✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Buy a fucking shovel

2011. gada 11. novembrī, 42 komentāri

Nopērc lāpstu. Tagad. Šodien. Bet kādu?

Aizgājušogad pie Skonto halles novēroju (bet nenobildēju) to, cik rūpīgi cilvēks kopa savu mašīnīti un pleķīti ap to. Ne sniega kripatiņas, viss smuki norakts. Tikai viena maza nianse - pusmetru tālāk uz visām pusēm stiepās sniega kalns automašīnas augstumā. Acīmredzami, mašīna bija nolikta uz pāris dienām, apsnigusi (kaut kāds smārts vai tml), sajaukta ar kupenu, un apšķūrēta ar sniegu. Tad, nu, cilvēks visu ziemu cītīgi tīrīja mazo pleķīti ap mašīnu, lai pavasarī tā netiktu aizvesta kopā ar sniegu.

Otra galējība, kad ceļu tīrītāji papūlās tavā vietā, notiek retāk.

Vairāk vai mazāk laicīgi vēlējo painteresēties par lāpstām. Ne tām, kas stulbas, bet gan tām, ar kurām sniegu šķūrē, rok un skalda. Ir pāris prasības. Vajag jūsu idejas. Fiskaru reklamē visi, taču varbūt ir saprātīgas alternatīvas?

  • Lāpstai jābūt izmēros nelielai vai ar teleskopisku kātu.
  • Kātam jābūt izturīgam.
  • Izmēram jābūt atbilstošam nelielas mašīnas bagāžniekam.
  • Cenai jābūt adekvātai.
  • Ideālā gadījumā ar to jāvar gan šķūrēt, gan cilāt, gan skaldīt.

Zinu, ka all-in-one nekad nav kvalitātes etalons, taču varbūt ir kāda saprātīga alternatīva? Diemžēl, pagājušā ziema pāris rītus lika paspringt. Vēl būs jautājums par kasīklīšiem, bet to es kaut kad vēlāk pavaicāšu. Varbūt pirmdien.

Un nopērc to sasodīto lāpstu tagad! Vai arī tad, ja komentāros kāds kaut ko sakarīgu un superīgu iesaka.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar ra001

2011. gada 11. novembrī, plkst. 11:25

Es gan saprotu vēlmi nopirkt lāpstu, kas darīs visu Tavā vietā un pa 5Ls. Ja sniegs jātīra regulāri (piem., privātmāja), tad iespējams lētāk ir sarunāt vietējo sētnieku, kas pa adekvātu cenu parūpēsies, lai braucamā daļa būtu vienmēr sakopta, vienu gadu izmantoju šādu pasākumu, man sētnieks vidēji prasīja 15Ls mēnesī. Pats dzīvoju privātmājā, kur sniegs jānotīra ne tikai no mašīnas, bet arī no ceļa un ietves, bet rezultātā, sapratu, ka lētākais un nemaz ne sliktākais variants ir lāpsta pa 3Ls pirkta depo vai kādā citā lēto saimniekpreču veikalā, lāpsta kalpo vienu sezonu, citreiz pat divas, manām vajadzībām pilnīgi apmierina.

Gravatar e-cilveks

2011. gada 11. novembrī, plkst. 11:39

Vislabaak ja ir privaatmaaja un ir veel dazji kam shii lieta aktuaali, aizbraukt kopaa uz piem. Poliju, kautvai Belostoku, un lielveikalaa L&M iepirkt. Labas cenas vinjiem, protams Kjiinas razjojumi, bet pavasarii nopirku motoorzaagji un kruumgriezi, katrs maksaaja ap 52Ls, nesuudzos, straadaa ideaali. Un pat pa visu sho sezonu tika lietots kaartiigi.

Gravatar Papuass

2011. gada 11. novembrī, plkst. 11:41

Nespēju iedomāties teleskopisku kātu, kurš būtu izturīgs un saprātīgā cenā.

Gravatar Karlis

2011. gada 11. novembrī, plkst. 11:50

Raksta nosaukumā lietotā "showel" diezgan precīzi atbild uz jautājumiem - lāpstai ir jābūt liekšķerei, nevis dārza rokamajai lāpstai ar noasinātu galu. Izmērs - apmēram no zemes līdz pautiem, kā arī lai tā ērti novietotos pie kādas no bagāžnieka sienām. Ar auto var norakties tā, ka riteņi gaisā un auto sēž uz vēdera. Tad nu kāta garumam vajadzētu būt tādam, lai var atrakt sniegu arī no auto apakšas, netikai ap riteņiem.

Gravatar Karlis

2011. gada 11. novembrī, plkst. 11:52

#4. e-cilveks Kā ar motorzāģi un krūmgriezi var rakt/šķūrēt sniegu???

Gravatar imo

2011. gada 11. novembrī, plkst. 12:00

man ir šāda lāpsta. http://amurs.lv/lv/katalogs/shop/darza-preces/produkcija-aluoja---sotka-/lapstas/lapsta-darza-spade-u001001/ laapsta no dzelzs, kāts no koka. var rakst. sist un cirst. + kārtu var nozāģēt tādu, lai der bagāžniekā. Nav bijušas problēmas. arī ledu var sasist ja vajag :)

Gravatar e-cilveks

2011. gada 11. novembrī, plkst. 12:14

p.s. doma ir nevis lietot motorzagji sniegam, bet aizbraukt un nopirkt sakariigaa naudaa sniega puuteeju, lai nav jaavicina ar rokaam sniegs. ja ir neliels attaalums, platiiba, tad var to dariit, man celjsh pie maajas ir 350m. ;)

Gravatar Vilx-

2011. gada 11. novembrī, plkst. 12:23

Man ir parasta plastmasas lāpsta no RIMI. Kad pirms 2 gadiem uzsniga lielais sniegs vienā naktī, tad es no rīta paņēmu vienu no pēdējām, kas bija palikušas. :D Pagaidām nevaru sūdzēties, lai arī pie daudzstāvu mājas sniegu tīrīt nevajag pārāk bieži. Tāpat arī bagāžnieks ir regulāri pustukšs, tāpēc teleskopkāts nav īpaši aktuāls.

Enīvei, kāpēc gan nepamēģināt vienkārši nopirkt lētāko plastmasas lāpstu RIMI? Pat ja Tev tādas vajadzēs 2 katru sezonu, tas tik un tā būs lēti. :)

Gravatar dzhonsons

2011. gada 11. novembrī, plkst. 13:05

Vilx, vel lētāk būs nopirkt kārtīgu, dārgu lāpstu un aizmirst par "a ja nu nepaspēju izstāvēt rindu pēc lāpstas" katru sezonu :) Jā, tās lētās ir vieglas, lētas, bet ātri dilst un lūst :>

Gravatar tiri-piri

2011. gada 11. novembrī, plkst. 13:38

Teleskopiskais kāts??? WTF? Neko cietāku par ūdeni ar tādu neparaksi. Lētie plastmasas sūdi plaisā, lūzt pie normālas lietošanas + mīnusos. Ja gribi maziņu, tad vislabāk kārtīgu metāla lāpstu ar apzāģētu kātu, lai bagāžniekā var turēt. Var noderēt arī rudenī, ierokoties dubļos vai ar vēderu uzsēžoties uz sniega ziemā. Ja regulāri jātīra kaut kāds ceļš, pagalms utml, tad es ņemtu fiskaru. Pi$ot santīmus nav vērts sajāt muguru.

Gravatar

2011. gada 11. novembrī, plkst. 13:51

http://www.darzalaiks.lv/produkts/1374/l%C4%81psta-t%C5%ABrismam-un-ce%C4%BCojumiem - lietoju subj, ja daudz jārok tad nav interesanti, izturīga. Pāris kvadrātmetriem ir ok vai var paēnmt priekš bērniem....:D Lētās plastmasenes gan nevajag pirkt - luzt viņas parasti pašā atbildīgākajā brīdī. Salauztu Fikar neesmu manijis, tikai nodilušu x gadu laikā....

Gravatar Artis

2011. gada 11. novembrī, plkst. 15:22

Sniega lāpstas, ja neskaita tās, kas domātas bērniem, sākas jau no 3 latiem ar kapeikām. http://www.kurpirkt.lv/cena.php?q=sniega+l%C4%81psta&page=1 Ja ir vajadzīgs tik daudz cik pārcelt svaigu sniedziņu, lai sievas jaunie UGGI neaplīp ar sneigu, tad jau nav vajadzīgs no bleķa un pietiek arī ar plastmasas variantu pa trīs piecdesmit - varbūt pat vienu sezonu izturēs.

Bet ja dikti mazs badžinieks, var tādu salokāmu paņemt http://www.kurpirkt.lv/cena.php?q=sniega+l%C4%81psta+saliekama

Bet nu laikam zem 10 - 15Ls nekādu saprātīgo lāpstu nevar nopirkt.

Gravatar Vilx-

2011. gada 11. novembrī, plkst. 17:48

Iedomājies, cik jauki ar tādu rakt sniegu! :D

Gravatar atis

2011. gada 11. novembrī, plkst. 18:16

Manuprāt ziemai visatbilstošākā kautkāda šitāda: http://amurs.lv/lv/katalogs/shop/darza-preces/produkcija-aluoja---sotka-/lapstas/lapsta-shovel-lsp-u001501/

Alumīnija kāti lūzīs ātrāk kā koka.

Bija līdzīga, bet kautkur pazaudēju.. vispār arī parastā lielā plastmasas (vislētākā) noder - jo lielākus sniega daudzumus ar mazo cilāt neērti.

@nkms - vai komplektā nāk arī ķīnietis? :D

Gravatar Uldis

2011. gada 11. novembrī, plkst. 18:56

Skaidra lieta. Vajag armijas lāpstu ar metāla galu & koka kātu + vēl cērti, kad sanāk kaut kur iesalt. http://www.patrioti.lv/product/lv/Vacu-armijas-sapieru-lapsta/55# Ar šito arī pūdersniedziņi aizvāksi, tik biki ilgāk sanāks pastrādāt.

Gravatar mītavnieks

2011. gada 11. novembrī, plkst. 23:30

Laacz, a ko Tu darīji iepriekšējos gadus bez lāpstas? Manā arsenālā ir 2 lāpstas: http://www.expressshop.lv/lv/house_and_garden/garden_tools/shovel_190__300mm__steel_handle_110cm.htm - apmēram šāda, tikai no K-Rauta, cena ja nemaldos bija ap Ls 5. Lāpsta manuprāt laba, jo samērā ērti var gan sniegu notīrīt ap mašīnu, gan ledu paskaldīt. Tiesa par ievietošanos ne pārāk mazā bagāžniekā nemāku teikt, jo pats braukāju ar universāļiem vai miniveniem.

http://www.babystore.lv/index.php?dir=view&id=20008 - mazais asistents parasti izmanto šādu lāpstu. Laba manta īstenībā, jo var nesatraukties, ka auto tiks apskādēts:) un ievietojas arī mazos bagāžniekos un salonā pēc vajadzības.

Gravatar Jānis

2011. gada 12. novembrī, plkst. 00:05

Pagājušajā gadā nopirku Cenu klubā, normāla izmēra lāpstu par normālu cenu (ne Fiskars), un tā arī tīrīju savu pagalmu visu ziemu. Arī kaimiņiem par prieku :D Šogad būs jāturpina. Būtiski, lai tā lāpsta ir ar sānu malām, tādējādi var to sniegu arī aiznest kaut kur.

Gravatar laacz Autors

2011. gada 12. novembrī, plkst. 00:10

Mītavniek, iepriekšējos gadus knapinājos ar to, kas palika pāri pēc lāpstpirkšanas drudža. Uz ziemas beigām salūza, bet pēc tam jau viena alga ;)

Gravatar m.

2011. gada 12. novembrī, plkst. 15:02

Metla lapstai ir tada paraža ka slapja slīd pa roku ļoti tilzi, koka tada ziņā labāka. Tas no celtniecības lietām.

Gravatar aamen

2011. gada 13. novembrī, plkst. 09:59

taa ir laapsta vai habla teleskops? o_O

Gravatar aamen

2011. gada 13. novembrī, plkst. 10:00

un bija kjeksis pie detranslita, nestraadaa te kaut kas

Gravatar atis

2011. gada 13. novembrī, plkst. 12:37

Starpcitu iekš krasta depo (dārza nodaļā) par 2.7 Ls šobrīd var dabūt nelielu sniegalāpstu - plastmasas ar koka kātu.. Bagāžnieka platumā itkā arī ielien. Paņēmu šai ziemai tādu. Plus vēl noteikti mazo metāla rokamo turēšu.

Gravatar Maadinsh

2011. gada 13. novembrī, plkst. 14:19

Pagajušajā gadā nopirku lāpstu - salūza. Šogad nopirku quattro.

Gravatar Edgars

2011. gada 13. novembrī, plkst. 22:42

Šodien Depo iegādājos koka kātu pa 1.58 apm. metra garumā un metāla lāpstas galu pa 2.29. Plus trīs skrūves - kopā sanāca ideāls instruments autiņam - visas Tavas nosauktās ekstras ir, plus vēl pa lēto.

Gravatar A_lops

2011. gada 14. novembrī, plkst. 10:59

Manā komplektā ir divas lāpstas:

  1. platmasas šķūrējamā vieglajam sniegam, kas parasti ir pirmajos mēnešos. Nošķūrēt var daudz un ātri (vieglo sniegu) + ja lieto ar prātu un nerāda meitenēm cik lielu sniega čupu vienā reizē var paņemt ir ok un kalpo ilgi.
  2. taisnā metāla lāpsta ar koka kātu. Paredzēta pavasara puses cietajam sniegam/ledum. Ja uzsēžās uz vēdera, tad tikai ar tādu ir cerības izkasīt sniegu no mašīnas apakšas.

Lāpstas ar teleskopisko kātu ir pilnīgi garām :)

Gravatar afigel

2011. gada 15. novembrī, plkst. 10:23

man nav laapsta grabazniekaa. nav arii kvatro. bet taapat tieku cauri jelgavas netiiriitajiem pagalmiem.

Gravatar VST

2011. gada 15. novembrī, plkst. 18:43

Kādu gadu, divus, pie mašīnas bagāžnieka vāka stāv piegumijsikšņota DEPO pirkta bērnu lāpstiņa. Ap metru gara, koka kātu. Ja rēķina, ka rakties visbiežāk sanāk pašiniciatīvas pēc (iebrauc/jāiebrauc tur, kur nevajag) tad ļoti labi der. Mājas priekšā sniegu tīrīt ikdienā, protams, ka nevar, bet šķūris arī nav jāvadā līdzi, jo arī vasarā taču dažreiz jāiebrauc tur, kur nevajag :)

Ak jā, mazo cirvīti vienmēr vajag vadāt līdzi, jo tikai tā var izvairīties no viņa vajadzības (akūti ievajadzēsies tad, kad nebūs mašīnā līdzi) :)

Gravatar Oto

2011. gada 17. novembrī, plkst. 14:23

Tev līdzi jāvadā vai kā?

Šitāda būtu visparocīgākā - http://cenuklubs.lv/lat/iveikals/sniega_tirisanai/Sniega_lapsta_EVEREST1_83x26_5cm_auto_21259.html

Ir gan kāts saliekams, gan pietiekoši maza, gan pietiekošs dziļums. Nemaz lielāku arī nevajag, jo piekraujot ar sniegu jau tā pasmagi celt, ar lielāku var tikai šķūrēt vai muguru sačakarēt.

Gravatar OldGmailUser

2011. gada 19. novembrī, plkst. 18:08

Lāpsta, cirvis un zāģis auto bagāžniekā manuprāt ir pašsaprotama lieta. Lāpsta, protams, ka tikai sapieru lāpstiņa - ļoti plašs un parocīgs pielietojums.

Gravatar wth

2011. gada 20. novembrī, plkst. 12:43

Lāpstu vēl saprotu, bet priekš kam cirvis un zāģis? Es saprotu, ka jāvadā līdzi ir vismaz pamatizmēra atslēgu komplektu (ar aprēķinu, ka var vajadzēt ceļa vidū vismaz aizlietu gaisa filtru apmainīt), bet ko ceļa vidū varētu pasākt ar cirvi? Sadalīt notriektu stirnu?

Gravatar Pile

2011. gada 20. novembrī, plkst. 18:49

Bet kur tev tik traki ir jābrauc? Pagājušo ziemu braucu visu ziemu ar Audi Coupe, priekšas piedziņa ar labām ziemas riepām visam gāja cauri, visiem pagalmiem utt, dažreiz bija biku jāpastumj, bet tas arī viss... Kur cilvēkiem iekāriens rakties? Brauc tik! Šai ziemai gan ir iegādāts XC70, sola baigo ziemu....

Gravatar Maix

2011. gada 21. novembrī, plkst. 17:49

Depo iegādājos šādu http://www.bildites.lv/images/9x3yruzie19x5v1v3bgm.jpeg kas pa vidu. Bija gan ar koka kātiem, gan dzelzs. Garākas, īsākas. Paņemu ar koka kātu. Likās ka bus "siltāka" un ja vajadzēs, var kātu saīsināt. Cena - nedaudz virs 4 Ls

Gravatar OldGmailUser

2011. gada 21. novembrī, plkst. 17:58

Ja nedaudz paplašina domu loku, tad pēkšņi ieraudzīsim ne tikai ceļu. Starp citu, reāls gadījums - uz asfaltēta ceļa nakts vidū sakrauta žagaru kaudze.... nu un ko darīsiet?

Gravatar galiigi_traks

2011. gada 24. novembrī, plkst. 14:33

Mašīnai visoptimālākā manuprāt būtu http://www.darbariks.lv/lv/?cat/lapstas-birstes-835/subcat/lapstas-846/p/masinas-lapsta-metala-740-mm-55512 šī te mazulīte. Mazliet lielāks sniega lāpstu klāsts atrodams šeit : http://www.darbariks.lv/lv/?cat/lapstas-birstes-835/subcat/sniega-lapstas-847

Tā, kā regulāri iečekoju Tavu lapu, varam sarunāt kādu atlaidīti :)

Gravatar binary

2011. gada 25. novembrī, plkst. 21:09

Pa manam vajag 2 dažādas lāpstas, nevis vienu universālu:

  1. vienu mazu, metāla. Pašam ir šāda tipa, tik diez vai fiskars - http://lav-lv.fiskars.com/var/fiskars_emea/storage/images/frontpage/products/soil-care/spades/131520-safety-camping-and-car-spade/6004-61-eng-EU/131520-Safety-Camping-and-Car-Spade_product_main_large.jpg - must have. Var gan paskaldīt ledu, gan atrakt auto riteņus, gan izkasīt sniegu no auto apakšas. Par kāta materiālu pa lielam pofig - kas pašam patīk, to ņem. Par slīdēšanu rokās - kāta gals būs plaukstā, tātad neslīdēs, bet otra roka var arī slīdēt pa kātu, tas netraucē.
  2. lielā lāpsta rakšanai. Tādu vēl neesmu iegādājies, bet pēc tam, kad pagājušajā ziemā nācās dažas reizes rakt vietu priekš auto pusotru stundu ar mazo lāpstu (a vietu vajag diviem auto, nevis vienam), apsveru domu iegādāties ko lielāku. Tik vispirms jāsaprot, vai pagalms tiks tīrīts vai pašiem būs par to jārūpējas...

Mazā metāla ir "must have" - paglābs neforšās situācijās, kurās lielāka lāpsta varētu nebūt parocīga. Otrā ir "optional" - tad, kad vajag lielāku platību patīrīt, jo ar mazo lāpstu drīzāk sačakarēsi veselību nekā atraksi vietu priekš auto.

P.S. Patika #27 komentārs :D Bet nu iz pieredzes - arī ar quattro var gadīties šaize, kur vajag "palīdzību no ārpuses" - vai nu lāpstu, vai arī striķi ar traktoru/kravas auto :D

Gravatar atis

2011. gada 29. novembrī, plkst. 23:44

O, atradu kautko līdzīgu<a href="www.dealextreme.com/p/108495?r=81942955" rel="nofollow">ķīniešu universālajai</a>.

Gravatar atis

2011. gada 29. novembrī, plkst. 23:45

Ups, links <a href="http://www.dealextreme.com/p/108495?r=81942955" rel="nofollow">uz ķīniešu lāpstu visām dzīves situācijām</a>