✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Kvadkopteris

2011. gada 2. decembrī, 18 komentāri

Kārtējais četrmotoru helikopterveidīgo lidaparātu triumfs. Papildus paša aparāta dinamiskajām un jaudas īpatnībām, diezgan nopietni ir jāpaklapē pa plecu pilotam. Un softa autoriem. Pie kam, labo īpašību kombinācija ir tik mega, ka sākumā bija aizdomas par to, ka tā ir tikai un vienīgi datorgrafika.

Iepriekšējam gribētākajam (un nopērkamajam) šāda tipa aparātam “AR.Drone Parrot” cena bija diezgan augsta, un aķis pietika pusstundas priekam, pēc kura sekoja stipri ilgāks lādēšanas prieks. Pēc diskusijas tviterī tika secināts, ka šim aparātam lidošana varētu neilgt vairāk par 5-10 min, bet baudas koeficients ir nesamērojami lielāks :)

Teitan var papētīt vairāk, lai arī pieejamais informācijas apjoms nav visaptverošs.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Vilx-

2011. gada 2. decembrī, plkst. 11:00

Aaaaaaaaargh! Kā es gribētu, lai man būtu pāris K lieku latu šādam verķim un apmācībai lidošanā ar to! :D

Gravatar laacz Autors

2011. gada 2. decembrī, plkst. 11:07

Vilx-, vot, kā reizi, man šķiet, ka te ir nepieciešams mazliet latu (motori, sensori, arduino - varētu ierakstīties simtā, ja nav mega ambīcijas), zināšanas vai vēlme to visu apgūt, un dafiga brīva laika. Ja laiku nerēķina latos un hobijiem tas parasti netiek mērīts naudā, tad tūkstošus nevajag.

Gravatar Valcha

2011. gada 2. decembrī, plkst. 11:14

Labā puse šiem ir tas, ka tos var ļoti viegli vadīt. Savā laikā meģināju helikopterus kustināt. Minūte prieka un 3 nedēļas gaidam detaļas remontam no Kīnas. Pēc gada apnika cīnīties. Ar šiem izskatās cerīgāk - nav tik lielas iespējas šķaidīt dēļ labās vadāmības. Skatīsim, kā tad maksās, cerams ka arī cenas mainās uz labo pusi. Laikam nav vēl pārdošanā?

Gravatar Valcha

2011. gada 2. decembrī, plkst. 11:16

Skaidrs, tātad tas ir samopals. Cerēju jau, ka gatavs pārdošanai modelis..

Gravatar laacz Autors

2011. gada 2. decembrī, plkst. 11:17

Valcha, pameklē internetos kvadkopterus aerobātikai. Pieņemu, ka ir nopērkami arī gatavi risinājumi. Tiesa, šeit ir vienreizēja iespēja sakomplektēt tādu pašam - internets, izrādās, ir pilns ar info par motoriem, rāmjiem, kontrolieriem, utt.

Gravatar Vilx-

2011. gada 2. decembrī, plkst. 12:14

Nu, moš. Lai arī man šķiet, ka tur tie īstie motori un oglekļšķiedras rāmji varētu būt diezgan sālīti enīvei (un ar lētučiem būs Valchas variants). Ā, un laika brīva arī nav, tas fakts. Kā strādājošs vecāks, domāju, ka Tu to sapratīsi. :D

Gravatar laacz Autors

2011. gada 2. decembrī, plkst. 12:16

Vilx-, piemērs: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1332876. Ņemot vērā mūsu atrašanās vietu, veiksmīgas apstākļu sakritības rezultātā +/- divi simti.

Gravatar juris

2011. gada 2. decembrī, plkst. 14:19

nu tur viss smuli uzrakstiits - www.flyduino.net un tur arii visas daljas var nopirkt pasham tikai jaapiekodee - bet gan jau kaut kaadus sampljus var atrast.

Gravatar laacz Autors

2011. gada 2. decembrī, plkst. 14:44

juri, ja pareizi sapratu, tad tīrs flyduino gala rezultātā sanāk padārgi, ja salīdzina ar wiiduino.

Gravatar Vilx-

2011. gada 2. decembrī, plkst. 15:33

Es tā arī neiebraucu, kāpēc tam wiiduino vajadzēja visus tos žiroskopus un akselerometrus. Pēc manas saprašanas sanāk, ka tikai tāpēc, lai nostabilizētu piekabināto videokameru. Ja tās nav, tad cena vēl uz pusi mazāka, tā?

Gravatar laacz Autors

2011. gada 2. decembrī, plkst. 15:40

Vilx, viņam takš ir jākompensē arī pašam sevi - paātrinājumu, pagriezienos, jāspēj nolitk sevi horizontāli no jebkuras pozīcijas. Tam arī vajag.

Gravatar aamen

2011. gada 2. decembrī, plkst. 16:11

sīkais uz dz. d. gribēja ko līdzīgu, bet saņēmos, un uzdāvināju lidojumu ar īstu helihopteru. baudas koeficents nesalīdzināmi lielāks. un nav jāgaida detaļas no ķīnas ;-)

Gravatar MrFly

2011. gada 3. decembrī, plkst. 13:32

Sveiki, zinu, ka dazi labi taisas LV razot sadu pasu, tikai labaku :) Bus gan elektronika, gan ramis, motorus un propellerus pirks no arzemem. Tirgus viniem gan bus paredzets arejais

Gravatar binary

2011. gada 3. decembrī, plkst. 21:56

Njā, nauda nebūtu problēma (ilgtermiņā), bet ar to laiku ir kā ir... Būs brīvāks laiks - būs jāsāk meklēt domubiedrus (un mācību materiālus) :D

Gravatar niikulis

2011. gada 5. decembrī, plkst. 11:09

piekabinām šitam pāris diodes un palaižam gaisā naktī virs pilsētas. domāju ka no rīta jau būs pilns internets par NLO mūsu dzimtenē.

Gravatar hvz

2011. gada 12. decembrī, plkst. 13:28

gatavs kits uz vietas zem 300Ls - http://www.ehobby.lv/index.php?pid=2&tid=5784&lang=lv&hid= . papildus pults un aķis jānopērk - vēl kādi 100Ls tas iznāk. Latrc.lv var meklēt domubiedrus. pats esmu salicis 2 - uz KKuk kontroliera tāds diezgan nestabils aparāts iznāca. CopterControl saliku vēlā rudenī un nav iznācis šo palaist dabā. Rāmjus pats taisīju no finiera un kvadrātiskiem Al profiliem.

Gravatar noble

2012. gada 5. janvārī, plkst. 10:04

Lūk šādu vajag lielāku, aprīkotu ar 2 raķetēm, elektroniku, un iznīcinātāju ēra beigusies? Ar šādu dinamiku viņš izvairītos no jebkura iznīcinātāja palaistas raķetes, un palaistu pretī tā, ka maz neliktos? Es domāju, ka militāristi jau čurā karstu....

Gravatar binary

2012. gada 5. janvārī, plkst. 10:26

noble, lai viņam varētu piekabināt kārtīgas raķetes, nevis plaukšķenes no piemājas pirotehnikas veikaliņa, vajadzēs arī kārtīgus motorus/rotorus, kuru ilgstošai darbināšanai vajadzēs kārtīgu čupu degvielas, kas viss kopā dos kārtīgu masu - un ar to visu manevrētspēja būs daudzreiz sliktāka nekā tādām mazām spalvas viegluma rotaļlietām.