laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Buy a fucking shovel

Nopērc lāpstu. Tagad. Šodien. Bet kādu?

Aizgājušogad pie Skonto halles novēroju (bet nenobildēju) to, cik rūpīgi cilvēks kopa savu mašīnīti un pleķīti ap to. Ne sniega kripatiņas, viss smuki norakts. Tikai viena maza nianse – pusmetru tālāk uz visām pusēm stiepās sniega kalns automašīnas augstumā. Acīmredzami, mašīna bija nolikta uz pāris dienām, apsnigusi (kaut kāds smārts vai tml), sajaukta ar kupenu, un apšķūrēta ar sniegu. Tad, nu, cilvēks visu ziemu cītīgi tīrīja mazo pleķīti ap mašīnu, lai pavasarī tā netiktu aizvesta kopā ar sniegu.

Otra galējība, kad ceļu tīrītāji papūlās tavā vietā, notiek retāk.

Vairāk vai mazāk laicīgi vēlējo painteresēties par lāpstām. Ne tām, kas stulbas, bet gan tām, ar kurām sniegu šķūrē, rok un skalda. Ir pāris prasības. Vajag jūsu idejas. Fiskaru reklamē visi, taču varbūt ir saprātīgas alternatīvas?

Zinu, ka all-in-one nekad nav kvalitātes etalons, taču varbūt ir kāda saprātīga alternatīva? Diemžēl, pagājušā ziema pāris rītus lika paspringt. Vēl būs jautājums par kasīklīšiem, bet to es kaut kad vēlāk pavaicāšu. Varbūt pirmdien.

Un nopērc to sasodīto lāpstu tagad! Vai arī tad, ja komentāros kāds kaut ko sakarīgu un superīgu iesaka.

ra001

Es gan saprotu vēlmi nopirkt lāpstu, kas darīs visu Tavā vietā un pa 5Ls. Ja sniegs jātīra regulāri (piem., privātmāja), tad iespējams lētāk ir sarunāt vietējo sētnieku, kas pa adekvātu cenu parūpēsies, lai braucamā daļa būtu vienmēr sakopta, vienu gadu izmantoju šādu pasākumu, man sētnieks vidēji prasīja 15Ls mēnesī. Pats dzīvoju privātmājā, kur sniegs jānotīra ne tikai no mašīnas, bet arī no ceļa un ietves, bet rezultātā, sapratu, ka lētākais un nemaz ne sliktākais variants ir lāpsta pa 3Ls pirkta depo vai kādā citā lēto saimniekpreču veikalā, lāpsta kalpo vienu sezonu, citreiz pat divas, manām vajadzībām pilnīgi apmierina.

e-cilveks

Vislabaak ja ir privaatmaaja un ir veel dazji kam shii lieta aktuaali, aizbraukt kopaa uz piem. Poliju, kautvai Belostoku, un lielveikalaa L&M iepirkt. Labas cenas vinjiem, protams Kjiinas razjojumi, bet pavasarii nopirku motoorzaagji un kruumgriezi, katrs maksaaja ap 52Ls, nesuudzos, straadaa ideaali. Un pat pa visu sho sezonu tika lietots kaartiigi.

Karlis

Raksta nosaukumā lietotā “showel” diezgan precīzi atbild uz jautājumiem – lāpstai ir jābūt liekšķerei, nevis dārza rokamajai lāpstai ar noasinātu galu. Izmērs – apmēram no zemes līdz pautiem, kā arī lai tā ērti novietotos pie kādas no bagāžnieka sienām. Ar auto var norakties tā, ka riteņi gaisā un auto sēž uz vēdera. Tad nu kāta garumam vajadzētu būt tādam, lai var atrakt sniegu arī no auto apakšas, netikai ap riteņiem.

e-cilveks

p.s. doma ir nevis lietot motorzagji sniegam, bet aizbraukt un nopirkt sakariigaa naudaa sniega puuteeju, lai nav jaavicina ar rokaam sniegs. ja ir neliels attaalums, platiiba, tad var to dariit, man celjsh pie maajas ir 350m. ;)

Vilx-

Man ir parasta plastmasas lāpsta no RIMI. Kad pirms 2 gadiem uzsniga lielais sniegs vienā naktī, tad es no rīta paņēmu vienu no pēdējām, kas bija palikušas. :D Pagaidām nevaru sūdzēties, lai arī pie daudzstāvu mājas sniegu tīrīt nevajag pārāk bieži. Tāpat arī bagāžnieks ir regulāri pustukšs, tāpēc teleskopkāts nav īpaši aktuāls.

Enīvei, kāpēc gan nepamēģināt vienkārši nopirkt lētāko plastmasas lāpstu RIMI? Pat ja Tev tādas vajadzēs 2 katru sezonu, tas tik un tā būs lēti. :)

dzhonsons

Vilx, vel lētāk būs nopirkt kārtīgu, dārgu lāpstu un aizmirst par “a ja nu nepaspēju izstāvēt rindu pēc lāpstas” katru sezonu :)
Jā, tās lētās ir vieglas, lētas, bet ātri dilst un lūst :>

tiri-piri

Teleskopiskais kāts??? WTF? Neko cietāku par ūdeni ar tādu neparaksi.
Lētie plastmasas sūdi plaisā, lūzt pie normālas lietošanas + mīnusos.
Ja gribi maziņu, tad vislabāk kārtīgu metāla lāpstu ar apzāģētu kātu, lai bagāžniekā var turēt. Var noderēt arī rudenī, ierokoties dubļos vai ar vēderu uzsēžoties uz sniega ziemā.
Ja regulāri jātīra kaut kāds ceļš, pagalms utml, tad es ņemtu fiskaru. Pi$ot santīmus nav vērts sajāt muguru.

Artis

Sniega lāpstas, ja neskaita tās, kas domātas bērniem, sākas jau no 3 latiem ar kapeikām.
http://www.kurpirkt.lv/cena.php?q=sniega+l%C4%81psta&page=1
Ja ir vajadzīgs tik daudz cik pārcelt svaigu sniedziņu, lai sievas jaunie UGGI neaplīp ar sneigu, tad jau nav vajadzīgs no bleķa un pietiek arī ar plastmasas variantu pa trīs piecdesmit – varbūt pat vienu sezonu izturēs.

Bet ja dikti mazs badžinieks, var tādu salokāmu paņemt
http://www.kurpirkt.lv/cena.php?q=sniega+l%C4%81psta+saliekama

Bet nu laikam zem 10 – 15Ls nekādu saprātīgo lāpstu nevar nopirkt.

mītavnieks

Laacz, a ko Tu darīji iepriekšējos gadus bez lāpstas?
Manā arsenālā ir 2 lāpstas:
http://www.expressshop.lv/lv/house_and_garden/garden_tools/shovel_190__300mm__steel_handle_110cm.htm – apmēram šāda, tikai no K-Rauta, cena ja nemaldos bija ap Ls 5. Lāpsta manuprāt laba, jo samērā ērti var gan sniegu notīrīt ap mašīnu, gan ledu paskaldīt. Tiesa par ievietošanos ne pārāk mazā bagāžniekā nemāku teikt, jo pats braukāju ar universāļiem vai miniveniem.

http://www.babystore.lv/index.php?dir=view&id=20008 – mazais asistents parasti izmanto šādu lāpstu. Laba manta īstenībā, jo var nesatraukties, ka auto tiks apskādēts:) un ievietojas arī mazos bagāžniekos un salonā pēc vajadzības.

Jānis

Pagājušajā gadā nopirku Cenu klubā, normāla izmēra lāpstu par normālu cenu (ne Fiskars), un tā arī tīrīju savu pagalmu visu ziemu. Arī kaimiņiem par prieku :D Šogad būs jāturpina. Būtiski, lai tā lāpsta ir ar sānu malām, tādējādi var to sniegu arī aiznest kaut kur.

atis

Starpcitu iekš krasta depo (dārza nodaļā) par 2.7 Ls šobrīd var dabūt nelielu sniegalāpstu – plastmasas ar koka kātu.. Bagāžnieka platumā itkā arī ielien. Paņēmu šai ziemai tādu. Plus vēl noteikti mazo metāla rokamo turēšu.

Edgars

Šodien Depo iegādājos koka kātu pa 1.58 apm. metra garumā un metāla lāpstas galu pa 2.29. Plus trīs skrūves – kopā sanāca ideāls instruments autiņam – visas Tavas nosauktās ekstras ir, plus vēl pa lēto.

A_lops

Manā komplektā ir divas lāpstas:
1) platmasas šķūrējamā vieglajam sniegam, kas parasti ir pirmajos mēnešos. Nošķūrēt var daudz un ātri (vieglo sniegu) + ja lieto ar prātu un nerāda meitenēm cik lielu sniega čupu vienā reizē var paņemt ir ok un kalpo ilgi.
2) taisnā metāla lāpsta ar koka kātu. Paredzēta pavasara puses cietajam sniegam/ledum. Ja uzsēžās uz vēdera, tad tikai ar tādu ir cerības izkasīt sniegu no mašīnas apakšas.

Lāpstas ar teleskopisko kātu ir pilnīgi garām :)

VST

Kādu gadu, divus, pie mašīnas bagāžnieka vāka stāv piegumijsikšņota DEPO pirkta bērnu lāpstiņa. Ap metru gara, koka kātu. Ja rēķina, ka rakties visbiežāk sanāk pašiniciatīvas pēc (iebrauc/jāiebrauc tur, kur nevajag) tad ļoti labi der. Mājas priekšā sniegu tīrīt ikdienā, protams, ka nevar, bet šķūris arī nav jāvadā līdzi, jo arī vasarā taču dažreiz jāiebrauc tur, kur nevajag :)

Ak jā, mazo cirvīti vienmēr vajag vadāt līdzi, jo tikai tā var izvairīties no viņa vajadzības (akūti ievajadzēsies tad, kad nebūs mašīnā līdzi) :)

wth

Lāpstu vēl saprotu, bet priekš kam cirvis un zāģis? Es saprotu, ka jāvadā līdzi ir vismaz pamatizmēra atslēgu komplektu (ar aprēķinu, ka var vajadzēt ceļa vidū vismaz aizlietu gaisa filtru apmainīt), bet ko ceļa vidū varētu pasākt ar cirvi? Sadalīt notriektu stirnu?

Pile

Bet kur tev tik traki ir jābrauc? Pagājušo ziemu braucu visu ziemu ar Audi Coupe, priekšas piedziņa ar labām ziemas riepām visam gāja cauri, visiem pagalmiem utt, dažreiz bija biku jāpastumj, bet tas arī viss… Kur cilvēkiem iekāriens rakties? Brauc tik!
Šai ziemai gan ir iegādāts XC70, sola baigo ziemu….

OldGmailUser

Ja nedaudz paplašina domu loku, tad pēkšņi ieraudzīsim ne tikai ceļu. Starp citu, reāls gadījums – uz asfaltēta ceļa nakts vidū sakrauta žagaru kaudze…. nu un ko darīsiet?

binary

Pa manam vajag 2 dažādas lāpstas, nevis vienu universālu:
1) vienu mazu, metāla. Pašam ir šāda tipa, tik diez vai fiskars – http://lav-lv.fiskars.com/var/fiskars_emea/storage/images/frontpage/products/soil-care/spades/131520-safety-camping-and-car-spade/6004-61-eng-EU/131520-Safety-Camping-and-Car-Spade_product_main_large.jpg – *must have*. Var gan paskaldīt ledu, gan atrakt auto riteņus, gan izkasīt sniegu no auto apakšas. Par kāta materiālu pa lielam pofig – kas pašam patīk, to ņem. Par slīdēšanu rokās – kāta gals būs plaukstā, tātad neslīdēs, bet otra roka var arī slīdēt pa kātu, tas netraucē.
2) lielā lāpsta rakšanai. Tādu vēl neesmu iegādājies, bet pēc tam, kad pagājušajā ziemā nācās dažas reizes rakt vietu priekš auto *pusotru stundu* ar mazo lāpstu (a vietu vajag *diviem* auto, nevis vienam), apsveru domu iegādāties ko lielāku. Tik vispirms jāsaprot, vai pagalms tiks tīrīts vai pašiem būs par to jārūpējas…

Mazā metāla ir “must have” – paglābs neforšās situācijās, kurās lielāka lāpsta varētu nebūt parocīga. Otrā ir “optional” – tad, kad vajag lielāku platību patīrīt, jo ar mazo lāpstu drīzāk sačakarēsi veselību nekā atraksi vietu priekš auto.

P.S. Patika #27 komentārs :D Bet nu iz pieredzes – arī ar quattro var gadīties šaize, kur vajag “palīdzību no ārpuses” – vai nu lāpstu, vai arī striķi ar traktoru/kravas auto :D

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.