tās "patiesās" vērtības izmanto tikai daži - tie, kuriem bizness viena vai cita iemesla dēļ griežas uz Microsoft risinājumiem - tad jau forši. Visos citos gadījumos, mans personīgais viedoklis, Android ir stipri pārāks (arī par aizkosto ābolu - nu nepatīk man ideja, ka failu vienk nevar uzkopēt uz telefona - vajag kautkādu iTjūningu :D). Protams, tādu slimnieku kā es, kas grib skatīties *.mkv filmas uz telefona vai klausīties *.flac, nav daudz, toties visi kas ir, novērtē :D

Viena lieta, ko es neatradu Win7 - vai var nobloķēt sms/zvanu spamotājus - uz Android tas notiek vienkārši - piespied un paturi uz numura vai sms un tev parādās burvīgā iespēja "Add to reject list", tik tas Reject list sākumā gan jāieslēdz pie telefona iestatījumiem - zvani.

Kā ir ar Win7?

Gravatar alkim

2011. gada 23. martā, plkst. 14:12

Papildinājums #37 par legālu aplikāciju uzstumšanu uz Windows Phone 7 iekārtas.

Pēc nedēļu ilgas sarakstes ar MS supportu finālā saņēmu sekojošu rekomendāciju: " Use our Global Publisher Yalla Apps http://www.yallaapps.com/ service to submit applications to Windows Phone Marketplace. It works for all Baltic countries and they also provide device unlocks.

More details can be found at http://windowsteamblog.com/windows_phone/b/wpdev/archive/2011/03/08/an-update-on-windows-phone-marketplace-new-tips-policies-and-regional-access-program.aspx

Yalla Apps Enables Developers To: . Submit new applications & application updates . Developer register a phone . Receive download/sales reporting . Get paid for application sales in existing WP7 consumer markets "

Tātad: Latvijā var legāli developēt WinP7 aplikācijas kā arī legāli tās publicēt. Tiesa šī proxy kompānija arī grib ēst - vienas iekārtas "developer mode" aktivizēšana izmaksā aptuveni 50$.

Gravatar Gundars

2011. gada 12. septembrī, plkst. 22:19

Lai Dievs nogrābstās! Tāds čakars ar programmām Win7! Ja līdz šim metu acis uz kaut ko jaunāku, tad tagad esmu pilnīgi atteicies no šīs idejas un palikšu pie sava Win6 uz HTC Diamond. Jā, lēnāks, jā mazāks ekrāns, bet za to varu salikt visu ko man vajag: pilnu klaviatūru, ieskaitot visus F taustiņus, pilnu latviešu, krievu, angļu valodu, Ozi, TomTomu navigācijai, visas pārējās programmas. Vienīgais ko jāsamaina beidzot pēc trīs gadu lietošanas - baču. It kā jau tur pusotru dienu, bet dažreiz varētu vairāk gribēt. GPS noēd pāris stundās.