laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Kvadkopteris

Kārtējais četrmotoru helikopterveidīgo lidaparātu triumfs. Papildus paša aparāta dinamiskajām un jaudas īpatnībām, diezgan nopietni ir jāpaklapē pa plecu pilotam. Un softa autoriem. Pie kam, labo īpašību kombinācija ir tik mega, ka sākumā bija aizdomas par to, ka tā ir tikai un vienīgi datorgrafika.

Iepriekšējam gribētākajam (un nopērkamajam) šāda tipa aparātam AR.Drone Parrot cena bija diezgan augsta, un aķis pietika pusstundas priekam, pēc kura sekoja stipri ilgāks lādēšanas prieks. Pēc diskusijas tviterī tika secināts, ka šim aparātam lidošana varētu neilgt vairāk par 5-10 min, bet baudas koeficients ir nesamērojami lielāks :)

Teitan var papētīt vairāk, lai arī pieejamais informācijas apjoms nav visaptverošs.

laacz

Vilx-, vot, kā reizi, man šķiet, ka te ir nepieciešams mazliet latu (motori, sensori, arduino – varētu ierakstīties simtā, ja nav mega ambīcijas), zināšanas vai vēlme to visu apgūt, un dafiga brīva laika. Ja laiku nerēķina latos un hobijiem tas parasti netiek mērīts naudā, tad tūkstošus nevajag.

Valcha

Labā puse šiem ir tas, ka tos var ļoti viegli vadīt. Savā laikā meģināju helikopterus kustināt. Minūte prieka un 3 nedēļas gaidam detaļas remontam no Kīnas. Pēc gada apnika cīnīties.
Ar šiem izskatās cerīgāk – nav tik lielas iespējas šķaidīt dēļ labās vadāmības. Skatīsim, kā tad maksās, cerams ka arī cenas mainās uz labo pusi. Laikam nav vēl pārdošanā?

laacz

Valcha, pameklē internetos kvadkopterus aerobātikai. Pieņemu, ka ir nopērkami arī gatavi risinājumi. Tiesa, šeit ir vienreizēja iespēja sakomplektēt tādu pašam – internets, izrādās, ir pilns ar info par motoriem, rāmjiem, kontrolieriem, utt.

Vilx-

Nu, moš. Lai arī man šķiet, ka tur tie īstie motori un oglekļšķiedras rāmji varētu būt diezgan sālīti enīvei (un ar lētučiem būs Valchas variants). Ā, un laika brīva arī nav, tas fakts. Kā strādājošs vecāks, domāju, ka Tu to sapratīsi. :D

Vilx-

Es tā arī neiebraucu, kāpēc tam wiiduino vajadzēja visus tos žiroskopus un akselerometrus. Pēc manas saprašanas sanāk, ka tikai tāpēc, lai nostabilizētu piekabināto videokameru. Ja tās nav, tad cena vēl uz pusi mazāka, tā?

aamen

sīkais uz dz. d. gribēja ko līdzīgu, bet saņēmos, un uzdāvināju lidojumu ar īstu helihopteru. baudas koeficents nesalīdzināmi lielāks. un nav jāgaida detaļas no ķīnas ;-)

MrFly

Sveiki,
zinu, ka dazi labi taisas LV razot sadu pasu, tikai labaku :)
Bus gan elektronika, gan ramis, motorus un propellerus pirks no arzemem. Tirgus viniem gan bus paredzets arejais

noble

Lūk šādu vajag lielāku, aprīkotu ar 2 raķetēm, elektroniku, un iznīcinātāju ēra beigusies? Ar šādu dinamiku viņš izvairītos no jebkura iznīcinātāja palaistas raķetes, un palaistu pretī tā, ka maz neliktos? Es domāju, ka militāristi jau čurā karstu….

binary

noble, lai viņam varētu piekabināt kārtīgas raķetes, nevis plaukšķenes no piemājas pirotehnikas veikaliņa, vajadzēs arī kārtīgus motorus/rotorus, kuru ilgstošai darbināšanai vajadzēs kārtīgu čupu degvielas, kas viss kopā dos kārtīgu masu – un ar to visu manevrētspēja būs daudzreiz sliktāka nekā tādām mazām spalvas viegluma rotaļlietām.

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.