✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Meteoroloģiskais radars

2011. gada 13. oktobrī, 78 komentāri

2011.10.19. Viss nokārtots. Meteo.lt radars un prognoze tagad atkal ir pieejami Latvijas iemītniekiem :)

Izskatās, ka tik tikko (šodien, vakar, aizvakar?) meteo.lv ir slēguši bezmaksas piekļuvi meteoroloģiskajam radaram. Attiecīgi, visi atbilstošo info rādošie servisi mūsu internetos ir beigušies. Nez, cik miljonus viņi nopelnīs? <g>

Pa tam nāksies pārvākties uz leišiem. Reālā laika radars, diemžēl, nosedz tikai daļu Latvijas. Tas gan neattiecas uz prognozes karti, kas ir pieejama arī visai Latvijas teritorijai. Kādu laiku atpakaļ viņi pamainīja prognozes pārklājumu, bet pēc Latvijas apmeklētāju iebildumiem, uzlika atpakaļ :)

Cik esmu interesējies, maksa par LVĢMA informāciju ir astronomiska un neadekvāta. Tagad tas ir attiecināms arī uz radara info.

Komentāros variet padalīties ar alternatīvām. Starp citu, LVC meteoroloģisko staciju tīkla dati nekur nav pieejami?

Papildināts 17.10.2011. Lūk, vienu no precīzākajām prognozēm internetā piegriezuši arī lietuvieši. Nez, arī LVĢMC pirksts?

Papildināts mazliet vēlāk. Izrādās, ka tiešām - meteo.lv esot palūguši meteo.lt piegriezt piekļuvi. Kas būs nākamais? Palūgs aizklapēt piekļuvi weather.com un visiem pārējiem? Kaut kāds sviests, es jums teikšu...

Viss notiek reālajā laikā. Igauņi arī ir padevušies mūsu LVĢMC lūgumam, bet šoreiz ir godīgi: “This page is unavailable to visitors from Latvian IP addresses due to agreement between Latvian Environment, Geology and Meteorology Centre and Estonian Meteorological and Hydrological Institute”. Nēnu, tiešām, kaut kāds 1984?

Vakarā, vakarā. Maikls ir uzrakstījis situācijas kopsavilkumu un savu viedokli par notiekošo.

Risinājums, lai apskatītos meteo.lt info: caur proxy.zzona.lt. Braļukas forever :)

Risinājums #2: pašlaik darbojas meteo.enkurs.lv (LT un EE radari), meteo.02.lv (šķiet, ka LT radars) un meteo.tldr.lv (LT prognoze).

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Vigants

2011. gada 13. oktobrī, plkst. 15:48

Bet vai tā nav valsts iestāde un gadījumā to radaru nav nopirkuši par MŪSU naudu un tagad par lietošana prasa vēl papildus naudu no MUMS? Manuprāt baigais stulbums... es ļoti bieži izmantoju to karti, lai pats novērtētu īstermiņa tuvākās pāris stundas) lietus iespējamību savā sētā. Vasarā, tas ļoti noderēja.

Gravatar Siddhi

2011. gada 13. oktobrī, plkst. 16:06

Piekrītu Viganta komentāram. Radaru ir iegādājies un uztur Meteoroloģijas centrs, kas ir valsts iestāde. Radars noteikti ir pirkts par nodokļu maksātāju naudu, t.i., manu un jūsu. Rodas jautājums- kādā sakarā vēl tiek pieprasīta papildus samaksa par šādu pakalpojumu. Piedāvāju rakstīti oficiālu vēstuli, lai atceļ maksājumu sistēmu.

Gravatar hare

2011. gada 13. oktobrī, plkst. 16:09

kur var tos redzēt? uzgāju arī citu mājas lapu (sen) ,tā arī neiet

Gravatar laacz Autors

2011. gada 13. oktobrī, plkst. 16:11

Vīgant, Siddhi. Lai arī gribētos jums piekrist, tomēr nevaru. Tad jau valstij būtu jānodrošina bez maksas visi vai lielākā daļa pakalpojumu.

Mans iebildums pret šādu monetizāciju: tas nav racionāli. Ņemot vērā, ka ir alternatīvas, ieskaitot laika ziņas ziņu portālos, pa radio, tv, ārzemju lapas, utt - mēreni iracionāls gājiens.

Gravatar Vigants

2011. gada 13. oktobrī, plkst. 16:16

Visa pasaule dodas valsts datu atvērtības virzienā - datubāzes, statistikas, atskaites, kartes, radari utt... tikai Latvija iet pretējā virzienā. Valsts iestādes racionālums ir tajā ko viņa sniedz un cik tas viņu pakalpojums ir pieprasīts. Ierobežojot pieeju visnotaļ noderīgajai ikdienā informācijai strauji kritīsies publiskā "vulgaris" iedzīvotāja nepieciešamība pēc šādas iestādes. Profesionāļi, protams izmantos komercpakalpojumus kā līdz šim. Uzskatu, ka šiem datiem ir jābūt publiskiem un bezmaksas.

Gravatar Siddhi

2011. gada 13. oktobrī, plkst. 16:17

Jā, bet viens no Meteo centra uzdevumiem saskaņā ar MK noteikumiem ir "informēt sabiedrību par bīstamām meteoroloģiskām un hidroloģiskām parādībām, kā arī par parādībām, kas saistītas ar izmaiņām vides kvalitātē un var izraisīt katastrofas, postījumus un avārijas". Šo funkciju viņi it kā nodrošina, taču radara sniegtā informācija var sniegt papildus svarīgu un operatīvu info par negaisa, sniega vētras virzību. Un šī info var noderēt gan makšķerniekiem, gan medniekiem, gan sportistiem, gan pasākuma organizētājiem u.c. Es vēl saprastu, ja maksa par pakalpojumu būtu adekvāta, bet ne 0,30 LVL par 1 stundu. http://www.meteo.lv/public/30481.html

Gravatar laacz Autors

2011. gada 13. oktobrī, plkst. 16:26

Vīgant, Siddhi, es arī piekrītu jūsu komentāriem. Protams, ka virzienam jābūt ir uz atvērtu info. Arguments man nepatika - "tāpēc, ka valsts iestāde".

Pie kam, tāpat kā dažas citas iepriekšējās aģentūras, LVĢMC kopš 2009. gada ir VSIA (valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību), kas viņiem ļauj funkcionēt kā parastam uzņēmumam.

Gravatar kaaposts

2011. gada 13. oktobrī, plkst. 16:53

paskatotoes http://citadapasaule.com/meteorologiska-radara-informacija/ (iepriekš par tādu nezināju), šāds solis liekas gaužām smieklīgs.

Gravatar Evalc

2011. gada 13. oktobrī, plkst. 17:08

Jā, ja viņu mērķis ir nopelnīt, tad tas diez vai izdosies. Toties tautai dzīve pačakarēta. Varbūt jāpamēģina parakstu vākšana LVĢMC, vai labāk, viņu saimniekiem, VARAM vai MK? Ir taču tāds jauks projekts kā manabalss.lv!

Kaapostam - http://citadapasaule.com/meteorologiska-radara-informacija/ nav ne vainas, labs avotu apkopojums.

Gravatar Siddhi

2011. gada 13. oktobrī, plkst. 17:09

meteo.02.lv datus ņem no Meteo radara un var redzēt, kā ap plkst. 14.00 info vairs nepienāk. :)

Gravatar clue

2011. gada 13. oktobrī, plkst. 17:15

elx - tai lapā ļoti labi var redzēt, ka pasākums ir izbeidzies 2011. gada 13. oktobrī ap 14:00.

Gravatar kt315b

2011. gada 13. oktobrī, plkst. 17:43

http://www.lvceli.lv/LV/?i=112&amp;t=2&amp;f=3

Kur pazuduši laika apstākļi uz ceļa - temperatūras un brauktuves stāvoklis no vietām, kur uzstādītas LVC meteo stacijas? Atbilde: 20.06.2011. 10:00:04 Vasaras laikā laika apstākļi uz ceļa ir redzami tikai http://www.balticroads.net/.

Gravatar Normunds

2011. gada 13. oktobrī, plkst. 18:14

Internāts saka, ka "Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs" ir Valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību. Līdz ar to arguments, ka kaut kas ir par mūsu naudu un tam būtu jābūt par velti nebūs īsti precīzs.

Bet nu uzliktā maksa par radara apskati liecina, ka viņi radara datus uzskata par video on demand pakalpojumu :) Pie tādām cenām man liekas lētāk ir abonēt vietnes kurās trūcīgi tērptas ķīnietes top vēl trūcīgāk tērptas.

Gravatar Geeltje

2011. gada 13. oktobrī, plkst. 18:41

cena ir neadekvāta, kā pornsaitam. Ja būtu gribētāji, varētu haju sacelt presē, bet šaubos, ka kādam būs vēlme līst

Gravatar Uldis

2011. gada 13. oktobrī, plkst. 19:16

Latvija atkal izceļas. Igauņu bezmaksas radars: http://www.emhi.ee/inc/other/radaripilt.php?j=sur&amp;v=1 Lietuviešu bezmaksas radars: http://www.meteo.lt/radaro_inf.php

Iesaku uzrakstīt LVĢMC un paust savu viedokli - klientu.serviss@lvgmc.lv un lvgmc@lvgmc.lv

Gravatar info

2011. gada 13. oktobrī, plkst. 20:21

Esot beigusies nauda radara uzturēšanai, jo no valsts budžeta to vairs nesaņem. Nākamajam gadam vajagot 30 000 Ls. http://www.financenet.lv/zinas/395592-lvgmc_meteorologiska_radara_informacijai_nosaka_maksu

Gravatar Elb

2011. gada 13. oktobrī, plkst. 23:35

Šitais bija baigi labais rīks, izmantoju kopš tā radara uzstādīšanas lidostā. Tagad viss cauri. Tracina šitā sīkumošanās un valstiskā ubagošana. Pirms gada uzkāpu uz līdzīga krupja - valsts adrešu reģistrs. Agrāk to varēja vienkārši VZD mājas lapā downloadēt, tagad vienreizējais updeits 280Ls. Nu nesaprotu kāpēc tādas valstij būtiskas lietas būtu jādod tikai par maksu. Dēļ tā privātie uzņēmumi ievieš savus reģistrus ar saviem atšķirīgiem klasifikatoriem, rezultātā jāšanās programmētājiem un lieki iztērētas N cilvēkstundas. Ar šitādu (ne)valstisku domāšanu mēs eiropu nepanāksim nekad.

Tikko palaboju Android Vēstnesi, uzliku lietuvas radaru, lai vismaz daļu latvijas varētu redzēt.

Gravatar modric

2011. gada 13. oktobrī, plkst. 23:55

No vienas puses viņus var saprast, ja piķi nedod vairs... bet nu tā cena, tas ir vājprāts - Ls 58.80 mēnesī (0.98230) jeb ~Ls 700 gadā... Kā jau Normunds te minēja, tad viņiem tur ir jāliek fonā ļõõõõti krutas "ķīnietes", šitādu praisu par mēnesi vēl neviens LV netā nav sasapņojies saņemt. Jāsaka īsi - mērkaķi gatavie. SAPRĀTĪGU ciparu es pat būtu gatavs maksāt, lai gan visi pārējie Eiropas "Gematroniki" ir brīvi pieejami, bez tam LT http://www.meteo.lt/radaro_inf.php & EE http://www.emhi.ee/inc/other/radaripilt.php?j=sur&amp;v=1 radari pa abiem kopā nosedz gandrīz visu LV teritoriju, izņemot rajonu ap Daugavpili.

Gravatar HIGH-Zen

2011. gada 14. oktobrī, plkst. 10:31

Igauņu radars izlīdzēs.

Gravatar marss

2011. gada 14. oktobrī, plkst. 11:08

nu labi, skatīšos kaut vai http://www.yr.no/sted/Latvia/Riga/Riga/ (lai gan tas ir perspektīvais modelis, bet diezgan precīzs ) Arī gismeteo.ru ir labi modeļi ...

Gravatar Ģirts

2011. gada 14. oktobrī, plkst. 12:20

Ko jūs cepaties, viss ir ļoti elementāri. Ja LVĢMA nopirka meteoradaru par nodokļu maksātāju naudu, tas vēl nenozīmē, ka būtu jāsniedz par velti no tā iegūtā informācija. Ir jānoskaidro, cik izmaksā tā uzturēšana un ekspluatēšana. Ja arī tas tiek segts, izmantojot nodokļu naudu, tad ir visas tiesības prasīt rezultātu visiem nodokļu maksātājiem. Un rezultāts būtu bezmaksas pieejama informācija, ko radījusi šī radara ekspluatācija. Galvenā problēma ir joprojām pastāvošais LPSR sindroms. Tas izpaužas tā, ka valsts ierēdņi un politiķi uzskata sevi par pārākiem par "parasto tautu" jebkurā aspektā. Demokrātiskā un modernā valstī ierēdņi ir nodokļu maksātāju algoti darbinieki un nekas vairāk. Nodokļu maksātāji viņiem maksā par rezultātu, ko vēlas izmantot arī paši. Vienkārši L(PS)R šo rezultātu vajag dažreiz paprasīt pašiem! ;)

Gravatar laacz Autors

2011. gada 14. oktobrī, plkst. 12:28

Ģirt, kopumā Tev var piekrist. Ja skatās uz lietām vispārināti. Taču, konkrētajā situācijā probkēma ir tā, ka LVĢMC ir izrīkojušies kā zīdaiņi.

Kā var lasīt augstāk iekomentētajā saitē (http://www.financenet.lv/zinas/395592-lvgmc_meteorologiska_radara_informacijai_nosaka_maksu), LVĢMC ir slēguši publisko pieeju radara attēlam, jo valsts nedod naudu 30 tūkstošu latu apmērā.

Varētu likt galvu ķīlā, ka viņi ar ieviesto maksu nekādi nespēs nosegt minētos 30 tūkstošus. Nav jābūt biznesa ģēnijam, lai to saprastu, it sevišķi, ja ir alternatīvas. Tāpēc šis gājiens vairāk izskatās pēc elementāras nostāšanās pozā.

Ko viņi darīs? Slēgs radaru? Diez vai. Tas turpinās darboties arī tāpat. Ja kaut kas nobruks vai kļūs kristisks, tad, tici man, atradīs gan līdzekļus, gan vēlēšanos.

Pašlaik no šīs radara attēla apskates maksas iekasēšanas labuma nav nevienam.

Gravatar Ģirts

2011. gada 14. oktobrī, plkst. 13:15

Vispār es meteo.lv neskatos jau sen! Tā informācija (vismaz bezmaksas), ko viņi piedāvā, nav nekā vērta un pareizi bija, ka naudu viņiem neiedeva, jo rezultātu nebija arī pirms tam! Es skatos yr.no un tur ir pavisam citas kvalitātes informācija arī par Latviju BEZ MAKSAS! Man nav skaidrs, ar ko nodarbojas LVĢMA, bet manuprāt, tur ir darbiņš KNAB un auditoriem, lai pārbaudītu, vai tur nenotiek/usi nodokļu naudas izšķērdēšana...

Gravatar Radars

2011. gada 14. oktobrī, plkst. 15:02

No LVĢMC ienāca informācija, ka Lietuvas un Igaunijas radari arī tūlīt pārstās dot informāciju par Latviju bez maksas. Nezinu, kā tas precīzi tehniski tiks realizēts, taču sanāk ka nebūs citu variantu kā maksāt

Gravatar Vaards

2011. gada 14. oktobrī, plkst. 15:37

Droši vajag ieviest maksu par pakalpojumu. Ieekonomētos līdzekļus izdalīt skolām un medicīnas iestādēm.

Gravatar Ģirts

2011. gada 14. oktobrī, plkst. 17:01

Precīzākas laika prognozes par mete-o elvē sniegtajām būs jebkura laika vērotāja, kas pēc sentēvu metodēm sniegs daudz precīzākas prognozes... Vispār kāpēc valstij būtu jāfinansē iestādes, kas neprot/negrib strādāt?

Gravatar bijušais darbinieks

2011. gada 14. oktobrī, plkst. 19:36

Kādreiz LVĢMA strādāju, tb vairākiem gadiem. Ņemot vērā, ka zinu gadījumus, kad internetā tika ņemtas bezmaksas kartes un tās pārdotas tālāk LV pircējiem, šāds gājiens ar radaru neizbrīna. Problēma tāda, ka visi priekšnieki tur pārāk iesēdušies, jo Vides ministrijas vadība bija pārāk iesēdusies - Vējonis jau hvz cik gadus valda. Nu nekas, tagad būs jauni ministri pie stūres un nez vai šie ilgi LVĢMA bezpreģelu piecietīs.

Gravatar Annele

2011. gada 14. oktobrī, plkst. 19:57

Ja neviens nemaksās, tad, domājams, ka taču atcels.

Gravatar Normunds

2011. gada 14. oktobrī, plkst. 23:18

<i>Precīzākas laika prognozes par mete-o elvē sniegtajām būs jebkura laika vērotāja, kas pēc sentēvu metodēm sniegs daudz precīzākas prognozes…</i>

Nevajag :) Es atminos pērnās ziemas prognozes - neviens laika "vērotājs" neprognozēja ne sniegu, ne aukstumu. Sentēvu metodes ir ezotērika, kas domāta tiem, kas aizmirst ko viņiem ir teikuši pirms 15 minūtēm.

Gravatar x-f

2011. gada 15. oktobrī, plkst. 01:37

Jūs te jaucat divas lietas – laikapstākļu prognozes (windfainderu, windguru, gismeteo, norvēģus (yr.no), lietuviešus (meteo.tldr.lv), ..) un radara informāciju, kas parāda, kā ir patiesībā ar nokrišņiem. Prognozes jebkurā gadījumā ir tikai prognozes, lai cik ļoti jūs par tām galvotu.

Man radara tagadējā neesamība ir būtiska neērtība ikdienā. Prasīju LVĢMC, cik viņi vēlas par mēnesi, slēdzot līgumu. Atbildēja, ka 42 lati mēnesī + PVN.. Tad jau katru dienu sūtīt SMS būtu izdevīgāk, bet nu jebkurā gadījumā tās ir neiespējamas maksas privātai lietošanai. :(

Par to VSIA..<blockquote>Radaru par 900 000 eiro (632,5 tūkstošus latu) no vācu firmas "AMS-Gematronik" <strong>Latvija</strong> iegādājās par <strong>aizsardzības budžeta līdzekļiem</strong>. Radars darbu sāka 2006.gada 1.septembrī.</blockquote>

Gravatar wth

2011. gada 15. oktobrī, plkst. 14:27

A kam tieši ir izmantojams tas radars? Visi te raksta, cik slikti bez viņa, bet ko tieši viņš dod privātam "ikdienas pilsonim"? Es par tādu pat dzirdējis nebiju līdz šim..

Gravatar Truusz

2011. gada 15. oktobrī, plkst. 16:48

Ja starp visām Baltijas reģiona valstīm Latvijai VIENĪGAJAI būs stulba maksa par nokrišņu radara datu apskati, tad tas būs stulbi bez gala. Atkal "muļķu zeme" izceļas... Man arī radās jautājums – vai tam radaram ir nozīme RIX lidostas un citu latvijas lidostu operatīvajā darbībā? Vai NATO patruļlidotājiem vajag tos datus, ja reiz par AM resursiem pirka? Jebkurā gadījumā skandāls būs, un labi vien ir. 30 štukas gadā var mierīgi no jauno ceļu policijas radaru piķa nokāst nost, neviens i nemanīs... Būs vismaz sajūta, ka zināms, kur tā nauda paliks.

Gravatar Agris

2011. gada 15. oktobrī, plkst. 20:59

Ģirt, #25, Tu vispār saprati, par ko ir stāsts?

Gravatar Yeoman

2011. gada 17. oktobrī, plkst. 07:32

Man kā motociklistam baigā vilšanās, ka meteo.lv ieslēguši maksu. Vairs nezināšu vilkt lietus drēbes no rīta, vai braukt dzinsos :(

Gravatar gatis

2011. gada 17. oktobrī, plkst. 10:38

http://meteo.lt/radaro_inf.php Lietuvieši jau slēguši ja skateis no Latvijas IP adreses.

Gravatar Indzha

2011. gada 17. oktobrī, plkst. 12:54

www.meteo.lv - izmantoju ļoti maz www.meteolapa.lv - bija daudz labāka (tieši radara informācija) Lietuvieši jau piegriezuši LV IP adreses Tā kā jautri bet tik nu tā cena vienkārši nav adekvāta 1Ls mēnesī 5Ls pusgadā un 10 gadā es vēl padomātu bet to es maksātu tad www.meteolapa.lv jo tiešām tur radara informācija atjaunojās ik 10 min un pēdējā laikā bija ļoti precīza Varēja zināt vai paspēs uz veikalu aiziet bez lietussarga vai tomēr paņemt līdz Bet nu nekas tagad iztiksim - jo tādu naudu es domāju neviens te netaisās maksāt - vai nu saprātīgas summas izdomā vai arī bankrotējiet ...

Gravatar x-f

2011. gada 17. oktobrī, plkst. 15:23

LR1 nupat bija ziņa par Gata komentārā pieminēto faktu. Ieraksts vēl nav pieejams, tāpēc nevaru precīzi nocitēt, taču būtība tāda, ka LVĢMC lūdza lietuviešus slēgt pieeju radaram <strong>un</strong> arī prognozēm Latvijas interneta lietotājiem, jo visa tā pati informācija esot pieejama meteo.lv, un līdz ar to neesot vajadzības pēc lietuviešu pakalpojumiem.

Viņi kļūst arvien bezkaunīgāki.

No rīta aizsūtīju meilu meteo.lt ar jautājumu, kāpēc nogrieza pieeju Lietuvas radaram, taču atbildes vēl nav. Tagad zinu, kāpēc tā, un varu rakstīt viņiem vēlreiz, nu jau mazāk savaldīgā tonī.

Gravatar aaa

2011. gada 17. oktobrī, plkst. 15:38

pieja nav arī no Estonia IP

Gravatar Elb

2011. gada 17. oktobrī, plkst. 15:59

Jā, leiši šodien uzlika IP filtru, kas atļauj tikai viņu IP apgabalus. Šitās LVĢMC darbības jau kļūst par apzinātu sabiedrības kaitniecību!

Gravatar E

2011. gada 17. oktobrī, plkst. 16:27

Igauņi arī ir uzlikuši filtru, bet tikai LV adresēm, no zviedru IP vēl tiek klāt.

Gravatar Elb

2011. gada 17. oktobrī, plkst. 16:54

Jā, igauņi tikai nofiltrēja Latvijas IP, turklāt tikai uz saviem HTML. Tiešie linki uz bildēm strādā.

Gravatar Info

2011. gada 17. oktobrī, plkst. 18:39

Atgādina kāda paziņas stāstu par kādu valsts iestādi, kurai bija vajadzīga kompleksā prognoze. Toreiz šis centrs vēl bija parasta valsts iestāde. Tad nu izdomāja, ka otrai valsts iestādei šie meteo to informāciju pārdos, uztaisīja cenrādi. Rezultāts bija, ka otra iestāde pakasīja pakausi un pateica, ka var arī bez šīs prognozes iztikt, pašiem salikt kopā citur publiski pieejamo informāciju. Vajag vienkārši dalīties ar informāciu, kur ir citas sakarīgas adreses. Aizrīsies ar visiem slēgt līgumus. Pastāv vēl arī IP adrešu simulācija. Te daži linki: scandinavia.meteox.com/forecastloop.aspx?type=1 smhi.se/en/Weather/2.732/Rainfall-radar Pēdējais gan tikai bušu makšķerniekiem.

Gravatar Uldis

2011. gada 17. oktobrī, plkst. 19:20

Tagad būtu tieši laikā uztaisīt ērti lietojamu (un ērti izplatāmu) instrukciju tautai, kā piekļūt šiem LT un EST radariem caur proxy + uz kādu LVĢMC adresi sūtīt savu viedokli. Anyone?

Gravatar valdis

2011. gada 17. oktobrī, plkst. 19:32

Nu davai, IT cilvēki, uztaisiet kaut kādu instrukciju, kā konfigurēt proxy vai ko nu tur, lai varētu piekļūt EE un LT servisiem.

Gravatar Uldis

2011. gada 17. oktobrī, plkst. 19:40

par šo lietu derētu izveidot http://manabalss.lv/ parakstu vākšanu.

problēmu tas tā uzreiz neatrisinās, bet to, ka daudzus šis jautājums satrauc, parādīs.

Gravatar acidburn

2011. gada 17. oktobrī, plkst. 20:27

Nu, kā - atveram vienu no daudzajiem IP haideriem, piemēram, http://proxy.zzona.lt/index.php un ierakstam kuru radara URLi gribam :)

Gravatar Uldis

2011. gada 17. oktobrī, plkst. 21:24

Šajā lapā ir pieejams aktuālais Igaunijas radara "snapshots": http://citadapasaule.com/meteorologiska-radara-informacija/

No snapshota ir links uz lapu EE meteo dienestā, bet tās saturs, protams, ir bloķēts.

Gravatar Elb

2011. gada 17. oktobrī, plkst. 22:18

Ja kādam ir Android telefons, tad uzliekot aplikāciju "Vēstnesis", tagad var redzēt gan igauņu, gan lietuvas meteo radarus.

Gravatar Grrr

2011. gada 17. oktobrī, plkst. 23:38

Principā, palasot šeit un pie Maikla, kā arī citur komentārus, tomēr izbrīna cilvēku vienveidīgums.

Jā, skaidrs, ka kā maksas pakalpojums nekādu peļņu viņiem nenesīs. Jā, protams, pastāv iespēja, ka LVĢMA nemāk izlietot budžeta līdzekļus.

Bet principā tā nelaime IR tā, ka VISTIPISKĀKĀ attieksme no ministrijām un arī no Saeimas komisijām, kur tiešām ar kaut kādu padomju laiku pārpalikumu uzskata, ka galvenais ir nopirkt mašīnu vai iekārtu, bet ekspluatācija ir principā bezmaksas pasākums. Ir ļoti grūti izsist līdzekļus dajelkā uzturēšanai. Daudzkārt grūtāk nekā dajebkā ierīkošanai vai nopirkšanai, vai pat cilvēku algošanai.

VRAA vēl mēģināja kaut kā iedabūt tās kalkulācijas ES fondu apguvē -- ka tev ir jāsaplāno un ministrijai jāapstiprina ne tikai tavs ESF projekts, bet arī tā pēcpabeigšanas uzturēšanas iezmaksas. Beeet -- get this -- tas nav obligāts pasākums(!) Tiesa gan, ir aizdomas, ka, tā plānojot, vispār nekādi fondi netiktu apgūti, jo valsts apjaustu, cik izmaksās visas iegādātās infrastruktūras uzturēšana.

Tur īstā jautrība sāksies pāris gadus pēc šī ESF plānošanas perioda beigām (2007-2013), kad beigsies garantijas uzturēšanas un iestādes sāks prasīt naudu uzturēšanai visam par ESF līdzekļiem nopirktajam. Ha.

Gravatar laacz Autors

2011. gada 17. oktobrī, plkst. 23:45

Grr, nenoliedzami, arī šī ir problēma, kas tagad sāk cirst acīs. Taču ne par to pašlaik ir runa. Tieši tāpēc ir šī iestāde un ministrija, lai šo visu risinātu. Mani kā cilvēku sākumā izbrīnīja, bet tagad sadusmo viņu rīcība. Rīcība, kura nu jau iet ārpus jebkuriem rāmjiem, un ir izskaidrojama nevis ar mistiskām 'radara uzturēšanas izmaksām', bet gan ar attiecīgā kantora vadošo cilvēku idiotismu.

Gravatar tox3

2011. gada 18. oktobrī, plkst. 00:06

Tā vienošanās ar kaimiņvalstu attiecīgajiem dienestiem nav kāda konkurences vai patērētāju likuma pārkāpums?

Gravatar atis

2011. gada 18. oktobrī, plkst. 04:04

Starp citu kas ir tas audi par ko visi runā? (pietam ar diferenciāļu bloķiem? wtf?)

Cik nopratu no http://www.iub.gov.lv/iubsearch/q/lv%C4%A3mc/ ir izvēlēts subārs.. kritēriji protams apšaubāmi - "Dzinējs no 1990 līdz 2000 cm^3, bendzīns".

Gravatar Normunds

2011. gada 18. oktobrī, plkst. 08:04

<i>Bet principā tā nelaime IR tā, ka VISTIPISKĀKĀ attieksme no ministrijām un arī no Saeimas komisijām, kur tiešām ar kaut kādu padomju laiku pārpalikumu uzskata, ka galvenais ir nopirkt mašīnu vai iekārtu, bet ekspluatācija ir principā bezmaksas pasākums. </i>

pastāstīt cik viegli ir pierunāt nopirkt dajebkā suportu privātam kantorim? vienalga - lielam vai mazam. labākajā gadījumā viņi saprot pirmo gadu vai divus, bet ja viss rullē, tad nafig suports. sliktākajā gadījumā vienkārši paļaujas uz garantiju un brīnās, ka fīčas un bagfiksus neviens viņiem nealkst likt.

Gravatar Grrr

2011. gada 18. oktobrī, plkst. 12:47

> Grr, nenoliedzami, arī šī ir problēma, kas tagad sāk cirst acīs. Taču ne par to pašlaik ir runa. Tieši tāpēc ir šī iestāde un ministrija, lai šo visu risinātu.

Redzi, nelaimi es kāreiz vairak meklētu tieši ministrijas virzienā. Padomā, tu esi valsts kantoris, un tad tev pasaka: ej uz хозрасчет, valsts tev kā VSIA dod tik un tik gadā un pats nopelni, ja tev vajag vairāk. Un izdevumos, ko aprēķina sākumā un kam IEDOD naudu, parasti ieliek ko? Esošās štata vietas.

>Mani kā cilvēku sākumā izbrīnīja, bet tagad sadusmo viņu rīcība. Rīcība, kura nu jau iet ārpus jebkuriem rāmjiem, un ir izskaidrojama nevis ar mistiskām ‘radara uzturēšanas izmaksām’, bet gan ar attiecīgā kantora vadošo cilvēku idiotismu.

Protams, tas ir iespējams. Bet es diemžēl nevaru teikt, ka esmu drošs, ka pēkšņi tieši šajā VSIA sēž idioti. Manā pieredzē mēdz būt tieši tā nelaime, ka ministriju "centrālajiem aparātiem" šad tad ir pilnīgi поеб***ь, kas notiek ne viņu pašu centrālajā galā, bet kaut kādās pakļautības iestādēs.

Taisnība, pietrūkst kādu skaidrojumu no LVĢMA puses. Baidos, ka tur un daudz kur citur vnk cilvēki baidās pazaudēt amatu, ja pārāk sprēgās. Bet ir gana redzētas arī valsts iestādes ar budget-on-a-shoestring... kas nu ir pārtrūkusi.

Vispār, pašāk ņemot, man liekas tomēr centrālā problēma ir tā, ka uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt iestādes, kurām ir kaut jel kāda nojausma par savu pakalpojumu pašizmaksu.

Gravatar binary

2011. gada 18. oktobrī, plkst. 23:00

Man radās tāds pats jautājums kā tox3. OK, ieviesa maksu - cik noprotu, tādas tiesības viņiem varētu būt. Bet cik likumīga ir vienošanās (prasība?) ar LT un EE (varbūt arī citu valstu) pakalpojumu sniedzējiem?

Gravatar r&amp;r

2011. gada 18. oktobrī, plkst. 23:20

Aktuālākias uz šo brīdi ir - http://meteo.enkurs.org/ Kur autors pacenties smuki salikt visu vienā vietā.

Gravatar laika vecis

2011. gada 18. oktobrī, plkst. 23:36

bezmaksas pieeja lietuviešu , igauņu radariem , ne tikai radariem - da visas iespējamās meteo lietas tur ir - http://balticballooning.lv akkurāti salikti linki , kas vēl nezināja - lietojiet uz veselību ! ieskaitot arī lietuviešu un igauņu radara informāciju uz google - map !!!!

Gravatar scope

2011. gada 19. oktobrī, plkst. 12:33

Lūk ko, uz lūgumu atjaunot pieeju radaram un HIRLAM modelim, atrakstīja meteo.lt pārstāve: "Good afternoon, These days, the Lithuanian Hydrometeorological Service is carrying out the website’s public services reorganization and reconfiguration tasks, therefore visitors from foreign countries have limited access to some of the meteo.lt website resources. As soon as the work is finished, which should not take more than a week, you will be able to view the radar information for the territory of Lithuania and the numerical weather forecasts for Europe and the Lithuanian territory. We apologize for any inconvenience."

Gravatar atis

2011. gada 19. oktobrī, plkst. 13:25

Hmm, varētu aizrakstīt Igauniski Igauņu dienestam aptuveni sekojošo:

"Labdien, esmu šobrīd ciemos Latvijā, bet nevaru piekļūt mūsu meteroloģiskajam radaram" :)

Gravatar Siddhi

2011. gada 19. oktobrī, plkst. 15:08

LT savu meteo lapu atkal ir atvēris LV mierīgajiem pilsoņiem. :) Laikam šie ir nedaudz sabijušies par ažiotāžu.

http://www.meteo.lt/radaro_inf.php

Gravatar atis

2011. gada 19. oktobrī, plkst. 21:47

@Siddhi, tikai notēmēja un nolika priekšā stabu lai Rīgai vienmēr mākonis.. šobrīd izskatās pēc mehāniska traucējuma, mākonim nav tāda forma :D

Gravatar Lidotajs

2011. gada 19. oktobrī, plkst. 22:18

Bet... Ir taču Google Maps tagad arī laika ziņas ar visiem mākoņiem...! http://g.co/maps/8g6m5

Gravatar laacz Autors

2011. gada 19. oktobrī, plkst. 22:25

Lidotajs: mākonis nav tas pats kas nokrisnis :)

Gravatar Uldis

2011. gada 20. oktobrī, plkst. 02:03

Pēc VARAM domām, viss ir labākajā kārtībā:

"Kā norādīja Pētermane, VARAM rīcībā neesot informācijas, kas apstiprina pieņēmumu, ka LVĢMC pieprasījis kaimiņvalstīm liegt Latvijas iedzīvotājiem viņu meteoroloģiskos datus, tādēļ ministrija uzskata, ka šāda informācija neatbilst patiesībai un ir izplatīta situācijas dramatizēšanai."

http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/396301-varam_neapsauba_meteo_dienesta_vadibas_kompetenci

Gravatar Manas domas

2011. gada 20. oktobrī, plkst. 09:10

Re, Kiriils mājas lapu turētājiem iesaka bloķēt piekļuvi savām lapām no LVĢMC tīkla http://kirils.com/?read=573#starts

Gravatar x-f

2011. gada 20. oktobrī, plkst. 09:24

<a href="http://www.latvijasradio.lv/zinas/41371.htm" rel="nofollow">Šorīt 8:10 LR1</a> bija Toma Briča reportāža par LVĢMC sāgu, tur arī VARAM pārstāvis teica, ka viņiem nav informācijas, ka Leitass būtu kaut ko tādu pieprasījis Lietuvai un Igaunijai. Tā kā Ulda minētajā TVNET rakstā minēts, ka ministrija atbildējusi, ka nav izmeklēšanas iestāde, tad ļoti iespējams, ka viņi tikai pajautājuši pašam Leitasam, kas un kā, bet viņš mums melojis jau vairākkārt. Laikam prātīgākais būtu VARAM sniegt šādus pierādījumus, pārsūtot igauņu radara lapas adresi un saraksti ar lietuviešiem, ja viņi paši uzskata, ka viss ir tik labi un "nav pamata neticēt Leitasam". (Labākus rezultātus varētu sagaidīt, paciešoties vēl kādu nedēļu līdz jaunajam ministram, jo ZZS jau pret savējiem nevērsīsies..)

Toms Bricis šodien 10:00 būs arī Radio101 par šo parunāties.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=IvwRiD2L-dU" rel="nofollow">Te vakardienas LNT ziņu sižets</a>, kur Leitass fleitē, bet VARAM saka, ka meteoradaru izmantoja tikai profesionāļi laikapstākļu prognozēšanai. <a href="http://kitesurfing.lv/viewtopic.php?p=81859#81859" rel="nofollow">Un vēl īsa sarakste ar Leitasu.</a> :)

Gravatar smiga

2012. gada 9. jūlijā, plkst. 23:43

meteo.lv atjaunojuši publisko pieeju meteoroloģiskā radara informācijai, jeb man acis nerāda??? http://www.meteo.lv/radars/?nid=482