✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Amazon Kindle Fire, un ko tas manuprāt nozīmē

2011. gada 28. septembrī, 41 komentārs

Atbraucu mājās, un ķēros pie internetiem, lai noskaidrotu - ko tad ņipru, jaunu un lielisku ir anonsējis šodien Amazon. Uff, mīlīši. Beidzot tas ir noticis. Un nejau tas, ka Kindle parastā nupat ir ar skārienjūtīgo ekrānu. Un pat ne tas, ka reklāmas rādošā (kamēr Tu nelasi) Kindle tagad maksā kaut kādas smieklīgas 79 amerikāņu naudiņas. Bet gan Kindle Fire. Tieši Fire ir tas lielais notikums.

Tiem, kas tankā vai par to lasīs tikai rīt, pastāstīšu, ka Amazon ir nācis klajā ar ilgi gaidīto tableti jeb planšeti. Un neba nu vienkārši ar kārtējo ķīniešu vai korejiešu ražojumu, bet gan savu. Par 200 viņu naudiņām varēšot iegūt viņu 400 gramus smago planšeti ar 7" displeju, dualkōres procesoru un vēl visādām lielīgām un modīgām lietām.

Tas, ka tur apakšā ir androīds, neko nenozīmē, jo, ja ticēt citur rakstītajam, tam pat nebūs pieejams Gūgles Android Market. Pārlūks arī ir savs. Pogu nav. Utt.

Pēc makten veiksmīgas (un ilgas) šaha spēles izskatās tas, cik saderīgi un komfortabli Kindle Fire ir tā vieta, kur satiekas milzums Amazon jau ilgāku laiku esošo servisu. Izsmietais Amazon Appstore, grāmatas, filmas, spēles, utt. Pat mākonis te ir pats pamats, nevis papildus fīča.

Un cena. Tur pavisam noteikti ir mežonīga subsīdijas daļa, kas ir pilnīgs kontrasts Apple. Saprotu, ka viņi rēķinās, ka tu piepirksi, teiksim, Amazon Prime, kas maksā 80 dolārus gadā un piedāvās principā neierobežotu piekļuvi saturam.

Nevajag man te klārēt, ka, redz, ir labākas planšetes. Ja nav, tad būs. Ne jau planšetē pašā slēpjas tās veiksmes atslēga. Kā to ir pierādījis Apple, un tagad apstiprina Amazon, - ierīcei ir būtiska pievienotā vērtība. No vienas puses tev ir ierīce, kas ir lēta, kurā jau ir pilns ar saturu - spied tik pogas, maksā tik smieklīgas naudas, un lieto. No otras... ai, ko nu tur. Pārējās androīda planšetes šodien palika pelēkas un neinteresantas.

Runājot par parametriem, jāsecina, ka dikti mazs iekšējās atmiņas apjoms - 8GB. Bet, ja viss jāpērk pie Amazon, un glabājas mākonī, tad šāds viņu gājiens ir pat loģisks. Otra lieta, kas varētu nepatikt ipaderiem - nav 3G.

Ja viss būs tik skaisti un rožaini, kā sola Amazon, tad beidzot Apple ar savu iPad nāksies pabīdīties. Līdzšinējie pārējie mēģinājumi nokost tirgus nišas daļu ir bijuši smieklīgi un diezgan neveiksmīgi. Vēl es ļoti ceru, ka Apple beidzot atjēgsies un izvilks galvu no turienes, kur tā ir iebāzta, jo konkurents, izskatās, ir dzimis.

Es ļoti, ļoti ceru, ka Microsoft ar Windows 8 nepaliks turpat kur ar savu sākotnēji daudzološo Windows Phone - nekur. Es ļoti ceru, jo pēdējā laikā vienīgie Microsoft panākumi tā īsteni sastopami ir tikai spēļu konsoļu tirgū, enterprise vidē, un iekš lielākās daļas datoru, kuri ir aprīkoti ar Windows 7. Neizprotami ir vērot tādu potenciālu izplēnam.

Vēl atļaušos cerēt, ka Amazon turēs savu ekosistēmu kontrolētu vismaz tāpat, ja ne labāk kā Apple. Jā, jūs nepārklausījāties un nepārlasījāties. Es uzskatu, ka absolūta demokrātija un pilnīgi nekontrolēts piedāvājums noved pie bardaka. Apple to ir pierādījis (ne bez kļūdām un neizskaidrojamām figņām savā pusē, protams), tagad to provēs apstiprināt arī Amazon.

Vēlreiz: “Nolādēts, beidzot ir redzams potenciāls konkurents aipadam!”

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Normunds

2011. gada 28. septembrī, plkst. 20:45

To vai tas būs iPad konkurents mēs redzēsim pēc mēneša, kad būs pa īstam saprotams kur to fire iebāzt. Pašlaik man personīgi nav skaidrs kas tas ir un kāpēc tāds vispār ir vajadzīgs. Ekosistēma pavisam droši tam ir daudz slēgtāka nekā apple un tā popularitāte būs atkarīga no tā cik ļoti cilvēki vēlēsies izmantot amazones servisus.

Gravatar Uldis

2011. gada 28. septembrī, plkst. 21:23

Eh, un es cerēju, ka būs arī DX ar tačskrīnu, lai var šo un to jauki svītrot, apvilkt un atķeksēt. Jāgaida.

Gravatar piu

2011. gada 28. septembrī, plkst. 22:04

3G trūkums nav liela nelaime, jo mums visiem taču ir mobilie telefoni ar WiFi hotspotiem :) Un gan jau to aparātu kāds fiksi vien norūtos un būs pieejams arī Google Market

Gravatar Pēteris

2011. gada 29. septembrī, plkst. 00:15

Redzēsim, kā Amazon tiks galā ar Android. Viens ir izstrādāt un piedāvāt savu produktu (Apple), otrs ir cīnīties ar otra izstrādāta produkta niķiem (Android) ilgtermiņā.

Vēl viena lieta, kas šobrīd tirgū trūkst ir Planšete priekš Enterprise. Būsim reāli Enterprise risinājumā iPad integrējās draņķīgi un vispār neviens tablets to pagaidām nedara normāli, visi ir consumer varianti... Iespējams W8 šeit pierādīs savu spēku, kā jau MS produkts, kas ir saintegrējams ar visu pārējo infrastruktūru, piebāžams un nokustomizējams līdz tas knapi velkās...

Gravatar Askolds

2011. gada 29. septembrī, plkst. 05:23

Kārtējais gadžets gadžetu čupiņā, viens nav vēl līdz galam izpētīts tā jauns klāt, traks var palikt.

Gravatar Vigants

2011. gada 29. septembrī, plkst. 09:55

Manuprāt 2 spēcīgākās īpašības Fire ir:

  1. Saturs. Amazon savu saturu tirgos, bet ja netirgosies, tad iekļaus bez maksas uz kādu laiku. Ja pārdošanas neveiksies, tad iekļaus 50$ vaučeri Androīd spēlītēm un tirgosies kā mīļais. :) Vispār satura abonēšana šķiet ir tas ceļs kur visi satura piegādātāji agri vai vēlu nonāks.
  2. Mārketinga spēks - Amazon.com tomēr ir lielākais interneta veikals un viņi savu preci daudz labāk varēs reklamēt.

Gravatar Girts

2011. gada 29. septembrī, plkst. 10:40

Es vēl arvien neesmu sapratis kam tabletes īsti ir vajadzīgas? Grāmatas vietā gultā ko paņemt? Jeb tagad visi arī TV gultā ņem? Arī Amazon tableti nesaprotu. Tas lai grūtāk torentos nokačātos failus skatīties? Jeb tagad visi visu pirks? Un tabletes integrācija enterprice???? Tas ir ko - lai darbinieki kādu viģiku darba laikā vārētu ērtāk skatīties? Ehh, laikam riktīgi atpalicis esmu ... :(

Gravatar Vilx-

2011. gada 29. septembrī, plkst. 11:07

"Es uzskatu, ka absolūta demokrātija un pilnīgi nekontrolēts piedāvājums noved pie bardaka."

Es uzskatu, ka diktatoriska kontrole un 100% kontrolēts piedāvājums noved pie tā, ka labākās lietas tā arī nekad neierauga dienasgaismu.

Gravatar juzis

2011. gada 29. septembrī, plkst. 12:40

Jā, kontrolēti gadgeti tas ir feini, izsauc nevaldāmu sajūsmu, nudien. Tjipa, nopērc divriteni, bet, hej, puis, tu ar to drīksti tikai pārvietoties pa šo maršrutu. Vai maz vari iedomāties cik daudz jauna priekš sevis ik reizi atklāsi ? Univerzums nu būs tavs.

Gravatar Edijs

2011. gada 29. septembrī, plkst. 13:16

Eh, ja pie mums pa 200 zaļām naudiņām būtu dabūnams, skrietu iepirkt jau tūlīt. Jo bieži man vajadzība pēc planšetes neparādās, taču tām retajām reizēm vairāk naudiņas ziedot būtu glupi. Cik nu ir skatīti visādi lētā gala verķi par 100-150 latiem, tad tie ir nožēlojami un nelietojami. Ja ar šo var kaut necik civilizēti browsēt netu - tas jau ir daudz par tādu cenu.

Gravatar KasparsM

2011. gada 29. septembrī, plkst. 13:47

Amazon veido platformu sava satura tirgošanai. Tā ir inovācija mārketingā, bet tehnoloģiski nekā jauna diemžēl nav. Inovācija bija Perl e-ink. Es nesaku, ka tie mazie verķīši nekam neder (pats nopirkšu dāvanām, bet KSO Latvijā nebūs pieejams).

Silk pārlūks uz Kindle Fire vēl varētu pretendēt uz inovāciju, bet galu galā tā ir tikai cīņa ar vietņu izstrādātājiem, kas aizmirsuši, ka minimālisms rullē. Silk vienkārši atfiltrēs un iepriekšrenderēs visus Flash/Javascript utt. Ja to jauno divpusējo datu pārraides protokolu ieviestu arī uz normāliem datoriem, tad tas gan varētu būt uzlabojums interneta lietošanā.

Gravatar juzis

2011. gada 29. septembrī, plkst. 14:47

Pamatvilcienos Amazon Silk pārlūka koncepts nosperts no Opera mini, jeb desktopa Operas pārlūka turbo režīma realizācijas. Nez vai par lielu inovāciju te varētu iet runa.

Gravatar laacz Autors

2011. gada 29. septembrī, plkst. 15:12

juzi, protams (sarkasms). Es par to pašu iedomājos.

Taču, problēma ir definīcijā: 'koncepts ir nosperts' vai 'tiek izmantota tā pati pamatideja'. Pie kam, Silk gadījumā tiek izmantoti personalizēti parametri prediction algoritmiem, lai šo ideju attīstītu daudz tālāk, nekā tas ir Opera gadījumā, mēģinot paredzēt - ko tad lietotājs darīs tālāk. Inovācija, pieņemu, izpaužās ne tikai pašos algoritmos, bet arī dalītā darba mehānisma realizācijā un visa šī savienošanā.

Šādi mēs varam faktiski sākt apelēt pie tā, ka arī, redzies, Opera ir nozagusi šo ideju no termināļa koncepta. Kur, nu. Termināļa koncepts ir attiecināms uz ļoti, ļoti daudz lietām.

Apple, piemēram, arī visu faktiski ir nospērusi, veidojot savus aifounus, aipadus, utt. Un aizvien viņi ir uzskatāmi par inovatoriem. Bieži var dzirdēt, ka windows ir nozaguši kaudzi ar idejām no macintoshiem. Tik pat labi varētu teikt, ka makintošos ir realizētas agrīnās Bell un Xerox idejas. Kur ir robeža?

Mani vienmēr ir mulsinājis tas, ka cilvēki nepadomā, ka ideju uzlabošana (jeb, kā populāri teikt - 'ideju speršana') ir elementāra un pašsaprotama lieta, kas notiek katru mīļu brīdi un pat tādās vietās, kur par to neviens neiedomājas. Labas idejas ir tā vērtas, lai tās izmantotu, uzlabotu, un turpinātu lietot arī citviet.

Gravatar KasparsM

2011. gada 29. septembrī, plkst. 15:39

Apple neviens (fanu pulks neskaitās) par tehnoloģiskajiem inovatoriem neuzskata. Biznesa vai mārketinga un pat lietojamības inovācijas arī ir vajadzīgas un ļoti vērtīgas, bet skatoties no tehnoloģiskā viedokļa tur nekā interesanta nav.

Ar Amazon slēgto platformu ir cits jautājums – cik tā vispār Latvijā ir noderīga? Es neskaitu to inteliģences slāni, kas ikdienā lasa un skatās saturu angliski, bet teiksim caurmēra latviski runājošo un lasošu lietotāju? Vai Kindle Fire būs lasāms Adobe DRM saturs? Vai būs normālas epub lasīšanas lietotnes? E-grāmatām ir jābūt arī latviski, bet Amazon Latvijas tirgus ir par mazu, lai viņi to nopietni ņemtu vērā. Atliek paļauties uz vietējiem izdevējiem (Zvaigzne, Jumava u.c.). Un šeit atkal Amazon ir pārāk slēgts, jo Kindle ir vislētākā ierīce, bet der tikai saturam, kas pirkts no Amazon. Atšķirībā no Adobe DRM, lai gan čakars, tomēr ir atvērtāka platforma. Es zinu, ka DRM var noņemt, konvertēt formātus utt., bet tas ir drusku par sarežģītu lietotājam vulgaris.

Tāpēc es domāju, ka šobrīd vajag labākus standartus nevis slēgtas sistēmas. Kad Apple uz iPad aizliedza Kindle lietotni, kurā varētu uzreiz nopirkt Amazon grāmatas, lasītāji bija sašutuši. Redzēs, vai Amazon būs rīkojies tieši tāpat? Šādi ierobežojumi būtībā ir deinovācijas.

Gravatar Krotow

2011. gada 29. septembrī, plkst. 15:46

"kontrolēts saturs" - tādā gadījumā šis panelis nepaņems pat pusi no iPad esošā tirgus, jo tas nav iPad. Androīdverķu lietotāji, kas nav parastie miroņi, diez vai gribēs tādu paneli, kur bez tamburīna un mātesvārdiem (lasīt: rūtošanas u.tml. demolēšanas) nevar iedabūt viņu mīļoto appu. Savukārt iPad lietotājus pārvilkt auz savu pusi šim verķim diez vai iznāks, jo viņi jau tāpat sēž kontrolētā vidē, taču ar IPADIEM (3 reizes kū).

Gravatar laacz Autors

2011. gada 29. septembrī, plkst. 15:50

Kaspar, es nedomāju, ka Latvija tik drīz ieraudzīs kaut knipucīti no Amazon piedāvājuma, kurš ir pieejams Amerikā. Tāpēc salīdzinājums ar LV ir nevietā.

Kindle parastā nebūt neder tikai saturam, kas pirkts no Amazon. Esmu elementāri tur sasūtījis Word dokumentus, EPUB'us, utt. Šo servisu piedāvā pats Amazons. Kā jau mūzikas un filmu industrija ir indicējusi - DRM ir diezgan ierobežojošs faktors. Tas nekādi neveicina tirgu. Paskat, O'Reilly nelieto DRM, piedāvā visu visos iespējamajos formātos, un galu galā - nemirst.

Starp citu, jaunākām Digital Editions versijām DRMu noņemt vairs nevar. Vismaz neizdevās atrast veidu, kas to ļautu darīt.

Es nesaku, ka Apple vai Amazon dara visu pareizi. In-app purchases un Apple subscription sistēmas uzspiešana, protams, nav nekāda inovācija. Tas ir tīras formas 'bullying'.

Kas attiecas uz Latviju un tās izdevējiem - mums ir domāšanas problēma. Sāciet, lūdzu, piedāvāt iegādāties grāmatas caur Amazon, caur apples grāmatbodi, utt. Peļņa jums no tā mazāka nekļūs. Protams, mārdžins nebūs mega, bet atkārtošu - naudu par to neviens nost jums neņems. Nē, mums vajag uztaisīt kaku, kuru neviens nelieto, nepērk un nesaprot.

Gravatar noisex

2011. gada 29. septembrī, plkst. 17:41

kopsh ieguvu iPad2 un palietojot to 1u nedelju, tas jau stav bez darbibas, izladets kadu laiku nekustinats. Neredzu absouluti nekadu jeegu no vinja...vienigaa fitcha: erts bez gala, kad esi horizontala stavoklii, kad negribi kapt araa no gultas :D

Gravatar KasparsM

2011. gada 29. septembrī, plkst. 18:58

>> Sāciet, lūdzu, piedāvāt iegādāties grāmatas caur Amazon, caur apples grāmatbodi, utt. Peļņa jums no tā mazāka nekļūs.

Tas latviešu grāmatām nekad nebūs populāri, kaut vai tāpēc vien, ka pirkuma grozs nav pieejams latviešu valodā. Starp visām angliskajām grāmatām nav arī nekādas iespējas mērķēt saturu uz latviešu lasītāju. Individuāli katrs to var mēģināt, bet izdevniecībai tas nav mērķtiecīgi. Daudz jēdzīgāk ir paņemt esošo platformu kā jr.lv un pievienot e-grāmatu tirdzniecību.

Krievijā, kur ir daudz aktīvu e-grāmatu lasītāji, ļoti nopietni veido savu platformu uz Plastic Logic bāzes. Redzēs, kā viņiem ar to sanāks.

Gravatar laacz Autors

2011. gada 29. septembrī, plkst. 19:27

Kaspar, bet nu protams. Ja neskaita savas platformas izveidi un uzturēšanu, vienīgās citas izmaksas ir pašu elektronisko grāmatu izveide. Ja jau to izdara, tad kāpēc lai tās netirgotu visās pieejamajās platformās? It sevišķi, ja pats iegādes process tur ir vienkāršāks par vienkāršu. Labi, procentuāli tā nebūs milzīga daļa, taču tā jau ir pirkt gatava daļa.

Un Krievijas tirgus ir MILZĪGS. Tur intereses saduras ļoti daudziem. Lasītāju dažādība tur ir milzīga. Konkrēti par Plastic Logic - Tu ņirgājies, ja? :) Tā ir fiksēta satura mācību grāmata elektroniskā formā. Kāds tur lasītājs? Pie kam, gan uzņēmums, gan arī finansējums un pasūtītājs ir ļoti šaubīgi :) Izskatās pēc kārtējā glonasa un nacionālās operacionālās sistēmas.

Gravatar KasparsM

2011. gada 29. septembrī, plkst. 19:48

Plastic Logic ir inovatīva lieta – neplīstošs ekrāns. Cik no tā sanāks komerciāls produkts, jau ir cits jautājums. Iespējams, ka dārdzības dēļ tas nespēs konkurēt, bet tehnoloģiski tā ir virzība uz priekšu.

E-ink ierīču ražotāji ir likuši man vilties. Joprojām nav A4 formāta e-ink ierīces. Realitāte ir tā, ka pat 10 collu ekrāns ir par mazu pdf lasīšanai, un reāli tirgū nav nevienas ierīces par pieņemamu cenu (<$1000).

Man šķiet, ka tu arī pārspīlē par e-grāmatu pirktgribētāju skaitu. Es te palīdzu vienā projektā, kas tirgo specifisku literatūru un jau pirms kāda gada izveidojām arī vairākas e-grāmatas gan epub, gan mobi formātā. Papīra grāmatas pērk simtiem, bet gada laikā ir nopirkta tikai 1 (viena!) e-grāmata. Lai tā lieta aizietu, ir vajadzīgas milzīgas investīcijas un pat ne tikai naudas ziņā, bet tieši ērti lietojamas platformas veidā.

Gravatar laacz Autors

2011. gada 29. septembrī, plkst. 19:58

Kaspar, neplīstošs ekrāns nav inovācija. Tas ir kārtējais dzelzis, kas pats par sevi nav nekas. Par A4 - jā, nav gan. Kindle DX ir uz to pusi (un nemaksā $1000), taču arī ne pilnībā.

Un es nepārspīlēju. Neviens nepērk, jo neviens nezin. Un nav, kur pirkt. Tas ir mārketinga un izglītošanas jautājums. Neba nu vienā dienā visi skries un pirks, taču iOS un Amazon lietotāji tiešām zin, kas ir grāmatas. Ja nezin, tad viņiem to iemācīt ir daudz vieglāk. Un viņiem, galu galā, jau IR ierīce, ar kuru to lasīt.

Pēc tam jau var lēnā garā kaut ko darīt, bet paļauties uz "man šķiet, ka tas nevienam nebūs vajadzīgs" ir tipiski latvietim. Izdari, ellē ratā, tā, lai būtu vajadzīgs. Sākt iekš Amazon vai iBookStore nemaksā neko, kā tikai grāmatas elektronizāciju. Un tālāk jau pēc apstākļiem.

Katrā gadījumā, manuprāt, ir būtiski sākt un nesabēdāties par sliktajiem rezultātiem. E-grāmatas pie mums vēl nav populāras, bet tās tādas arī nekad nebūs, jo ... guess what ... to vienkārši nav.

Jautājums, protams, ir arī par iekārtām. Bet tas, domāju, nav bezcerīgs.

E-grāmata neaizvietos parasto grāmatu, jo to nevar tā legāli vienkārši aizdot, nav tās (nezinu, ko cilvēki ar to gan domā) "grāmatas" sajūtas, smaržas, kā nu tur vēl. Galu galā - cilvēki ir pieraduma radījumi.

Kā jau teicu - investīcijas per se nav lielas. Atmaksāsies, iespējams, pēc gadiem. Un jo vēlāk sāks, jo vēlāk atmaksāsies. Vai arī atnāks kāds cits un sāks tavā vietā.

Gravatar KasparsM

2011. gada 29. septembrī, plkst. 20:08

Kindle nokrīt zemē un plīst un vienu manu dāvināto bērns jau ir saplēsis. Tāpēc ir arī piesardzība to lietošanā, teiksim to nevar mētāt kā grāmatu vai iemest iepirkumu somā. Šajā ziņā neplīstošs ekrāns IR tehnoloģiska inovācija.

Pilna A4 formāta pdf ērtai lasīšanai vajag vismaz 12" ekrānu. Kindle DX ir par mazu. Turklāt atsauksmes par tā spējām operēt ar pdf ir diezgan negatīvas. Pagaidām Kindle 3 ir labākais, kas vien ir radīts e-ink ierīču klāstā.

Gravatar laacz Autors

2011. gada 29. septembrī, plkst. 20:09

Es nekādā gadījumā neuzskatu, ka e-lasītājam ir jābūt grāmatai identiskām īpašībām. Mans telefons arī ir plīstošs, salīdzinot ar veco nokiju :>

Gravatar Ivo

2011. gada 29. septembrī, plkst. 21:36

Tā kā "manuprāt" (virsrakstā) ir iespraudums, to vajadzētu likt komatos.

Gravatar Jānis

2011. gada 29. septembrī, plkst. 23:22

Es lasu grāmatas uz Kindla. Man ir arī jaunais Tabs un telefons, kurā ir Kindla aplikācija. Un man nekādīgi nepielec, kāpēc .lv grāmatu apgādi nepiedāvā savus izdevumus Amazonā. Vai tur ir kāds āķis ar autortiesībām, vai arī baidās no nekontrolētas pavairošanas elektroniskā formā? Nav pieņemams ieņēmumu sadalījums? Vispārējā atpalicība un neizpratne par tehnoloģijām?

Es nepērku grāmatas latviešu valodā no vietējiem izdevējiem, jo tās vienkārši nav pieejamas man ērtā formātā, vietā un laikā.

Gravatar KasparsM

2011. gada 30. septembrī, plkst. 10:16

Jāni, ja caur Amazon pārdod e-grāmatu, tad var saņemt tikai 70% no pārdotās cenas, turklāt ar stingriem noteikumiem – nedrīkst šo grāmatu nekur citur pārdot lētāk, pat ne akcijās, studentu atlaidēs utt. Turklāt šis variants šobrīd ir pieejams tikai Ziemeļamerikas iedzīvotājiem. Pārējos gadījumos ir jāsamierinās, ka saņems tikai 30% no pārdošanas cenas. Lieki piebilst, ka tas ir izdevīgi tikai individuāliem autoriem, nevis izdevniecībām Latvijā, kas variē ar grāmatu cenām.

Latviešu e-grāmatas var nopirkt no www.zvaigzne.lv – aizsargātas ar Adobe DRM, tāpēc Kindle lasīšanai nederēs. Var lasīt uz datora un daudziem citiem e-lasītājiem (Sony, Kobo, PocketBook u.c.). Praktiski visi e-ink lasītāji, izņemt Kindle.

Laazc: Ar telefonu ekrānu nekad nav bijušas problēmas. Tie ir mazāki, vieglāk noturēt rokās, bet ja arī nokrīt, tad parasti nesaplīst. Krievi mēģina ieviest e-lasītājus skolēniem, un imho tas ir atbalstāmi, jo no bērnības atceros, ka tās skolas somas bija nežēlīgi smagas. Bet bērni ir bērni, un ierīces izturība ir daudz svarīgāka nekā teiksim studentiem. Arī Amazon izgāzās, mēģinot Kindle piedāvāt studentiem, jo funkcijas bija par vāju. Tas nenozīmē, ka pati tehnoloģija (ekrāns) ir nederīga. Vienkārši veiksmei ir vajadzīgs gan tehnonoģijas, gan lietojamības, gan komerciālā plāna apvienojums.

Starp citu, arī pati pirmā komerciālā e-ink ierīce ar lielu blīkšķi izgāzās – to izlaida Sony Japānas tirgū. Viņu kļūda bija tā, ka tajā varēja ielādēt tikai no Sony grāmatas. Savukārt Amazon ar līdzīgu pieeju bija milzīgs veiksmes stāsts, jo Amazon jau bija pasaulē slavenākais grāmatu tirgotājs.

Gravatar juzis

2011. gada 30. septembrī, plkst. 14:27

@laacz: Nuber protams, ka attīstīt idejas ir apsveicami un piekrītu tam, ko tu raksti. Laikam esi iejuties tā kā Amazon advokāta lomā. Mana nīgrā piezīme par konceptu špikošanu ir vienkārši reakcija uz kārtējo revolucionāro First Time Ever centienu no kārtējās lielās kompānijas PR profesoru puses: "Amazon Silk introduces a radical new paradigm - a "split browser" architecture...". Šāda tipa relīzes lasot pumpas metās. Par algoritmiem un inovāciju, tehniskajiem risinājumiem varam tik minēt, jo ne Sašam ne Pašam tie nav pieejami ne Amazon ne Operas gadījumā. Lai jau puišiem veicas un iedzīvina savas jaunās iestrādnes.

Gravatar Dārzenis

2011. gada 2. oktobrī, plkst. 21:27

Pievienojos KasparsM par A4 nepieciešamību. Mazāks e-lasīklis man šobrīd nav nepieciešams.

Gravatar sd

2011. gada 4. oktobrī, plkst. 13:07

Kārtējā lieta bez kuras cilvēks var iztikt, jo sen jau ir izgudrots laptops ar kuru var darīt visu.

Kāpēc lai es pirktu pliku laptopa monitoru, kurš vēl ir slēgtas platformas - līdz ar to pielietojuma iespējas ir stipri ierobežotas, man nav skaidrs.

Gravatar hvz

2011. gada 4. oktobrī, plkst. 16:16

kindle fire ir diezgan dīvains produkts. parasto kindlu var saprast - niša ir labi apzināta. ipada niša ir snobi, frīki un to pakaļskrējēji, tāpēc šiem diezgan vienaldzīgi ierobežojumi. fire tā kā pretendē uz planšetes vairāk nekā e-rīdera statusu. bet noteiktie ierobežojumi nepārliecina. slēgta sistēma (custom android, pie tam uz vecas versijas), nav iespēju palielināt atmiņu ar sd karti, nav marketa. labi, uz marketu būtu pajāt, ja varētu instalēt apk. bet gan jau nevar bez rūtošanas. 3G būtu pajāt, bet nav atmiņas kartei vieta. man ir arnova g2, pa 100Ls diezgan universālā ierīce. piemēram, braucot auto varu uzlikt sīkajiem multenes. ar 8Gb iebūvēto atmiņu būs pavāji, ja saliks apus, bildes, kādus e- un audio-bukus, pašam kādu filmu. tur vairs vietas nav.

Gravatar ThA-B

2011. gada 5. oktobrī, plkst. 13:17

Kā var salīdzināt 7" verķi ar 10" verķi? No lietošanas viedokļa divas dažādas lietas

Gravatar KasparsM

2011. gada 5. oktobrī, plkst. 18:58

hvz: Man šķiet, ka tu nenovērtē to cilvēku skaitu, kas neorientējas IT lietās, bet kam ir pietiekami daudz naudas, ko tērēt. Ja ne Latvijā, tad rietumvalstīs noteikti ir daudz tādu, kuri neatšķir baitus no pikseļiem, un kuriem šāda ierīci ir tieši laikā, lai ar pirkstu iebakstītu, ko viņi grib lasīt vai skatīties, un viss notiksies. Pat nebūs kredītkartes dati jāvada, jo tas būs izdarīts jau pie Kindle Fire pirkšanas. Bet ja kaut kas nestrādās, tad viņi tā arī uzskatīs, ka tā tas ir un tur neko nevar darīt.

Un tas nav nekas slikts, jo tas ir kā televizors, kuram lielākā daļa cilvēki prot pārslēgt tikai kanālus. Problēma ir tikai tajā, ka e-lasītājiem ir lielāks potenciāls akadēmiskā un profesionālā vidē, bet tas ir mazs tirgus, kas netiek attīstīts. Salīdzinājumam, BlackBerry ir vislabākais viedtālrunis profesionālām vajadzībām, bet RIM piedzīvo grūtus laikus, jo parasto lietotāju tirgus ir daudz plašāks, tāpēc visas investīcijas aiziet uz spēļlietiņām nevis profesionālām ierīcēm.

Gravatar laacz Autors

2011. gada 5. oktobrī, plkst. 20:04

Kaspar, starp citu, varbūt paskaidro - ar ko tieši BlackBerry ir labāks biznesam par jebkuru citu puslīdz modernu iekārtu? Ja neskaita fizisko qwerty klaviatūru, protams.

Gravatar KasparsM

2011. gada 5. oktobrī, plkst. 21:47

Push mail, drošība, akumulatora darbības ilgums. Un tastatūra arī ir milzīgs plus profesionālām vajadzībām. Neaizmirsīsim arī to, ka tas tapa laikos, kad mobilie dati bija dārgi, un Blackberry varēja to visu darīt ar minimālu datu apjomu viesabonēšanā utml., ieskaitot pievienoto failu skatīšanu un rediģēšanu. Tagad tas ir nevajadzīgi, jo datu pārraide ir relatīvi lēta, un BB tagad ir atpalikuši.

Bet reāli pat Kindle ir primitīvāks nekā sākotnējā Mobipocket PC vai mobilās versijas. Piemēram, nav atbalstītas vienlaikus vairākas vārdnīcas. Masām romānu lasīšanai tas ir ok, bet akadēmiskām vajadzībām tas ir ļoti nepilnīgs.

Gravatar laacz Autors

2011. gada 5. oktobrī, plkst. 21:53

Paldies, Kaspar. Push mail ir pieejams visiem, ja ierīcē vai kādā aplikācijā ir activesync atbalsts (iphone out of the box, ms phone arī, par androīdu nemāku teikt), aķis - piekrītu, lai arī nosacīti, klaviatūra - piekrītu, ka varētu noderēt, bet nav kritiski.

Kas ir domāts ar drošību?

No Tevis teiktā iepriekšējā komentārā es sapratu, ka BB arī tagad ir līderis atbilstībās biznesa prasībām, bet tagad Tu mini, ka tas bija kādreiz. Tad kā tur ir?

Interesējos tāpēc, ka nekad pats neesmu ilgstoši lietojis BB (un arī nealkstu), internets man neko sakarīgu uz šādu jautājumu neatbildēja, kā arī pats neko izdomāt nevarēju. Visi tie labumi, kas nāca prātā, bija kādreiz, kad BB varēja izcelties uz motorōlu, nokiju, (sonī)ēriksonu un sīmensu fona. Līdz ar smārtfounu ēras sākumu pozīcijas tika zaudētas un no visiem plusiem čiks vien palika.

Gravatar KasparsM

2011. gada 5. oktobrī, plkst. 23:35

Activesync vai kas tamlīdzīgs, nozīmē nepārtrauktu datu pieslēgumu (3G, GPRS), kas ļoti ietekmē baterijas ilgumu. Biznesā tomēr nevar atļauties, ka telefons nomirst vissvarīgākajā brīdī kā sapulcē pie bosa utt. Var lādēt katru dienu, bet cilvēks komandējumā to nepaspēt laikā utt.

Drošība ir par to, ka BB datiem neviens nevar tikt klāt, pat ja pazaudē telefonu vai kā. Tas pat ir radījis dažu valstu satraukumu. Šīs funkcijas joprojām ir ļoti aktuālas un nekā labāka nav. Teikt, ka tas ir čiks, ir apmēram tas pats, ka pateikt, ka vairs nav vajadzīgas profesionāli grāmatvedības programmas, jo tagad katram ir pieejams excel. Vienkārši, tiem, kas lieto masu produktus, nav vajadzīgas profesionālās funkcijas, tāpēc nespēj tās adekvāti novērtēt.

Gravatar valdis

2011. gada 6. oktobrī, plkst. 21:10

Kādas ir fiziskās klaviatūras (BlackBery gadījumā) priekšrocības? Man jau šķiet, ka skārienekrāns to var ļoti labi aizstāt.

Gravatar laacz Autors

2011. gada 6. oktobrī, plkst. 21:12

valdi, ja Tev ir daudz jāraksta, tad fiziskā klaviatūra tomēr ir labāka.

Gravatar Tom

2011. gada 7. oktobrī, plkst. 13:58

BB izmanto biznesā dēļ tā, ka visi dati tiek šifrēti. Lai gan samaksa par to ir tāda, ka tie paši dati tiek sūknēti caur viņu infrastruktūru.

Par tastatūru - ja man ir daudz jāraksta, tad visātrākais un ērtākais risinājums, protams, ir T9 Trace

Gravatar Tom

2011. gada 11. oktobrī, plkst. 00:36

Nu re cik pravietiski bija mani vārdi - visam ir sava cena, arī drošajai bb datu pārraidei :)