✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Javaskripts un jaudīgi datori

2011. gada 8. jūlijā, 6 komentāri

Kamēr vieni pa festivāliem, bet citi pa... piektdienām, es jums parādīšu divas pēdējo nedēļu spožākās JavaScript atrastnes.

Paper.js ir lielisks freimvorks (latviskie termini nepatīk) darbam ar vektorgrafiku canvas elementos. Šī bibliotēka izceļās ar to, ka savu realizāciju. Kā arī to, ka ir ar savu DOM un izmanto canvas, kas ir daudz veiklāk par SVG (ko izmanto Raphaël). Veiskmīgākais risinājums no līdz šim redzētajiem. Piemēri parāda daļu no šīs bibliotēkas iespējām. Vēl viena būtiska spēcīga daļa ir pathu realizācija.

d3.js, savukārt, ir nenormāli kruta vizualizāciju bibliotēka. Šoreiz “nenormāli kruta” es nelietoju tāpat. Tik tiešām - nenormāli kruta vizualizāciju bibliotēka. Lai arī D3.js koncepts ir daudz, daudz dziļāks un principā tā ir lielāks sakars ar datu manipulāciju nekā vizualizācijām, nešaubos, ka tieši vizualizācijas ir tas, kam tā tiks izmantota galvenokārt. Kombinācijā ar SVG šī bibliotēka ir riktīgs killeris, ko pierāda piemēri.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Ž

2011. gada 8. jūlijā, plkst. 22:13

Paga, kā tad freimvorks ir latviski? Man pat bail iedomāties.

Gravatar laacz Autors

2011. gada 8. jūlijā, plkst. 22:20

Ž, piemēram, ietvars.

Gravatar parodnieks

2011. gada 9. jūlijā, plkst. 12:01

visiem zināmais malaču valodkantoris nāktu klajā ar kautko tautisku kā darbrāmjvednis

Gravatar DMG

2011. gada 9. jūlijā, plkst. 14:04

Vari pastāstīt vai parādīt, kur šīs bibliotēkas lieto? To ka tādas ir jau sen zināms, bet kur viņas var izmantot, īsti nespēju iztēloties.

Gravatar nkk

2011. gada 12. jūlijā, plkst. 12:32

Par tiem latviskojumiem. Manuprāt, "ietvars" (framework) ir vēl ļoti labi tulkojums un izskatās smukāk par "freimworks". Respektīvi - ir lietojams, salīdzinot ar to kaudzi latviskojumu, kurus normāls cilvēks ikdienā palietot nevar.

Gravatar Aino

2011. gada 19. augustā, plkst. 12:12

Zem virsraksta gaidīju ko citu :)